کاشت مو

کاشت مو از موی بدن

پدیده‌ی ریزش مو مشکل شایعی است که در هر فردی و در هر سنی ممکن رخ دهد. این ریزش‌ها اگر به موقع درمان نشود، طاسی را به دنبال دارد. اگرچه ریزش مو در سنین میانسالی بخشی از طبیعت انسان است، اما برخی بیماری‌ها و عملکرد ناقص ارگان‌های بدن می‌تواند این ریزش را تحریک کند. بیماری‌هایی نظیر آلوپسی و ریزش همه یا بخشی از موهای سر نتیجه‌ی این اتفاقات خواهد بود. در این چنین مواردی یک پزشک متخصص با مطالعه‌ی کافی در خصوص علت ریزش موهای شما، بهترین راه درمان را پیشنهاد می‌کند. اما در مواردی، ریزش موها به قدری است که کاشت مو تنها درمان موثر خواهد بود. در روش‌های معمول برای کاشت مو از موهای پشت و اطراف سر استفاده می‌شود. اما در شرایط متفاوتی برای کاشت مو از موی بدن نیز به عنوان بانک مو بهره برد. در این مطلب از مقالات کلینیک رز به بررسی جزئیات این روش می‌پردازیم.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

تکنیک کاشت مو از موی بدن

در روش‌های استاندارد کاشت مو، فولیکول‌ها از بانک مو که همان ناحیه پشت سر بیمار است، برداشت می‌شوند. این ناحیه معمولا دارای تراکم بالایی است و به ندرت دچار ریزش می‌شود. در تکنیک کاشت مو از موی بدن، پزشک ابتدا ناحیه‌ی مستعد برای برداشت  فولیکول را انتخاب می‌کند. سپس ناحیه‌ی اهدا کننده به صورت موضعی بی‌حس می‌شود. در ادامه با استفاده از ابزاری کوچک و ظریف که ضخامتی بین 0.75 تا 1 میلیمتر دارد، برش‌های دایره‌ای در اطراف گرافت‌های مو زده می‌شود؛ سپس با دقت زیادی فولیکول‌ها استخراج می‌شوند. در این مرحله فولیکول‌ها را درون محلول نگهدارنده قرار می‌دهند تا در فرصت مناسب کاشت شوند.

تکنیک کاشت مو از موی بدن

موارد استفاده از روش کاشت مو با موهای بدن

کاشت مو با استفاده از موهای بدن روشی است که معمولا پزشکان به عنوان نخستین راهکار کاشت مو آن را انتخاب نمی‌کنند. در واقع افرادی که کاندید مناسبی برای کاشت مو به روش‌های معمول نباشند، به گزینه‌های بعدی می‌اندیشند. بدین ترتیب کاشت مو از موی بدن در موارد زیر امکان پذیر است:

  1. درصورتی که موها در ناحیه اهدا کننده بسیار نازک و ضعیف است. یا هنگامی که به دلیل بییماری آلوپسی کل موهای سر دچار ریزش شده باشد.
  2. برای افزایش تراکم موها پس از کاشت مو به روش‌های استاندارد در نواحی ریش ، سبیل، ابرو و پوست سر
  3. برای اصلاح جای زخم در پوست سر، معمولاً پس از عمل کاشت مو جراحاتی ایجاد می‌شود که ممکن است اثر آنها ماندگار شود.

تفاوت ساختاری بین موهای سر و موهای بدن

افرادی که کاندید کاشت مو از موی بدن هستند، لازم است با تفاوت‌های بین موی سر و موهای بدن آگاه شوند. واضح‌ترین این تفاوت‌ها در ضخامت و گاها رنگ موهاست. در واقع موهای بدن کیفیت پایین‌تری نسبت به موهای سر دارند. همچنین ساختار موهای سر منسجم‌تر بوده که سبب می‌شود نگرانی‌هایی از بابت کاشت مو از موی بدن وجود داشته باشد. دیگر اینکه مراحل رشد موهای بدن متفاوت از موی رویش یافته در سر است. این موارد سبب شده است که میزان موفقیت کاشت مو از موهای بدن کمتر از روش‌های استاندارد پیوند مو باشد. به همین دلیل در این روش از فولیکول‌های بیشتری برای کاشت استفاده می‌شود.

تفاوت ساختاری موهای سر و موهای بدن

مزایای استفاده از موی بدن برای کاشت مو

از فوایدی که در این روش پیوند مو قابل توجه است، می‌توان به تراکم بالای کاشت اشاره نمود. در واقع با توجه به نامحدود بودن منابع بانک مو، محدودیتی از نظر فولیکول‌های در دسترس وجود ندارد. به عنوان مثال اگر هزار فولیکول برای کاشت برآورد شده باشد، می‌توان دوهزار فولیکول استخراج نمود و از آنها بهترین نمونه‌ها را پیوند زد. مزیت دیگری که برای این عنوان می‌شود، تکرار دفعات کاشت مو است. در شرایطی که بخشی از فولیکول‌های کاشت شده عملکرد مناسبی نداشته باشند، می‌توان فرآیند مجددا این فرآیند کاشت را تکرار نمود. از طرفی با توجه به اینکه ناحیه‌ی بانک مو نواحی دیگری از بدن است، جراحت کمتری در پوست سر ایجاد می‌شود. جراحت‌های ناحیه‌ی اهدا کننده نیز طبیعتا چندان در معرض دید نیست و به مرور ترمیم می‌شود.

مزایای کاشت مو از موی بدن

عوارض جانبی کاشت مو از موهای بدن

یکی از عوارض طبیعی که در این روش کاشت مو ایجاد می‌شود، جراحاتی است که در ناحیه‌ی اهدا کننده دیده می‌شود؛ این زخم‌ها در فاصله‌ی دو هفته‌ای پس از کاشت کاملا بهبود می‌یابند. با توجه به اینکه ناحیه‌ی اهدا کننده یکی از مناطق قفسه‌ی سینه، پشت پاها و ناحیه‌ی بیکینی است، باید مراقبت‌های بیشتری تا زمان درمان زخم‌ها داشته باشید. لباس‌های نخی بپوشید و تا حد ممکن از عرق کردن بدن پیشگیری کنید. یکی از عوارض احتمالی پس از این عمل بروز عفونت در ناحیه‌ی جراحت‌هاست که با رعایت اصول مراقبتی رخ نخواهد داد.

کاشت مو با موهای بدن در کلینیک زیبایی رز

فرآیندهای کاشت و ترمیم مو از جمله خدماتی است که در کلینیک پوست و مو رز انجام می‌شود. لذا در صورت نیاز به هریک از خدمات زیبایی و ترمیم پوست و موهای خود می‌توانید از خدمات این مرکز بهره مند شوید. کاشت مو در این مرکز با تکیه بر دانش، تجربه و توانایی‌های متخصصین حاضر در کلینیک و بهره مندی از تجهیزات نوین اجرا می‌شود. کلیه‌ی مراجعه کنندگانی که در این مرکز پذیرش می‌شوند، می‌توانند از خدمات مشاوره‌ی رایگان بهره‌مند شوند.

4/5 (1 نظر)

منبع
yetkinbayerfoundhair

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ