کاشت مو

پروتز مو یا کاشت مو؟

ترمیم مو واژه‌ای است که به بسیاری از فرآیندهای درمانی مو اطلاق می‌شود. هر روش کاندید مناسب خود را می‌طلبد.در واقع بدون اطلاع از ریشه‌ی مشکل خود نمی‌توانید نتیجه‌ی عالی از روش ترمیم مو دریافت کنید. از مهمترین روش‌های بازگردانی موهای از دست رفته، پروتز مو یا کاشت مو است. پروتز مو شیوه‌ی نوینی است که با اتصال پروتز مو روی سر انجام می‌شود. آیا مشکل ریزش و کم‌پشتی موهای شما با روش پروتز مو یا کاشت مو قابل حل است؟ اگر به هر دلیلی دچار ریزش موی شدید شده‌اید و با مشکل طاسی سر مواجهید، کلینیک پوست و مو رز راهکارهای اساسی به شما پیشنهاد می‌دهد. آنچه در این مقاله مطالعه می‌کنید، مختصر اطلاعاتی همچون مزایا و معایب پروتز مو و نظرات در مورد پروتز مو می‌باشد:

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

فرآیند پروتز مو چیست؟

پروتز مو در واقع ساخت گلاه‌گیس سفارشی برای افرادی است که موهای خود را به صورت دائمی از دست داده‌اند. بسیاری از بیماری‌هایی نظیر آلوپسی آره آتا، توتالیس، تریکوتیلومانیا یا شیمی‌درمانی منجر به ریزش شدید موهای سر می‌شود. مشکلاتی که گاها فرد را دچار طاسی دائمی می‌کند؛ در این شرایط فرد علاوه بر مشکل جسمی، دچار افسردگی ناشی از تغییرات چهره می‌شود. این در حالی است که درمان‌های متعددی برای ترمیم مو وجود دارد. یعنی افرادی که به هردلیلی موهای خود را از دست داده‌اند، می‌توانند پس از مشاوره با پزشک متخصص، درمان مناسبی انتخاب کنند.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

نوشته های مشابه

 

روش ساخت پروتز مو

ساخت پروتز مو با استفاده از تجهیزات پیشرفته‌ی اسکنر سه بعدی انجام می‌شود. اسکن لیزری سه بعدی به کاربر کمک می‌کند بهترین قالب را برای ساخت پروتز آماده کند. سپس موهای طبیعی با نسبت پراکندگی طبیعی در پروتز سیلیکونی کاشت می‌شوند. در نهایت یک موی کاملا طبیعی بدون کوچک‌ترین لغزش یا ریزش خواهید داشت.

پروتز مو بهتر است یا کاشت مو

سوالات متعددی در این مورد از سوی مخاطبان مطرح شده است. این مسئله که پروتز مو روش بهتری است یا کاشت مو کاملا به مخاطب وابسته است. موهای پروتز شده کاملا طبیعی و قابل شستشو و رنگ کردن هستند؛ با این اوصاف وجه تمایز این دو روش چیست؟ همانطور که پیش از این مطرح شد، در روش پروتز مو موهای طبیعی یا مصنوعی در لایه‌ای بسیار ظریف و توری مانند کاشته می‌شوند. این پروتز آماده سپس با کمک چسب روی نواحی طاس سر قرار می‌گیرد. بدیهی است که عمر این روش به مراتب کمتر از کاشت دائمی مو است. چرا که در روش پیوند مو فولیکول‌های مو در پوست کاشته می‌شوند. در مجموع نمی‌توان گفت پروتز مو بهتر است یا کاشت مو! چرا که هر روش برتری‌ها و کاستی‌ها خود را دارد. اینکه کدام روش برای شما بهتر است پس از مشاوره با متخصصین حاضر در کلینیک‌های معتبر پوست و مو مشخص می‌شود. بنابراین شما می‌توانید جهت رفع ابهامات خود در رابطه با پروتز مو می‌توانید با مرکز ترمیم پوست و موی رز در تماس باشید.

پروتز مو بهتر است یا کاشت مو

ناگفتنی های ترمیم مو به روش پروتز مو

نظرات در مورد پروتز مو فراوان است؛ لذا پیش از انتخاب این روش بهتر است از مهم‌ترین نکات پروتز مو مطلع باشید. پروتز مو یا کاشت مو یا هر روش دیگری که برای ترمیم موهای خود انتخاب می‌کنید، باید با توجه به نوع مشکل ریزش موی شما انتخاب شده باشد. پروتز مو در اصل روشی غیر پزشکی برای ترمیم موهاست؛ بنابراین برای هر زن یا مردی که با مشکل طاسی سر مواجه است، قابل استفاده می‌باشد. این روش برای همه‌ی سنین بازده خوبی دارد. نکته‌ی جالب‌تر این که با روش پروتز مو می‌توان طیف گسترده‌ای از انواع مدل‌های مو را آماده نمود. آنچه که در نهایت خواهید داشت، یک موی کاملا طبیعی است که ظاهر زیبا و آراسته‌ای به شما می‌بخشد.

در چه مواردی پروتز مو پیشنهاد می شود؟

سوالی که ممکن است پیش آید این است که در چه مواردی پروتز مو تجویز می‌شود؟ در واقع گروه‌های مختلفی هستند که بهترین کاندیدهای پروتز مو هستند:
• افرادی که بانک موی کافی برای روش کاشت مو ندارند.
• افرادی که به دلیل پذیرش نامناسب فولیکول مو، کاشت موی ناموفقی دارند؛ ممکن است به دلیل مشکلات پوستی و فیزیکی، امکان کاشت مو وجود نداشته باشد.
• کسانی که میل به عمل جراحی و پیوند مو ندارند.

 

مطالب بیشتر: مزوتراپی مو

 

انواع روش های مزوتراپی

مزوتراپی انواع مختلفی دارد که محبوب‌ترین آنها عبارتند از:

• پروتز‌های توری مانند که قابلیت نفوذ هوا را دارند. این مدل برای افرادی که در نواحی گرم و مرطوب زندگی می‌کنند، ورزشکاران یا افرادی که زیاد عرق می‌کنند، مناسب است. پروتز‌های مشبک دوام بیشتری دارند و نیازی به نگهداری مداوم نخواهند داشت.
• پروتز تکه‌ای مو مدلی است که با نوع خاصی از چسب ساخته شده است. ضخامت این تکه قابل تغییر است و نازک‌ترین آنها با قطر 0.03 میلی‌متر بر روی سر نصب می‌شود. این مدل را به عنوان طبیعی‌ترین پروتزهای پوستی می‌شناسند. لایه‌های ضخیم‌تر، ماندگاری بیشتری دارند. اگر پروتزهای با دوام بیشتری نیاز دارید، مدل‌های ضخیم‌تری انتخاب کنید. پروتزهای پوستی برای افرادی که در مناطق سردتر زندگی می‌کنند گزینه‌ی مناسب‌تری است.
• پروتزهای پزشکی برای افرادی که به بیماری‌هایی نظیر سرطان خون مبتلا هستند، مناسب است. این افراد به دلیل وجود حساسیت‌های پوستی و شرایط پزشکی نمی‌توانند از چسب مخصوص پروتز استفاده کنند. پروتزهای متناسب با بیماری آلوپسی نیز در این گروه جای می‌گیرند.

ناگفته های پروتز مو یا کاشت مو

مزایا پروتز مو

مزوتراپی مو روشی ساده‌، ارزان، بدون درد و کاملا ایمن است که فرد هر زمان که مایل باشد، می‌تواند نسبت به تعویض آن اقدام کند. با استفاده از این روش می‌توانید در مدت کوتاهی به مدل موی دلخواه خود دست پیدا کنید. در مقایسه با کاشت مو، این روش مزایایی همچون هزینه‌ی پایین‌تر و طول دوره درمان کوتاه‌تری دارد.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

 

معایب پروتز مو

اما در کنار تمامی تعاریفی که می‌توان برای روش پروتز مو اشاره کرد، باید معایب آن هم ذکر شود. اینکه پروتز مو بهتر است یا کاشت مو، به معیارهای مورد نظر شما برمی‌گردد. کاشت مو روشی دائمی برای ترمیم موهای از دست رفته است؛ درحالی که نمی‌توان پروتز مو را روشی دائمی نامید. از طرفی اگر هزینه‌های ترمیم مجدد پروتز در دوره‌های مختلف را محاسبه کنیم، تقریبا با عمل پیوند برابر می‌شود. بنابراین در صورتی که روش‌های پروتز مو شک دارید، ابتدا با متخصصین این زمینه مشاوره کنید. سپس با بررسی مزایا و معایب هر روش، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بررسی هزینه پروتز مو

هیچکسی منکر تاثیر مو در زیبایی ظاهری نیست. پس با وجود مشکلاتی که می‌تواند تخریب کننده‌ی این زیبایی باشند، چرا از به فکر راه درمانی نباشیم؟ یکی از موارد موثر در انتخاب یکی از روش‌های پروتز مو یا کاشت مو، قیمت فرآیند است. قیمت پروتز مو در مقایسه با کاشت بسیار کمتر است. اگرچه موارد متعددی در هزینه ‌ی پروتز مو تاثیرگذارند. نکته‌ی اول این که طراحی پروتز مو فرآیندی زمان‌بر است. نوع پروتز انتخابی، و بلندی مو نیز از دیگر فاکتورهای موثر بر قیمت پروتز مو است. در حال حاضر برندهای معتبر داخلی و خارجی تولیدکننده‌ی انواع پروتزهای مو هستند. اینکه چه برندی و با چه کیفیتی پروتز را تولید می‌کند، قیمت آن را تعیین می‌کند. در مجموع شما می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل در زمینه پروتز مو با کلینیک پوست و مو رز تماس حاصل فرمایید. این مرکز با بهره‌مندی از حضور ارزشمند متخصصین پوست و مو آماده‌ی ارائه‌ی خدمات حرفه‌ای در این زمینه است.

منبع:

www.lordhair.com

dhiglobal.com

3/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ