کاشت ابرو

نتیجه کاشت ابرو و عوامل تاثیر گذار بر نتایج پیوند

کاشت ابرو با استفاده از موهای خود شخص، همانند کاشت موی سر می‌باشد. این روش به صورت سرپایی در مطب قابل انجام است. دکتر روحانی در کلینیک رز ابتدا قالب مورد نظر شما برای ابرویتان را با یک مداد و شابلون خواهد کشید. ایشان تعادل ابروها را مبتنی بر ویژگی‌های صورت هر فرد برقرار می‌کنند. در این صورت خروجی کار بسیار عالی و مورد پسند متقاضی خواهد بود. در این میان بسیاری از داوطلبان انجام این روش می‌خواهند بدانند که نتایج و ماندگاری کاشت ابرو چقدر است و همچنین عوامل تاثیر گذار در ماندگاری کاشت ابرو چیست؟

اینفوگرافیک نتیجه کاشت ابرو

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

معمولا ماندگاری پیوند طبیعی ابرو تا حد زیادی به نحوه عملکرد متخصص و  نحوه مراقبت از منطقه کاشت شده بستگی دارد. پس از پایان این روش، پزشک به افراد نکات بسیار مهمی را گوشزد می‌نماید و تاکید می‌کند که فرد آن‌ها را انجام دهد. کلینیک زیبایی رز در این مقاله قصد دارد در مورد روش‌ های افزایش ماندگاری کاشت ابرو نکات و توضیحات جامعی را ارائه دهد. ما در کلینیک پوست و مو رز، همیشه قبل و بعد از انجام پیوند ابرو به تمامی مراجعه‌کنندگان نکات کلیدی را در مورد نحوه مراقبت از ناحیه کاشت گوشزد می‌کنیم. این نکات می‌توانند تا حد بسیار زیادی بر نتایج و ماندگاری کاشت ابرو تاثیر مستقیم بگذارند.

آیا نتیجه کاشت ابرو ماندگار است؟

آیا نتیجه کاشت ابرو ماندگار است؟

اکثر اوقات کاشت‌ مو و ابرو نتیجه دائمی دارند. ماندگاری کاشت ابرو یک مسئله بسیار مهم و تاثیرگذار بر تصمیم‌ نهایی افراد متقاضی به حساب می‌آید. چن عامل بر نتیجه کاشت ابروی طبیعی و ماندگاری آن تاثیر می‌گذارند:

 • ماندگاری کاشت طبیعی ابرو به تخصص بالای پزشک و اعتبار کلینیکی بستگی دارد که در آن کاشت صورت می‌گیرد. اگر این عمل زیبایی را در یک کلینیک معتبر و باسابقه و تحت نظر متخصص توانمند و ماهر انجام دهید، آسوده خاطر خواهید بود که فولیکول‌ها در جریان برداشت و کاشت دچار آسیب نشده و بعد از مدتی شاهد رشد موهای جدید در ابروها خواهید وبد.
 • همچنین اگر فرد به خوبی از محل پیوند مراقبت کند، کاشت طبیعی ابرو دائمی خواهد بود. به همین دلیل است که پزشک از شما می‌خواهید نکات مراقبتی بعد از کاشت ابرو را با تمام جزئیات، رعایت نمایید.
 • قطعا سبک زندگی شما بعد از کاشت طبیعی ابرو بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود. مصرف دخانیات و الکل، نداشتن تغذیه مناسب، رنگ کردن ابرو به صورت پیوسته و…. قطعا باعث ریزش مجدد ابروها خواهند شد.

نتایج کاشت ابرو

معمولا نتایج کاشت ابرو بعد از سه ماه خود را نشان می‌دهند. دکتر روحانی هر مو را با دقت با زاویه خروجی طبیعی و در جهت موهای ابرو پیوند می‌زند تا نتیجه‌ای کاملاً طبیعی به دست آید. پس از پیوند، فولیکول‌ها از 3 الی 4 ماه پس از کاشت ابروهای جدید، رشد می‌کنند و بهترین نتایج در 6 الی 8 ماه بعد از آن دیده می‌شود. اگر شما کلینیک پوست و مو رز را برای این عمل زیبایی برگزینید، اصلا نباید نگران ریزش اولیه ابروهای پیوندی باشید.

بازه زمانی نتایج
هفته اول
 1. ایجاد قرمزی و زخم خفیف در ناحیه ابرو
 2. ایجاد تورم
 3. ریزش پوسته‌هایی که در اثر کاشت ایجاد می‌شوند
یک ماه
 1. بهبود ناحیه قرمزی و زخم
 2. احساس خارش در ناحیه کاشت
 3. رشد ابروها به صورت ضعیف
سه ماه
 1. ریزش ابروهای کاشته شده به دلیل آناژن افلوویوم
 2. از بین رفتن کامل عوارض و جراحات ناشی از کاشت
شش ماه
 1.  رشد مجدد موهای کاشته شده
 2. منظم شدن رشد ابرو
 3. متراکم شدن موهای ابرو
 4. امکان اصلاح و آرایش ابرو
یک سال
 1. رسیدن ابروها به رشد و تراکم قابل قبول
 2. رسیدن به ضخامت مورد نظر
 3. حالت و رشد طبیعی ابروها

نکات مهم برای داشتن بهترین نتیجه در روزهای پس از کاشت ابرو

برای به دست آوردن بهترین نتیجه و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، مراقبت از ابروهای بسیار مهم است. درست مثل هر روش زیبایی دیگری، باید به بدن خود زمان دهید تا بهبود یابد و نتایج نهایی ظاهر شوند:

 1. برای شروع، از دست زدن به ابروها خودداری کنید. این کار به شما کمک می‌کند خطر ابتلا به عفونت را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.
 2.  از زمانی که متخصص اجازه می‌دهد می‌توانید ابروهای خود را با اسپری فولیکول نمکی پوشش دهید تا آن ناحیه بهبود یافته و دچار عفونت نشود.
 3.  بعد از 48 ساعت می‌توانید صورت و ابروهای خود را به آرامی با شامپوی مخصوص بشویید و خشک کنید. توجه داشته باشید در این مدت به هیچ‌وجه ناحیه کاشت ابرو را مالش ندهید.
 4. حدود 3 تا 7 روز بعد از کاشت، قسمت‌هایی که فولیکول پیوند زده شده دارند، دچار ریزش پوست خواهند شد. بعد از ریزش پوسته‌ها ممکن است کمی قرمزی خفیف در آن ناحیه ایجاد شود.
 5. طی 2 الی3 هفته آینده موهای پیوندی شما می‌ریزد. این اتفاقا کاملا طبیعی است، بنابراین اصلا نترسید. در این مدت سعی کنید که به بهترین نحو از فولیکول‌های کاشت شده مراقبت کنید تا نتایج حاصل از آن‌ها دائمی شود.

مطالب بیشتر: سن مناسب کاشت ابرو

روش‌های افزایش ماندگاری کاشت ابرو

روش‌های افزایش ماندگاری نتایج کاشت ابرو

پس از انجام پیوند ابرو به صورت روش سرپایی، شخص متقاضی می‌تواند بلافاصله به خانه برگردد. یکی از مزایای این روش آن است که نیاز به بستری و بیهوشی کامل فرد ندارد. اما برای اینکه بهترین نتیجه کاشت ابرو را به دست آورده و ماندگاری آن را افزایش دهید، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. به هیچ‌وجه به نواحی کاشت شده دست نزنید.
 2. از ماساژ ناحیه کاشت و پیشانی اکیدا خودداری کنید.
 3. حداقل به مدت 1 هفته از انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین پرهیز نمایید.
 4. احتمالا به مدت 1 هفته باید از برقراری ارتباط جنسی جلوگیری نمایید. زیرا رابطه باعث افزایش تعریق پوستی شده و این مسئله برای فولیکول‌های پیوندی خطرناک است.
 5. اگر پزشک برای شما مسکن و یا آنتی‌بیوتیک تجویز کرده است، حتما به طور منظم آن را مصرف نمایید.
 6. سعی کنید هنگام خواب، به صورت طاق باز و به کمر بخوابی و تا چند روز سر بالاتر از بدن باشد.
 7. توصیه می‌شود پس از پیوند ابرو تا مدتی از کلاه لبه‌دار در برابر نور آفتاب استفاده کنید. این کار مانع از آسیب به ابروهای پیوند شده شما خواهد شد.
 8. برای حفظ سلامت ناحیه بانک مو، از شوینده‌هایی که پزشک به شما معرفی کرده استفاده کنید تا آن ناحیه دچار عفونت نشود.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

توصیه کلینیک زیبایی رز برای ماندگاری نتایج کاشت ابرو

کلام آخر این است که اگر یک مرکز معتبر برای کاشت ابروی خود انتخاب کردید، دیگر نگران نتایج و ماندگاری حاصل از آن نباشید. البته اگر به دستورالعمل‌های پزشک نیز به خوبی عمل کنید، ماندگاری کاشت ابرو دائمی خواهد بود. کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز با حضور ارزشمند جناب آقای دکتر روحانی و تیم تکنسین ماهر و باسابقه، آماده خدمت‌رسانی در حوزه زیبایی به شما عزیزان می‌باشد. ضمانت ما، رضایت مشتریان ما از نتایج پایانی متدهای زیبایی است. شما عزیزان می‌توانید جهت رزرو نوبت حضوری و یا دریافت مشاوره رایگان، با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل بفرمایید.

2/5 (1 نظر)

منبع
ncbi

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫6 دیدگاه ها

 1. سلام عزيزم خسته نباشى اكه ما بخواهيم از شهرستان بياييم انجام بديم جند مرحله داره و هزينش جطوره ممنون ميشم

 2. ببخشین من ابروهامو فیبروز کردم یه جایی توی شهرمون ولی رنگش پخش شده عین تتو شده میشه هزینه بفرمایین کاشت ابرو چقد میشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ