کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
دلیل جوش زدن بعد از کاشت مو چیست؟

دلیل جوش زدن بعد از کاشت مو چیست؟

عمل زیبایی کاشت مو ، شگفتی ای است در دنیای امروز که دلایل مختلفی برای ریزش مو و از دست دادن حجم مو وجود دارد، به نجات انسان ها آمده است.

اختلالات هورمونی، وضعیت روحی، دلایل ژنتیکی، شرایط سلامتی، رژیم غذایی و نحوه ی مراقبت از مو ها، از جمله دلایلی هستند که باعث ریزش مو و کاهش حجم طبیعی و ایده آل مو ها می شوند.

در این شرایط عمل زیبایی پیوند مو می تواند یکی از گزینه هایی باشد که فرد را در بازیابی حجم موی از دست رفته و دستیابی به جلوه ای طبیعی از موهای پرپشت یاری دهد.

آیا جوش ها در ناحیه کاشت نمایان میشوند؟

در میان مزیت های متعدد عمل زیبایی کاشت مو، عوارض جانبی ای نیز مشاهده خواهند شد. از جمله این عوارض حاصل از پیوند مو، می توان به بروز جوش های پوستی در ناحیه ای که فرایند کاشت مو انجام شده است اشاره کرد.

دلایل قطعی برای بروز جوش های پوستی در ناحیه ی سر پس از کاشت مو وجود ندارد و نمی توان به طور قطع گفت این عوارض در چه افرادی به طور قطعی اتفاق میفتد اما با توجه به اساس این اتفاق، می توان اظهار داشت که افرادی که پوست و موی چربی دارند، بیشتر از سایر افراد ریسک مشاهده ی این عارضه را پس از انجام فرایند پیوند مو خواهند داشت.

مهم ترین نکته در مورد بروز این عارضه در دوران بازیابی فرایند کاشت مو، بی خطر بودن آن می باشد. هیچ گونه خطر ثانویه ای بر اثر بروز این اتفاق فرد را تهدید نخواهد کرد.

در واقع جوش های ناحیه ی سر در هفته ی اول و یا دوم پس از عمل زیبایی پیوند مو خود به خود شروع به رفع شدن خواهد کرد و این اتفاق نمی تواند نگرانی های جدی برای سلامتی فرد و یا نتیجه ی حاصل از فرایند کاشت مو را به همراه داشته باشد.

 

آیا جوش ها در ناحیه کاشت نمایان میشوند؟

 

در نظر داشته باشید که این عارضه، مانند سایر عارضه های پوستی حاصل از عمل زیبایی پیوند مو، نیازمند مراقبت ها و دستورالعمل های بهداشتی می باشد که توصیه می شود در صورت بروز این اتفاق به سرعت با پزشک خود مشورت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

آیا بروز جوش بعد از کاشت مو خطرناک است؟

در میان بخشی از افرادی که عمل زیبایی کاشت مو را به عنوان روشی برای بازیابی حجم موهای از دست رفته ی خود انتخاب میکنند، دسته از افراد با شکایت هایی از عارضه های پوستی نظیر جوش های پوستی مشاهده می شود.

نگرانی های این افراد پیرامون بروز این عوارض با پرسش هایی از عوارض این جوش ها و ایجاد اختلال در نتیجه ی به دست آمده از عمل زیبایی پیوند مو مطرح می شود.

نکته ی قابل توجه در این شرایط، این است که باید بدانید جوش های پوستی همچون سایر عوارض پوستی که در لیست عوارض جانبی فرایند کاشت مو آورده شده اند می باشد و اتفاقی عجیب تر و ترسناک تر از آن ها نیست.

همان طور که سایر عوارض جانبی فرایند کاشت مو نظیر التهاب، تورم و یا پوسته پوسته شدن و دیگر علائمی که ممکن است اتفاق بیفتد، پس از گذشت چند روز از فرایند زیبایی پیوند مو قابل رفع خواهند بود و دیگر اثری از آن ها مشاهده نخواهد شد، جوش زدن پوست سر پس از پروسه ی کاشت مو یک عارضه ی قابل حدس می باشد و خطر های عجیب غریبی را به دنبال نخواهد داشت.

پس از گذشت یک هفته الی ده روز از عمل زیبایی پیوند مو می توانید شاهد شروع فرایند بهبود و این جوش ها و ترمیم کامل ناحیه ی پوست سر باشید. همچنین نگرانی ها پیرامون ایجاد اختلال در دریافت نتیجه های طبیعی و ایده آل از فرایند پیوند مو نیز بیهوده می باشد.

بروز جوش های پوستی در ناحیه ی سر هیچگونه اختلالی در نتیجه ی حاصل از فرایند پیوند مو ایجاد نخواهد کرد و رضایت از این فرایند همچنان با کیفیت بالایی پایدار خواهد بود.

روش های جلوگیری از بروز جوش بعد از کاشت مو

یکی از عارضه هایی که بعد از فرایند پیوند مو می تواند در برخی از افراد مشاهده شود، جوش های ناحیه ی سر می باشند.

بروز این جوش ها دلیل مشخص و قطعی ای نداشته و به علت شرایط خاصی نمی باشد که با جلوگیری و درمان آن شرایط برطرف شوند، اما مراقبت های کلی در دوران نقاهت فرایند کاشت مو وجود دارد که می توان شانس بروز این عارضه را تا حد زیادی کاهش دهد.

برای مثال کنترل چربی پوست سر قبل از اقدام به انجام عمل زیبایی پیوند مو تا حد زیادی می تواند در جلوگیری از بروز جوش های پوستی موثر باشد.

ایجاد جوش های پوستی می تواند مربوط به فعالیت غدد چربی پوست سر بوده در افرادی که دارای پوست و موی چربی می باشند بیشتر از بقیه اتفاق بیفتد.

راه های فراوانی برای کنترل چربی ترشح شده از پوست سر وجود دارد، توصیه می شود برای کاهش احتمال بروز عارضه هایی نظیر جوش و التهاب ناحیه ی پوست سر پس از عمل زیبایی کاشت مو، با استفاده از محصولات بهداشتی و مراقبتی مناسب، میزان چربی پوست سر خود را تحت کنترل داشته باشید.

همچنین، محافظت پوست و موی سر از تماس مستقیم با نور آفتاب، اجتناب از استفاده از کلاه های تنگ، استفاده از کرم های موضعی تقویت کننده ی پوست سر نیز از جمله راهکار هایی است که می تواند ریسک بروز عارضه های پوستی پس از عمل زیبایی کاشت مو را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

روش های رفع جوش بعد از کاشت مو

احتمال بروز جوش های پوستی در ناحیه ی سر بعد از عمل زیبایی کاشت مو، خیلی مشخص و قطعی نیست. با این حال نکات مراقبتی و درمانی برای رفع این عارضه ی ناشی از پیوند مو وجود دارد که توجه به آن ها تا حد زیادی در برطرف کردن جوش پوست سر و ترمیم و بهبودی پوست سر مفید واقع خواهد شد.

موارد زیر از جمله نکات توصیه شده برای مراقبت و درمان جوش های ایجاد شده در ناحیه ی سر بعد از فرایند زیبایی کاشت مو می باشند:

1- در ابتدا توجه داشته باشید که ناحیه ی سر را تمیز نگه دارید و اصول بهداشتی در مراقبت از مو و پوست سر را پس از عمل زیبایی پیوند مو رعایت کنید.

2- برای کاهش شدت تورم جوش ها در ناحیه ی سر، از کمپرس گرم در ناحیه ی مورد نظر استفاده کنید.

3- در روز های اولیه پس از پیوند مو از دارو ها و پماد های درمانی مناسب برای تسریع فرایند ترمیم بهره ببرید.

4- از حمام آب گرم، سونای بخار و جکوزی تا یک ماه پس از فرایند کاشت مو پرهیز کنید.

5- از رنگ کردن مو، استفاده از محصولات شیمیایی قوی، کلاه های تنگ و یا سایر وسایل جانبی که باعث ایجاد آسیب در ناحیه ی پوست سر خواهند شد جدا خودداری کنید.

در نظر داشته باشید که بروز جوش های پوستی در ناحیه ی سر به داروهای جداگانه نیاز ندارد و بعد از گذشت چند وقت از Hair Transplant به شرط مراقبت، بهبود خواهد یافت.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ