کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق ژل برای رفع قوز بینی و تاثیر آن

تزریق ژل برای رفع قوز بینی و تاثیر آن

زیبایی بینی یکی از عوامل تاثیر گذار بر زیبایی چهره است و هر فردی که بینی آن مشکلی مانند قوز بینی داشته باشد ممکن احساس زیبایی نکند و حتی به دلیل داشتن قوز بینی اعتماد به نفس کمتری هم داشته باشد.

قوز بینی به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شود برای مثال ممکن است بر اثر عوامل ارثی یا ضربه خوردگی باشد. آیا می توان قوز بینی را بدون انجام عمل جراحی زیبایی بینی رفع کرد و از تزریق ژل برای رفع آن استفاده کرد؟

استفاده از ژل برای رفع قوز بینی ممکن است؟

ممکن است فکر کنید وقتی قوز بینی دارید و بینی خود را دوست ندارید تنها دو راه پیش روی خود دارید. یکی تحمل کردن قوز بینی تان و دیگری انجام جراحی زیبایی بینی؛ اما به نظر می رسد راه های دیگری هم برای رفع قوز بینی شما وجود دارد مانند درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده.

همانطور که می دانید از درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده برای پر کردن نواحی مختلف مانند پر کردن لایه زیرین پوست صورت برای از بین رفتن چین و چروک صورت استفاده می شود.

بنابراین از درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده می توان برای فرورفتگی ایجاد شده بر اثر قوز بینی استفاده کرد و و در طی انجام تزریق پرکننده ناحیه فرو رفته را هم سطح قوز بینی درست کرد تا بینی شما صاف و بدون قوز به نظر برسد.

معمولا پزشکان متخصص زیبایی هم درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده برای رفع برآمدگی بینی بیشتر پیشنهاد می دهند تا انجام جراحی زیبایی بینی. به این دلیل که درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده با خطر کمتری مواجه است.

 

استفاده از ژل برای رفع قوز بینی ممکن است؟

 

همین طور درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده مانند جراحی زیبایی بینی چالش برانگیز نیست و لازم نیست در انجام درمان زیبایی تزریق پرکننده به اندازه عمل زیبایی بینی نگران خراب شدن فرم بینی خود و غیر بازگشت بودن نتیجه درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده باشید.

به این دلیل که درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده تاثیرات موقتی دارد و در صورتی که پزشک مناسبی و با تجربه در انجام درمان زیبایی تزریق پرکننده را برای انجام درمان زیبایی تزریق پرکننده ها انتخاب نکرده باشید.

پزشک هم درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده به خوبی انجام ندهد از این نظر که تاثیرات درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده نسبت به جراحی زیبایی موقتی است نسبت به جراحی زیبایی بینی برتری دارد و تا حدی خیال شما می تواند از این بابت آسوده باشد.

تزریق ژل برای قوز بینی چه محدودیت دارد؟

در درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده از ژل های پر کننده فقط می توان برای پر کردن فرو رفتگی بینی استفاده کرد ولی درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده برای کوچک کردن بینی یا رفع نقص عملکردی بینی کاربردی ندارد و نمی تواند تاثیری از این بابت بر روی بینی داشته باشد.

درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده نسبت به جراحی بینی روش امن تر و بی خطر تری شناخته شده است اما در صورتی که آمادگی لازم را برای انجام درمان زیبایی تزریق پرکننده ها نداشته باشید ممکن است به برخی از عوارض موقتی درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده دچار شوید.

در پایین برخی از محدودیت هایی که قبل از انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده برای داشتن آمادگی لازم باید رعایت کنید مشخص شده است.

  1. قبل از انجام درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده از خوردن رقیق کننده خون پرهیز کنید.
  2. تا حد امکان از هیچ دارویی به خصوص آسپرین و داروهای گیاهی مصرف نکنید و در صورتی که به دلیل مبتلا بودن به بیماری خاصی مجبور به مصرف آن هستید حتما قبل از انجام درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده با پزشک خود مشورت کنید.
  3. از خوردن مکمل های گیاهی و ویتامین E و ویتامین های دیگر خودداری کنید.
  4. اگر از زخم های سرماخوردگی صورت رنج می برید، احتمال خطر فوران زخم ها پس از انجام درمان زیبایی تزریق پرکننده ها به دلیل استفاده از سوزن در طی درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده وجود دارد، بنابراین حتما در این باره قبل از درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده با پزشک خود مشورت کنید.

علاوه بر نکات گفته شده انتخاب پزشک مناسب هم در نتیجه عمل درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده تاثیر زیادی دارد که شما به عوارض حاصل از درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده مواجه نشوید؛ بنابراین در انتخاب پزشک متخصص زیبایی و با تجربه هم دقت کافی را داشته باشید.

در صورتی که پزشک مناسبی را برای انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده نکنید حتی ممکن است ژل های پر کننده را به اندازه تزریق نکند و تزریق به مقدار ژل نامناسب باعث شود نتیجه کافی را از انجام درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده نداشته باشید.

مزایا و معایب تزریق ژل نسبت به جراحی بینی برای قوز بینی

همانطور که گفته شد یکی از مزیت های اصلی درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده نسبت به عمل زیبایی بینی موقتی بودن نتیجه آن است که در صورتی که در آن اشتباهی رخ دهد می توان نسبت به انجام عمل زیبایی بینی نگرانی کمتری داشت.

به این دلیل که اگر در جراحی زیبایی بینی اشتباهی رخ دهد عواقب غیر قابل جبرانی را در پیش دارد ولی چون درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده موقتی است می توان اطمینان داشت که می توان اشتباه به وجود آمده را در انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده بعدی جبران کرد.

برای مثال اگر از فرم بینی خود پس از انجام تزریق پرکننده خوشتان نیامد می دانید که نتیجه درمان تزریق ژل های پرکننده ماندگار نیست و کاهش می یابد و می توانید در انجام درمان تزریق ژل به نتیجه دلخواهتان برسید ولی اگر از نتیجه عمل بینی خوشتان نیامد نمی توانید دیگر آن را تغییر دهید.

و همانطور که گفته شد در درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده احتمال مواجه شدن با عوارض جانبی و خطرات احتمالی درمان زیبایی تزریق ژل پرکننده بسیار کم است اما جراحی زیبایی بینی احتمال بروز خطر بیشتر است و خطرات زیادی را می تواند به دنبال داشته باشد.

انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده در 5 دقیقه انجام می شود و می تواند نتایج عالی را به دنبال داشته باشد اما انجام عمل زیبایی بینی ممکن است چند ساعت طول بکشد و همینطور نتایج عمل زیبایی بینی همیشه نمی تواند عالی باشد.

شما به محض اتمام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده می توانید نتیجه درمان زیبایی Filler injection پرکننده را مشاهده کنید و اگر عمل زیبایی بینی انجام دهید ممکن است بعد از یک ماه بتوانید نتیجه عمل زیبایی بینی را به طور کامل مشاهده کنید.

اما در انجام هر درمان زیبایی مانند عمل زیبایی احتمال بروز عوارض جانبی وجود دارد اما درمان زیبایی تزریق فیلر های پرکننده تعداد این عوارض جانبی بسیار کم است. در پایین به عوارض جانبی و خطرات احتمالی حاصل از درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده پرداخته شده است.

  1. عفونت
  2. تورم
  3. حساسیت و ایجاد واکنش منفی بدن نسبت به ژل های پر کننده تزریق شده
  4. کبودی

احتمال ایجاد تورم و کبودی بعد از انجام درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده زیاد است اما همانطور که گفته شد با انتخاب پزشک مناسب و داشتن آمادگی لازم قبل از انجام درمان زیبایی تزریق پرکننده ها قابل پیشگیری است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ