کاشت مو

دلیل جوش زدن بعد از کاشت مو چیست؟

عمل زیبایی کاشت مو، شگفتی ای است در دنیای امروز که دلایل مختلفی برای ریزش مو و از دست دادن حجم مو وجود دارد، به نجات انسان ها آمده است. اختلالات هورمونی، وضعیت روحی، دلایل ژنتیکی، شرایط سلامتی، رژیم غذایی و نحوه ی مراقبت از مو ها، از جمله دلایلی هستند که باعث ریزش مو و کاهش حجم طبیعی و ایده آل مو ها می شوند. در این شرایط عمل زیبایی پیوند مو می تواند یکی از گزینه هایی باشد که فرد را در بازیابی حجم موی از دست رفته و دستیابی به جلوه ای طبیعی از موهای پرپشت یاری دهد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو با مشاورین ما در بخش زیبایی تماس بگیرید.

خط ویژه: 02148679

آیا جوش ها در ناحیه کاشت نمایان میشوند؟

در میان مزیت های متعدد عمل زیبایی کاشت مو، عوارض جانبی ای نیز مشاهده خواهند شد. از جمله این عوارض حاصل از پیوند مو، می توان به بروز جوش های پوستی در ناحیه ای که فرایند کاشت مو انجام شده است اشاره کرد. دلایل قطعی برای بروز جوش های پوستی در ناحیه ی سر پس از کاشت مو وجود ندارد و نمی توان به طور قطع گفت عوارض کاشت مو در چه افرادی به طور قطعی اتفاق میفتد اما با توجه به اساس این اتفاق، می توان اظهار داشت که افرادی که پوست و موی چربی دارند، بیشتر از سایر افراد ریسک مشاهده ی این عارضه را پس از انجام فرایند پیوند مو خواهند داشت.

مهم ترین نکته در مورد بروز این عارضه در دوران بازیابی فرایند کاشت مو، بی خطر بودن آن می باشد. هیچ گونه خطر ثانویه ای بر اثر بروز این اتفاق فرد را تهدید نخواهد کرد. در واقع جوش های ناحیه ی سر در هفته ی اول و یا دوم پس از عمل زیبایی پیوند مو خود به خود شروع به رفع شدن خواهد کرد و این اتفاق نمی تواند نگرانی های جدی برای سلامتی فرد و یا نتیجه ی حاصل از فرایند کاشت مو را به همراه داشته باشد.

آیا جوش ها در ناحیه کاشت نمایان میشوند؟

دلایل جوش زدن بعد از کاشت مو

یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که برخی از کاندیدهای کاشت مو با آن روبرو می‌شوند جوش زدن است. جوش زدن بعد از کاشت مو می‌تواند به دلایل متعددی وابسته باشد. با شناسایی علت اصلی این امر درمان و حتی پیشگیری از آن تا حد بسیار زیادی موثر خواهد بود. این جوش‌ها کاملا موقتی بوده و با رعایت برخی مراقبت‌های لازم بعد از انجام پیوند مو برطرف خواهند شد. از جمله مهم‌ترین دلایل ایجاد جوش بعد از کاشت مو عبارتند از:

  • عدم رعایت بهداشت فردی، مهم‌ترین عامل ایجاد جوش در نواحی کاشت است. به همین دلیل توصیه می‌شود حتما سطح بهداشت بالایی را رعایت کرده و اصول مربوط به شست و شوی سر را دنبال کنید.
  • واکنش پوست به کاشت مو، از دیگر دلایل مهم ایجاد جوش می‌باشد. این نوع از جوش‌ها به شکل التهاب پوست سر ظاهر خواهند شد. بیماران می‌توانند از پمادها و داروهای مخصوصی که توسط پزشک تجویز می‌شود برای این منظور استفاده کنند.
  • گیر کردن مقطعی موهای کاشته شده زیر پوست، می‌تواند سبب ایجاد جوش در قسمت‌های کاشت مو گردد. چرا که مو در هفته سوم بهد از پیوند مو دچار شوک ریزشی می‌شود. بعد از این پروسه موها دوباره شروع به رشد می‌کنند که برخی از آن‌ها زیر پوست گیر افتاده و باعث ایجاد جوش می‌شوند.
  • ایجاد جوش در اثر مشکلات ناشی از پیوند مو که با مراجعه به یک پزشک متخصص و کلینیک معتبر تا حد بسیار زیادی قابل چشم‌پوشی خواهد بود.
  • جوش‌های ناشی از ایجاد عفونت در نواحی کاشت مو که باید بلافاصله با پزشک در میان گذاشته شوند تا اقدامات لازم برای درمان آن‌ها انجام شود.

مطالب بیشتر: کاشت مو با بانک موی دیگران

آیا بروز جوش بعد از کاشت مو خطرناک است؟

در میان بخشی از افرادی که عمل کاشت مو را به عنوان روشی برای بازیابی حجم موهای از دست رفته ی خود انتخاب میکنند، دسته از افراد با شکایت هایی از عارضه های پوستی نظیر جوش های پوستی مشاهده می شود. نگرانی های این افراد پیرامون بروز این عوارض با پرسش هایی از عوارض این جوش ها و ایجاد اختلال در نتیجه ی به دست آمده از عمل پیوند مو مطرح می شود.

نکته ی قابل توجه در این شرایط، این است که باید بدانید جوش های پوستی همچون سایر عوارض پوستی که در لیست عوارض جانبی فرایند کاشت مو آورده شده اند می باشد و اتفاقی عجیب تر و ترسناک تر از آن ها نیست. همان طور که سایر عوارض جانبی فرایند کاشت مو نظیر التهاب، تورم و یا پوسته پوسته شدن و دیگر علائمی که ممکن است اتفاق بیفتد، پس از گذشت چند روز از فرایند زیبایی پیوند مو قابل رفع خواهند بود و دیگر اثری از آن ها مشاهده نخواهد شد، جوش زدن پوست سر پس از پروسه ی کاشت مو یک عارضه ی قابل حدس می باشد و خطر های عجیب غریبی را به دنبال نخواهد داشت.

پس از گذشت یک هفته الی ده روز از پیوند مو می توانید شاهد شروع فرایند بهبود و این جوش ها و ترمیم کامل ناحیه ی پوست سر باشید. همچنین نگرانی ها پیرامون ایجاد اختلال در دریافت نتیجه های طبیعی و ایده آل از فرایند پیوند مو نیز بیهوده می باشد. بروز جوش های پوستی در ناحیه ی سر هیچگونه اختلالی در نتیجه ی حاصل از فرایند پیوند مو ایجاد نخواهد کرد و رضایت از این فرایند همچنان با کیفیت بالایی پایدار خواهد بود.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

روش های جلوگیری از بروز جوش بعد از کاشت مو

یکی از عارضه هایی که بعد از فرایند پیوند مو می تواند در برخی از افراد مشاهده شود، جوش های ناحیه ی سر می باشند. بروز این جوش ها دلیل مشخص و قطعی ای نداشته و به علت شرایط خاصی نمی باشد که با جلوگیری و درمان آن شرایط برطرف شوند، اما مراقبت های کلی در دوران نقاهت فرایند کاشت مو وجود دارد که می توان شانس بروز این عارضه را تا حد زیادی کاهش دهد.

برای مثال کنترل چربی پوست سر قبل از اقدام به انجام پیوند مو تا حد زیادی می تواند در جلوگیری از بروز جوش های پوستی موثر باشد. ایجاد جوش های پوستی می تواند مربوط به فعالیت غدد چربی پوست سر بوده در افرادی که دارای پوست و موی چربی می باشند بیشتر از بقیه اتفاق بیفتد.

راه های فراوانی برای کنترل چربی ترشح شده از پوست سر وجود دارد، توصیه می شود برای کاهش احتمال بروز عارضه هایی نظیر جوش و التهاب ناحیه ی پوست سر پس از عمل کاشت مو، با استفاده از محصولات بهداشتی و مراقبتی مناسب، میزان چربی پوست سر خود را تحت کنترل داشته باشید. همچنین، محافظت پوست و موی سر از تماس مستقیم با نور آفتاب، اجتناب از استفاده از کلاه های تنگ، استفاده از کرم های موضعی تقویت کننده ی پوست سر نیز از جمله راهکار هایی است که می تواند ریسک بروز عارضه های پوستی پس از کاشت مو را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

روش های رفع جوش بعد از کاشت مو

احتمال بروز جوش های پوستی در ناحیه ی سر بعد از عمل کاشت مو، خیلی مشخص و قطعی نیست. با این حال نکات مراقبتی و درمانی برای رفع این عارضه ی ناشی از پیوند مو وجود دارد که توجه به آن ها تا حد زیادی در برطرف کردن جوش پوست سر و ترمیم و بهبودی پوست سر مفید واقع خواهد شد. موارد زیر از جمله نکات توصیه شده برای مراقبت و درمان جوش های ایجاد شده در ناحیه ی سر بعد از فرایند زیبایی کاشت مو می باشند:

1- در ابتدا توجه داشته باشید که ناحیه ی سر را تمیز نگه دارید و اصول بهداشتی در مراقبت از مو و پوست سر را پس از عمل پیوند مو رعایت کنید.

2- برای کاهش شدت تورم جوش ها در ناحیه ی سر، از کمپرس گرم در ناحیه ی مورد نظر استفاده کنید.

3- در روز های اولیه پس از پیوند مو از دارو ها و پماد های درمانی مناسب برای تسریع فرایند ترمیم بهره ببرید.

4- از حمام آب گرم، سونای بخار و جکوزی تا یک ماه پس از فرایند کاشت مو پرهیز کنید.

5- از رنگ کردن مو، استفاده از محصولات شیمیایی قوی، کلاه های تنگ و یا سایر وسایل جانبی که باعث ایجاد آسیب در ناحیه ی پوست سر خواهند شد جدا خودداری کنید.

در نظر داشته باشید که بروز جوش های پوستی در ناحیه ی سر به داروهای جداگانه نیاز ندارد و بعد از گذشت چند وقت از پیوند طبیعی مو به شرط مراقبت، بهبود خواهد یافت.

4/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ