کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
Painless hair transplant, pre- and post-hair care

کاشت مو بدون درد – مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت مو

ریزش مو یکی از مشکلات شایع است که می‌تواند ریشه در مشکلات عصبی، اختلالات تیروئیدی، مشکلات هورمونی یا کمبود ویتامین داشته باشد. در برخی موارد با یافتن علت ریزش مو و درمان آن، باز هم موهای از دست رفته قابل جبران نبوده و فرد دچار کم پشتی مو و حتی طاسی در برخی نقاط سر می‌شود. کاشت مو بدون درد در چنین مواردی به کمک افراد می‌رسد. عمل زیبایی کاشت مو روشی است که در اکثر بیماران کارساز می‌باشد، اگر مدت‌ها است که تحت درمان هستید و با مصرف داروهای تقویتی مختلف باز هم رویش مجددی در موهای خود نمی‌بینید شاید وقت آن رسیده است که به فکر روش قطعی‌تری باشید. کاشت مو بدون درد و جراحی یک عمل زیبایی موثر جهت افزایش تراکم مو می‌باشد که در اکثر موارد با کاشت فولیکول‌های مو در قسمت‌هایی که تراکم موی کمتری قابل مشاهده است، می‌توان نتایج مطلوبی بدست آورد. برای انتخاب بهترین روش کاشت مو بدون درد، با مشاوران کلینیک رز در ارتباط باشید.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای خود می‌توانید با مشاورین کلینیک پوست و مو رز از طریق شماره 02144067005 در ارتباط باشید و همچنین به صورت حضوری و کاملا رایگان نوبت مشاوره حضوری دریافت کنید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09104440228 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

کاشت مو بدون خونریزی

 

آیا عمل زیبایی کاشت مو بدون درد امکان پذیر است؟

افراد زیادی که مشکل کم پشتی مو دارند به خاطر احتمال درد، در اقدام به کاشت مو دچار تردید می‌شوند. در اکثر موارد بیمار با دیدن فیلم‌های عمل کاشت طبیعی مو سعی در تجسم درد ناشی از آن می‌کند، در حالی که چیزی که می‌بینید با آن چیزی که تجربه خواهید کرد متفاوت است. شاید با دیدن مراحل عمل پیوند طبیعی مو در مورد دردناک بودن پروسه‌ی عمل نگران شوید، در واقع درهمه‎ی عمل‌های زیبایی احساس درد تا حدودی وجود دارد اما با تزریق ماده‌ی بی‌حسی قابل کنترل خواهد بود. در عمل زیبایی کاشت طبیعی مو نیز با رعایت نکاتی توسط پزشک مربوطه احساس درد به حداقل می‌رسد.

در روند عمل زیبایی کاشت طبیعی مو، موها از ناحیه‌ی اهدا کننده برداشته شده و در ناحیه‌ی مورد نظر پیوند می‌خورند، با توجه به سختی کار در این عمل، احساس درد جزئی، طبیعی است. پیوند مو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که میزان درد می‌تواند با توجه به تکنیک کاشت مو متفاوت باشد؛ همچنین تراکم موی پیوندی نیز می‌تواند تا حد زیادی در میزان درد بیمار تاثیرگذار باشد. در حالت کلی عمل زیبایی کاشت مو بدون جراحی و خونریزی، عمل دردناکی محسوب نمی‌شود و با بی حسی موضعی که قبل از عمل و همچنین در حین عمل نیز به کف سر اعمال می‌شود، معمولا بیماران شکایتی از درد حین عمل ندارند.

 

مطالب بیشتر: درمان ریزش مو در زنان با کاشت مو

 

عمل زیبایی کاشت مو بدون درد و خونریزی

تکنیک کاشت مو به منظور کاهش درد بیمار در حین عمل و همچنین به منظور امکان افزایش تراکم موهای قابل کاشت، دائما در حال پیشرفت است، از زمان ابداع عمل پیوند موی طبیعی شاهد تکنیک‌های مختلف FUT، FIT، FUE و روش‌های دیگر هستیم. تکنیک کاشت مو به روش‌ FUT را به عنوان روشی سنتی می‌شناسیم که امروزه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، در این روش بیشتر کارها دستی انجام می‌شد به همین دلیل بیشتر موهای برداشت شده آسیب می‌دیدند و در کل روش موثری نبودند. همچنین به علت بزرگ بودن ناحیه ی برش، زخم شدیدی ایجاد می‌شد که باعث درد و خونریزی می‌شد. بعد از منسوخ شدن روش‌های سنتی، کاشت مو به روش FUE مطرح شده است که بیش از ده سال است که توسط پزشکان زیبایی انجام می‌شود و نتایج مطلوبی حاصل می‌شود.

این تکنیک کاشت مو همه‌ی نگرانی‌های شما را در مورد جای زخم و درد ناشی از پروسه‌ی کاشت را برطرف می‌کند. قطعا یکی از نگرانی‌های افراد در مورد عمل زیبایی پیوند طبیعی مو تزریق ماده‌ی بی‌حسی به قسمت‌های مختلف کف سر از طریق سوزن است. روش FUE برای کاشت مو با تکنیک توسعه یافته خود و همچنین امکان بی حسی بدون سوزن، راحتی غیر قابل تصوری را برای بیماران حین عمل فراهم می‌کند. در تکنیک FUE موها به صورتی نقطه‌ای برداشته و کاشت می‌شوند و به صورت برش نواری نیست، این مورد باعث می‌شود افراد مراجعه کننده از طبیعی بودن نتایج کاشت مو رضایت کافی را داشته باشند. همچنین به دلیل متفاوت بودن تکنولوژی جداسازی مو از ناحیه‌ی اهدا کننده، امکان کاشت تراکم زیادی از مو امکان پذیر بوده و درد و خونریزی در حداقل میزان ممکن است.

 

کاشت مو بدون درد و خونریزی

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fue

 

راه های کنترل درد ناشی از عمل زیبایی کاشت مو

یکی از موارد دخیل در میزان درد عمل زیبایی کاشت مو بدون درد و جراحی، نحوه‌ی برداشت مو از ناحیه‌ی اهدا کننده است، در روش‌های نوین برای این منظوراز دستگاه‌های مخصوص برداشت مو که میکروموتور نام دارند استفاده می‌شود. کیفیت تجهیزات مورد استفاده در عمل زیبایی پیوند مو در کیفیت عمل بسیار تاثیرگذار بوده و برای کنترل درد در حین عمل نیز ضروری است. کیفیت میکروموتور و جنس تیغ‌های مورد استفاده در حین عمل از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تعویض سوزن‌های مورد استفاده در استخراج مو و همچنین اعمال مجدد ماده‌ی بی حسی در حین عمل نیز از مواردی هستند که برای کاهش درد باید رعایت شوند.

 

Care after hair transplant

 

مراقبت های بعد از کاشت مو

بیمار بعد از انجام کاشت مو بدون درد و خونریزی باید به خانه برگشته و منتظر نتایج شگفت انگیز و تحول جدید در ظاهر خود باشد. البته موهای کاشت شده بعد از 2 الی 3 هفته ریزش جزئی دارند و تا چند ماه بعد رویش مجدد شروع می‌شود و نتیجه‌ی نهایی حدود 6 تا 9 ماه بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود. برای هر چه بهتر گذراندن دوران نقاهت، کاهش عوارض احتمالی و در نهایت رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب بعد از کاشت موی طبیعی توجه به برخی دستورالعمل‌ها الزامی می‌باشد.

داروها

ممکن است داروی مسکن برای دردهای احتمالی بعد از عمل زیبایی پیوند طبیعی مو تجویز شوند. همچنین داروی آنتی بیوتیک و ضد التهاب نیز ممکن است توسط پزشک تجویز شود؛ همچنین برای جلوگیری از تورم نیز می‌توان کمپرس یخ روی ناحیه مورد نظر قرار داد.

پانسمان

بعد از عمل کاشت مو، سر بیمار پانسمان می‌شود که تا دو روز نباید باز شود، بهتر است پانسمان توسط کلینیک زیبایی باز شود؛ همچنین بعد از باز کردن پانسمان اسپری ضد عفونی و ترمیم کننده تجویز شده توسط پزشک باید چند ساعتی یک بار روی سر اسپری شود.

شستشو

شستشوی سر بعد از عمل زیبایی کاشت مو با شامپوی مخصوص تجویز شده توسط پزشک برای بهداشت ناحیه‌ی کاشت الزامی بوده و از عفونت ناحیه‌ی عمل جلوگیری خواهد کرد. شامپویی که توسط پزشک تجویز می‌شود دارای PH مناسبی بوده و حتی ممکن است شامپوی ضد قارچ برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی تجویز شود. شستشوی سر با آغشته کردن اسفنج نرم به شامپوی مورد نظر و با حرکات ضربه‌ای ملایم انجام می‌شود. برای شستشوی سر نباید سر خود را مستقیما زیر دوش بگیرید؛ همچنین از ماساژ سر هنگام شستشو بپرهیزید، شستشوی سر 2 هفته‌ی اول روزی 2 بار و از هفته‌ی سوم روزی 1 بار توصیه می‌شود. همچنین از هفته‌ی سوم بعد از عمل کاشت مو می‌توانید با حرکات ملایم دست، سر خود را بشویید ولی باید مواظب برخورد ناخن با کف سر باشید.

 

Next hair transplant tips

 

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت مو در ایران

 

توصیه ‌های بعد از کاشت مو بدون درد و خونریزی

علاوه بر موارد الزامی گفته شده و مراقبت‌های ویژه، توجه به برخی نکات بعد از کاشت مو نیز توصیه می‌شود.

  1. نوشیدن آبمیوه‌های حاوی ویتامین C برای ترمیم کف سر و بهبودی سریع توصیه می‌شود.
  2. بهتر است تا حداقل 3 هفته بعد از عمل زیبایی کاشت مو از مصرف دخانیات پرهیز شود.
  3. مصرف مشروبات الکلی تا حداقل 1 هفته بعد از عمل توصیه نمی‌شود.
  4. بهتر است حداقل تا 1 هفته بعد از کاشت مو از پوشش سر خود با کلاه یا هر چیز دیگر خودداری کنید.
  5. تا 1 ماه بعد از عمل hair transplant ورزش کردن توصیه نمی‌شود.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت کاشت مو بدون درد در کلینیک پوست و مو رز، با مشاوران مجموعه در ارتباط بوده و از خدمات مشاوره رایگان مجموعه استفاده کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ