کاشت ابرو

طریق شستشو ابروها بعد از کاشت ابرو

نظر پزشکان زیبایی در مورد اینکه از چند روز بعد از کاشت ابرو بیماران می توانند در جهت شستشوی ابرو های خود اقدام کنند نسبت به حساسیت پزشک متفاوت است. در حالت کلی برای شستشوی ابروها بعد از کاشت ابرو حداقل 3 روز زمان لازم است تا زخم های حاصل از کاشت مو در ناحیه تا حدودی بهبود یابند.

ابروها قطعا تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت چهره دارند و داشتن ابرو های پرپشت و خوش فرم خواسته ی هر فردی است. متاسفانه مشکل ریزش ابرو یک مشکل شایع است که به خصوص در زنان بیشتر مشاهده می شود.

در حقیقت هر علتی که باعث ریزش موی سر شود، ریزش موی ابرو را نیز به همراه خواهد داشت. کاشت ابرو روشی مطمئن برای جبران موهای از دست رفته ی ابرو می باشد.

ریزش ابرو از مشکلاتی است که بیشتر زنان بعد از زایمان به آن دچار می شوند. حتی استفاده از لوازم آرایشی برای ابرو نیز می تواند موجب ریزش موی ابرو شود. اکثر افراد به علت کم پشتی ابرو، دست به روش هایی مثل تاتو و یا میکروبلیدینگ می زنند در حالی که این روش ها نه تنها ظاهر طبیعی نداشته بلکه به موهای باقی مانده نیز آسیب می رساند. در طرف دیگر کاشت ابرو ظاهری طبیعی به ابروهایتان داده، همچنین یک روش دائمی محسوب شده و شما را از دغدغه ی ترمیم تاتو نجات می دهد.

عمل زیبایی پیوند ابرو با روشی مشابه کاشت موی سر انجام می شود. امروزه با روش FUE، کاشت ابرو بدون درد و خونریزی امکان پذیر است. این روش که برای درمان ابروهای کم پشت، ریزش سکه ای و حتی برای کلفت کردن ابرو نیز مورد استفاده قرار می گیرد شما را در کوتاه ترین زمان به ابروهای دلخواه تان می رساند.

نکات مهم بعد از کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو عمل زیبایی سختی محسوب نمی شود و نکات مهم چندان خاصی برای بهبودی نیاز ندارد. بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو، هر دو ناحیه ی اهدا کننده مو و ناحیه ی کاشت مو، حدود 7 روز زمان برای بهبودی نیاز دارند.

نکاتی که بعد از کاشت ابروی طبیعی توسط پزشک توصیه می شود می تواند برای هر شخص متفاوت باشد. در حالت کلی معمولا مصرف آنتی بیوتیک در 4 روز اول به منظور جلوگیری از عفونت تجویز می شود. همچنین داروهایی برای جلوگیری از هرگونه حساسیت و التهاب باید تجویز شود که نوع آن با توجه به روش هر پزشک می تواند متفاوت باشد.

بعد از پشت سر گذاشتن دوران بهبودی کامل ابروها باید منتظر رویش ابروهایتان تا مدت زمان 3 ماه باشید. بعد از رویش ابروهای جدید لازم است که حداقل یک بار در ماه آن ها را اصلاح کنید چرا که سرعت رشد و طول موهای کاشت شده نسبت به ابروهای خودتان بیشتر خواهد بود.

 

مراقبت های ویژه بعد از کاشت ابروی طبیعی

 

پس از رویش موهای جدید تا 3 یا 4 ماه بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو، برای کمک به رویش صاف و خوب شکل گرفتن آن‌ ها در جهت رویش موهای قبلی، بهتر است از ژل های فرم دهی ابرو به صورت موقت استفاده کنید. همچنین شستشوی مناسب بعد از کاشت ابرو برای جلوگیری از هرگونه عفونت و حساسیت ناشی از گرد و غبار ضروری می باشد.

آیا شستشوی صورت بعد از کاشت ابرو انجام پذیر است؟

شستشوی صورت و نحوه ی انجام آن سوال اکثر مراجعه کنندگان است. مطمئنا تمیز نگه داشتن محل کاشت ابرو بسیار مهم بوده و از عوارض احتمالی مانند حساسیت و عفونت جلوگیری خواهد کرد. همچنین بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو، زخم های خیلی جزئی در ناحیه ی کاشت ابرو دیده می شود که بیماران برای رهایی از آن ها بی صبرانه منتظر شستشوی صورت می باشند.

برای رسیدن به نتایج دلخواه بهتر است که نکات مهم بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو رعایت کنید. برای شستشوی صورت نباید زیاد عجله کنید. اگر پوست چربی دارید و روزانه پوست خود را می شویید بهتر است که در روزهای اولیه فقط با محلول شستشوی صورت و به کمک پد آرایشی، پوست خود را پاک کنید و از شستن صورت بپرهیزید. از برخورد هر چیزی حتی محلول پاک کننده صورت با ابرو جلوگیری کنید.

شستشوی صورت بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو معمولا از روز سوم توسط پزشک توصیه می شود. چرا که 2 روز اول زخم ناشی از کاشت ابرو تازه بوده و در صورت برخورد با آب می تواند عوارض نشان دهد.

روش شستشوی درست بعد از کاشت ابرو

بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو، جای زخم نقطه ای در ناحیه ی کاشت دیده می شوند. به همین دلیل باید هنگام شستشو با ملایمت برخورد کرد. از اعمال فشار و ماساژ ابرو هنگام شستشو پرهیز کنید. همچنین از برخورد ناخن با ناحیه ی زخم جدا خودداری کنید چرا که باعث کنده شدن زخم ها می شود.

چنان که گفته شد شستشوی ابرو از روز سوم مقدور خواهد بود. شستشو با آب ولرم و با شامپوی مناسب بعد از کاشت ابرو صورت می گیرد که توسط پزشک مربوطه تجویز خواهد شد. همچنین پماد آنتی باکتریال هم توسط پزشک تجویز خواهد شد که بعد از هر بار پاکسازی باید استفاده شود.

برخی پزشکان در مورد نحوه ی شستشوی ابرو ها در هفته ی اول توصیه می کنند مقداری از شامپوی تجویز شده را در کاسه ای آب ولرم بریزید تا کف کند. سپس گاز استریل را به کف بدست آمده آغشته کرده و ابروها را با آن تمیز کنید اما از کشیدن گاز استریل روی ابرو ها به صورتی که باعث کنده شدن زخم ها شود خودداری کنید.

علاوه بر موارد گفته شده در روز های اولیه بعد از عمل کاشت ابرو که اقدام به شستشوی ابرو می کنید، از برخورد مستقیم آب با فشار زیاد جلوگیری کنید. بهتر است با دست خود به ناحیه مورد نظر آب بزنید.

12 روز بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو، بیمار قادر خواهد بود با ماساژ ملایم ابروهای خود را شستشو دهد. همچنین پزشک انتظار بهبودی کامل زخم های ناحیه ی کاشت تا روز 14 ام را دارد. در شرایط عادی بعد از دو هفته هیچ زخمی نباید قابل مشاهده باشد.

بعد از بهبودی کامل زخم ها پوست انداختن ابروها امری طبیعی می باشد. در صورت مشاهده ی پوست انداختن ابرو ها از هفته ی سوم نگران این موضوع نباشید چرا که ترمیم و بازسازی پوست ناحیه ی کاشت ابرو را نشان می دهد که باید از مالیدن آن ها موقع شستشو دوری کنید.

دوش گرفتن و حمام بعد از کاشت ابرو

لازم به ذکر است که حساسیت هر پزشک در مورد نکات مهم بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو متفاوت است. به عقیده ی برخی پزشکان دوش گرفتن از روز سوم مانعی نداشته و هیچ گونه عوارضی به دنبال نخواهد داشت.

برخی دیگر از پزشکان زیبایی به علت اینکه آب از دوش حمام به صورت نقطه ای و با فشار زیاد خارج می شود، این برخورد ضربه ای آب با ناحیه ی عمل را مضر دانسته و دوش گرفتن در هفته ی اول کاشت ابرو را توصیه نمی کنند. در هر صورت برای پیشگیری از تورم و به منظور بهبودی سریع بهتر است برای دوش گرفتن عجله ای نداشته و چند روزی صبر کنید تا زخم های ناحیه ی کاشت ابرو تا حدودی بهبود یابند.

هرچند نکات مهم بعد از عمل با جزئیات کامل گفته می شود تا بیمار قبل از اقدام به عمل زیبایی eyebrow transplant بداند که چه شرایطی در انتظارش است اما در حالت کلی کاشت ابرو، عمل زیبایی پر خطری نبوده و معمولا عوارض چندانی بعد از عمل مشاهده نمی شود.

با در نظر گرفتن شرایط کلی مورد انتظار، توصیه می شود با مراجعه به کلینیک معتبر این عمل زیبایی را انجام داده و در مورد شستشوی و نکات مهم بعد از کاشت ابرو نظر متخصص زیبایی خود را نیز در نظر بگیرید.

3/5 (2 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ