کاشت مو

کاشت موی جلوی سر موثرترین درمان ریزش مو

یکی از شکایت‌هایی که اکثر مردان و زنان از ظاهر خود دارند کم‌پشتی موهای سر است. این مشکل که در اثر عوامل مختلفی ظاهر می‌شود متاثر از عوامل متعددی بوده و به دلیل ایجاد ظاهری ناخوش‌آیند سبب می‌شود که افرادی با این مشکل اعتماد به نفس خود را از دست دهند. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی روش‌ها بسیار زیادی برای مقابله با این مشکل ارائه شده است. هر یک از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که باعث می‌شوند هر یک از افراد یکی از آن‌ها را انتخاب و برای رفع این مشکل خود اعمال کنند. یکی از بهترین و پرطرفدارترین این روش‌ها استفاده از کاشت مو است.

از آنجایی که موهای جلو سر از مقاومت کمتری برخوردارند نسبت به موهای سایر بخش‌ها بیشتر مورد ریزش قرار می‌گیرند. به همین دلیل کاشت مو جلو سر مردان و کاشت مو جلو سر بانوان بیشتر از کاشت سایر نواحی مو سر رایج‌تر هستند. در صورتی که نسبت به کاشت مو جلو سر خود اقدام کنید می‌توانید به صورت دائمی به ظاهر دلخواه خود رسیده و از داشتن موهای پرپشت و طبیعی لذت ببرید.

اینفوگرافیک کاشت موی جلوی سر

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

مشاوره سریع و رایگان کاشت مو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

علت خالی شدن موی جلو سر

کم‌پشتی و ریزش مو در ناحیه جلو سر می‌تواند به دلایل متعددی بستگی داشته باشد. آگاهی از این عوامل می‌تواند تاثیر بالایی در کاهش میزان ریزش موهای افراد داشته باشد. در زیر به علت خالی شدن موی جلو سر اشاره شده است:

علت خالی شدن موی جلو سر

تغییرهای ناگهانی در وزن افراد

زمانی که افراد دست به رژیم‌های سخت و غیر اصولی می‌زنند؛ در مدت زمان خیلی کم بدن حجم زیادی از مواد مغذی خود را از دست می‌دهد و مقدار کم باقی مانده را برای سایر قسمت‌های بدن ذخیره می‌کند؛ به همین سبب موها خصوصا موهای جلوی سر که ریشه سست‌تری دارند؛ در اثر کبود مواد مغذی دچار ریزش می‌شوند.

داشتن رژیم غذایی غلط

افرادی که سبک زندگی سالمی ندارند و از میوه‌جات و سبزیجات به اندازه کافی مصرف نمی‌کنند و غذاهای چرب، شور و شیرین در وعده‌های غذایی آنان به وفور وجود دارد. با این مشکل روبرو خواهند شد زیرا خون، اکسیژن و مواد غذایی کافی به فولیکول‌ها نمی‌رسد و فرد ریزش مو خصوصا در قسمت جلوی سر را تجربه خواهد کرد.

درمان ریزش موی جلوی سر با کاشت مو

فقر آهن در بدن

برخی از بیماری‌های ارثی مانند تالاسمی و کم خونی داسی شکل، عمل‌های جراحی سخت، رژیم غذایی غیر اصولی و کمبود ویتامین ب 12 می‌تواند باعث ریزش مو در افراد شود. به علت نازک بودن موهای جلوی سر این عوامل روی موهای جلوی سر تاثیری بیشتری می‌گذارند و ریزش در این ناحیه بیشتر و شدیدتر اتفاق می‌افتد.

سایر عوامل عبارتند از:

 1. داشتن سبک زندگی با استرس زیاد
 2. داشتن بیماری‌های زمینه‌ای در افراد نظیر تیروئید و عدم تعادل هورمونی
 3. مشکلات وراثتی
 4. تغییرات هورمونی در مردان و زنان
 5. کاهش استروژن بعد از بارداری و یائسگی در زنان

کاشت موی جلو سر راهکاری موثر و دائمی برای حل این مشکل با هر علتی است. در نتیجه تمامی افرادی که به هر دلیلی از کم‌پشتی موی جلوی سر خود ناراضی هستند می‌توانند با کمترین عارضه به نتیجه دلخواه خود برسند.

کاشت مو جلوی سر

عوامل ریزش موی جلوی سر

درمان ریزش موی جلوی سر

1-   فقر آهن

2-   کاهش وزن شدید و ناگهانی

3-اختلالات هورمونی

4-بیماری‌های غدد و متابولیسم

5-کاهش استروژن در بانوان

6-کمبود ویتامین ب 12

7-کمبود پروتئین بدن

8-عوامل وابسته به وراثت

9-ریزش موی سکه‌ای در جلوی سر

1-استفاده از وغن‌های گیاهی و تونیک‌های رشد مو

2-استفاده از لوسیون‌ها و پمادهای موضعی مخصوص ریزش مو

3-مزوتراپی

4-ابریشم‌سازی مو

5-کاشت مو به fue

6-پیوند مو به روش میکروگرافت

7-پیوند مو به روش نیوگرافت

8-کاشت مو به روش sut

9-سایر روش‌های تهاجمی و غیرتهاجمی پیوند مو

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

دلایل خالی شدن موی جلوی سر

درمان ریزش موی جلوی سر با پیوند مو

همواره بشر با مشکل ریزش و کم‌پشتی مو دست و پنجه نرم کرده است. پیشرفت پزشکی در حال حاضر سبب شده است تا شاهد روی کار آمدن تنوع بالایی از روش‌های درمان کم پشتی موی جلو سر باشیم. این روش‌ها را می‌توان در دو دسته مدرن و سنتی دسته‌بندی کرد. روش‌های سنتی شامل کارهایی نظیر طب‌سنتی، ماساژ دادن سر با روغن‌های گیاهی و … می‌شود. از طرفی دیگر روش‌های مدرن که حاصل پیشرفت روزافزون علم هستند به روش‌هایی نظیر مزوتراپی، کاشت مو و … گفته می‌شود. در بین تمامی روش‌های موجود موثرترین روش برای درمان کم مویی جلوی سر خانم ها و همچنین آقایان استفاده از کاشت مو است.

مهم‌ نیست که شما به چه دلیلی از کم مویی جلوی سر خود رنج می‌برید چرا که درمان ریزش موی جلوی سر با پیوند مو راهکاری کاملا تاثیرگذار برای تمامی افراد است. از طریق روش‌های تهاجمی و غیرتهاجمی می‌توان اقدام به کاشت مو در قسمت جوی سر کرد. کسانی که در قسمت جلوی سر دچار ریزش مو می‌شوند؛ نسبت به افرادی که کاملا طاس می‌شوند؛ راحت‌تر درمان می‌شوند؛ زیرا می‌توان از قسمت پشت سر به عنوان بانک مو استفاده کرد و بانک موی پشت سر نسبت به نقاط دیگر بدن بازدهی بالاتری دارد. روش‌های غیرتهاجمی مورد استفاده برای کاشت موی جلو سر بسیار متنوع هستند؛ کاشت مو با ربات، کاشت مو به روش میکروگرافت، کاشت مو به روش fue و کاشت مو به روش sut در این روش‌ها طبقه‌بندی می‌شوند.

مطالب بیشتر: کاشت مو در مردان

مراحل پیوند موی جلو سر

مراحل کاشت موی جلو سر

در حال حاضر کاشت موی جلو سر با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. البته مراحل کلی کار در تمامی روش‌ها شبیه هم است و تنها تفاوتی که می‌توان در آن‌ها مشاهده کرد مربوط به تکنیک کاشت است. در زیر نگاهی اجمالی به مراحل کاشت موی جلو سر در آقایان و همچنین خانم‌ها انداخته‌ایم:

 1. مشاوره با بیمار و انتخاب روش متناسب با نیاز او با صلاح‌دید پزشک
 2. انتخاب بانک مو با توجه به پارامترهای مشخص و بررسی فولیکول‌ها و موهای این ناحیه
 3. آماده‌سازی ناحیه بانک مو (منظور از آماده‌سازی استریل و بی‌حس کردن ناحیه‌ای است که قصد برداشت گرافت را داریم.)
 4. برداشت گرافت از بانک مو با استفاده از تکنیک مربوط به روش کاشت انتخابی
 5. آماده‌سازی گرافت‌های برداشت شده جهت انجام کاشت
 6. آماده‌سازی ناحیه جلو سر طبق الگوی مناسب با سلیقه و شرایط بیمار (این آماده‌سازی همانند مرحله دوم شامل استریل و بی‌حس کردن است.)
 7. ترمیم مو جلوی سر با استفاده از فناوری مربوط به روش کاشت مو انتخابی

تمامی این مراحل احتیاج به زمان، صبر و حوصله بالایی دارد. مدت زمانی که در هر یک از روش‌های کاشت مو باید در نظر گرفته شود با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما به طور میانگین می‌توان گفت عملیات پیوند مو حداقل ۳ ساعت و حداکثر ۸ ساعت به طول خواهد انجامید؛ در برخی از موارد ممکن است پزشک متخصص پس از پایان دوران نقاهت و شروع رشد موهای کاشته شده روش‌هایی برای تقویت موها مانند مزوتراپی را انتخاب کند. این روش می‌تواند ریشه‌ی موها را محکم‌تر کند و به بازدهی کاشت موی جلو سر را افزایش دهد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش DHI

قیمت پیوند مو جلوی سر

هزینه کاشت مو جلو سر

داوطلبان کاشت موی جلو سر در مقایسه با افرادی که قصد دارند در ناحیه بیشتری از سر، پیوند مو انجام دهند هزینه کمتری را می‌پردازند. زیرا در کاشت موی جلو سر خانم ها و آقایان تعداد موی کمتری برای رسیدن به موهای پرپشت استفاده می‌شود. این در حالی است که برای انجام عملیات کاشت در کل ناحیه سر باید از فولیکول‌های بیشتری استفاده شود. در نتیجه احتیاج به زمان بیشتری برای انجام پروسه پیوند مو خواهد بود. البته نمی‌توان قیمت دقیق و کلی در خصوص هزینه کاشت موی جلو سر عنوان کرد. زیرا شرایط از شخصی به شخص دیگر متفاوت خواهد بود. بنابراین تنها راه اطلاع از هزینه‌ای که باید بابت کاشت مو پرداخت کنید مراجعه حضوری برای انجام بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص در این زمینه است.

برای مشاوره رایگان تخصصی و اطلاع از هزینه و قیمت پیوند موی جلوی سر با مشاورین کلینیک زیبایی رز تماس حاصل فرمایید.

3/5 (2 نظر)

منبع
medicinenet

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *