پوست و مو

تاثیر شگفت انگیز ویتامین E بدر رشد و تقویت ابرو

ریزش ابرو از مشکلاتی است که می‌تواند به دلایل عمده‌ای رخ دهد و تغییرات زیادی را در چهره به وجود آورد. به همین دلیل افرادی که با این مشکل مواجه می‌شوند، به دنبال راه حلی برای رشد مجدد و طبیعی آن هستند. ریزش ابرو می‌تواند به دنبال یک بیماری، شیمی درمانی، وراثت، استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب، کمبود ویتامین و… رخ دهد. ویتامین‌ها مواد بسیار باارزشی برای پوست و موی انسان به حساب می‌آیند و برای تقویت و سلامت آن ها بسیار تاثیرگذار هستند. یکی از روش‌های حفظ رشد طبیعی استفاده از ویتامین ای برای ابرو می‌باشد.

ویتامین ای (E) دارای خصوصیات آنتی اکسیدانی است و به دلیل مقابله با رادیکال‌های آزاد، سلول‌های پوست و مو را از تخریب توسط آن‌ها نجات می‌دهد. این ویتامین با افزایش میزان گردش خون در رگ‌ها و رساندن مواد مغذی به سلول‌های پوستی، باعث رشد بهتر و بیشتر آن‌ها خواهد شد. هم‌چنین در افرادی که کاشت ابرو انجام می‌دهند ویتامین ای می‌تواند باعث تسریع بهبودی آن‌ها شود.

ما در این مطلب قصد داریم تا از فواید ویتامین e برای درمان ریزش ابرو بنویسیم. در ادامه با ما همراه باشید.

فواید ویتامین ای برای پوست و مو

ویتامین E دارای خواص بیشماری برای بدن و به خصوص پوست و مو می‌باشد. این ماده ارزشمند را می‌توان از سبزیجاتی مانند اسفناج و کلم بروکلی، مغزهایی هم‌چون فندق و بادام، میوه‌های انبه و آووکادو و… به وفور استخراج کرد. ویتامین ای محلول در چربی می‌باشد و توسط سلول‌های بدن انسان تولید نمی شودy بنابراین لازم است از طریق خوردن مواد غذایی سالم جذب شود.

این ماده در افزایش قدرت دفاعی بدن و تقویت سازمان بینایی نقش مهمی دارد و می‌تواند در جلوگیری از بروز نشانه‌های پیری در پوست و مو جلوگیری کند.

تقویت و پرپشت شدن مو

یکی از دلایل ریزش مو و ابرو، به وجود آمدن تغییر میزان هورمون در بدن می‌باشد که می‌تواند به دلایل مختلف رخ دهد. ریزش ابرو می تواند به چندین عامل همزمان بستگی داشته باشد. اما یکی از دلایل آن به میزان کلسترول خون بستگی دارد. تحقیقات نشان داده است هنگامی که میزان کلسترول در بدن طبیعی باشد هورمون‌ها نیز دچار تغییرات نخواهند شد و به این ترتیب مشکلی برای سلول‌های پوست و مو به وجود نخواهد آمد.

استفاد از مکرر از سشوار و اتو مو و یا شست و شوی زیاد می‌تواند باعث خشکی و صدمه زدن به تار مو شود. ویتامین ای جریان خون را در مویرگ‌ها افزایش می‌دهد و سبب احیای سلول‌های آسیب دیده و هم‌چنین تسریع در رشد مو می‌شود. افرادی که در رژیم غذایی خود از مواد حاوی ویتامین ای استفاده می‌کنند، معمولا پوست سرشان خشک نیست و پوسته پوسته نیز نمی‌شود. چرا که ویتامین ای وظیفه حفظ رطوبت مو را نیز عهده دار است.

از علائم آسیب دیدگی مو افزایش موخواره در انتهای تارهای مو می‌باشد که مصرف ویتامین ای می‌تواند موخواره را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

حفاظت و تقویت پوست

ویتامین ای برای ابرو و پوست بسیار مفید است. از ویتامین ای در بسیاری از کرم‌های مخصوص پوست و زیر چشم استفاده می‌شود به این دلیل که تاثیرات شگفتی را بر روی آن‌ها می‌گذارد. این ماده می‌تواند سبب حفظ تقویت سلول‌های دیواره مویرگ‌ها و مستحکم سازی آن‌ها شود تا جریان خون به خوبی از مویرگ عبور کند. هم‌چنین ویتامین ای با انعطاف پذیر کردن پوست آسیب پذیری آن را کم کرده و مانند اکسیر جوانی عمل می‌کند.

این ماده حیاتی در جلوگیری از سرطان نیز نقش ندارد. همانطور که گفته شد ویتامین ای با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند و مانع از تاثیر آن بر روی سلول‌های سالم پوست می‌شود. افرادی که در معرض اشعه‌های ماورای بنفش هستند می‌توانند با مصرف ویتامین ای به صورت کپسول و یا کرم‌های مخصوص، عوارض حاصل از تشعشعات خورشید را کاهش دهند.

در صورتی که پوستتان در زیر نور آفتاب دچار سوختگی شد، مصرف ویتامین ای را فراموش نکنید. چرا که به سرعت به بازسازی سلول‌ها پرداخته و زخم‌ها را درمان می‌کند.

پر پشت شدن ابرو با قرص ویتامین ای امکان پذیر است؟

از تاثیر ویتامین ای بر ابرو نمی‌توان غافل شد و همانطور که گفتیم به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای سلامت مو و پوست مفید است. این ویتامین ارزشمند را می‌توان از طریق مواد غذایی و یا مصرف مکمل‌ها و قرص‌های ویتامین دریافت نمود. تجربه کاربران ثابت کرده است که که مصرف کپسول ویتامین ای توانسته تاثیر بسزایی در پرپشت کردن ابروها بگذارد. علاوه بر آن مالش روغن‌هایی مانند روغن زیتون که حاوی ویتامین ای می‌باشند در رشد و سفت کردن ریشه ابروها مفید گزارش شده است.

نحوه استفاده از کپسول ویتامین e برای ابرو

 تا آنجا که ممکن است سعی کنید تمام انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و مواد مورد نیاز بدن از طریق مصرف غذاهای سالم تامین کنید. اما در شرایطی که وضعیت اضطراری و جدی باشد مصرف مکمل‌های غذایی یک راهکار به شدت مفید است.

تاکنون با فواید ویتامین ای بر پوست و مو به خوبی آشنا شدیم و دانستیم که کپسول ویتامین ای یک مکمل و منبع غنی جهت تقویت مو می‌باشد. این ویتامین محلول در چربی است و بر خلاف ویتامین‌های محلول در آب به راحتی دفع نمی شود بلکه در سلول‌های بدن ذخیره می‌شود. به همین سبب باید از مصرف خودسرانه آن جلوگیری و با مشورت پزشک استفاده شود. برای اثر گذاری بهتر کپسول، توصیه می‌شود تا به همراه مواد غذایی دارای چربی‌های طبیعی و مفید مصرف شود.

یکی دیگر از روش‌های استفاده از کپسول ویتامین e برای ریزش ابرو، باز کردن کپسول و ماساژ مستقیم چربی آن بر روی ابرو می‌باشد. این کار را به صورت منظم هرشب قبل از خواب انجام دهید تا تغییر را مشاهده کنید.

مصرف ویتامین ای برای ریزش مو

عوارض مصرف خودسرانه ویتامین ای

ویتامین ای گردش خون را در رگ‌ها تسهیل و از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند. اما در صورتی که بیش از مقدار نیاز بدن مصرف شود ممکن است مشکلاتی را در انعقاد خون به وجود می‌آورد و سبب خون ریزی در رگ‌های مغزی شود.

پوکی استخوان از دیگر عوارض مصرف بی رویه ویتامین ای می باشد چراکه سبب رسوب کردن کلسیم در بافت‌های استخوانی شده و به مرور مشکلات زیادی را در این بخش به وجود می‌آورد.

ویتامین ای در بافت‌های بدن، کلیه، کبد و… ذخیره می‌شود و افزایش مقدار آن در بافت‌ها، ذخیره و جذب ویتامین آ را با مشکل رو به رو می‌کند. ویتامین آ نیز از موارد ضروری برای فعالیت‌های زیستی بدن می‌باشد و وجود آن برای سلول‌ها لازم است.

کارشناسان یکی از دلایل سرطان پروستات را وجود مقادیر زیاد ویتامین ای در بدن گزارش کرده اند. هم چنین گفته شده که این ماده می‌تواند عاملی به سکته مغزی باشد.

مشکلات مصرف خودسرانه ویتامین ای

اهمیت استفاده از ویتامین ای پس از کاشت ابرو

در انتهای مقاله اهمیت ویتامین ای برای ابرو، لازم است بگوییم که اگر اخیرا کاشت ابرو انجام دادید یا قصد انجام آن را دارید ویتامین ای را در نظر داشته باشید. با رعایت مراقبت های پس از کاشت ابرو، نتیجه بهتری را دریافت خواهید کرد پس، از آن غافل نشوید.

پس از کاشت ابرو، سلول‌های پوستی ممکن است دچار آسیب‌های جزئی شوند. مصرف ویتامین ای علاوه بر التیام صدمه‌های پوستی، رشد ابروها را تقویت کرده و ریشه‌ها را مستحکم‌تر می‌کند. هم‌چنین با بهبود گردش خون در رگ‌ها می‌تواند سبب پرپشت شدن ابروها شود.

در صورت استفاده منظم از روغن‌ها و یا کرم‌های حاوی ویتامین ای از خشک شدن پوست و فولیکول مو جلوگیری می‌شود وشاهد رشد بهتر ابروهایتان خواهید بود.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ