کاشت ابرو

نتیجه کاشت ابرو و عوامل تاثیر گذار بر ماندگاری نتایج

کاشت ابرو با استفاده از موهای خود شخص، همانند کاشت موی سر می‌باشد. این روش به صورت سرپایی در مطب قابل انجام است. دکتر روحانی در کلینیک رز ابتدا قالب مورد نظر شما برای ابرویتان را با یک مداد و شابلون خواهد کشید. ایشان تعادل ابروها را مبتنی بر ویژگی‌های صورت هر فرد برقرار می‌کنند. در این صورت خروجی کار بسیار عالی و مورد پسند متقاضی خواهد بود. در این میان بسیاری از داوطلبان انجام این روش می‌خواهند بدانند که نتایج و ماندگاری کاشت ابرو چقدر است و همچنین عوامل تاثیر گذار در ماندگاری کاشت ابرو چیست؟

اینفوگرافیک نتیجه کاشت ابرو

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

مشاوره سریع و رایگان کاشت ابرو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

معمولا ماندگاری پیوند طبیعی ابرو تا حد زیادی به نحوه عملکرد متخصص و  نحوه مراقبت از منطقه کاشت شده بستگی دارد. پس از پایان این روش، پزشک به افراد نکات بسیار مهمی را گوشزد می‌نماید و تاکید می‌کند که فرد آن‌ها را انجام دهد. کلینیک زیبایی رز در این مقاله قصد دارد در مورد روش‌ های افزایش ماندگاری کاشت ابرو نکات و توضیحات جامعی را ارائه دهد. ما در کلینیک پوست و مو رز، همیشه قبل و بعد از انجام پیوند ابرو به تمامی مراجعه‌کنندگان نکات کلیدی را در مورد نحوه مراقبت از ناحیه کاشت گوشزد می‌کنیم. این نکات می‌توانند تا حد بسیار زیادی بر نتایج و ماندگاری کاشت ابرو تاثیر مستقیم بگذارند.

عکس نتیجه کاشت ابرو توسط دکتر روحانی

مرحله به مرحله ریزش و رشد ابرو پس از کاشت

ریزش بخشی از موی ابرو در یک یا دو ماه اولیه پس از کاشت ابرو یک فرایند کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. در واقع این ساقه موهای کاشته شده است که می‌ریزد؛ ریشه یا فولیکول‌های مو زیر پوست قرار دارند که بعد از یک دوره استراحت کوتاه مدت در صورت عمل به توصیه‌های پزشک و انجام مراقبت‌های لازم مجدداً رشد خود را از سر می‌گیرند.

گاهاً مشاهده می‌شود که فولیکول‌های کاشته شده رشد نمی‌کنند تا حتی پس از طی دو تا سه ماه اول همچنان شاهد ریزش موی شدید هستید، در این شرایط حتما باید پزشک خود را مطلع سازید تا مشکل شما را علت‌یابی کرده و به درمان آن بپردازد.

یک الی شش ماه بعد از پیوند ابرو

 • یک هفته بعد از کاشت

یک هفته بعد از کاشت ابرو به مرور ساقه‌ی موهای کاشته شده شروع به ریزش می‌کنند و شما شاهد ریزش بخشی از موهای ابرو و یا حتی کل موی ابروی خود خواهید بود که نشان‌دهنده طی شدن طبیعی عمل پیوند ابرو و موفقیت آمیز بودن آن است. در این مدت بایستی به صورت کاملا جدی به توصیه‌های مراقبتی متخصص خود عمل کنید. به عنوان مثال مصرف الکل یا دخانیات در دو سه روز اول پس از جراحی به شدت منع می‌شود چون ممکن است با رقیق کردن خون خونریزی در ناحیه کاشت را افزایش دهد.

در هفته اول پس از ایمپلنت ابرو شما شاهد زخم‌های سطحی ناچیز، قرمزی و تورم اندک خواهید بود که در طی چند روز اول با مصرف داروهای تجویز شده بهبود می یابند، به طور اکید توصیه می‌شود که به دلمه‌ها و پوسته‌هایی که بعد از کاشت روی ابرو ایجاد می‌شوند دست نزنید، مراحل شستشو و تمیز کردن ابروی خود را از پزشک خود جویا شوید و از فشار دادن محل پیوند جدا خودداری کنید. در این مدت علاوه بر مصرف داروهای تجویزی پزشک، رعایت رژیم غذایی و تمیز نگاه داشتن محل کاشت بهتر است از روغن‌های طبیعی به منظور تقویت و بهبود محل کاشت استفاده کنید. بهتر است بدانید که انجام مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو در ماندگاری و تقویت رشد ابروها تاثیر چشمگیری خواهد داشت.

 • یک ماه بعد

همانند کاشت موی سر، نتایج کاشت ابرو نیز بلافاصله پس از مدت اندکی از جراحی قابل مشاهده نیست و شما متقاضی محترم بایستی چند ماه صبوری به خرج دهید تا نهایتاً نتیجه مطلوب را مشاهده کنید. برخلاف اینکه دوره نقات کاشت ابرو بسیار کوتاه است  و قطعا در پایان ماه اول دیگر اثری از زخم و قرمزی و تورم وجود نخواهد داشت و بهبودی پس از جراحی بسیار سریع حاصل می‌شود، ولی همچنان کم و بیش سه ماه طول می‌کشد تا موهای جدید ابرو آغاز به رشد کنند و نتیجه نهایی با حداکثر رشد پس از اتمام سال اول قابل مشاهده است.

فقط نکته‌ای که بهتر است در ماه‌های اول پس از کاشت به آنها توجه کنید اینست که توصیه‌های پزشک خود را به طور کامل رعایت کنید، به عنوان مثال از قرارگیری مستقیم ابروها در معرض آفتاب خودداری کنید، برای اطمینان از بقای موهای کاشته شده، پیشنهاد می‌کنیم حداقل تا دو هفته پس از جراحی سیگار نکشید، تا دو هفته پس از ایمپلنت از شنا کردن بپرهیزید، تا بتوانید نتیجه مطلوب را دریافت نمایید.

 • سه ماه بعد

حال ماه‌ها گذشته و وقتی به آینه نگاه می‌کنید، آثار واضحی از رشد مو در محل ابرو مشاهده می کنید و دیگر اثری از جراحات و عوارض ناشی از کاشت در ابروهای شما مشاهده نمی شود. با این حال، از آنجایی که موهای کاشته شده از پوست سر برداشته می‌شود، در ماه‌های اول ممکن است رشدشان از الگوی رشد موهای سر تبعیت کرده و سریع‌تر از موهای ابروی اصلی رشد می‌کنند. به طور معمول، رشد موهای ابرو زمانی که حدود 2 یا 2.5 سانتی‌متر باشد متوقف می‌شود، اما موهای کاشته شده به رشد خود ادامه می‌دهند. بنابراین، لازم است زین پس آنها را یک یا دو بار در ماه کوتاه کنید. نگران نباشید، پس از مدتی موهای کاشته شده نیز به شرایط خود عادت کرد و از رشد سایر موهای طبیعی ابرو تبعیت کرده و دیگر بیش از یک اندازه مشخص رشد نمی‌کنند.

 • شش ماه بعد

حدودا شش ماه پس از ایمپلنت ابرو اکثر فولیکول‌های کاشته شده رشد کرده و ابروهای شما را پر می‌کنند. در این مدت شما می‌توانید با انجام برخی مراقبت‌ها و نیز استفاده از روش‌های درمانی تقویتی فولیکول‌های مو از جمله prp که در آن از مواد مغذی استخراج شده از سرم خود فرد به محل ابروها تزریق می‌کنند استفاده کرده و به این ترتیب هم با افزایش رگ‌زایی در محل و هم رساندن مواد مغذی و ویتامین‌های مورد نیاز به فولیکول‌های مو رشد آنها تسریع بخشیده و تقویت کنید. در پایان ماه ششم می توان گفت رشد موهای ابرو منظم شده و شما می توانید ابروان خود را اصلاح کرده و آرایش کنید.

 • یکسال بعد

12 ماه پس از پیوند ابرو شما می‌توانید نتیجه نهایی حاصل از این عمل زیبایی را شاهد باشید. در این مدت موهای ابروان شما بایستی به اندازه و رشد مطلوب رسیده باشند. در طول یکسال موهای ابرو از الگوی رشد منظمی چون موهای ابرو پیروی می کنند و دیگر نیازی به کوتاهی آنها همانند ماه‌های اول پس از کاشت نیست و ابروان شما از همه نظر از جمله ضخامت موی مورد نظر، رشد و تراکم مقبول رسیده‌اند.

آیا نتیجه کاشت ابرو دائمی است ؟

آیا نتیجه کاشت ابرو دائمی است ؟

در صورت انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص با تجربه و ماهر، از داشتن ابروان زیبا و پرپشتی که مطابق با سلیقه خودتان طراحی شده است به صورت مادام‌العمر لذت خواهید برد. در واقع می‌توان گفت که کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای برطرف کردن مشکل ابروهای کم پشت یا دارای اسکار است که با استفاده از تکنیک‌های متنوعی چون تکنیک پیوند ابرو FUT و FIT قابل اجرا است. تنها نکته اینست که برای مشاهده نتیجه کاشت بایستی بین چهار تا شش ماه و حتی بیشتر صبوری به خرج دهید تا کاشت ابرو مراحل طبیعی خود را طی کرده و به یک حالت ثبوت برسد. از آنجایی که موهای اهدایی که به ابرو پیوند زده می‌شوند از پوست سر گرفته می‌شوند پس انتظار می‌رود در مراحل ابتدایی رشد موهای ابرو نیز به همان سرعت موهای سر باشد پس شما باید به صورت دوره‌ای موهای کاشته شده در ابرو را کوتاه کنید (معمولاً یک بار در ماه). پس از مدتی موهای کاشته شده می‌توانند رشدشان را تنظیم کنند و احتمالا دیگر نیازی به کوتاه کردن نداشته باشند، پس از این مدت شما شاهد رشد طبیعی، منظم و البته دائمی موهای ابروی خود خواهید بود.

آیا نتیجه کاشت ابرو ماندگار است؟

اکثر اوقات کاشت‌ مو و ابرو نتیجه دائمی دارند. ماندگاری کاشت ابرو یک مسئله بسیار مهم و تاثیرگذار بر تصمیم‌ نهایی افراد متقاضی به حساب می‌آید. چن عامل بر نتیجه کاشت ابروی طبیعی و ماندگاری آن تاثیر می‌گذارند:

 • ماندگاری کاشت طبیعی ابرو به تخصص بالای پزشک و اعتبار کلینیکی بستگی دارد که در آن کاشت صورت می‌گیرد. اگر این عمل زیبایی را در یک کلینیک معتبر و باسابقه و تحت نظر متخصص توانمند و ماهر انجام دهید، آسوده خاطر خواهید بود که فولیکول‌ها در جریان برداشت و کاشت دچار آسیب نشده و بعد از مدتی شاهد رشد موهای جدید در ابروها خواهید دید.

آیا نتیجه کاشت ابرو ماندگار است؟

 • همچنین اگر فرد به خوبی از محل پیوند مراقبت کند، کاشت طبیعی ابرو دائمی خواهد بود. به همین دلیل است که پزشک از شما می‌خواهید نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو را با تمام جزئیات، رعایت نمایید.
 • قطعا سبک زندگی شما بعد از کاشت طبیعی ابرو بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود. مصرف دخانیات و الکل، نداشتن تغذیه مناسب، رنگ کردن ابرو به صورت پیوسته و…. قطعا باعث ریزش مجدد ابروها خواهند شد.

نتایج کاشت ابرو

معمولا نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه خود را نشان می‌دهند. دکتر روحانی هر مو را با دقت با زاویه خروجی طبیعی و در جهت موهای ابرو پیوند می‌زند تا نتیجه‌ای کاملاً طبیعی به دست آید. پس از پیوند، فولیکول‌ها از 3 الی 4 ماه پس از کاشت ابروهای جدید، رشد می‌کنند و بهترین نتایج در 6 الی 8 ماه بعد از آن دیده می‌شود. اگر شما کلینیک پوست و مو رز را برای این عمل زیبایی برگزینید، اصلا نباید نگران ریزش اولیه ابروهای پیوندی باشید.

عکس بهترین نتیجه پیوند ابروی طبیعی در کلینیک رز

بازه زمانی نتایج
هفته اول
 1. ایجاد قرمزی و زخم خفیف در ناحیه ابرو
 2. ایجاد تورم
 3. ریزش پوسته‌هایی که در اثر کاشت ایجاد می‌شوند
یک ماه
 1. بهبود ناحیه قرمزی و زخم
 2. احساس خارش در ناحیه کاشت
 3. رشد ابروها به صورت ضعیف
سه ماه
 1. ریزش ابروهای کاشته شده به دلیل آناژن افلوویوم
 2. از بین رفتن کامل عوارض و جراحات ناشی از کاشت
شش ماه
 1.  رشد مجدد موهای کاشته شده
 2. منظم شدن رشد ابرو
 3. متراکم شدن موهای ابرو
 4. امکان اصلاح و آرایش ابرو
یک سال
 1. رسیدن ابروها به رشد و تراکم قابل قبول
 2. رسیدن به ضخامت مورد نظر
 3. حالت و رشد طبیعی ابروها

بهترین نتیجه کاشت ابرو

نکات مهم برای داشتن بهترین نتیجه در روزهای پس از کاشت ابرو

برای به دست آوردن بهترین نتیجه و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، مراقبت از ابروهای بسیار مهم است. درست مثل هر روش زیبایی دیگری، باید به بدن خود زمان دهید تا بهبود یابد و نتایج نهایی ظاهر شوند:

 1. برای شروع، از دست زدن به ابروها خودداری کنید. این کار به شما کمک می‌کند خطر ابتلا به عفونت را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.
 2.  از زمانی که متخصص اجازه می‌دهد می‌توانید ابروهای خود را با اسپری فولیکول نمکی پوشش دهید تا آن ناحیه بهبود یافته و دچار عفونت نشود.
 3.  بعد از 48 ساعت می‌توانید صورت و ابروهای خود را به آرامی با شامپوی مخصوص بشویید و خشک کنید. توجه داشته باشید در این مدت به هیچ‌وجه ناحیه کاشت ابرو را مالش ندهید.
 4. حدود 3 تا 7 روز بعد از کاشت، قسمت‌هایی که فولیکول پیوند زده شده دارند، دچار ریزش پوست خواهند شد. بعد از ریزش پوسته‌ها ممکن است کمی قرمزی خفیف در آن ناحیه ایجاد شود.
 5. طی 2 الی3 هفته آینده موهای پیوندی شما می‌ریزد. این اتفاقا کاملا طبیعی است، بنابراین اصلا نترسید. در این مدت سعی کنید که به بهترین نحو از فولیکول‌های کاشت شده مراقبت کنید تا نتایج حاصل از آن‌ها دائمی شود.

مطالب بیشتر: سن مناسب کاشت ابرو

روش‌های افزایش ماندگاری کاشت ابرو

روش‌های افزایش ماندگاری نتایج کاشت ابرو

پس از انجام پیوند ابرو به صورت روش سرپایی، شخص متقاضی می‌تواند بلافاصله به خانه برگردد. یکی از مزایای این روش آن است که نیاز به بستری و بیهوشی کامل فرد ندارد. اما برای اینکه بهترین نتیجه کاشت ابرو را به دست آورده و ماندگاری آن را افزایش دهید، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. به هیچ‌وجه به نواحی کاشت شده دست نزنید.
 2. از ماساژ ناحیه کاشت و پیشانی اکیدا خودداری کنید.
 3. حداقل به مدت 1 هفته از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین پرهیز نمایید.
 4. احتمالا به مدت 1 هفته باید از برقراری ارتباط جنسی جلوگیری نمایید. زیرا رابطه باعث افزایش تعریق پوستی شده و این مسئله برای فولیکول‌های پیوندی خطرناک است.
 5. اگر پزشک برای شما مسکن و یا آنتی‌بیوتیک تجویز کرده است، حتما به طور منظم آن را مصرف نمایید.
 6. سعی کنید هنگام خواب، به صورت طاق باز و به کمر بخوابی و تا چند روز سر بالاتر از بدن باشد.
 7. توصیه می‌شود پس از پیوند ابرو تا مدتی از کلاه لبه‌دار در برابر نور آفتاب استفاده کنید. این کار مانع از آسیب به ابروهای پیوند شده شما خواهد شد.
 8. برای حفظ سلامت ناحیه بانک مو، از شوینده‌هایی که پزشک به شما معرفی کرده استفاده کنید تا آن ناحیه دچار عفونت نشود.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

توصیه کلینیک رز برای ماندگاری پیوند ابرو

توصیه کلینیک زیبایی رز برای ماندگاری نتایج کاشت ابرو

کلام آخر این است که اگر یک مرکز معتبر برای کاشت ابروی خود انتخاب کردید، دیگر نگران نتایج و ماندگاری حاصل از آن نباشید. البته اگر به دستورالعمل‌های پزشک نیز به خوبی عمل کنید، ماندگاری کاشت ابرو دائمی خواهد بود. کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز با حضور ارزشمند جناب آقای دکتر روحانی و تیم تکنسین ماهر و باسابقه، آماده خدمت‌رسانی در حوزه زیبایی به شما عزیزان می‌باشد. ضمانت ما، رضایت مشتریان ما از نتایج پایانی متدهای زیبایی است. شما عزیزان می‌توانید جهت رزرو نوبت حضوری و یا دریافت مشاوره رایگان، با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل بفرمایید.

3/5 (4 نظر)

منبع
ncbilongevitahairtransplant

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫8 دیدگاه ها

 1. سلام عزيزم خسته نباشى اكه ما بخواهيم از شهرستان بياييم انجام بديم جند مرحله داره و هزينش جطوره ممنون ميشم

 2. ببخشین من ابروهامو فیبروز کردم یه جایی توی شهرمون ولی رنگش پخش شده عین تتو شده میشه هزینه بفرمایین کاشت ابرو چقد میشه ؟

 3. سلام من سه ماه پیش کاشت انجام دادم چون موهای سرم نازک بود الان ابروهای کاشته شده حالت نمیگیره و مرتب باید ژل ابرو بزنم و حالت بدم تا کی این مسیله برای من وجود داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *