تزریق ژل

تزریق ژل رادیس و مراحل انجام آن چیست؟

چند سالی است که استفاده از ژل‌ها و فیلرها برای زیبایی و رفع نقوص صورت و بدن رواج پیدا کرده. در طول این سال‌ها مارک و برندهای مختلفی از کمپانی‌های سراسر جهان با کربرد و ماندگاری‌های متفاوت روانه بازار شدند. یکی از بهترین و موثرترین این آن‌ها “ژل رادیس” یا ژل رستیلن می‌باشد. در ادامه به نحوه تزریق ژل رادیس و کاربردهای آن می‌پردازیم. امروزه با توجه به پر طرفدار بودن و پر استفاده بودن تزریق ژل به نقاط مختلف بدن، شرکت های زیادی به دلیل وجود تقاضای زیاد در زمینه تزریق فیلر شروع به تولید ژل یا همان فیلر کرده اند و نوع های متفاوتی از ژل ها را روانه بازار کرده اند که هر یک کارایی و استفاده خاصی در تزریق فیلر دارد. ژل رستیلن نیز یکی از انواع فیلر های پرکننده می باشد که بسیار پر استفاده است و یکی از مشهور و محبوب ترین نوع ژل ها برای تزریق می باشد که در قسمت های پایین بیشتر توضیح داده شده است.

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

ژل رادیس یک نوع ژل تزریق می باشد که برای رفع چین و چروک و جوان سازی پوست در زمینه تزریق ژل استفاده می شود. تزریق ژل رادیس را می توان در قسمت های مختلف از جمله صورت انجام داد اما بهترین ناحیه که عمده ترین تزریق فیلر رستیلن در آن انجام می شود، ناحیه اطراف دماغ و دهان می باشد. ماندگاری و دوام تاثیرات تزریق ژل رادیس در ناحیه اطراف دهان و بینی به عوامل و معیار های زیادی بستگی دارد اما معمولا طول عمر آن 2 سال پس از تزریق فیلر می باشد و در این مدت کم کم از تاثیرات آن کم می شود و به مرور که زمان طی می شود، مقداری از ژل رستیلن توسط بدن جذب و دفع می شود.

یکی از ویژگی های ژل رستیلن این است که پس از تزریق ژل رستیلن به ناحیه مورد نظر، به مقدار قابل توجهی کلاژن تولید می شود. کلاژن باعث می شود که آب رسانی به ناحیه مورد نظر افزایش یابد و همین عامل سبب می شود که پوست شخص جوان و شاداب به نظر برسد. ژل رستیل مانند سایر ژل های دیگر به بدن تزریق می شود و تزریق ژل رستیلن به به صورت باعث بروز عوارض آلرژیک و حساسیت نمی شود و با سایر بافت ها بسیار سازگار است.

در چه صورت می‌توانیم از ژل رادیس برای تزریق استفاده نماییم؟

ژل‌های رادیس یا رستیلن، پرکننده‌های پوستی هستند که برای صاف کردن چین و چروک‌های عمیق صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیشترین کاربرد تزریق ژل رادیس برای رفع چین و چروک های کنار بینی، خط لبخند (چین هایی که از گوشه بینی تا گوشه دهان گسترش می یابد) و اصلاح قسمت‌های کوچک مانند پشت دست یا بدن که حجم خود را از دست داده‌اند (نمای پیر شدگی روی دست) می‌باشد.

 

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

 

مراحل انجام تزریق فیلر رادیس

مراحل انجام عمل تزریق ژل رستیلن به هر نقطه از صورت بسیار ساده است و به راحتی انجام می شود و معمولا بیشتر از چند دقیقه طول نمی کشد و سریع تمام می شود. قبل از انجام تزریق فیلر رستیلن به ناحیه هدف، پزشک ناحیه مورد نظر را بررسی و معاینه می کند تا میزان دقیق استفاده از ژل را به طور دقیق محاسبه کند.

پس از آن پزشک برای ناحیه هدف قبل از تزریق ژل یک داروی بی حس کننده موضعی تزریق می کند تا شخص به هنگام تزریق فیلر درد و احساس ناراحتی متحمل نشود و تزریق ژل به راحتی برای شخص انجام شود. البته امروزه همه ژل های رستیلن دارای ترکیب لیدوکائین هستند که خود یک بی حس کننده است و پس از تزریق ناحیه هدف را بی حس می کند. سپس پزشک به مقدار مورد نیاز از ژل، با استفاده از یک سرنگ کوچک، داروی ژل رستیلن را به دقت و هدفمند به ناحیه های مورد نیاز کم کم تزریق می کند تا به حد معین برسد. در حین تزریق ژل نیز پزشک معمولا پوست بیمار را به طور مکرر ماساژ می دهد تا ژل ها فرم و شکل مناسبی و به خود بگیرند و همچنین به درستی در ناحیه مورد نظر نشسته و سفت شوند.

مراحل انجام تزریق فیلر رادیس

چه کسانی نباید از ژل رادیس استفاده کند؟

تزریق ژل رادیس برای افرادی که به این محصول حساسیت دارند، سابقه حساسیت شدید دارند، اختلال خونریزی (مشکلات انعقادی) دارند، خانم‌های یا باردار یا شیرده و افرادی که به لیدوکایین واکنش نشان می‌دهند توصیه نمی‌شود. اتزریق این ژل به افرادی که تبخال فعال دارند نیز توصیه نمی‌شود.

 

مطالب بیشتر: بهترین مارک ژل برای تزریق خط خنده

 

تزریق ژل رادیس به کدام نواحی امکان پذیر است؟

تقریبا تمام کاربرد این ژل در کنار بینی، خط لبخند و در کل نواحی غیر از لب‌ها و اطراف چشم می‌باشد. در واقع گزارش موثقی مبتنی بر موثر بودن این ژل در ناحیه لب و اطراف چشم وجود ندارد. تزریق ژل رادیس در پشت دست ممکن است منجر به اختلال موقتی در انجام فعالیت ها شود. اما موثر خواهد بود. در کل می‌توان ژل رادیس را به نواحی زیر تزریق نمود:

 • گونه‌ها
 • خطوط لبخند در اطراف دهان
 • چین‌های کنار بینی
 • خطوط کنار لب
 • چین و چروک روی دست‌ها

مواد تشکیل دهنده ژل رادیس چیست؟

Radiesse از هیدروکسیلاپاتیت کلسیم ساخته می‌شود. این ماده معدنی در دندان‌ها و استخوان‌های انسان یافت می‌شود. تزریق ژل رادیس پس از تحریک کردن رشد کلاژن و کلسیم، با گذشت زمان توسط بدن جذب می‌شوند.

زمان تزریق ژل رادیس چقدر است؟

درمان با ژل رادیس حدود 15 دقیقه طول می‌کشد. قبل از تزریق ژل رادیس از بی حس کننده‌های موضعی مانند لیدوکائین استفاده می‌شود.

نتایج حاصل از تزریق ژل رادیس

کمپانی Merz Aesthetics ، تولید کننده ژل رادیس، داده‌های مطالعات و نظرسنجی را با میزان رضایت مردم پس از بهبودیشان منتشر کرد. در این مطالعه هشتاد و پنج درصد از داوطلبان تزریق ژل رادیس حدود سه ماه پس از تزریق، 97.6 درصد از نتایج دلخواه خود را به دست آورده‌اند. این افراد اکثرا برای پر کردن نواحی روی دستشان داوطلب شده بودند. بنابراین، نتیجه تزریق ژل رادیس به روی دست‌هایشان، ظاهر پر و جوان دست‌ها بود.

آیا ژل رادیس تفاوت خاصی با ژل های دیگر در تزریق ژل دارد؟

ژل ها و فیلر های زیادی در دنیا برای تزریق ژل وجود دارند و هر کدام برای هدفی و یا توسط شرکتی دیگر تولید شده است. انتخاب این که کدام ژل برای تزریق فیلر برای بیمار مناسب است تنها بر عهده پزشک و نظر او می باشد و پزشک با توجه به خواسته بیمار و بررسی شرایط آن، تشخیص خواهد داد که کدام نوع ژل برای تزریق ژل مناسب تر است.

به طور کلی عمده ترین تفاوتی که ژل رستیلن با دیگر ژل ها دارد در فرمولاسیون تهیه آن می باشد و همین عامل سبب می شود که در برخی ویژگی های جزئی بعد از تزریق فیلر مانند ماندگاری، میزان افزایش حجم و یا سایر موارد دیگر با سایر نوع های فیلر تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال میزان ماندگاری و دوام ژل ها به طور کلی 6 ماه الی 5 سال می باشد. برخی از ژل ها ت 6 ماه باقی می مانند و برخی دیگر بیشتر از این مدت. ژل رستیلن تا حدود 2 سال پس از تزریق ژل به ناحیه مورد نظر باقی می ماند و از بین نمی رود.

یکی دیگر از تفاوت های بین ژل رستیلن و سایر روش ها، کاربرد آن ها در نواحی مختلف بدن می باشد. ژل رستیلن به طور کلی برای نواحی اطراف دهن و بینی در نظر گرفته شده است و مخصوص برای این ناحیه تولید می شود؛ اما برخی دیگر از ژل ها هستند که به عنوان مثال برای حجیم کردن و برجسته شدن گونه ها و یا لب ها در نظر گرفته شده اند و نتیجه تزریق بهتری در این مناطق دارند. اما به طور کلی عملکرد و نحوه تزریق ژل ها فارغ از هر نوع آن با یکدیگر مشابه است و تنها در مواردی جزئی با یکدیگر متفاوت هستند.

 

مطالب بیشتر: ورم بعد از تزریق ژل و نحوه درمان آن

 

عوارض و خطرات تزریق ژل رادیس

طبیعی است تزریق فیلر رستیلن نیز مانند سایز فیلر های تزریق و یا سایر اقداماتی که برای زیبایی و درمان استفاده می شود دارای عوارض جانبی برای شخص باشد. البته اکثر عوارض جانبی مربوط به تزریق ژل رستیلن موقتی بوده و تنها پس از 48 ساعت از بین می روند.

 1. ممکن است شخص پس از تزریق ژل به ناحیه مورد نظر، دچار تورم و کبودی در ناحیه هدف شود که این عامل موقتی است.
 2. در برخی از افراد ممکن است برای مدت کوتاهی بعد از تزریق ژل به ناحیه هدف، خارش و قرمزی بروز دهد.
 3. برخی از افراد ممکن است پس از تزریق فیلر رستیلن در ناحیه مورد نظر دچار بی حسی و عدم کنترل صحیح شوند که این عامل پس از نهایتا 48 ساعت بعد از تزریق فیلر بر طرف می شود.
 4. بعد از تزریق فیلر به ناحیه مورد نظر ممکن است شخص دچار توده و بر آمدگی ریزی در ناحیه شود. این عارضه نادر است اما در صورت به وجود آمدن معمولا با خوردن آنتی بیوتیک بر طرف می شود.
 5. اگر شخصی که قصد انجام تزریق فیلر را دارد به لیدوکائین حساسیت دارد نباید تزریق ژل را انجام دهد زیرا باعث بروز واکنش آلرژیک خواهد شد.
 6. برای خانم های باردار و شیرده انجام تزریق ژل پیشنهاد نمی شود و توصیه می شود انجام آن را به تعویق اندازند.
 7. همانند سایر اقدامات زیبایی، اگر تزریق ژل به درستی انجام نشود و پزشک مهارت کافی در تزریق فیلر را نداشته باشد ممکن است برخی از مشکلات اسکار در ناحیه هدف، ایجاد مشکل در بینایی شخص، رنگ پریدگی چهره شخص و درد شدید در ناحیه هدف را متحمل شود.

انتخاب پزشک متخصص و با مهارت می تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از بروز عوارض پس از Filler injection داشته باشد پس سعی کنید قبل از انتخاب پزشک تحقیق کنید و پزشک خوبی را انتخاب کنید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ