کاشت مو

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر با DHI و FIT

همگام با پیشرفت تکنولوژی به خصوص در عرصه مراقبت از زیبایی، متد کاشت موی سر به طریق مختلف نیز مرفی شد و طولی نکشید که به یک خدمت پرطرفدار تبدیل گشت. به این ترتیب رویای داشتن موهای متراکم و پر پشت در افرادی که دچار طاسی شده‌اند به حقیقت پیوست. یکی از مسائلی که برای کاشت مو از نظر زیباجویان حائز اهمیت است، تراشیدن موی سر برای برداشتن و پیوند زدن فولیکول مو می‌باشد. بسیاری از این افراد به دلایل مختلف، از این که مجبور شوند قبل از انجام کاشت، موهای خود را بتراشند ناراحت هستند.

آن‌ها بسیار مایل هستند که بیشتر به سمت متدهایی بروند که قابلیت کاشت مو بدون تراشیدن سر را داشته باشد. دکتر رضا روحانی، اعتقاد دارند که کاشت مو بدون کوتاهی مو قابل انجام است اما در هرکسی متفاوت می‌باشد و به وضعیت سر و موی هر فرد بستگی دارد.

اینفوگرافیک کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

اگر فقط یک ناحیه کوچک برای کاشت مو تحت درمان قرار داشته باشد، تیم جراحی می‌تواند از تراشیدن ناحیه اهدا کننده و ناحیه گیرنده جلوگیری نماید. با این حال، کاشت مو بدون تراشیدن موی سر، می‌تواند روند کار را به چالش بکشد. بنابراین به طور کلی ترجیح داده می‌شود که در صورت امکان هر دو قسمت اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو اصلاح شود. اما گاهی پیش می‌آید که داوطلبین کاشت مو اصرار بر نتراشیدن موهایشان به هر علتی دارند. به این ترتیب ما برای این دست از افراد، مجموعه زیبایی رز را به عنوان یک کلینیک کاشت مو بدون تراشیدن سر را معرفی می‌کنیم.

آیا کاشت مو بدون تراشیدن سر امکان پذیر است؟

آیا می‌توان بدون تراشیدن سر کاشت مو انجام داد؟

ممکن است شما اصطلاح کاشت طبیعی مو بدون تراشیدن مو را شنیده باشید اما هنوز هم در مورد معنای واقعی آن سردرگم هستید. در بعضی از کلینیک‌ها، این اصطلاح بدان معنی است که منطقه اهداکننده کاملا تراشیده می‌شود اما منطقه‌گیرنده را شیو نمی‌کنند. همچنین می‌تواند بیانگر این باشد که نه در منطقه اهداکننده و نه گیرنده، مو تراشیده نخواهد شد. اگر چه از نظر فنی می‌توان کاشت مو به روش FUE را بدون تراشیدن سر افراد انجام داد، اما این روش برای همه مناسب نخواهد بود. روش FUE  بدون تراشیدن موی سر روش پیچیده و زمان‌بری است. بنابراین معمولاً فقط در مواردی انجام می‌شود که ناحیه کوچکی از سر دچار ریزش مو شده باشد.

حتی در این صورت، معمولاً ترجیح داده می‌شود که در صورت امکان هر دو قسمت گیرنده و اهداکننده تراشیده شوند. کاشت مو بدون تراشیدن موی سر در تهران در کلینیک پوست و مو رز انجام می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این متد با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

کاشت مو بدون کوتاهی

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

مراحل
 1. اعمال بی‌حسی موضعی
 2. برداشت فولیکول
 3. آماده کردن فولیکول‌ها
 4. انتقال فولیکول به محلول ذخیره‌سازی
 5. قرار دادن گرافت‌ها در محل پیوند
روش‌های رایج
 1.  روش FIT
 2. روش  DHI
مزایای
 1. عدم تغییر در ظاهر
 2. باقی نماندن جای زخم
 3. طبیعی بودن موی پیوندی
 4. دوران بهبودی کوتاه مدت
هزینه
 1. تعداد فولیکول مورد نیاز
 2. روش انتخابی برای کاشت
 3. دستمزد متخصص
 4. هزینه کلینیک

چگونگی کاشت مو بدون تراشیدن سر

در طی روش کاشت مو بدون تراشیدن مو سر، متخصص مراحل زیر را اجرا می‌کند:

 1. اعمال بی‌حسی موضعی در ناحیه اهداکننده فولیکول مو
 2. استفاده از ابزاری به نام میکرو موتور برای ایجاد برش‌های کوچک جهت استخراج فولیکول‌های سالم از محل اهداکننده
 3. آماده کردن فولیکول‌ها برای پیوند به پوست سر
 4. قرار دادن فولیکول‌های برداشت شده در محلول ذخیره‌سازی جهت حفظ سلول‌های مو
 5. قرار دادن گرافت‌ها در محل پیوند با استفاده از قلم کاشت مو یا پنس مخصوص.

نکته لازم به ذکر این است که در برخی از روش‌ها همانند تکنیک  DHI ، فولیکول در داخل خود دستگاه ذخیره شده و از خطر آلودگی در امان خواهد ماند. به همین دلیل این روش ضریب اطمینان بسیار بالایی دارد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو و دریافت مشاوره رایگان در خصوص روش های پیوند مو بدون تراشیدن و کوتاهی موی سر با مشاورین ما تماس بگیرید.

کاشت مو بدون کوتاهی و تراشیدن موی سر

روش کاشت مو بدون تراشیدن موی سر

به طور کلی در کلینیک رز، دو روش برای کاشت موی طبیعی بدون تراشیدن سر استفاده می‌شود:

 1. روش FUE (استخراج واحد فولیکولی): این روش که تحت عنوان روش FIT نیز شناخته شده است، کاملاً بدون درد و کم تهاجمی است. هیچ جای زخمی باقی نمی‌گذارد و می‌تواند برای کاشت موها هم با تراشیدن و هم بدون تراشیدن استفاده شود. این روش محبوب‌ترین روش کاشت مو در کلینیک رز نیز می‌باشد.
 2. کاشت موی DHI (کاشت مستقیم مو):  این روش نیز کاملا مشابه با روش FUE انجام می‌شود با این تفاوت که به جای اینکه از پنس برای کاشت فولیکول در ناحیه گیرنده استفاده شود، از قلم Choi برای قرار دادن پیوندهای برداشت شده استفاده می‌گردد. به این روش کاشت مستقیم مو نیز گفته می‌شود که جزء جدیدترین روش‌های کاشت مو می‌باشد.

مطالب بیشتر: تقویت مو بعد از کاشت مو

مزایای کاشت مو بدون برش سر

مزایای کاشت مو بدون تراشیدن سر چیست؟

از مزایای این نوع کاشت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ظاهر فرد تغییر نمی‌کند.
 2. هیچ زخمی پس از کاشت به وجود نمی‌آید
 3. پس از پایان کاشت مو، پوسته و دلمه در ناحیه اهداکننده به سختی قابل مشاهده است
 4. زمان بهبودی دو ناحیه اهداکننده و گیرنده کوتاه خواهد بود.

از آنجایی که کاشت مو بدون تراشیدن سر کاملاً تخصصی انجام می‌شود و مزایای زیادی را به همراه دارد، این متد یک انتخاب بسیار محبوب در بین خانم‌ها نیز هست. آن‌ها می‌توانند مدل موهای مورد علاقه خود را حفظ کنند. داشتن مو معمولا در نتیجه نهایی کاشت مو تغییر محسوس و یا سوء ایجاد نمی‌نماید. به این ترتیب افرادی که کاشت مو بدون تراشیدن موی سر را امتحان می‌کنند، نتایج شگفت‌انگیز و ایده‌آلی را کسب خواهند کرد.

مطالب بیشتر: قرمزی سر بعد از کاشت مو

کاشت مو بدون تراشیدن سر در خانم‌ها امکان پذیر است؟

کاشت مو بدون کچلی در خانم‌ها به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است و اکثر آن‌ها ترجیح می‌دهند که بدون تراشیدن همه موهای خود ایمپلنت را به پایان برسانند. کلینیک تخصصی پوست و مو رز این مژده را به شما می‌دهد که لازم نیست قبل از کاشت موی خود در این مرکز، کل سرتان را بتراشید. تیم پزشکی ما تنها بخشی از پوست پشت سر شما را می‌تراشند تا استخراج فولیکول‌های سالم مو را برای دکتر روحانی آسان‌تر کنند. در این شرایط شما می‌توانید قسمت‌های تراشیده‌ئشده را با موهای اطراف آن قسمت بپوشانید. در برخی از افرادی که فقط ناحیه کوچکی را می‌کارند، ممکن است کاشت مو بدون تراشیدن بخشی از سر نیز امکان پذیر باشد با این حال، این کار می‌تواند روند پروسه پیوند مو را چالش ‌برانگیزتر کند و زمان بیشتری را برای تکمیل کردن نیاز داشته باشد.

کاندید مناسب برای کاشت مو بدون کوتاهی و کچلی

طبیعتا خواسته هر زیباجویی، کاشت مو بدون تراش سر است و این افراد دوست دارند بدانند که آیا می‌توانند کاندید مناسبی برای این کار باشند یا نه. به طور کلی افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند بدون نیاز به شیو کردن، ایمپلنت مو انجام دهند:

 1. افرادی که نواحی کوچکی را می‌خواهند ایمپلنت کنند.
 2. آن دست از زیباجویانی که دچار طاسی‌های گسترده نیستند و قصد کاشت در نقاطی مانند جلوی موهایشان را دارند.
 3. افرادی که موهای قوی و مستحکم دارند. این جنس موها نیاز به دقت خیلی زیادی هنگام استخراج از پوست ندارند و به سرعت آسیب نمی‌بینند.

هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر چقدر است؟

هزینه کاشت مو بدون تراشیدن سر نسبت به زمانی که موها را می‌تراشند معمولا بالاتر خواهد بود زیرا در این روش دقت و زمان بسیار بیشتری مورد نیاز است. به هر حال قیمت این روش براساس کلینیکی که جراحی در آن انجام می‌شود متفاوت است. این هزینه همچنین به وسعت طاسی، تراکم مو در ناحیه اهداکننده، ضخامت مو، سن فرد و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده قیمت این متد، انتخاب نوع روشی است که پزشک برای کاشت در نظر می‌گیرد. برخی از روش‌ها مانند کاشت مو DHI به دلیل استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی، هزینه نسبتا بیشتری خواهند داشت. شما عزیزان برای اطلاع از هزینه کاشت مو بدون تراشیدن موی سر می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان در تماس باشید. همچنین می‌توانید از چت آنلاین موجود در سایت سوالات خود را از مشاورین و کارشناسان ما بپرسید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش SUT

2.1/5 (8 نظر)

منبع
emrahcinikthemaitlandclinichealthline

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

مشاوره رایگان واتساپ