کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو با سلول بنیادی 2022

بخش مهمی از زیبایی چهره‌ی انسان به موهای سر بستگی دارد، کوتاه و بلند کردن مو و تغییر رنگ و مدل آن کارهایی است که همه‌ی ما برای تنوع انجام می‌دهیم؛ لذا کمبود این جزء مهم تاثیرات منفی در زیبایی ظاهری و اعتماد به نفس هر فردی خواهد داشت. با وجود مشکلاتی نظیر آلودگی هوا، تغذیه‌ی نامناسب و … ریزش مو در هر سنی گریز ناپذیر است؛ اگرچه با شدت گرفتن ریزش مو باید نگران شد و به فکر درمان بود اما برای بسیاری از افرادی که دارای موی کم‌پشت یا طاسی شده‌اند نیز درمان‌های موفقیت آمیزی وجود دارد.

امروزه دانش بشر بیش از هر دوره‌ی دیگری تکامل یافته و از راه‌کارهای نوینی برای رفع نواقص و حفظ ظاهر فرد استفاده می‌شود، کاشت طبیعی مو روشی است که در سال‌های گذشته مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است؛ در این مقاله به بررسی کاشت مو و همچنین  آخرین اخبار کاشت مو به وسیله سلول بنیادی می‌پردازیم؛ در این مطلب با کلینیک تخصصی پوست و مو رز همراه باشید.

اینفوگرافیک پیوند مو روش سلول های بنیادی

نکته : این محتوا صرفا معرفی یک متد از کاشت مو است و در حال حاضر در ایران انجام نمی شود. 

ناگفته‌ های کاشت مو با سلول بنیادی

واژه‌ی سلول بنیادی مفهوم وسیع و پیچیده‌ای دارد که خارج از بحث این متن است، تنها کافیست بدانید این سلول‌های زاینده توانایی تولید تمام سلول‌های بدن را دارند؛ این قابلیت معجزه آسای سلول‌های مادر سبب شده است محققان از آن برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده‌ی بدن استفاده نمایند. امروزه از سلول‌های بنیادی برای رشد مو، ترمیم پوست آسیب دیده و … بهره می‌برند، خوشبختانه نتایجی که تاکنون در این مورد از سراسر دنیا گزارش شده، کاملا موفقیت آمیز بوده است. مزیت این روش در مقایسه با سایر روش‌های کاشت طبیعی مو، عدم نیاز به بانک مو می‌باشد.

کاشت مو سلول بنیادی

تاثیر سلول های بنیادی در پیوند مو برای افرادی که به دلیل مسائل ژنتیکی دچار ریزش موی شدید و طاسی شده‌اند، بهتر است، چرا که ریزش موی این افراد ناشی از عملکرد ناقص سلول‌های بنیادی بوده است؛ بنابراین با جایگزینی سیلی از سلول‌های تکامل یافته، دیگر دلیلی برای رشد مو باقی نمی‌ماند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

فرآیند کاشت مو توسط سلول بنیادی

کاشت مو با سلول های بنیادی به این صورت است که ابتدا یک مرحله نمونه برداری از فولیکول‎ها‎ی موی سر انجام می‌شود، این نمونه‌ها در محیط آزمایشگاه و در شرایط کاملا استریل کشت داده می‌شوند، این فرآیند به طور حداقل سه هفته زمان‌بر خواهد بود؛ پس از این دوره، سلول‎های تکثیر شده آماده‌ی تزریق به پوست سر فرد هستند. با گذشت زمان و مراقبت‌های لازم، به مرور فرد شاهد رشد موهای خود خواهد بود، اینکه چنین روشی در چه افرادی و با چه سنی نتیجه‌ی بهتری خواهد داشت، از ابهاماتی است که برای اغلب مخاطبان پیش می‌آید. مرکز تخصصی پوست‌ و موی رز، ارائه دهنده‌ی تمام خدمات زیبایی و ترمیم پوست و مو آماده‌ی ارائه‌ی اطلاعات کاملی برای تمام مخاطبان عزیز است.

کاشت مو سلول های بنیادی

درمان طاسی با سلول بنیادی به راحتی می‌توان بیماری آلوپسی یا ریزش سکه‌ای مو را با سلول‌های بنیادی درمان نمود.
مزیت استفاده از سلول بنیادی چون در این روش کاشت مو نیازی به برداشت فولیکول نیست در نتیجه عوارضی همانند ورم، التهاب و خونریزی رخ نخواهد داد.
نحوه اجرای روش سلول های بنیادی در این روش سوسپانسیونی از سلول‌های بنیادی تهیه شده و به محل طاس سر تزریق می‌گردد. چون این سلول‌ها می‌توانند سلول‌های زنده بدن را ایجاد کنند، پس به تشکیل فولیکول کمک خواهندکرد.
مراحل کاشت مو با سلول بنیادی
  1. نمونه‌برداری از فولیکول‌ها
  2. کشت دادن فولیکول برای استخراج سلول بنیادی
  3. تزریق سوسپانسیون به دست آمده به سر

آخرین اخبار سلول بنیادی مو

اگرچه همچنان بسیاری درمان طاسی سر با سلول بنیادی را وهم و خیال می‌دانند، اما اطلاعاتی که از مراکز درمانی مختلف دنیا منتشر می‌شود، نوید دهنده خبرهای خوبی است. کاشت مو با سلول بنیادی “Hair Stem Cell Transplantation” یا به اختصار HST می‌تواند در سال‌های آینده به عنوان محبوب‌ترین روش پیوند موی برگزیده شود. با توجه به اخباری که در مورد تاثیر سلول‌های بنیادی در ترمیم بافت‌های آسیب دیده منتشر می‌شود، انتظار می‌رود در زمینه رشد ریشه‌ی مو نیز عملکرد کاملا موفقی داشته باشد؛ با استفاده از این روش علاوه بر موی سر، می‌توان از آن برای رشد ابرو نیز استفاده نمود.

درمان طاسی سر با سلول های بنیادی
کاشت مو با سلولهای بنیادی

درمان طاسی سر با سلول های بنیادی

طاسی سر ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، بنابراین متخصصان این حوزه ابتدا دلیل طاسی را می‌یابند و سپس به درمان می‌پردازند. یکی از اختلالاتی که ممکن است در هر فردی به وجود آید، آلوپسی سر یا به عبارتی (alopecia areata) است که با نام ریزش موی سکه‌ای شناخته می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد می‌توان این مشکل را با کمک سلول‌های بنیادی برطرف نمود. چرا که سلول‌های بنیادی در ترمیم بافت پوست آسیب دیده عملکرد مناسبی داشته‌اند، با توجه به این نتایج می‌توان به درمان آلوپسی با سلول بنیادی نیز امیدوار بود.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fit

آخرین پیشرفت ‌های کاشت مو با سلول بنیادی مو در ایران

محققان ایرانی در زمینه سلول‌های بنیادی به موفقیت‌های زیادی رسیده‌اند، تحقیقات در خصوص تاثیر سلول‌های بنیادی در پیوند طبیعی مو نیز همچنان در حال بررسی است؛ بنابراین چندان دور از انتظار نیست که به زودی این روش وارد مرحله‌ی اجرایی شود. با توجه به اینکه این روش در حال حاضر چندان متداول نیست، پیش از اقدام باید تحقیقات کاملی انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است مورد سوء استفاده مراکز نامعتبر و افراد سودجو قرار گیرید. امروزه تبلیغات متعددی با عنوان تزریق محلول سلول‌های بنیادی برای رشد مو به چشم می‌خورد، باید بدانید این روش در ایران تنها در تعداد کمی از مراکز تخصصی به صورت آزمایشی در حال انجام است؛ اگرچه در برخی کشورها این روش از فاز تحقیقاتی خارج شده و نتایج امیدوار کننده‌ای داشته است. کاشت مو سلول های بنیادی 2020 در کشورهای پیشتاز در دانش پزشکی انگیزه زیادی برای تحقیقات بیشتر در این زمینه فراهم نموده است.

سلول بنیادی کاشت مو
کاشت مو با سلول های بنیادی در ایران

معجزه ‌ی سلول های بنیادی در کاشت مو

دلیلی که این روش‌های به عنوان بهترین روش پیوند موی طبیعی تا به امروز معرفی می‌کنند، بی‌نیازی به بانک مو است. افرادی که به دلیل بیماری یا مشکلات ژنتیکی بانک موی ضعیفی داشته باشند، پاسخ امیدوار کننده‌ای در کاشت طبیعی مو به روش‌های دیگر دریافت نمی‌کنند.؛بنابراین باید روش دیگری برای این گروه از افراد وجود داشته باشد. سلول‌های بنیادی در ریزش مو تاثیر بسزایی دارند. این سلول‌ها ممکن است بر اثر مشکلات ژنتیکی در هر سنی باعث ضعیف شدن ریشه مو و ریزش شدید آن شوند. چاره‌ی این افراد، رفع نواقص با استفاده از سلول بنیادی فولیکول مو است. در این روش برخلاف روش‌های دیگر کاشت طبیعی مو، نیازی به برداشتن ریشه‌ی مو از بانک مو ندارید، در نتیجه بدون ایجاد زخم، درد و بدون هیچ عارضه‌ای موهای سالم و با رشد طبیعی خواهید داشت؛ با توجه به عدم ایجاد زخم در پوست، زمان درمان نیز کوتاه‌تر خواهد بود.

هزینه پیوند مو با سلول های بنیادی

قیمت کاشت مو با سلول های بنیادی

پیوند مو با روش‌های مختلف برحسب مکانیزم، سطح پیچیدگی و تجهیزات مورد نیاز تعیین می‌شود، طبیعی است که روش‌های نوین قیمت‌های بالاتری نیست به روش‌های پیشین داشته باشند؛ بنابراین قیمت کاشت طبیعی مو با سلول‌های بنیادی نیز از این قاعده پیروی می‌کند؛ اگرچه این روش در حال حاضر متداول نیست، اما با توجه به آسیب‌پذیری سلول‌های بنیادی، به محیطی کاملا استریل نیاز خواهد بود؛ از سوی دیگر برای کشت سلول‌های بنیادی و ساخت سوسپانسون استاندارد زمانی بین 3 تا 8 هفته نیاز است. با این تفاسیر اجرای این فرآیند نیاز به هزینه‌هایی بیشتر از روش‌های معمول دارد، اگرچه با نتایجی که تاکنون حاصل شده است، پیش‌بینی می‌شود بازدهی این روش به مراتب چشم‌گیرتر باشد. برای اطلاع از قیمت پیوند طبیعی مو می‌توانید با بخش مشاوره کلینیک پوست و موی رز در تماس باشید، این مرکز با بهره‌مندی از آخرین تجهیزات و تکنولوژی‌های روز دنیا بهترین نتایج را به مخاطبان خود ارائه می‌دهد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fue

خدمات پیوند مو با سلول بنیادی

جلوگیری از ریزش مو یا رفع طاسی سر و مسائل مشابه برای داشتن ظاهری زیباتر لازم است، چرا که ظاهری آراسته اعتماد به نفس فرد را بهبود می‌بخشد، با این تفاسیر افرادی که با چنین مسائلی روبرو هستند، همواره در جستجوی روشی موثر و پربازده خواهند بود؛ بنابراین توصیه می‌شود پیش از هر انتخابی نسبت به روش‌های موجود، مزایا، معایب و عوارض احتمالی هریک را مطالعه نمایید. تبلیغات با موضوع محلول سلول‌های بنیادی ریزش مو رو نادیده بگیرید و تا زمانی که اطلاعات دقیقی دریافت نکرده‌اید، هزینه‌ای بابت این کار پرداخت نکنید. همانطور که پیش از این نیز بیان شد، این روش در ایران همچنان در فاز تحقیقاتی قرار دارد و وارد مرحله‌ی اجرایی نشده است. شما می‌توانید آخرین اخبار مرتبط با پیوند طبیعی مو با استفاده از سلول بنیادی فولیکول مو را از کلینیک پوست و مو رز دریافت کنید.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می‌توانید با مشاورین کلینیک تخصصی پوست و مو رز از طریق شماره 02144067005 در ارتباط باشید و همچنین به صورت حضوری و کاملا رایگان نوبت مشاوره حضوری دریافت کنید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09104440228 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

3.7/5 (13 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *