کاشت مو

کاشت مو بدون درد و خونریزی – بدون جراحی

ریزش مو یکی از مشکلات شایع است که می‌تواند ریشه در مشکلات عصبی، اختلالات تیروئیدی، مشکلات هورمونی یا کمبود ویتامین داشته باشد. در برخی موارد با یافتن علت ریزش مو و درمان آن، باز هم موهای از دست رفته قابل جبران نبوده و فرد دچار کم پشتی مو و حتی طاسی در برخی نقاط سر می‌شود. کاشت مو بدون درد در چنین مواردی به کمک افراد می‌رسد. عمل زیبایی کاشت مو روشی است که در اکثر بیماران کارساز می‌باشد، اگر مدت‌ها است که تحت درمان هستید و با مصرف داروهای تقویتی مختلف باز هم رویش مجددی در موهای خود نمی‌بینید شاید وقت آن رسیده است که به فکر روش قطعی‌تری باشید.

کاشت مو بدون درد و جراحی یک عمل زیبایی موثر جهت افزایش تراکم مو می‌باشد که در اکثر موارد با کاشت فولیکول‌های مو در قسمت‌هایی که تراکم موی کمتری قابل مشاهده است، می‌توان نتایج مطلوبی بدست آورد. برای انتخاب بهترین روش کاشت مو بدون درد، با مشاوران کلینیک رز در ارتباط باشید.

مشاوره سریع و رایگان کاشت مو با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

اینفوگرافیک کاشت مو بدون درد

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

کاشت مو بدون جراحی 

روش کاشت مو بدون جراحی از بهترین و رایج‌ترین روش‌های پیوند فولیکولی مو طبیعی است که سال‌ها مورد توجه متقاضیان کاشت قرار دارد و در کلینیک‌های پوست و مو انجام می‌گیرد. روش کاشت مو به روش FUT  تنها روش پیوند مو است که طی آن برای برداشت فولیکول‌های مو، یک نوار باریک از پوست سر جدا می‌شود و احتمال احساس ناراحتی خفیف بعد از کاشت برای زیباجو وجود دارد. در بقیه روش‌های ایمپلنت مو هیچگونه جراحی انجام نمی‌شود و پزشک به کمک انواع دستگاه یا هولدرهای دستی اقدام به استخراج و کاشت فولیکول‌های مو (بدون جراحی) می‌نماید. کاشت مو بدون جراحی با وجود مزایای  بی‌شماری که دارد در ساسر دنیا مورد توجه بسیاری از پزشکان و داوطلبان کاشت مو قرار گرفته است. مفتخریم اعلام کنیم که آقای دکتر رضا روحانی پزشک ارزشمند کلینیک فوق تخصصی پوست و موی رز در حال ارائه انواع روش‌های کاشت مو بدون جراحی با کیفیت بسیار بالا و کمترین عوارض می‌باشند.

کاشت مو بدون خونریزی

آیا عمل زیبایی کاشت مو بدون درد و جراحی امکان پذیر است؟

پیوند مو بدون عمل جراحی توسط یک پزشک آموزش دیده، با سابقه و واجد شرایط انجام می‌گیرد و برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که به صورت مادرزادی یا بر اثر بیماری‌های ارثی و زمینه‌ای یا سوانح از نبود مو رنج می‌برند. در اکثر موارد زیباجویان با دیدن فیلم‌های عمل کاشت طبیعی مو سعی در تجسم درد ناشی از آن می‌کنند، در حالی که چیزی که می‌بینید با آن چیزی که تجربه خواهید کرد متفاوت است. شاید با دیدن مراحل عمل پیوند طبیعی مو در مورد دردناک بودن پروسه‌ی عمل نگران شوید، در واقع درهمه‎ عمل‌های زیبایی احساس درد تا حدودی وجود دارد اما با تزریق ماده‌ی بی‌حسی قابل کنترل خواهد بود. به منظور روش زیبایی کاشت موی طبیعی نیز پزشک راهکارهایی را در نظر می‌گیرد که در مجموع آن‌ها احساس درد به حداقل خواهد رسید.

کاشت مو بدون درد و خونریزی

در روند عمل زیبایی کاشت طبیعی مو، موها از ناحیه‌ی اهدا کننده (بانک مو) برداشته شده و در ناحیه‌ مورد نظر پیوند می‌خورند که با توجه به سختی کار در این عمل احساس درد جزئی، طبیعی است. پیوند مو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و میزان درد حاصل از آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد؛ همچنین تراکم موی پیوندی نیز می‌تواند تا حد زیادی در میزان دردی که زیباجو تحمل می‌کند تاثیرگذار باشد. در حالت کلی عمل زیبایی کاشت مو بدون جراحی و خونریزی، روش دردناکی محسوب نمی‌شود و با بی حسی موضعی که قبل از عمل و همچنین در حین عمل نیز به کف سر اعمال می‌شود و غالبا افراد شکایتی از درد حین کاشت ندارند.

کاشت مو بدون درد و خونریزی

آیا کاشت مو دردناک است؟ خیلی چون برای شروع کار، بی‌حسی موضعی در محل پیوند مو و بانک مو اعمال خواهد شد.
آیا پیوند مو با جراحی است؟ خیر تنها روش اف یو تی با جراحی انجام شده و بقیه روش‌ها غیر تهاجمی و بدون جراحی هستند.
مهار درد حین و بعد از پیوند موی طبیعی
 1. رعایت نکات مراقبتی قبل از کاشت
 2. مصرف مسکن با تشخیص متخصص
 3. داشتن استراحت کافی
هزینه کاشت مو بدون جراحی چون روش‌های بدون جراحی با دستگاه انجام می‌شود، لذا هزینه این روش‌ها بیشتر خواهد شد.

مطالب بیشتر: درمان ریزش مو در زنان با کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو بدون درد و خونریزی

تکنیک کاشت مو به منظور کاهش درد بیمار در حین عمل و همچنین به منظور امکان افزایش تراکم موهای قابل کاشت دائما در حال پیشرفت است و از زمان ابداع عمل پیوند موی طبیعی شاهد معرفی تکنیک‌های مختلفی همچون متدهای FUE ، FUT، SUT و روش‌های دیگر هستیم. تکنیک کاشت مو به روش‌ FUT را به عنوان روشی سنتی می‌شناسیم که امروزه نیز از آن به طور گسترده استفاده می‌شود. در این روش بیشتر کارها به صورت دستی توسط انجام می‌شود و همین موضوع کافی است که فرد در معرض آُیب فولیکولی مو قرار بگیرد؛ با این حال می‌توان با مراجعه به یک پزشک حاذق از بروز این دست از عوارض به طور چشمگیری جلوگیری نمود. همچنین طی این متد برای استخراج مو از بانک مو باید یک نوار پوستی-فولیکولی از پشت سر زیباجو برداشته شود و به دلیل بزرگ بودن ناحیه برش، اسکار هلالی شکل و سفید رنگی در پشت ایجاد می‌شود و جای آن تقریبا قابل مشاهده خواهد بود.

بعد از متد FUT پزشکان و محققان شروع به رفع ایرادات این متد کردن و نتیجه این تلاش‌ها، متدی به نام FUE بود که بار دیگر موجب به وجد آمدن زیباجویان شد. کاشت مو به روش FUE بیش از ده سال است که توسط پزشکان زیبایی انجام می‌شود و نتایج مطلوب و بازخوردهای مثبتی از آن در سراسر جهان به ثبت رسیده است. این تکنیک کاشت مو همه‌ نگرانی‌های شما را در مورد جای زخم و درد ناشی از پروسه‌ی کاشت را برطرف می‌کند. قطعا یکی از نگرانی‌های افراد در مورد عمل زیبایی پیوند طبیعی مو تزریق ماده‌ بی‌حسی به قسمت‌های مختلف کف سر از طریق سوزن است. روش FUE برای کاشت مو با تکنیک توسعه یافته خود و همچنین امکان بی‌حسی بدون سوزن، راحتی غیر قابل تصوری را برای بیماران حین عمل فراهم می‌کند. در تکنیک FUE موها به صورتی نقطه‌ای و تکی از پوست سر برداشته و در ناحیه کچلی کاشت می‌شوند و خبری از برش نواری نخواهد بود؛ این مورد باعث می‌شود افراد مراجعه کننده از طبیعی بودن نتایج کاشت مو رضایت کافی را داشته باشند. همچنین به دلیل متفاوت بودن تکنولوژی جداسازی مو از ناحیه‌ی اهدا کننده، امکان کاشت تراکم زیادی از مو امکان پذیر بوده و درد و خونریزی در حداقل میزان ممکن است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای خود می‌توانید با مشاورین کلینیک پوست و مو رز از طریق شماره 02144067005 در ارتباط باشید و همچنین به صورت حضوری و کاملا رایگان نوبت مشاوره حضوری دریافت کنید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09104440228 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

کاشت مو بدون درد و خونریزی

کاشت مو بدون جراحی چگونه است ؟

برای اینکه درک روشنی از روش کاشت مو بدون جراحی (که به آن کاشت مو بدون درد یا کاشت مو بدون سوزن نیز می‌گویند) داشته باشید، اولین چیزی که باید مشخص شود مناطقی است که در معرض درد قرار می‌گیرند. این به نوبه خود مستلزم درک اصول اولیه روش کاشت مو است و در همین راستا در ادامه به بررسی مراحل این متد خواهیم پرداخت:

 1. مرحله اول: جدا سازی گرافت مو توسط دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری

پزشک قبل از هر کاری ابتدا سر را به کمک داروهای بی حسی موضعی، بی حس می­کند. از این رو در حین انجام کاشت مو هیچ دردی توسط زیباجو احساس نخواهد شد، سپس بانک مو بررسی شده و از بهترین قسمت آن کار آغاز می­شود. دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری در بانک مو سوارخ‌­هایی به قطر ۰.۶ تا ۰.۹ میلیمتر ایجاد می­کند و گرافت مو را از سر جدا می­نماید. قطر سوراخ ایجاد شده در سر به قدری کوچک است که خونریزی در آن بسیار ناچیز به نظر می­‌رسد و این دقیقا بر خلاف روش­هایی مانند FUT است که در آن گرفت مو از پوست سر کاملا جدا و پوست سر بخیه می‌­شود.

 1. مرحله دوم: بررسی گرافت‌ها و انتخاب بهترین آن‌ها

در این مرحله پزشک فولیکول­‌های جدا شده را بررسی کرده و بهترین آنها را جدا می­کند و به صورت گرافت درمی‌آورد. از آنجایی که در این روش قطر برش‌­ها بسیار کوچک است موهای جدا شده اغلب به دیگر موهای طبیعی فرد آسیب نخواهند رساند.

 1. مرحله سوم: کاشت گرافت مو در سر

در این مرحله فولیکول­‌های مو سالم و آماده در سر قرار می­گیرند. پزشک گاهی ممکن است به کمک ربات ARTAS  گرافت‌­ها را در قسمت مناسب و مطابق با خط رویش مو بکارد و گاهی نیز از ابزارهای دستی برای کاشت مو بهره می‌برد به هر حال تفاوتی ندارد فولیکول مو به چه روشی کاشته شود. مهمتر این است که پزشک با مهارت فولیکول‌ها را با نظم و در لایه درستی از پوست قرار دهد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fue

راه های کنترل درد ناشی از عمل زیبایی کاشت مو

یکی از موارد دخیل در میزان درد عمل زیبایی کاشت مو بدون درد و جراحی، نحوه‌ی برداشت مو از ناحیه‌ی اهدا کننده است. در روش‌های نوین برای این منظور از دستگاه‌های مخصوص برداشت مو که میکروموتور نام دارند استفاده می‌شود. کیفیت تجهیزات مورد استفاده در عمل زیبایی پیوند مو در کیفیت عمل بسیار تاثیرگذار بوده و برای کنترل درد در حین عمل نیز ضروری است. کیفیت میکروموتور و جنس تیغ‌های مورد استفاده در حین عمل از اهمیت بالایی برخوردار هستند. تعویض سوزن‌های مورد استفاده در استخراج مو و همچنین اعمال مجدد ماده‌ی بی حسی در حین عمل نیز از مواردی هستند که برای کاهش درد باید رعایت شوند.

Care after hair transplant

مزایا کاشت مو بدون جراحی

کاشت مو به روش MFIT مزایای بسیاری نسبت به دیگر روش ها دارد که از مهمترین این مزایا می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. غیر تهاجمی بودن

همانطور که گفته شد در این روش گرافت مو با ایجاد سوراخ­‌های بسیار ریز انجام می‌­شود و از این رو نیاز به بخیه روی سر وجود ندارد. در این روش خبری از اسکار، درد، خونریزی شدید نیست.

 1. دوران نقاهت کوتاه مدت

برش‌­های ایجاد شده روی سر به سرعت بهبود می‌­یابند و به همین علت است که زیباجو در کوتاه­ترین زمان ممکن می­‌تواند به محیط کار خود بازگردد و حتی فعالیت‌های ورزشی خود را از سر بگیرد.

 1. قابلیت برداشتن مو از دیگر قسمت‌های بدن

با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری موهای قسمت­‌های مختلف بدن از جمله سینه، ریش، دست و … قابل جداسازی می­باشد (روش BHT). از دیگر مزایا استفاده از این دستگاه جداسازی موهای نازک و قابلیت کاشت آن است.

مراقبت های بعد از کاشت مو

فرد زیباجو بعد از انجام کاشت مو بدون درد و خونریزی باید به خانه بازگردد و پس از طی دوران نقاهت، در انتظار نتایج شگفت انگیز و تحول جدید در ظاهر خود بنشیند. موهای کاشت شده بعد از 2 الی 3 هفته ریزش جزئی دارند که این اتفاق طبیعی است اما ممکن است منجر به نگرانی زیباجو گردد. نکته مهم این است که طی چند ماه آینده رویش مجدد موها شروع می‌شود و نتیجه‌ی نهایی حدود 6 تا 9 ماه بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود. برای هر چه بهتر گذراندن دوران نقاهت، کاهش عوارض احتمالی و در نهایت رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب بعد از کاشت موی طبیعی توجه به برخی دستورالعمل‌ها الزامی می‌باشد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌نماییم:

 1. مصرف منظم داروهای تجویزی پزشک: ممکن است پزشک داروهایی از قبیل آنتی بیوتیک، ضد التهاب و مسکن را بعد از عمل زیبایی پیوند طبیعی مو تجویز کند. توصیه می‌شود این داروها را منظم مصرف نمایید و دوره درمان را کامل کنید تا متحمل ناراحتی یا عوارض جانبی نشوید.
 2. پانسمان: بعد از عمل کاشت مو، سر زیباجو پانسمان می‌شود که تا دو روز نباید باز شود و بهتر است این پانسمان توسط کلینیک زیبایی باز شود. همچنین بعد از باز کردن پانسمان اسپری ضد عفونی و ترمیم کننده تجویز شده توسط پزشک باید چند ساعتی یک بار روی سر اسپری شود.
 3. شستشو: شستشوی سر بعد از عمل زیبایی کاشت مو با شامپوی مخصوص تجویز شده توسط پزشک برای بهداشت ناحیه‌ی کاشت الزامی بوده و از عفونت ناحیه‌ی عمل جلوگیری خواهد کرد. شامپویی که توسط پزشک تجویز می‌شود دارای PH مناسبی بوده و حتی ممکن است شامپوی ضد قارچ برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی تجویز شود. شستشوی سر با آغشته کردن اسفنج نرم به شامپوی مورد نظر و با حرکات ضربه‌ای ملایم انجام می‌شود. برای شستشوی سر نباید سر خود را مستقیما زیر دوش بگیرید؛ همچنین از ماساژ سر هنگام شستشو بپرهیزید. شستشوی سر 2 هفته‌ اول روزی 2 بار و از هفته‌ی سوم روزی 1 بار توصیه می‌شود و همچنین از هفته‌ی سوم بعد از عمل کاشت مو می‌توانید با حرکات ملایم دست، سر خود را بشویید ولی باید مواظب برخورد ناخن با کف سرتان باشید.

Next hair transplant tips

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت مو در ایران

توصیه ‌های بعد از کاشت مو بدون درد و خونریزی

علاوه بر موارد ذکر شده، توجه به برخی نکات بعد از کاشت مو نیز توصیه می‌شود:

 1. نوشیدن آبمیوه‌های حاوی ویتامین C برای ترمیم کف سر و بهبودی سریع توصیه می‌شود.
 2. مصرف مشروبات الکلی تا حداقل 1 هفته بعد از عمل توصیه نمی‌شود.
 3. بهتر است حداقل تا 1 هفته بعد از کاشت مو از پوشش سر خود با کلاه یا هر چیز دیگر خودداری کنید.
 4. از لمس کردن و ماساژ دادن منطقه کاشت شده خودداری نمایید.
 5. دستورالعمل‌های شستشوی مو پس از عمل کاشت مو را از پزشک دریافت و به طور کامل اجرا نمایید.
 6. تا 2 هفته از مصرف سیگار و دخانیات خودداری کنید (می توانید برای آگاهی بیشتر به مقاله تاثیر سیگار کشیدن قبل از کاشت مو در سایت ما سر بزنید.)
 7. تا 3 هفته در معرض مستقیم نور آفتاب و اشعه UV (مانند سالن سولاریوم و …) قرار نگیرید.
 8. تا 1 ماه پس از کاشت، فعالیت‌های شدید ورزشی انجام ندهید
 9. فعالیت جنسی خود را حداقل 1 هفته به تاخیر بیاندازید

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت کاشت مو بدون درد در کلینیک پوست و مو رز، با مشاوران مجموعه در ارتباط بوده و از خدمات مشاوره رایگان مجموعه استفاده کنید.

قیمت پیوند مو بدون جراحی

هزینه کاشت مو بدون جراحی

برای تعیین دقیق هزینه کاشت مو بدون درد و خونریزی حتما باید به کلینیک مورد نظر خود مراجعه کنید تا بررسی‌های لازم در خصوص تعداد گرفت‌های لازم، قوی یا ضعیف بودن بانک مو و … بررسی شوند. به طور کلی در کاشت مو عوامل بسیار زیادی همچون دستمزد جراح و تکنسین‌ها، دارو و تجهیزات بی حسی، ابزارهای مورد نیاز و … در هزینه نهایی کار تاثیرگذار خواهند بود. شما هموطنان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه پیوند ابرو می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید. هچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود در این رابطه و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید و یا یک نوبت حضوری با دکتر رضا روحانی پزشک باتجربه کلینیک رز ترتیب دهید.

1/5 (1 نظر)

منبع
drserkanaygintransplant

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

مشاوره رایگان واتساپ