تزریق چربی

معرفی کرم برای بعد از تزریق چربی – پماد کاهش تورم و ترمیم کننده

کسانی که دوست دارند در یک جلسه به چهره‌ای زیبا و جوان دست یابند تزریق چربی می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل به حساب آید. به این صورت که چربی‌ها از بخشی از بدن برداشته شده و در نواحی مورد نیاز توسط پزشک متخصص تزریق می‌گردد. بنابراین کاندیدهای انجام آن با یک تیر دو نشان زده و علاوه بر رهایی از شر چربی‌های اضافی بدن می‌توانند به چهره‌ای جوان و شاداب دست یابند. در این مسیر پزشک متخصص به منظور رفع عوارض جانبی و کاهش مدت زمان دوره نقاهت استفاده از برخی کرم‌ها را تجویز می‌کند. این کرم‌ها که با نام کرم ترمیم کننده بعد از تزریق چربی شناخته می‌شوند دارای انواع مختلفی بوده و باید با تجویز پزشک و دقت مصرف شوند.

اینفوگرافیک کرم بعد از تزریق چربی

در این مقاله تصمیم بر آن داریم تا به معرفی کرم برای کاهش تورم ناشی از تزریق چربی بپردازیم. همچنین می‌توانید به منظور دریافت مشاوره بیشتر در مورد کرم برای بعد از تزریق چربی در صورت با مشاوران ما در کلینیک پوست و مو رز تماس گرفته و از خدمات پزشک مطرح کشوری دکتر روحانی بهره ببرید.

بهترین کرم بعد از تزریق چربی

کرم بروملین

همان طور که گفته شد یکی از روش‌های ترمیم تزریق چربی با استفاده از کرم مخصوص صورت می‌گیرد و از جمله معروف‌ترین و موثرترین این کرم‌ها پماد بروملین است. کرم بروملین از به وجود آمدن تورم بعد از تزریق چربی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می‌کند به طوری که به عنوان یکی از محصول‌های پرکاربرد در کاهش اثرات التهاب و تورم در پوست شناخته می‌شود. بروملین خود نوعی ماده طبیعی است که منشا اصلی آن میوه آناناس می‌باشد و از ترکیب با آنزیم‌های پروتئینی به وجود می‌آید. وارد شدن ماده بروملین به بدن از انجام واکنش‌هایی که سبب ایجاد تورم و التهاب در بدن می‌گردد تا حد بسیار زیادی ممانعت می‌کند. پس کسانی که به دنبال کاهش ورم صورت بعد از تزریق چربی با کرم مخصوص هستند مصرف پماد بروملین می‌تواند گزینه بسیار موثر و مناسبی برای آن‌ها باشد.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به روش نانوفت

کرم بروملین چیست

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از تزریق چربی

اثرات کرم بروملین بعد از تزریق چربی

تزریق چربی در دسته عمل‌های زیبایی نیمه تهاجمی قرار دارد به همین دلیل داوطلبان انجام آن بعد از تزریق چربی به احتمال زیاد شاهد التهاب‌ها و تورم‌های شدیدی در نواحی تحت درمان خواهند بود. ناگفته نماند که بروز این التهابات کاملا طبیعی است و جای هیچ گونه استرس و نگرانی ندارد با این حال بسیاری از افراد دوست دارند که دوره نقاهت خود را بدون تحمل التهاب سپری کنند. درمان ورم بعد از تزریق چربی با پماد بروملین از آن دسته از راهکارهایی است که مقدار قابل توجهی از بروز التهابات را می‌کاهد. پس اولین تاثیر کرم بروملین در جلوگیری از انجام واکنش‌های بافتی است که منجر به تورم می‌شوند. علاوه بر آن تاثیر بعدی آن در کاهش التهابات به وجود آمده می‌باشد.

مورد بعدی از اثرات مثبت پماد بروملین می‌توان به تسریع زمان دوره نقاهت اشاره کرد؛ در نتیجه زیباجو می‌تواند در حداقل زمان ممکن سلامت کامل خود را به دست آورد. به دلیل بهبود سریع بافت‌های آسیب دیده بلافاصله بعد از مصرف پماد بروملین میزان احساس درد نیز تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت. توصیه می‌شود بروملین را 72 ساعت یا 3 روز قبل از عمل مصرف شود و تا 7 روز بعد از عمل ادامه یابد.

خواص کرم بروملین
  1. جلوگیری از به وجود آمدن تورم بعد از تزریق چربی
  2. کاهش تورم و التهاب پوستی
  3. افزایش سرعت بهبودی بدن
خواص کرم آرنیکا
  1. کاهش ورم و کبودی در محل عمل
  2. کاهش احساس درد
کرم‌های استروئیدی
  1. کاهش عوارض جانبی بعد از تزریق چربی از طریق سرکوب کردن سیستم ایمنی بدن
  2. کاهش التهاب و ورم پوستی
زمان و میزان استفاده از کرم‌ها توجه داشته باشید که بدون نظر متخصص نباید اقدام به مصرف کرم نمایید.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق چربی

کرم آرنیکا چیست ؟

از دیگر کرم‌هایی که استفاده از آن بعد از تزریق چربی مورد توجه بیماران و پزشکان واقع شده پماد آرنیکا است. استفاده از این کرم بر روی زخم‌ها و نواحی اعمال برش تجویز می‌شود؛ به این ترتیب کسانی که به دنبال دارویی موثر جهت کاهش تورم و کبودی بعد از عمل زیبایی برداشت و تزریق چربی هستند می‌توانند از این پماد استفاده کنند. ماده آرنیکا نام گیاهی می‌باشد که مرکز اصلی آن برای تولید سیبری و اروپای مرکزی است. کرم آرنیکا نیز نوعی پماد درمانی است که از این ماده گیاهی تولید و در مصارف پزشکی با هدف کاهش التهاب‌ها، کبودی و درد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کرم آرنیکا بعد از تزریق چربی

بررسی اثرات کرم آرنیکا روی پوست بعد از تزریق چربی

رایج ترین اشکال مورد استفاده آرنیکا قرص‌های هومیوپاتی و کرم یا ژل‌های موضعی است. معمولاً توصیه می‌شود که قرص آن را یک هفته قبل از لیپوساکشن و تزریق چربی شروع کنید و تا زمانی که کبودی یا تورم از بین نرفته است، استفاده از آن را ادامه دهید. مصرف کرم آرنیکا بر روی زخم‌های باز بلافاصله بعد تزریق چربی توسط پزشک متخصص توصیه می‌شود و زیباجویان بلافاصله بعد از مصرف می‌توانند شاهد تاثیرات مثبت آن باشند.

مهم‌ترین اثرات این پماد شگفت‌انگیز کاهش احساس درد، کاهش تورم و کاهش کبودی ایجاد شده در نواحی ایجاد زخم‌ها بعد از عمل‌های تهاجمی و نیمه ‌تهاجمی است بنابراین استفاده از آن بعد از تزریق چربی نیز می‌توانند تا حد زیادی مقید باشد. از دیگر ویژگی‌های پماد آرنیکا می‌توان به قدرت جذب بسیار بالای آن اشاره کرد به همین دلیل معمولا پزشک‌های زیبایی توصیه می‌کنند تا از آن به صورت مستقیم بر روی زخم‌های باز استفاده نشود.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق چربی در تهران

آرنیکا بعد از تزریق چربی

مطالب بیشتر: زاویه سازی صورت با تزریق چربی

کرم‌های حاوی ترکیبات استروئیدی

بعد از کرم برملین و آرنیکا که مصرف آن‌ها تا حد قابل توجهی سبب کاهش عوارض جانبی و مدت زمان دوره نقاهت بعد از تزریق چربی می‌گرددT نوبت به معرفی کرم‌های حاوی ترکیبات استروئیدی می‌رسد. کرم‌های استروئیدی با سرکوب سیستم ایمنی بدن سبب به وجود آمدن نتایج مثبت بعد از عمل تزریق چربی می‌گردد. به این صورت که بیمارانی که اقدام به مصرف این داروها می‌کنند از بروز التهاب‌ها و تورم‌های شدید پوستی ممانعت خواهند کرد.

این نوع از کرم‌ها تنوع و کاربردهای گسترده‌ای در حوزه پزشکی دارند و زیباجویان باید راهنمایی‌های لازم را در خصوص معرفی بهترین کرم استروئیدی بعد از تزریق چربی از پزشک متخصص خود دریافت کنند. تجویز این دسته از پمادها به این صورت است که بیمار باید مصرف آن‌ها را بعد ۲۴ ساعت پس از تریق چربی شروع کنند و سپس مصرف مرتب آن را تا دو هفته بعد ادامه دهند. با وجود تمامی مزایا و نتایج مثبتی که کرم‌های استروئیدی به دنبال دارند، توصیه می‌شود هرگز بدون تجویز پزشک و به صورت خودسرانه مصرف نشوند.

3/5 (1 نظر)

منبع
theplasticsurgerycenterofnashvilledrbednar

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *