کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
دلمه های بعد از کاشت مو و رفع آن

دلمه های بعد از کاشت مو و رفع آن

عمل زیبایی کاشت مو ، راه حلی است برای بازیابی حجم موهای از دست رفته ی شما و افزایش تراکم موهای شما در ناحیه ای که دچار ریزش موهای شدید شده و یا کیفیت تارهای مو آن ناحیه به شدت کاهش یافته است.

در حدود 60 درصد از مردان و 50 درصد از زنان در سرتاسر جهان، نوعی ریزش مو را در زندگی خود تجربه می کنند. برای رفع این مشکل، راه های فراوانی وجود دارد، از مصرف داروهای شیمیایی تا درمان های گیاهی متفاوت که طیفی از تاثیرگذاری را به دنبال خواهد داشت. در میان راه حل هایی که برای گذر از این شرایط وجود دارد، عمل زیبایی کاشت مو به عنوان مطمئن ترین و تاثیرگذارترین روش پیشنهاد می شود.

با دریافت فولیکول های مو از ناحیه ی پرتراکم سر که دارای حجم ایده آل تار های مو می باشد و پیوند آن به ناحیه ای که دچار ریزش مو شده است، پیوند مو انجام می شود. فرایند پیوند مو با به دنبال داشتن ظاهری طبیعی و پرپشت از موهای سالم، گزینه ای ایده آل برای رفع مشکل موهای کم حجم و ریزش مداوم موها خواهد بود.

آیا کاشت موی طبیعی عملی امن محسوب می شود؟

عمل زیبایی کاشت مو، طبق تحقیقات و بررسی های متعدد انجام شده، فرایند کم خطری می باشد و آسیب های جدی و ماندگاری را به دنبال نخواهد داشت. یکی از دلایل محبوبیت روزافزون فرایند پیوند مو، قابل اعتماد بودن نتیجه ی به دست آمده و جزئی بودن آسیب های پس از آن می باشد.

به طور کلی می توان گفت فرایند کاشت مو، روشی است که با کم ترین میزان عوارض و خطر شما را در دستیابی به هدفتان یاری می دهد. با این حال، موارد زیادی در میزان مطمئن و امن بودن فرایند پیوند مو تاثیرگذار خواهد بود.

از نقش یک پزشک متخصص و مطمئن در انجام صحیح تکنیک های صحیح پیوند مو نمی توان غافل شد، بنابراین انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه در زمینه ی پیوند مو، یکی از مواردی است که تضمین کننده ی نتایج بی خطر و مطلوب فرایند کاشت مو خواهد بود.

همچنین خدمات ارائه شده توسط کلینیک و مراقبت های قبل و بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو، از دیگر موارد تاثیرگذار در صحت و کیفیت نتایج به دست آمده از فرایند پیوند مو خواهد بود که اهمیت انتخاب یک کلینیک معتبر و قابل اعتماد را نشان می دهد.

 

آیا کاشت موی طبیعی عملی امن محسوب می شود؟

 

در نهایت نکته ی قابل توجه آن است که افراد با زمینه های جسمی و سلامتی متفاوت و وضعیت های بدنی گوناگون، پاسخ های متفاوتی را به عمل زیبایی کاشت مو خواهند داد و واکنش های افراد مختلف به پیوند مو به علت تفاوت های فردی، بسیار متفاوت خواهد بود.

عوارض احتمالی بعد از کاشت مو

با اینکه عمل زیبایی کاشت مو جز فرایند های کم آسیب و کم خطر محسوب می شود، اما موارد مختلفی وجود دارد که به عنوان عوارض جانبی احتمالی پس از پیوند مو شناخته می شود.

از جمله آسیب های احتمالی پس از فرایند کاشت مو، میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

1- عفونت ناحیه ی سر، از جمله آسیب هایی است که ممکن است به علت عدم رعایت نکات بهداشتی و استاندارد حین انجام تکنیک های پیوند مو، اتفاق بیفتد.

2- پوسته پوسته شدن، خارش و تورم پوست نیز از مواردی است که در هفته های اولیه پس از فرایند کاشت مو در ناحیه ی سر مشاهده خواهند شد.

3- التهاب فولیکول های مو که تحت عنوان فولیکولیت شناخته می شود، عارضه ای است که گاها پس از عمل زیبایی کاشت مو در تارهای جدید ممکن است مشاهده شود.

4- با توجه به استفاده از مواد بی حس کننده در ناحیه ی سر برای انجام پیوند مو، احساس سنگینی و یا بی حسی در ناحیه ی سر در روز های اولیه پس از پیوند مو نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

5- همچنین گاهی اوقات ممکن است به دلایل مختلف نتایج به دست آمده از فرایند کاشت مو رضایت بخش نباشد و شخص مجبور به تکرار فرایند پیوند مو شود.به یاد داشته باشید که در صورت مشاهده ی هرگونه علائم غیر طبیعی و یا ادامه دار شدن علائم آسیب و عوارض جانبی پس از فرایند کاشت مو، پزشک خود را از وضعیت پیش آمده مطلع کنید و در مورد دستورالعمل های لازم برای بهبودی جویا شوید.

آیا بعد از کاشت مو وجود دلمه طبیعی است؟

بروز دلمه ها در ناحیه ی سر، یکی از مواردی است که ممکن است در روز های ابتدایی پس از عمل زیبایی کاشت مو مشاهده شود. این دلمه ها در نقاطی که تارهای جدید مو وارد شده اند و یا نواحی نزدیک به جایی که پیوند مو در آن انجام شده است مشاهده خواهند شد.

دلمه ها در ناحیه سر به علت خونریزی ها بعد از فرایند کاشت مو به وجود می آیند و در صورت تداوم این خونریزی ها حالت های لخته ی خون مشاهده خواهند شد. بروز این دلمه ها، به عادات غذایی و الگوی داروهای مصرفی در قبل و بعد از انجام فرایند پیوند مو بستگی دارد.

برای مثال مسکن ها و داروهای رقیق کننده ی خون باعث افزایش رقت خون و افزایش احتمال خونریزی حین انجام فرایند کاشت مو شده و احتمال بروز این دلمه ها در سر را افزایش می دهند.

ادویه ی موجود در غذا، کافئین و الکل نیز تاثیراتی مشابه با این دارو ها را در حین انجام فرایند پیوند مو و پس از آن به دنبال خواهد داشت.

پایداری این دلمه ممکن است باعث تشدید عفونت و بروز مشکلات جدی تر شود اما عموما این لخته های خون، آسیب های جدی را به دنبال نخواهند داشت و نهایتا تا 10 روز پس از فرایند کاشت مو، از بین خواهند رفت.

مراقبت های بعد از کاشت مو برای رفع دلمه و لخته خون

پس از اتمام پیوند مو، مرحله ی مهم فرایند کاشت مو آغاز می شود و آن توجه به نکات و اقداماتی است که در نظر داشتن ان ها برای دستیابی به نتیجه ای مطلوب الزامی خواهد بود.

موارد زیر، مراحلی است که برای ماندگاری نتایج خوب به دست آمده از فرایند پیوند مو و رفع لخته های خون به وجود آمده و همچنین جلوگیری از ایجاد آسیب های دیگر، باید دنبال شوند:

1- نحوه ی شستشوی سر، از مواردی است که باید اصولی و استاندارد انجام شود. شما پس از گذشت 24 ساعت از کاشت مو، مجاز به شستشوی سر خود خواهید بود.

توجه کنید که از شامپوهایی استفاده کنید که کمترین میزان آسیب را به پوست شما وارد کنند و همچنین خیلی سبک پوست سر خود را شستشو داده و از ایجاد خراش بر پوست خود پرهیز کنید.

توجه کنید از دوش های سرپایی به علت فشاری که آب به پوست سر وارد می کند پرهیز کنید.

2- در هفته های ابتدایی پس از عمل زیبایی کاشت مو، از ورزش ها و فعالیت های سنگین نظیر دویدن و دوچرخه سواری و فعالیت های این چنینی پرهیز کنید.

این اقدامات باعث بروز التهاب و تورم و تشدید عوارض به وجود آمده پس از hair transplant خواهند شد.

3- تا زمانی که پوست سرتان به طور کامل بهبود یابد، از خوابیدن روی سرتان به شکل افقی خودداری کنید.

در روزهای اولیه پس از کاشت مو، زیر سر خود را با چند بالش بلند کنید و به حالت نیمه نشسته استراحت کنید تا میزان فشار وارد شده به ناحیه ی سر به حداقل برسد.

4- برای کاهش التهاب به وجود آمده پس از پیوند مو، از کمپرس های سرد استفاده کنید.

برای این کار، فشار وارد شده به سرد باید در کمترین حالت ممکن باشد و پس از چند دقیقه، برای چند ثانیه بسته ی یخ را از سر خود جدا کنید و مجددا روی سر خود قرار دهید.

5- استفاده از ژل ها و کرم های ترمیم کننده و تسکین دهنده نیز می تواند برای کاهش التهاب و عوارض به وجود آمده پس از عمل زیبایی کاشت مو موثر باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ