تزریق ژل

تزریق ژل برای رفع قوز بینی و تاثیر آن

یکی از سوالات پر تکرار مراجعین زیباجوی کلینیک پوست و مو رز، اثر و نحوه تزریق ژل برای قوز بینی می‌باشد. چند سالی می­شود که استفاده از فیلر و ژل‌های آرایشی و سایر مواد تزریقی به طور فزاینده‌ای برای درمان و رفع نقص و ایرادات صورت محبوب شده‌اند. در این بین استفاده از ژل‌ها برای پر کردن نواحی مختلف صورت از جمله بینی سر و صدای زیادی به پا کرده است. برخی افراد به طور ذاتی دارای قوز روی بینی‌های خود هستند. تا مدت‌ها تنها روش حذف قوز بینی، انجام عمل جراحی زیبایی بینی بود. اما اکنون به لطف معرفی فیلر و یا ژل‌های مختلف، می‌توان بدون عمل جراحی، با تزریق ژل برای از بین بردن قوز بینی اقدام کرد. تزریق ژل برای بینی قوز دار اخیرا به طور باور نکردنی مورد استقبال پرشور مردم قرار گرفته است. متد جدید تزریق ژل بینی به دلیل تهاجمی نبودن و کم هزینه بودن نسبت به عمل جراحی، بسیار پر مشتری شده است. طی این روش پزشک با تزریق ژل در قوز بینی، برآمدگی این ناحیه را متعادل کرده و در یک چشم به هم زدن، قوز را ناپدید می‌کند. به این ترتیب تزریق ژل برای رفع بینی می‌تواند یک جایگزین سفت و سخت به جای جراحی بینی باشد. شما عزیزان می‌توانید جهت اطلاع از هزینه تزریق ژل برای قوز بینی توسط دکتر روحانی پزشک ماهر کلینیک تخصصی پوست و مو رز تهران، با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

استفاده از ژل برای رفع قوز بینی ممکن است؟

ممکن است فکر کنید وقتی قوز بینی دارید و بینی خود را دوست ندارید تنها دو راه پیش روی خود دارید. یکی تحمل کردن قوز بینی تان و دیگری انجام جراحی زیبایی بینی؛ اما به نظر می رسد راه های دیگری هم برای رفع قوز بینی شما وجود دارد مانند تزریق ژل های پرکننده. همانطور که می دانید از تزریق ژل های پرکننده برای پر کردن نواحی مختلف مانند پر کردن لایه زیرین پوست صورت برای از بین رفتن چین و چروک صورت استفاده می شود.

بنابراین از تزریق ژل های پرکننده می توان برای فرورفتگی ایجاد شده بر اثر قوز بینی استفاده کرد و و در طی انجام تزریق پرکننده ناحیه فرو رفته را هم سطح قوز بینی درست کرد تا بینی شما صاف و بدون قوز به نظر برسد. معمولا پزشکان متخصص زیبایی هم تزریق ژل های پرکننده برای رفع برآمدگی بینی بیشتر پیشنهاد می دهند تا انجام جراحی زیبایی بینی. به این دلیل که تزریق فیلر های پرکننده با خطر کمتری مواجه است.

استفاده از ژل برای رفع قوز بینی ممکن است؟

نحوه تزریق ژل برای رفع قوز بینی چگونه است؟

برای تزریق ژل برای بینی قوز دار ابتدا باید ابتدا یک مرکز معتبر و خوش نام را انتخاب کرد که در انجام تزریق ژل با تجربه و ماهر باشند. همچنین لازم است که مطمئن شوید، این مرکز از برندهای معروف ژل که دارای تاریخ مصرف هستند، استفاده می‌کند. سپس مراحل زیر طی خواهد شد:

 • مشخص کردن نواحی فرو رفته بر روی بینی. این نواحی به علت وجود قوز، دچار فرو رفتگی شده‌اند
 • استفاده از مواد بی حس کننده برای سر شدن بینی قبل از تزریق ژل
 • ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر جهت جلوگیری از ورود میکروب و ایجاد عفونت
 • ورود سوزن نازک مخصوص به نقاط مشخص شده و شروع تزریق ژل

تزریق ژل به بینی قوز دار بینی باید به آرامی و نهایت دقت صورت بگیرد تا یک خط صاف و سرسره مانند روی بینی ایجاد شود. حجم ژل تزریق شده بستگی به میزان فرو رفتگی در اثر قوز دارد.

تزریق ژل برای بینی قوز دار چه مزایایی دارد؟

در روش تزریق ژل در قوز بینی به جای عمل بیهوشی و برش دادن پوست بینی با ابزارهای جراحی، از پر کننده‌ها برای رفع نقوص بینی استفاده می‌شود. این ژل تزریق شده ماموریت دارد تا  ظاهر بینی و صورت فرد را به طور موثر و چشمگیری بهبود بخشد. این ژل‌ها اگر توسط یک کلینیک معتبر تهیه شده باشند، همگی استاندارد و بدون عارضه جانبی می‌باشند. در سال‌های گذشته، کلاژن ماده پرکننده مناسب و استاندارد برای این روش به حساب می‌آمد، اما اکنون اسید هیالورونیک با نام‌های تجاری مانند Restylane محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند.

عوارض تزریق ژل برای قوز بینی شامل چه مواردی است؟

اساسی ترین نکته برای در امان بودن از عوارض ناشی از تزریق ژل برای قوز بینی ، انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر است که دارای تیم پزشکی ماهر باشد و از مواد استاندارد و تاریخ مصرف دار استفاده کند. رعایت این دو مورد حدود 98% عوارض را خنثی می‌کند. اما اگر فردی برای صرف هزینه کم‌تر یا به هر دلیل دیگری اقدام به مراجعه به افراد غیر متبحر کند، عوارض شدید و بعضا غیر قابل جبرانی متوجه او خواهد بود. عوارضی از جمله:

 • خطر واکنش آلرژیک و ایجاد برجستگی‌های ریز در زیر پوست بینی و اطراف آن. در برخی موارد، این برجستگی ها ممکن است دائمی شوند.
 • گاهی اوقات، رنگ پوست از حالت طبیعی به آبی (به نام اثر Tyndall) تغییر می‌کند. تغییر رنگ ممکن است چندین ماه طول بکشد، اما روش‌های درمانی برای رفع آن در دسترس است.
 • در مواردی نادر که از پرکننده‌های مناسب برای بینی استفاده نشود، ممکن است سلول‌های پوستی از بین بروند.
 • همچنین موارد کمی از بروز اسکار ناشی از، از دست دادن پوست و فلج عصب‌ها نیز گزارش شده است.

به طور معمول، پرکننده‌های مصنوعی و غیر استاندارد بیشترین عوارض جانبی را ایجاد می‌کنند. بنابراین مهم است که برای تزریق ژل برای بینی قوز دار ، ابتدا خوب تحقیق کنید تا بتوانید در قدم اول یک مرکز معتبر با پزشک با سابقه پیدا کنید.

میزان ماندگاری ژل‌های بینی چقدر است؟

 • ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید 6 الی 12 ماه دوام خواهند داشت.
 • پرکننده های مصنوعی 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند.

مسئله بسیار مهم در ماندگاری تزریق ژل برای قوز بینی به مواردی همچون: نحوه مراقبت از محل تزریق، نوع ژل تزریق شده، تناسب و سازگاری ژل با بدن شخص، نوع تزریق و مهارت و تجربه پزشکی است که این روش را انجام می‌دهد، دارد. دکتر روحانی در مجموعه کلینیک تخصصی پوست و مو رز، با سابقه چندین سال فعالیت درخشان در حیطه مراقبت از زیبایی، با بررسی دقیق شرایط بدن شما و در نظر گرفتن پتانسیل ناحیه بینی شما، بهترین نوع فیلر را انتخاب کرده و به بهترین شکل و کم‌ترین درد آن را تزریق می‌نماید.

تزریق ژل برای قوز بینی چه محدودیت دارد؟

در درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده از ژل های پر کننده فقط می توان برای پر کردن فرو رفتگی بینی استفاده کرد ولی درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده برای کوچک کردن بینی یا رفع نقص عملکردی بینی کاربردی ندارد و نمی تواند تاثیری از این بابت بر روی بینی داشته باشد. درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده نسبت به جراحی بینی روش امن تر و بی خطر تری شناخته شده است اما در صورتی که آمادگی لازم را برای انجام درمان زیبایی تزریق پرکننده ها نداشته باشید ممکن است به برخی از عوارض موقتی درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده دچار شوید.

در پایین برخی از محدودیت هایی که قبل از انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده برای داشتن آمادگی لازم باید رعایت کنید مشخص شده است.

 1. قبل از انجام درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده از خوردن رقیق کننده خون پرهیز کنید.
 2. تا حد امکان از هیچ دارویی به خصوص آسپرین و داروهای گیاهی مصرف نکنید و در صورتی که به دلیل مبتلا بودن به بیماری خاصی مجبور به مصرف آن هستید حتما قبل از انجام درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده با پزشک خود مشورت کنید.
 3. از خوردن مکمل های گیاهی و ویتامین E و ویتامین های دیگر خودداری کنید.
 4. اگر از زخم های سرماخوردگی صورت رنج می برید، احتمال خطر فوران زخم ها پس از انجام درمان زیبایی تزریق پرکننده ها به دلیل استفاده از سوزن در طی درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده وجود دارد، بنابراین حتما در این باره قبل از درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده با پزشک خود مشورت کنید.

علاوه بر نکات گفته شده انتخاب پزشک مناسب هم در نتیجه عمل درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده تاثیر زیادی دارد که شما به عوارض حاصل از درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده مواجه نشوید؛ بنابراین در انتخاب پزشک متخصص زیبایی و با تجربه هم دقت کافی را داشته باشید. در صورتی که پزشک مناسبی را برای انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده نکنید حتی ممکن است ژل های پر کننده را به اندازه تزریق نکند و تزریق به مقدار ژل نامناسب باعث شود نتیجه کافی را از انجام درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده نداشته باشید.

هزینه تزریق ژل برای قوز بینی چقدر است؟

قیمت تزریق ژل برای قوز بینی بسته به میزان حجم مورد استفاده در تزریق ژل برای قوز بینی و مارک ژل بستگی دارد. برای اطلاع از هزینه هر سی سی از ژل‌های معتبر و معروف موجود در کلینیک زیبایی رز، می‌توانید از طریق چت آنلاین استفاده کنید یا با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

5/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ