کاشت مو

کاشت مو از ریش به سر – درصد موفقیت کاشت چقدر است؟

کلینیک فوق تخصصی پوست و موی رز در این مقاله به بررسی اجمالی کاشت موی ریش به سر می‌پردازد. با وجود پیشرفت سریع در کیفیت و کارایی روش‌های ترمیم و کاشت مو کمبود حجم کافی مو برای کاشت چالشی همیشگی برای جراحان و پزشکان کاشت مو می‌باشد. بسیاری از افرادی که دچار ریزش مو شده‌اند تصور می‌کنند که کاندیدای مناسبی برای پیوند مو نیستند؛ زیرا موهای زنده و قوی روی پوست سرشان وجود ندارد یا تعداد آن‌ها کم است. این احساس ناامیدی در این افراد کم کم افزایش می‌یابد و در نهایت آن‌ها از انجام این روش دلسرد می‌شوند. دکتر رضا روحانی به کسانی که کاندیدای ایمپلنت مو هستند و موی کافی روی سرشان ندارند کاشت موی سر با استفاده از ریش را پیشنهاد می‌کنند.

اینفوگرافیک کاشت مو از بانک موی ریش

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

اگرچه در گذشته در مورد کارآیی، تاثیر و عوارض این روش ابهامات و سوالات زیادی وجود داشته است، اما در حال حاضر پیشرفت در فناوری به خصوص در حیطه مراقبت از زیبایی باعث شده است که کاشت مو از ریش به دلایل بسیاری به یک روش بسیار موثر برای پیوند موی سر تبدیل شود.

کاشت مو با استفاده از موی ریش
عکس کاشت مو از ریش

مطالب بیشتر: کاشت ریش

آیا کاشت مو از طریق ریش امکان پذیر است؟

بله، به لطف معرفی تکنیک‌های مدرن کاشت مو مانند FIT بسیاری از افرادی که ممکن است تا الان برای کاشت مو اقدام نکرده باشند، می‌توانند هم اکنون با خیال راحت به انجام این کار بپردازند. امروزه می‌توان از موهای سایر نواحی بدن از جمله ریش جهت ترمیم نواحی طاس سر استفاده کرد. موی ریش در بسیاری از بیماران مرد (بعد از موی سر) بهترین بانک مو محسوب می‌شود.

موهای ریش شباهت‌های زیادی به موی سر دارند؛ به همین دلیل آن را به منبعی عالی جهت ترمیم نمای سر برای بسیاری از زیباجویان تبدیل می‌کند. استفاده از ریش به عنوان ناحیه اهدا کننده برای کاشت یکی از جدیدترین متدهای کاشت مو از ریش به سر است که در سراسر دنیا طرفداران پر و پا قرص مختص به خود را پیدا کرده است. طبق گزارش‌ کلینیک‎‌های مختلف، نتیجه نهایی حاصل از این روش مشابه دیگر متدهای کاشت مو ماندگار است و از تاثیر بالایی برخوردار است.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

چه کسانی کاندید مناسبی برای برداشت مو از ریش هستند؟

 1. افرادی با طاسی زیاد که نیاز به کاشت موی پیشرفته (کلاس VI و VII) دارند.
 2. افرادی که موهای سرشان تراکم کمی برای انتخاب به عنوان بانک مو دارد.
 3. افرادی که موهای بسیار ظریف و در عین حال با کیفیت پایینی در بدن و سر دارند.
 4. کسانی که در اثر سوختگی، ژنتیک و یا آسیب، سرشان کاملا طاس است.
 5. زمانی که برای پوشش محل طاسی به تعداد زیادی گرافت نیاز باشد می‌توان از فولیکول‌های ریش برای کاشت بهره برد.

کاشت مو با ریش در کلینیک رز چگونه انجام می شود؟

نحوه کاشت مو از طریق ریش چگونه است؟

متخصص در کلینیک تخصصی پوست و مو رز چندین ابزار پیشرفته برای بیرون کشیدن موهای ریش در اختیار دارد. استخراج دستی معمولاً بیشترین میزان راحتی را به جراح می‌دهد. با این روش بهتر می‌توان حین کاشت مو از ریش تغییرات زاویه‌ها و میزان تحرک پوست صورت را کنترل کرد. پزشک با استفاده از برخی ابزارهای برقی جدید که برای این کار طراحی شده‌اند؛ مانند روش( SUT) به برداشت فولیکول از ریش برای کاشت مو می‌پردازد. این کار موجب افزایش سرعت پیوند مو از ریش به سر می‌شود. مراحل استفاده از ریش برای کاشت مو به صورت زیر خواهد بود:

 1. انتخاب ناحیه اهدا کننده فولیکول مو روی صورت که بیشتر مواقع ناحیه زیر گلو و غبغب انتخاب می شوند.
 2. تعیین محل‌هایی از سر که قرار است فولیکول‌های مو را دریافت کنند و کاشت در آنجا اتفاق بیفتد.
 3. سپس طبق روش از پیش تعیین شده فولیکول‌های مو به صورت منفرد (FUE) با دست یا دستگاه از ریش برداشته می‌شوند.
 4. یک تکنسین ماهر تارها و فولیکول‌های مو را با میکروسکوپ بررسی کرده و آن‌هایی که بیشترین شباهت (از نظر رنگ و ضخامت و مقاومت) با موی سر دارند را انتخاب می‌کند و جهت کاشت، به پزشک ارائه می‌دهد.

پس از  انجام مراحل بالا پزشک به آماده سازی و برش در ناحیه گیرنده می‌پردازد تا پیوندها در منطقه طاسی قرار بگیرند. زاویه و جهت رشد موها به برش هایی که قبلاً توسط پزشک ایجاد شده است بستگی دارد. برش زدن حرفه‌ای در نهایت منجر به حصول یک نتیجه طبیعی و زیبا می‌شود. در نهایت پزشک گرافت‌های پالایش شده را در نواحی مشخص شده قرار می‌دهد و کاشت مو از ریش به سر به پایان می‌رسد.

مزایا1-حفظ ظاهر پوست و موی سر
2-راحتی بیشتر
3-به دست آوردن موهای ضخیم‌تر
4-رشد سریع‌تر
5-مناسب برای افراد کاملا طاس و افرادی که موهای ضعیفی در سر دارند.
فرآیند 6-انتخاب ناحیه اهدا کننده فولیکول روی صورت
7-تعیین محل کاشت مو
8-استخراج فولیکول‌های ریش به صورت منفرد با دستگاه
9-بررسی فولیکول‌های مو با میکروسکوپ
10-انتخاب ضخیم‌ترین و بهترین فولیکول‌های ریش
11-آماده سازی و برش ناحیه گیرنده
12-کاشت گرافت‌های پالایش شده در سر
نتایج نهایی1-پرپشت شدن و حجیم شدن مو بعد از یکسال
2-داشتن موهای کاملا طبیعی
3-عدم ریزش مو
4-داشتن نتایج ماندگار

مطالب بیشتر: قرمزی سر بعد از کاشت مو

عوارض و معایب کاشت مو از ریش به سر

با وجود تمام مزیت‌هایی که کاشت مو از ریش دارد اما گاهی اوقات محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کند. به عنوان مثال افرادی که ریش حجیم با فولیکول‌های ضخیم ندارند، نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. در صورت مراجعه به کلینیک‌های معتبر برای کاشت موی سر با استفاده از ریش عوارض جانبی جدی برای افراد رخ نمی‌دهد. ممکن است افراد دچار کمی تورم، قرمزی، خارش و سوزش در ناحیه اهدا کننده و گیرنده شوند که کاملا طبیعی است و بعد از مدتی این عوارض کاملا از بین می‌روند.

اگر افراد به دلایل مختلف مانند پرداخت هزینه کمتر به کلینیک‌های غیرمعتبر و ناشناخته مراجعه کنند به احتمال زیاد عوارض زیادی را تجربه خواهند کرد. برخی از این عوارض عبارتند از:

 1. تورم زیاد در ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو
 2. خونریزی بیش از حد این نواحی
 3. آسیب به بافت صورت به جهت برداشت نامناسب فولیکول
 4. کبودی‌های گسترده
 5. عفونت
 6. باقی ماندن جای زخم در صورت به علت برش‌های غیر ماهرانه توسط پزشک

مطالب بیشتر: داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

فواید بانک مو از ریش به سر 

 1. حفظ ظاهر موی سر: استفاده از ریش به عنوان بانک اهدا کننده مو به جراح کمک می‌کند تا موهای مناطقی مانند پشت سر را حفظ کند.
 2. راحتی بیشتر: موی صورت برای مردانی که مدام ریش خود را اصلاح می‌کنند می‌تواند آزاردهنده باشد به همین خاطر برداشتن فولیکول‌های مو از این قسمت می‌تواند برای آن‌ها خوشایند باشد. از طرفی برداشت فولیکول‌های مو از ناحیه گلو و غبغب باعث می‌شود فرد زمان کمتری برای اصلاح صرف کند.
 3. ساقه مو ضخیم‌تر: موهای ریش معمولاً بسیار ضخیم تر از موهای سر هستند که به ایجاد حجم بیشتر در مناطق کاشته شده کمک می‌کند. این اختلاف ضخامت در داوطلبانی که موهای سر بسیار ظریفی دارند کاملا مشهود است.
 4. پرپشت شدن موی سر: افرادی که در ناحیه سر خود موی کافی ندارند، از این طریق می‌توانند موهای ضخیم و پرپشتی به دست آورند.
 5. رشد سریع‌ترموها: موهای ریش، فاز رشد طولانی‌تری دارند (آناژن) و برای مدت زمان کوتاه‌تری در مرحله استراحت (تلوژن) باقی می مانند و بدین ترتیب رشد آن‌ها سریع‌تر اتفاق خواهد افتاد.

نتیجه نهایی و مدت ماندگاری کاشت مو با ریش

نتایج کاشت مو با استفاده از ریش

اکثر افراد مراجعه کننده به کلینیک‌های زیبایی در قسمت سر خود دارای مو هستند اما موهای سر آن‌ها کیفیت مناسبی ندارند و نمی‌توان از آن‌ها برای کاشت استفاده کرد. به طور کلی موی ریش بعد از موی سر بهترین گزینه برای پیوند است؛ به همین جهت نتایج به دست آمده از کاشت کاملا مطلوب و طبیعی است. نتایج حاصل از کاشت مو با استفاده از ریش به شرح زیر است:

 • پیوند 3000 الی 6000 (یا حتی بیشتر) فولیکول ریش به سر، می‌تواند نمای بسیار متراکم و پرحجمی را روی سر ایجاد نماید.
 • کاشت مو از ریش به سر دارای نتایج بسیار طبیعی مخصوصا در افرادی است که موهای سرشان نیز ضخیم است.
 • میزان موفقیت این روش و باقی ماندن فولیکول‌ها حدود 85% به بالا خواهد بود که عددی بسیار عالی است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو با مشاورین ما تماس بگیرید.

3.7/5 (3 نظر)

منبع
htandrcparsamohebi

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ