لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

اگر از رشد موهای زائد و استفاده از روش های موقتی موجود که پر هزینه هستند خسته شدید و به دنبال روشی دائمی برای رفع آن هستید، لیزر موهای زائد بدن می تواند روشی برای رفع موهای زائد بدن شما باشد. با توجه به این که برخی از روش های موجود برای رفع موهای زائد با درد همراه است ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که آیا حذف موهای زاید هم درد دارد؟

با استفاده از لیزر موهای زائد بدن می توانید برای رفع موهای زائد صورت، پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و نواحی دیگر بدن استفاده کنید.

نتایج حاصل از لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد بدن توسط دستگاه مخصوص از بین بردن موهای زاید بدن انجام می شود. این دستگاه با تولید پالس هایی در کمتر از یک ثانیه، ریشه های موهای زائد بدن شما را از بین می برد.

در واقع دستگاه لیزر موهای زائد بدن، موهای تیره و درشت بدن شما به طوری که به پوست اطراف آن ها آسیبی نرسد به طور انتخابی هدف قرار می دهد.

دستگاه لیزر موهای زائد بدن بر روی موهای زائد تیره موثر تر عمل می کند و نتیجه بهتری دارد؛ اما اگر مو های روشن، بلوند، قرمز و یا مایل به خاکستری دارید ممکن است تغییر زیادی را پس از انجام لیزر موهای زاید بدن متوجه نشوید.

به این دلیل که دستگاه لیزر موهای زائد بدن جذب موهای زائد تیره می شوند و بر روی موهای زائد روشن به اندازه موهای زائد تیره موفق عمل نمی کنند.

البته قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن پزشک متخصص در طی یک جلسه مشاوره نوع پوست و نوع و ضخامت موهای زائد بدن شما را مورد بررسی قرار می دهد و در حد چند میلی متر از پوست شما را بر می دارد.

پزشک متخصص از پوست برداشته شده برای تنظیم طول موج پالس های دستگاه لیزر موهای زائد بدن بر اساس رنگ پوست، رنگ موهای زائد، ضخامت و محل قرار گیری موهای زائد استفاده می کند تا شما نتیجه بهتری از لیزر موهای زاید بدن داشته باشید.

در صورتی که لازم باشد و در صورتی که از پوست بریده شده اطلاعات کافی را برای تنظیم درست دستگاه لیزر موهای زائد بدن به دست نیاورد در طی همان جلسه ی مشاوره بر روی قسمتی از بازوی شما به طور آزمایشی حذف موهای زاید بدن انجام می دهد.

در طی حذف موهای زاید بدن انجام شده مشخص شده است که معمولا افرادی که لیزر موهای زائد بدن را انجام می دهد 3 تا 7 جلسه بعد از انجام لیزر موهای زاید بدن ریزش مو دائمی دارد.

 

نتایج حاصل از لیزر موهای زائد چیست؟

 

اگر می خواهید لیزر موهای زائد بدن را انجام دهید و از حذف موهای زاید بدن نتیجه بهتری بگیرید لازم است تا دو نکته ی گفته شده در پایین را رعایت کنید.

 1. 6 هفته قبل از انجام لیزر موهای زاید بدن، از انجام اپیلاسیون و الکترولیز و روش های دیگر از بین بردن موهای زائد بدن خودداری کنید. به این دلیل که در طی این روش ها ریشه موهای بدن شما که لیزر روی آن ها تاثیر می گذارد از بین می رود.
 2. 6 هفته قبل و 6 هفته بعد از انجام لیزر در معرض آفتاب قرار نگیرید. قرار گرفتن در معرض آفتاب عوارض بعد از انجام لیزر موهای زاید بدن را بیشتر می کند.

آیا لیزر موهای زائد روشی امن است؟

حذف موهای زاید بدن معمولاً بی خطر و امن است. با بررسی های انجام گرفته بر افرادی که لیزر موهای زائد بدن را انجام داده اند، مشخص شده است که این افراد پس از انجام لیزر موهای زاید بدن در دراز مدت، با خطرات بهداشتی مواجه نشده اند.

با این حال ممکن است افرادی پس از انجام لیزر موهای زائد بدن با برخی از عوارض جانبی حذف موهای زاید بدن مواجه شوند.

معمولا پزشک متخصص برای جلوگیری از این مشکل، قبل از انجام لیزر موهای زاید بدن بر روی قسمتی به طور آزمایشی لیزر موهای زائد بدن را انجام می دهد و واکنش پوست را در برابر لیزر موهای زاید بدن بررسی می کند.

برای اینکه انجام لیزر موهای زائد بدن برایتان روشی امن و بی خطر باشد، لازم است در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص دقت کنید. در رابطه با کلینیک باید دقت کنید که از دستگاه با کیفیت و مناسبی برای انجام لیزر موهای زاید بدن استفاده کنند.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

انجام لیزر موهای زائد بدن با توجه نوع و ضخامت پوست ممکن است با درد همراه باشد. البته میزان دردی که ممکن است در ناحیه ای از بدن ایجاد شود با ناحیه دیگر بدن متفاوت است.

برای مثال انجام لیزر موهای زاید بدن بر پا ها معمولا با دردی همراه نیست اما ممکن است بیشترین درد را در طول لیزر موهای زائد بدن زیر بغل تجربه کنید.

البته دردی که ممکن است در طول لیزر موهای زائد بدن ایجاد شود، قابل پیشگیری است. شما می تواند با انجام هر یک از موارد زیر از درد حذف موهای زاید بدن جلوگیری کنید.

 1. 30 دقیقه قبل از انجام لیزر قرص آرام بخش مصرف کنید.
 2. از کرم بی حس کننده یک ساعت قبل از انجام لیزر استفاده کنید.
 3. مصرف آنتی هیستامین هم از دو روز قبل از انجام لیزر و صبحی که می خواهید لیزر انجام دهید، می تواند باعث کاهش درد شما شود.

برای چند روز پس از انجام لیزر موهای زائد بدن، پوست آسیب دیده ممکن است قرمز و ملتهب شود که بسیاری از افراد این احساس را شبیه آفتاب سوختگی و بدون درد توصیف کرده اند.

البته در صورتی پزشک متخصصی را برای انجام لیزر موهای زائد بدن انتخاب کرده باشید با مشکل آسیب دیدگی پوست بعد از انجام از بین بردن موهای زاید بدن، مواجه نمی شوید.

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از لیزر موهای زائد

بعد از انجام لیزر موهای زائد بدن ممکن است دچار برخی از عوارض جانبی آن شوید اما جای نگرانی نیست همه ی این عوارض ها موقتی و زود گذر هستند.

به این دلیل که لیزر موهای زائد بدن فولیکول های مو را که زیر پوست قرار دارند مورد هدف قرار می دهد ممکن است بدن در برابر آن واکنش هایی مانند

 1. قرمزی
 2. سوزش
 3. تورم
 4. پوسته پوسته شدن
 5. زخم شدن
 6. عفونت
 7. تغییر رنگ پوست

و غیره را نشان دهد. برخی از عوارض هم در صورتی که پزشک متخصصی را برای انجام لیزر موهای زائد بدن خود انتخاب نکرده باشید ممکن است رخ دهد؛ مانند سوختگی و ایجاد تاول که برخی از عوارض احتمالی آن است.

در صورتی که با هر یک از موارد گفته شده بعد از انجام لیزر موهای زائد بدن به مدت طولانی مواجه شدید حتما به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

برخی از مردم تصورات غلطی از عوارض لیزر موهای زائد بدن دارند و تصور می کنند laser hair removal بدن باعث نازایی می شود؛ اما با توجه به بررسی های انجام شده هیچ مدرکی مبنی بر اینکه لیزر باعث نازایی می شود وجود ندارد.

به این دلیل که لیزر موهای زائد بدن فقط به پوست نفوذ می کند و به اندام های دیگر نمی رسد و نمی تواند آسیبی به آن ها برساند.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ