کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
گلوله شدن چربی تزریق شده چه دلایلی دارد؟

گلوله شدن چربی تزریق شده چه دلایلی دارد؟

استفاده از عمل زیبایی تزریق چربی یا در اصطلاح انتقال چربی برای افزایش حجم بدن در بسیاری از اعضا به دلایل گوناگون به طور فزاینده ای رایج شده است. نتایج طولانی مدت و آسیب های کم را می توان دلیل اصلی گرایش به انتقال چربی دانست..

تزریق چربی در واقع  یک تکنیک به سرعت در حال تحول در زمینه جراحی پلاستیک و عمل زیبایی است که روشی ترمیمی به شمار می رود. شاید جالب باشد بدانید که اولین بار در سال 1893 برای پر کردن جای زخم یک سرباز از انتقال چربی استفاده شد.

امروزه نیز برای بسیاری از نقص های مادزاد، جای زخم ها و آسیب دیدگی ها، عدم تقارن برخی اندام و افزایش حجم آنها ، تزریق چربی به عمل زیبایی پر طرفداری تبدیل شده است.

در واقع  امروزه چربی منبع جذاب و کم خطری  برای تقویت حجم بافت نرم است. طیف گسترده ای از نقایص صورت و اندام هایی چون پستان و غیره که نقص های مادرزادی و اکتسابی دارند با تزریق چربی شکل نرمال خود را باز می یابند. تنها تفاوت این عمل زیبایی در نواحی مختلف میزان حجم چربی مورد نیاز برای انتقال چربی بوده و اثرات و ماندگاری تقریباً یکسانی خواهند داشت.

آیا امکان گلوله شدن چربی تزریق شده به نواحی مختلف بدن وجود دارد؟

قبل از پاسخ گویی به این پرسش باید دید که کلیت روش تزریق چربی به چه صورت است و عوارض آن چیست؟

به طور کلی انتقال چربی سه مرحله دارد که هر فرد داوطلب برای رسیدن به اندام و حجم اندام ایده آل باید آنها را طی کند. سه مرحله اصلی و اساسی انتقال چربی عبارت است از : تهیه چربی از طریق لیپواسپیراسیون ، پردازش چربی و تزریق مجدد.

ابزار دقیق و پیشرفت های فنی در همه این مراحل نتایج بالینی بهینه را فراهم کرده و عوارض آن را به حداقل رسانده است. در مرحله اول چربی از خود فرد و نواحی ای چون شکم و باسن و ران اغلب با روش لیپوماتیک مکش شده، سپس فرآوری، شستشو و پردازش می شود که البته سلول ها در این مرحله باید به دقت پردازش شوند تا آسیبی ندیده و برای تزریق چربی بهینه شوند.

در مرحله آخر نیز به وسیله سرنگ این چربی به اعضای مدنظر بیمار و در حین این عمل زیبایی منتقل می گردد. اغلب مقدار چربی منتقل شده در انتقال چربی بیش از حجم مدنظر فرد است زیرا تا حدودی ریزش سلول ها بعد از تزریق چربی طبیعی است و نیاز است کمی بیشتر انتقال چربی انجام شود.

 

آیا امکان گلوله شدن چربی تزریق شده به نواحی مختلف بدن وجود دارد؟

 

بعد از تزریق چربی سلول های منتقل شده در جریان خونسازی قرار گرفته و تغذیه می شوند و زنده می مانند دقیقاً مانند دیگر سلول های چربی در بدن. به دلیل طبیعی بودن و تزریق چربی از خود فرد تنها عوارضی چون درد و کبودی که بعد از بسیاری از انواع عمل زیبایی رایج است را ممکن است فرد تجربه کند. انتقال بیماری و عفونت در این روش بسیار بسیار ناچیز است و به جرأت می توان گفت که تا به حال گزارش نشده است.

یکی از عوارض خفیف تزریق چربی گلوله شدن و سفت شدن سلول هاست که در موارد نادری رخ می دهد. در ادامه به این عارضه و راه های جلوگیری از آن خواهیم پرداخت.

گلوله شدن چربی منتقل شده نشانه چیست و به چه علتی ایجاد می شود؟

هماهنگونه که گفته شد سلول های مورد استفاده برای تزریق چربی از بدن خود فرد گرفته شده و بعد ار انجام عملیات شست و شو برای انتقال چربی آماده می شوند. مهارت پزشکی که برای این عمل زیبایی فرد به او مراجعه می کند هم در کمتر آسیب دیدن سلول ها و هم در بهتر انجام شدن تزریق چربی فاکتور بسیار مهمی به شمار می رود.

چربی ها  مواد مصنوعی نیستند که جا به جا شده یا خطرات زیان باری را برای سلامت به همراه داشته باشند. همانگونه که سلول های چربی بدن خود به خود گلوله نمی شوند این در تزریق چربی ها هم اگر سازوکار درست رعایت شود شاهد این امر نخواهیم بود.

احتمال گلوله شدن چربی تزریقی در واقع به همین دلایلی که گفته شد بسیار کم و ناچیز است. البته نمی توان منکر این قضیه شد که سفت شدن و گلوله شدن چربی بعد از این عمل زیبایی ابداً اتفاق نمی افتد.

این عارضه یکی از موارد و عوارض جانبی است که در طولانی مدت رخ می دهد و دلیل اصلی آن بیش از هر نکته ای نحوه تزریق چربی و استفاده از سرنگ نامناسب و تزریق غلط خواهد بود.

چوبی این عارضه این است که سفت شدن را به سرعت می توان تشخیص داد و راه درست را برای حل این معضل انتخاب کرد.

آیا می توان از گلوله شدن چربی تزریق شده جلوگیری کرد؟

یک سخن معروف در بین عامه مردم رواج دارد که پیشگیری بهتر از درمان است. در مورد تزریق چربی نیز باید گفت که بهترین راه جلوگیری از به وجود امدن آن خواهد بود.

در ابتدا باید انتخاب درست انجام داد؛ انتخاب کلینیک زیبایی و پزشک معتبر، معروف و دارای مهارت. این امر نیز سخت نیست زیرا علاوه بر تجربه افراد مراجعه کننده شهرت و خوشنامی یک کلینیک به راحتی قابل درک است.

زیبایی بعد از تزریق چربی قطعاً هدف اولیه و مهم فرد برای انجام انتقال چربی است. پس نباید گول تبلیغات و قیمت بسیار پایین برخی مراکز را برای این کار خورد. با یک تحقیق ساده و انتخاب درست بدون شک انتقال چربی عمل زیبایی خوشایند و بی خطری خواهد بود که زیبایی ، اندام ایده ال و رفع نقایص را به فرد هدیه می دهد.

تغذیه درست و آبرسانی به بدن نیز از نکات مهم در دوره ریکاوری تزریق چربی است که برای پیشگیری از هر عارضه جانبی توصیه می شود. در کنار این مورد حتماً از مصرف دخانیات و الکل یا داروهایی که پزشک ممنوع کرده است است باید به صورت جدی خودداری کرد.

هر عارضه ای که بعد از تزریق چربی، با توجه به نقاهت کوتاه مدتی که دارد؛ طولانی شد فرد باید به طور حتم پزشک خود را مطلع نماید.

اما شاید با وجود تمام این تمهیدات در موارد بسیار نادر بعد از انتقال چربی سفت شدن سلول ها یا همان گلوله شدن به وجود بیاید. در این صورت مشورت با پزشک گام اولیه مهم است تا راه درست و کم خطر برای محو کردن این عارضه اتخاد شود.

راه درمانی این عارضه نیز در اغلب موارد بسیار راحت و بدون دردسر خواهد بود. انجام برخی نرمش ها و ماساژ های عمقی چربی ها سفت شده پس از انجام fat injection را به شکا کامل از بین می برد. در غیر این صورت و حاد بودن این عارضه نیاز به تخلیه چربی زیر نظر جراح پلاستیک است.

البته این موارد بسیار نادر بوده و تعداد افراد ناراضی از تزریق چربی به دلیل عوارض بسیار اندک هستند. اگر تصمیم خود را برای داشن شادابی و نشاط در اندام و تقارن آنها و رفع نقص ها گرفته اید با انتخاب تزریق چربی که طبیعی و امن است و نتایج خوبی هم به جای می گذارد به راحتی می توانید به خود کمک کنید. فراموش نکنید در تزریق چربی مانند هر عمل زیبایی انتخاب دکتر با مهارت و تجربه و مرکزی که از فن آوری و متدهای روز دنیا برخوردار است باعث ثمر بخش بودن و نتایج مثبت خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ