کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش FUE به چه صورت است؟

ابروها یکی از اعضای حساس و کلیدی صورت محسوب می‌شود که علاوه بر شکل‌دهی و ایجاد یک چهار چوب برای صورت می‌تواند از ورود گرد و غبار به چشم ها نیز جلوگیری کند. ابروها می تواند به دلایل مختلفی از بین رفته یا نازک شوند. در چنین مواقعی بهترین راه حل این مشکل کاشت ابرو است. پیوند ابرو به روش های مختلفی مانند FUE و FUT انجام می شود که هر کدام دارای شرایط خاصی است اما در انتها روشی ثابت برای کاشت ابرو وجود دارد. کاشت ابرو به روش FUE دقیقا همانند کاشت مو به همین روش است. در واقع روش های استفاده شده برای کاشت مو و کاشت ابرو و یا به طور کلی کاشت تارها و رشته‌های مو در هر ناحیه ای از بدن معطوف به روش استخراج فولیکول‌های مو از بانک مو هستند. بانک مو یا سایت اهدا کننده محلی است که فولیکول هایی برای پیوند ابرو از آن جا استخراج می شوند. نوع استخراج و برداشت فولیکول های مو می‌تواند متفاوت باشد. معمولا برای پیوند ابرو به روش FUE از موهای پشت سر و گردن استفاده می‌شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

پس از رشد نهایی تارهای مو کاشته شده در ناحیه ابرو و انجام کاشت ابرو باید اصلاح شود تا طول موی ابرو حفظ گردد. هدف از این کار داشتن یک چهره عادی، طول ابروی مناسب و ضخیم شدن و حفظ خطوط طبیعی ابرو خواهد بود. در عمل زیبایی پیوند ابرو به روش اف یو ای باید دقت زیادی انجام داد زیرا زاویه‌ی قرارگیری فولیکول ها بسیار اهمیت دارد. در هر واحد فولیکول بین 1 تا 4 رشته مو قرار دارد که برای رشد نهایی در کاشت ابرو بین 4 ماه زمان نیاز دارد. در ادامه بلاگ تخصصی کلینیک تخصصی پوست مو رز همراه باشید تا به نکات مراقبتی، مراحل و طول جلسات این روش بپردازیم.

 

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش FIT

 

مزایای کاشت ابرو به روش FUE

بدون شک مهم‌ترین دلیلی که باعث شده تا کاشت ابرو به روش FUE در بین افراد محبوب شود مزایای قابل توجه آن می‌باشد. از جمله مهم‌ترین این مزایا عبارتند از:

  • نتیجه به دست آمده از کاشت ابرو به روش FUE دائمی می‌باشد، به این صورت که بعد از یک بار انجام آن می‌توانید تا پایان عمر از زیبایی ابروهای خود لذت ببرید.
  • نتیجه نهایی کار جلوه‌ای بسیار طبیعی داشته و ظاهر شما به هیچ نحو حالتی غیر عادی و غیر طبیعی به خود نخواهد گرفت. این تغییر نامحسوس تا حد بسیار زیادی زیبایی شما را افزایش خواهد داد.
  • از دیگر مزایای قابل توجه پیوند ابرو به روش FUE غیر تهاجمی بودن آن است؛ به طوری که بیمار بیهوشی و یا زخم‌های عمیقی را تجربه نخواهد کرد. البته پزشک متخصص به منظور احساس حداقل درد در حین عمل از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.
  • بسیاری از افراد که به هر دلیلی ابروهای خود را از دست داده‌اند می‌توانند کاندید مناسبی برای بهره‌برداری از مزیت‌های FUE باشند.
  • به دلیلی اینکه بانک مو از خود شخص تامین می‌شود موفقیت کاشت ابرو حتمی بوده و بعد از حدود ۶ ماه شما به ابروهای ایده‌آل خود دست پیدا خواهید کرد.
  • عوارض جانبی کاشت ابرو به روش اف یو ای در مقایسه با سایر روش‌های کاشت حداقل بوده و مختصر قرمزی و التهابی هم که ایجاد می‌شود در کمتر از یک هفته از بین خواهد رفت.
  • بعد از گذراندن کامل دوره نقاهت و انجام تمامی مراقبت‌های لازم هیچ اثری از جای زخم یا اسکار وجود نداشته و چهره شما حالتی طبیعی به خود خواهد گرفت. برای به حداقل رساندن دوره نقاهت و عوارض جانبی احتمالی توصیه می‌شود حتما به گفته‌های پزشک خود توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش نیوگرافت

 

نتیجه کاشت ابروی طبیعی با روش FUE

اگر کمی دقت کنید به راحتی متوجه خواهید شد که تار‌های مو در ابرو  و پشت گردن دارای زاویه های متفاوتی هستند. دقیقا موضوعی که در زیبایی نقش بسیار مهمی خواهد داشت. در نتیجه روش به کار گرفته شده در کاشت ابرو می‌تواند در زیبایی حاصل از عمل تاثیر گذار باشد. موهای پشت گردن با زاویه‌ ای حدودا 45 درجه رشد می‌کنند در صورتی که در ابرو ها این زاویه تا حدود 20 درجه نیز کاهش پیدا خواهد کرد. برای طبیعی تر بودن نتیجه نهایی حاصل از عمل زیبایی کاشت ابرو باید در حین استخراج فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت از سایت اهدا کننده به روش FUE دقت فراوانی به عمل آید. همچنین در زمان پیوند ابرو متخصص باید توجه داشته باشد که ابرو ها مانند یک منحنی بوده و به سمت دیگری منتقل خواهند شد.

همین موضوع باعث خواهد شد تا اگر متخصص زیبایی در زمان کاشت ابرو و بازکردن کانال های کاشت فولیکول دقت لازم را به عمل نیاورد، نتیجه به دست آمده به شدت مصنوعی خواهند بود. اما اگر در کاشت ابرو متخصص با دقت زاویه و عمق مناسب را انتخاب نماید ابرو های کاشته شده هیچگاه قابل تشخیص ابروهای طبیعی نخواهد بود. عمل کاشت ابرو به روش  FUE با توجه به ظرافت و زیبایی حاصل شده بین 3 تا 5 ساعت زمان نیاز دارد که با توجه به سرپایی بودن عمل و استفاده از روش FUE هیچ خون ریزی و زخمی وجود نداشته و بیمار در همان روز مرخص خواهد شد.

 

کاشت ابرو به روش fue

پیوند و کاشت ابرو به روش FUE چگونه انجام می شود؟

در اولین و مهم ترین مرحله از پیوند ابرو به روش اف یو ای از منطقه اهدا کننده یا همان بانک مو واحدهای فولیکولی کوچکی استخراج خواهد شد. این واحدهای فولیکول که عامل رشد تار های مو هستند می‌تواند در روش FUE با تراکم خاصی استخراج خواهد شد و مانند روش های سنتی یک نوار فولیکولی استخراج نخواهد شد. همین موضوع باعث می گردد تا اسکار های پس از عمل زیبایی کاشت ابرو در سایت اهدا کننده به حداقل برسد. در ادامه فولیکول های استخراج شده به صورت جداگانه تحت روش FUE در زیر میکروسکوپ های مخصوصی تا 15 برابر بزرگنمایی شده و با دقت پردازش خواهند شد تا بعد از عملیات کاشت ابرو به روش FUE نتایج کاملا باب میل بیمار باشد و بتوان شاهد رشد منظم فولیکول‌ها و ابرو بود. فولیکول های استخراج شده و آماده برای پیوند ابرو توسط یک ایمپلنتر نازک در عمق و زاویه ای مناسب توسط پزشک متخصص زیبایی کاشته خواهد شد، عمق و جهت کاشت ابرو در تمامی روش های استفاده شده به خصوص FUE بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند در رشد نهایی ابرو ها تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

کاشت ابرو به روش FUE تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود در نتیجه عمل به صورت سرپایی انجام شده می توانید پس از آن به زندگی عادی خود بازگردید. با توجه به شکل و اندازه درخواست شده توسط بیمار برای پیوند ابرو می توان بین 250 تا 400 فولیکول استفاده کرد. معمولا پزشکان توصیه می کنند تا پس از یک سال بعد از مشاهده نتیجه این روش مجددا تکرار شود تا تراکم و چگالی ابرو به صورتی باشد که هیچ تفاوتی از لحاظ طبیعی بودن نداشته و ظاهر زیباتری را برای فرد به ارمغان آورد.

 

کاشت ابرو به روش FUE مناسب چه افرادی است؟

معمولا انتخاب روش به کار گرفته شده برای پیوند ابرو بر عهده پزشک متخصص زیبایی خواهد بود و با توجه به شرایط بیمار انتخاب‌های درست را انجام خواهد داد. در پیوند ابرو به روش اف یو ای و یا هر روش دیگری، تارهای موی پیوند زده شده پس از 3 تا 4 ماه مجددا رشد خود را آغاز خواهند کرد و پس از 10 ماه می توان شاهد نتایج نهایی و دائمی پیوند ابرو بود. همان طور که گفته شد پیوند ابرو به روش FUE نتایجی کاملا دائمی داشته و برای طبیعی تر شدن نتایج می توان از تکرار مجدد کاشت ابرو در سال دوم استفاده کرد. برای انتخاب یک روش مناسب برای پیوند ابرو پیشنهاد می کنیم تا با یک متخصص زیبایی ماهر و باتجربه صحبت کنید تا با در نظر گرفتن تمامی شرایط و حالات شما انتخاب درستی برای انجام کاشت ابرو داشته باشد.

تمامی کسانی که در ناحیه پشت گردن و سر خود تارهای مویی مناسب برای استخراج دارند و همچنین از کم پشت بودن ابروی خود رنج می برند می توانند از کاشت ابرو به روش FUE استفاده کنند. ابرو ها می تواند به دلیل مشکلاتی مانند ضربه، سرطان، خالکوبی، تتو و غیره از بین رفته و موجب برهم زدن زیبایی صورت شود.

 

طول جلسات کاشت ابرو به روش FUE

یکی از موضوعاتی که برای کاندیدهای کاشت ابرو اهمیت دارد این است که چه قدر زمان لازم است تا پروسه کاشت ابرو در کلینیک رز انجام شود؟ در پاسخ به این سوال با دو پارامتر مهم روبرو می‌شویم. این دو پارامتر تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای برداشتن از بانک مو و وضعیت بانک مو بیمار هستند. اما در حالت کلی به طور میانگین حدود ۶ تا ۱۰ ساعت زمان نیاز است تا جلسه کاشت ابرو به روش FUE با موفقیت به پایان برسد. در اکثر بیماران تمامی اقدامات لازم در یک جلسه انجام می‌شود و نیازی به مراجعه برای جلسه دوم نیست. اما برخی از افراد بعضی مواقع به ترمیم احتیاج پیدا می‌کنند که با توجه به صلاح دید پزشک تعیین می‌شود و حداقل باید ۹ ماه از زمان اولین کاشت بیمار بگذرد.

 

مطالب بیشتر: کاشت ابرو بدون جراحی

 

دوران نقاهت پیوند ابرو به روش اف یو ای 

با توجه به روش استفاده شده در زمان استخراج فولیکول ها از سایت اهدا کننده یعنی پشت گردن هیچ اسکار و زخمی بر جا نخواهد ماند و فرد دچار خون ریزی نمی شود. در عمل پیوند در حدود 3 ماه پس از کاشت ابروهای اولیه ریزش کرده و ابروی جدیدی روییده خواهد شد. این موضوع نمایانگر این نکته است که فولیکول های جدید رشد و تغذیه را آغاز کرده و به فعالیت دائمی خود ادامه خواهند داد. برای رسیدن به دوره رشد کامل ابروی عادی و سالم حدود 1 سال زمان نیاز است، در ابتدای این دوره درمانی و نقاهت روند رشد مو کمی آهسته بوده و رفته رفته افزایش خواهد یافت. ممکن است رشد پس از پیوند ابرو در ماه های آخر کمی سریع بوده و حجم ابرو فرد را آزار دهد اما این مشکل با رسیدگی رفع شده و  می‌تواند به کوتاه کردن آن‌ها ظاهری زیبا را رقم زد. پس از کاشت ابرو به روش FUE نیازی به کاشت مجدد نیست و تنها می توان این روش را تکمیل کرد زیرا کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای ریزش ابرو خواهد بود.

همان طور که قبلا گفته شد کاشت ابرو به روش FUE یک روش غیر تهاجمی محسوب می‌شود؛ در نتیجه بیمار شاهد حداقل عوارض جانبی احتمالی و دوره نقاهت بسیار کوتاه مدت خواهد بود. البته ناگفته نماند برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل و نهایی بیمار ملزم به داشتن صبر و حوصله است. در اکثر مواقع بیمار احساس درد، التهاب، قرمزی و پوسته پوسته شدن جزئی در ناحیه مو سر می‌شود؛ که در کمتر از ۵ یا ۷ روز تمامی آن‌ها از بین می‌روند. در هفته سوم تا پنجم بیمار شاهد شوک ریزشی در ناحیه پیوند ابرو طبیعی خواهد بود که باعث نگرانی و اضطراب در اکثر افراد می‌شود. اما باید بگوییم که این پروسه کاملا طبیعی بوده و نشان از موفقیت پروسه کاشت ابرو به روش اف یو ای است. بعد از حدود ۴ تا ۶ ماه ابروها حالت طبیعی را به خود گرفته و می‌توانید از ابروهای زیبا و پرپشت خود لذت ببرید.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

هزینه پیوند ابرو به روش FUE

هزینه پیوند ابرو به روش FUE همانند تمامی روش‌های کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد، به همین دلیل نمی‌توان قیمتی واحد برای آن عنوان کرد. چند مورد از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت پیوند ابرو تعداد گرفت‌های مورد نیاز با توجه به کم‌پشتی با پرپشتی ابرو، وضعیت بانک مو، کلینیک انتخابی بیمار و … می‌باشد. هزینه تخمینی پیوند ابرو در جلسه مشاوره بعد از انجام بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص شما تعیین می‌شود. کلینیک پوست و مو رز یکی از بهترین کلینیک های پیوند ابرو در تهران است که از آخرین متدهای روز دنیا به منظور عمل های زیبایی بهره می‌برد.

4.5/5 (2 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ