جراحی بینی

همه چیز درباره چسب لیفت بینی و اثرات آن (از شایعه تا واقعیت)

چسب لیفت بینی نوعی چسب است که از پلیمرهایی مانند لاتکس، پلی اتیلن، سیلیکون و الیاف طبیعی تولید می‌شود و برای رفع چین و چروک‌های صورت و گردن و بالا بردن بینی به کار می‌رود. افرادی که بینی‌های گوشتی دارند؛ می‌توانند به طور موقت با استفاده از این چسب، بینی خود را جمع‌تر کنند و فرم ظاهری آن را زیباتر کنند. چسب‌های بالابرنده بینی در صورتی می‌توانند تاثیرات ماندگارتری ایجاد کنند که به مدت چندین ماه به صورت مداوم استفاده شوند. در خصوص چسب‌های بالا برنده بینی، تبلیغات زیادی انجام می‌شود به طوری که برخی از افراد گمان می‌کنند که همه می‌توانند این چسب‌ها را جایگزین عمل جراحی کنند و با استفاده از این چسب‌ها بینی را  به خوبی فرم دهند.

در ادامه مطلب به صورت کامل مزیت‌ها و معایب این چسب‌ها و میزان ماندگاری نتایج آنها بررسی می‌شود.

آیا چسب لیفت بینی در کوچک کردن بینی موثر است؟

ایا چسب بینی را کوچک میکند؟ تاثیر چسب بینی برای کوچک کردن بینی به پارامترهای مختلفی وابسته است؛ به همین سبب ممکن است یک فرد با چند ماه استفاده از چسب بینی شاهد اصلاح فرم بینی خود باشد در حالی‌که یک فرد با چند ماه استفاده از چسب لیفت نتیجه خاصی  مشاهده نکند. نوع بینی و ساختار بینی هر فرد، تعیین می‌کند که آیا چسب لیفت بینی می‌تواند برای اصلاح فرم بینی فرد نتیجه‌بخش باشد یا خیر؟

به عنوان مثال افرادی که بینی‌های گوشتی دارند؛ اگر به مدت ۶ ماه و هر روز ۸ ساعت از چسب لیفت استفاده کنند؛ بعد از مدتی شاهد اصلاح جزئی فرم بینی نسبت به قبل خواهند بود.

افرادی که بینی‌های استخوانی دارند و قوز بینی آنها بیش از حد است؛ حتی با چندین ماه استفاده از چسب لیفت بینی نتیجه خاصی مشاهده نخواهند کرد؛ زیرا چسب لیفت در بافت و ساختمان درونی بینی تغییر ایجاد نمی‌کند و در نتیجه فرم بینی‌های استخوانی ثابت خواهد ماند. البته افراد دارای بینی‌های استخوانی می‌توانند برای بالا بردن نوک بینی خود و رفع افتادگی بینی در اثر افزایش سن، از این چسب‌ها استفاده کنند. زیرا نوک بینی همه افراد گوشتی است و به راحتی حالت می‌گیرد. ممکن است با بالا رفتن نوک بینی مقداری از قوز بینی نیز محو شود.

طرز استفاده از چسب لیفت بینی

طرز استفاده از چسب لیفت بینی اصلا پیچده نیست و کار بسیار ساده‌ای است. در ابتد فرد باید صورت خود را کامل بشوید و در صورت داشتن آرایش و کرم پودر روی بینی آن را به طور کامل پاک کند. بعد از اینکه صورت خشک و بدون آرایش شد؛ چسب بالا برنده بینی را به عرض نیم سانت و طول 6 الی 7 سانتی‌متر برش دهد. با انگشت خود، نوک بینی را به سمت بالا جمع کند؛ سپس چسب لیفت را به شکل U بین نوک بینی و سوراخ‌های بینی بچسباند. چسب‌های لیفت بدون رنگ هستند و حالت نامرئی دارند؛ به همین سبب می‌توان با استفاده از کرم پودر آنها را به خوبی پوشاند. افرادی که نوک بینی پهنی دارند؛ می‌توانند چسب لیفت را در سوراخ‌های بینی بچسبانند. هر فرد با توجه به فرم بینی خود می‌تواند تعیین کند که بهترین نقطه برای چسباندن چسب لیفت کدام نقطه است.

با چندین بار تمرین و چسباندن می‌توان این نقطه را پیدا کرد. در زمان چسباندن چسب لیفت، باید دقت کرد که چسب به گونه‌ای باشد که تنفس برای فرد راحت باشد. نحوه عملکرد چسب لیفت بینی بدین صورت است که با گذشت زمان می‌تواند به صورت جزئی فرم بینی را زیباتر کند. بینی حالتی غضروفی دارد به همین سبب وقتی فرد در طولانی مدت و روزانه بین 8 تا 9 ساعت با استفاده از چسب، بینی را در یک حالت قرار دهد؛ بینی به مرور شکل خواهد گرفت.

مطالب بیشتر: عمل بینی استخوانی

مزایا و معایب چسب لیفت بینی

چسب لیفت بینی به خاطر مزیت‌هایی که دارد مورد توجه قرار گرفته است و به یکی از محصولات پرفروش در داروخانه‌ها و فروشگاه‌ها تبدیل شده است. بدون عارضه بودن این چسب را می‌توان مهم‌ترین مزیت این محصول به حساب آورد. در تولید این چسب از موادی استفاده شده است که برای پوست و بدن بی‌ضرر باشند و ایجاد حساسیت و خارش نکنند. این چسب‌ها در برندهای مختلف عرضه می‌شوند که از نظر قدرت چسبندگی و کیفیت الیاف برندها با یکدیگر رقابت می‌کنند. این چسب‌ها با قیمت‌هایی بسیار ارزان عرضه می‌شوند؛ در نتیجه لیفت بینی با چسب، ارزان‌ترین روش محسوب می‌شود.

عوارض چسب لیفت بینی

سایر مزیت‌های چسب لیفت بینی عبارتند از:

  • از بین رفتن جوش‌های سرسیاه
  • قابل استفاده برای تمامی رده‌های سنی
  • قابلیت تقسیم به نوارهای کوچک‌تر
  • ایجاد فرم طبیعی در بینی
  • به کار بردن مواد طبیعی و گیاهی در فرمولاسیون آن
  • ضد آب بودن
  • ایجاد تقارن در دو طرف بینی

چسب لیفت بینی در کنار مزیت‌هایی که از آن یاد شد؛ معایبی نیز دارد. افراد قبل از استفاده از هر روش زیبایی باید در خصوص میزان تاثیر آن تحقیق و پرس‌وجو کنند؛ سپس برای نتیجه دهی از آن روش وقت صرف کنند. تاثیر چسب لیفت بینی آنقدر مشهود و زیاد نیست که افراد بخواهند؛ برای کوچک‌تر شدن بینی این روش را به کار گیرند. این چسب فقط باعث لیفت مختصر بینی می‌شود و افتادگی بینی را کمی رفع می‌کند. افراد باید انتظارات واقع بینانه داشته باشند. به عنوان مثال فردی که بینی پهن و گوشتی دارد؛ هیچوقت نباید انتظار داشته باشد که چسب لیفت، بینی او را حالتی عروسکی می‌کند. می‌توان گفت که چسب لیفت یک درجه فرم بینی را نسبت به قبل بهتر می‌کند. دومین عیب چسب لیفت این است که میزان تاثیر آن کاملا موقتی است و فرد برای نتیجه دهی طولانی‌تر باید حداقل 6 ماه از چسب لیفت به طور مداوم استفاده کند.

چسب لیفت بینی یا جراحی بینی؟ کدام بهتر است؟

انتظارت شخص از یک روش زیبایی مهم‌ترین پارامتری است که تعیین می‌کند چه روشی برای او بهتر است. به عنوان مثال عوارض استفاده از چسب لیفت بینی بسیار کمتر از عوارض عمل جراحی است؛ به همین سبب اگر فردی به دنبال روش‌های غیر تهاجمی باشد؛ چسب لیفت می‌تواند برای او بهتر باشد. اما به طور کلی پزشکان روش جراحی را روشی بهتر و موثرتر می‌دانند؛ زیرا عمل جراحی نتایج زود بازدهی دارد و فرد در کمترین زمان ممکن به فرم دلخواه خود می‌رسد. از طرفی چسب لیفت روی بینی‌های استخوانی تاثیری ندارد و اگر فردی بینی استخوانی بد فرمی داشته باشد؛ نمی‌تواند با چسب لیفت، فرم بینی خود را اصلاح کند و حتماً باید عمل جراحی بینی انجام دهد. از طرفی افرادی که به دنبال فرم‌های خاص هستند مثلا تمایل دارند؛

چسب لیفت بینی یا جراحی بینی

فرم بینی خود را دکمه‌ای و کوچک کنند حتما باید روش جراحی را به کار گیرند. جراح پلاستیک با توجه به صورت هر شخص بهترین فرم بینی را برای او طراحی و انتخاب می‌کند؛ سپس روش جراحی را برای اصلاح فرم بینی به کار می‌گیرد. برخی از افراد نیز دارای مشکلاتی مانند انحراف بینی هستند؛ طبیعی است که این فراد حتما باید عمل جراحی انجام دهند در غیر این صورت نمی‌توان با استفاده از چسب لیفت بینی مشکل انحراف بینی و عدم تقارن بینی را حل کرد.

برای گرفتن تصمیم نهایی بهتر است افراد با جراح متخصص مشورت دشته باشند؛ دکتر سعید روحانی جراح و متخصص زیبایی می‌تواند در این زمینه شما را راهنمایی کند.

آیا چسب کوچک کننده بینی حقیقت دارد؟

خیر، تنها روشی که می‌توان از طریق آن بینی را به طور دائمی کوچک کرد عمل جراحی است. در دهه اخیر روش دیگری رایج شده است که به آن جراحی زیبایی مایع گفته می‌شود؛ ژل هیالورونیک‌اسید را به زیر پوست بینی برای تغییر موقت ساختار بینی تزریق می‌کنند. ژل هیالورونیک‌اسید به طور موقت برای رفع قوز بینی، زاویه‌دار شدن بینی و برجسته کردن نوک بینی استفاده می‌شود و حتی باعث کوچک‌تر شدن بینی نمی‌شود. به خاطرعناوینی مانند چسب کوچک کننده بینی یا کرم کوچک کننده بینی شوآف تبلیغاتی بیش نیست.

چگونه چسب لیفت بینی را محو کنیم؟

افرادی که بینی‌های گوشتی دارند؛ به راحتی می‌توانند از چسب لیفت بینی استفاده کنند. برای زیبایی بیشتر هنگام خرید از چسب لیفت نامرئی استفاده کنید. چسب لیفت نامرئی از جنس لاتکس یا سیلیکون است و هنگام استفاده روی بینی مشخص نمی‌شود. قبل از استفاده صورت خود را به خوبی بشویید به طوری که هیچ اثری از چربی روی پوست مشاهده نشود. سپس با پد آرایشی و چند قطره الکل روی بینی ضربه بزنید؛ چسب را به صورت باریک برش بزنید، وسط آن را روی نوک بینی قرار دهید و به آرامی بدون اینکه روی پوست چروکی ایجاد شود به سمت بالا و روی تیغه بینی بکشید.

چسب لیفت برای بینی عمل شده تاثیر دارد؟

چسب لیفت بینی صرفاً می‌تواند باعث ایجاد تغییرات جزئی در بینی خصوصاً بینی‌های گوشتی شود. بینی‌های عمل شده پس از باز کردن پانسمان باید از چسب‌های مخصوص برای ثابت شدن فرم بینی استفاده کنند. عوارض عمل جراحی بینی مانند تورم و التهاب با چسب زدن بعد از عمل کاهش پیدا می‌کند. چسب لیفت بعد از عمل بینی خصوصاً تا شش ماه بعد از عمل جراحی توصیه نمی‌شود؛ زیرا چسب‌هایی که باعث می‌شود نوک بینی به سمت بالا حرکت کند؛ می‌تواند موجب دفرمه شدن بینی شود. چسب‌های بعد از عمل نیز باید به آرامی و بدون فشار آوردن روی نوک بینی استفاده شوند.

3.2/5 (42 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. با سلام … من دو ماهی است از چسب لیفت بینی استفاده می کنم و خیلی تاثیر روی نوک بینی من داشته … تشکر از سایت خوب تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *