پوست و مو

هزینه پروتز سینه در تهران چقدر است؟ قیمت بزرگ کردن سینه با پروتز در سال 1401

هزینه عمل جراحی پروتز سینه که امروزه رواج زیادی در میان بانوان پیدا کرده است یکی از مسائلی است که هر فردی قبل از انجام جراحی با آن رو به روست. از آنجائیکه خرید پروتز توسط خود فرد متقاضی جراحی زیبایی سینه انجام می‌گیرد، طبیعتا با توجه به نوسانات ارز افراد شاهد تفاوت قیمت‌ها در سال‌های مختلف خواهند بود. در این مقاله قصد داریم به طور کامل به ذکر تمامی عوامل موثر در قیمت جراحی پروتز سینه بپردازیم پس ما را همراهی نمایید.

هزینه پروتز سینه در تهران

به دلیل تجمع اکثر امکانات به روز و نیز پزشکان باتجربه و مهارت بالا در تهران هزینه پروتز سینه در تهران نسبت به سایر شهرهای کشور اندکی بیشتر خواهد بود. البته علاوه بر موارد ذکر شده هزینه زندگی در تهران به نسبت شهرستانها بالا بوده و در کنار هزینه‌های مربوط به جراحی فرد متحمل هزینه‌های جانبی مازاد نیز خواهد بود. برای انجام این جراحی فرد خود موظف به خرید پروتز است و با اینکه در تهران گزینه‌های خرید و دسترسی آسان به محصول درخواستی وجود دارد و نیز امکانات پزشکی مجهزتری در اختیار فرد قرار دارد با اینحال هزینه خرید ایمپلنت نیز در تهران گرانتر است.

البته عوامل دیگر نیز بر قیمت نهایی این جراحی زیبایی تاثیر دارند که پس از معاینه بیمار توسط پزشک و نیز با توجه به تجربه و مهارت متخصص انتخابی و محل فعالیت او هزینه نهایی جراحی پروتز سینه مشخص می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت پروتز سینه

عوامل متعددی بر قیمت جراحی زیبایی پروتز سینه تاثیرگذار هستند، که از جمله آنها می‌توان موارد زیر را نام برد:

نوع پروتز

بسته به اینکه چه نوع پروتزی را برای کاشت خریداری نمایید هزینه جراحی شما متغیر خواهد بود. انواع مختلفی از پروتزها در بازار وجود دارند که هر کدام از مواد مختلفی تهیه شده‌اند بنابراین ماندگاری و تاثیر آن‌ها بر فرم ظاهری سینه متغیر است. به عنوان مثال می‌توان به انواع پروتزهای سالینی، سیلیکونی، گامی بیر و پروتز سالین ساختاری اشاره کرد که از میان آنها گامی بیر جزء گرانترین پروتزها به شما می‌رود که هم ظاهر سینه بهتری ایجاد می‌کنند و هم ماندگاری بالایی دارند. دقت داشته باشید که بسته به نوع و سایز پروتز خریداری شده ممکن است هزینه جراحی نیز تغییر کند.

موقعیت جغرافیایی

بسته به اینکه در چه شهری این عمل زیبایی ترمیمی را انجام دهید نیز هزینه‌های شما متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال در تهران و یا سایر شهرهای بزرگ کشور هزینه پروتز سینه نسبت‌ به شهرهای کوچک بالاتر است. حتی گاها مثلا در شهر تهران نیز بسته به اینکه مطب پزشکتان یا محل جراحی‌تان در کجای شهر باشد نیز  هزینه‌ها متغیر خواهد بود.

مهارت و تجربه جراح

دستمزد جراحان معمولا با توجه به سابقه و مهارتی که دارند افزایش می‌یابد، البته این لزوما به این معنی نیست که جراحی که دستمزد بالاتری بگیرد قطعا نتیجه عمل بهتری خواهد داشت. ولی توصیه اکید ما به شما اینست که در صورت انتخاب پزشکی که به دلیل مهارت و تجربه بالای او دستمزد جراحیش بالاست به خاطر اندکی تفاوت قیمت روی به پزشکان بی‌تجربه نیاورید چرا که این عمل در آینده زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد پس انتخاب پزشک با تجربه‌ای که دارای بورد تخصصی جراحی زیبایی باشد را در اولویت قرار دهید.

روش انجام جراحی

معمولا برش‌های مختلفی را می‌توان برای جایگذاری پروتز در سینه ایجاد کرد، برخی پزشکان از چین زیر سینه برش ایجاد می‌کنند برخی اطراف هاله نوک سینه و برخی زیر بغل؛ هر کدام از این روش‌ها سختی‌های خاص خود را دارد که بسته به سختی هر کدام دستمزد جراح نیز بالا می‌رود.

هزینه سایر عمل‌ها همزمان با پروتز سینه

گاها افراد تمایل به انجام لیفت سینه به همراه جراحی پروتز سینه دارند که در صورت انجام هر دو عمل به طور همزمان هزینه‌ها نیز متغیر خواهد بود.

هزینه بیهوشی و اتاق عمل

قطعا هیچ عمل جراحی بدون حضور یک متخصص بیهوشی کاربلد و یا تیم جراحی خبره امکانپذیر نیست. هزینه‌های اتاق عمل ازجمله دستمزد پرسنل چون متخصص بیهوشی، پرستاران و پرسنل جراحی و تجهیزات مورد استفاده در آن نیز از دیگر هزینه‌هایی هستند که قیمت نهایی جراحی پروتز سینه را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

نهایتا اینکه برخی هزینه‌های شخصی چون هزینه‌های رفت‌وآمد، هزینه داروهای پس از عمل، هزینه مشاوره‌های قبل از عمل و هزینه معاینه‌های بعد از عمل نیز نهایتا در هزینه نهایی لحاظ خواهند شد.

ایا هزینه پروتز سینه توسط بیمه پرداخت خواهد شد ؟

از آنجائیکه جراحی زیبایی پروتز سینه جزء اعمال زیبایی محسوب می‌شود بنابراین تحت پوشش بیمه نبوده و هیچ نوع حمایت مالی برای این جراحی زیبایی از طرف شرکت‌های بیمه صورت نمی‌گیرد. متاسفانه در بسیاری از مواردی که این جراحی بیشتر به منظور حفظ روحیه بیمار پس از برداشت بافت سینه طی جراحی سرطان سینه انجام می‌شود نیز توسط بیمه حمایتی نشده و بیمار خود موظف است تمامی هزینه‌ها را پرداخت کند. ولی گاها پزشکان می‌توانند گزینه‌های مالی مختلف را به منظور امکانپذیر کردن جراحی پروتز سینه و یا مقرون‌به‌صرفه کردن این جراحی برای آنها ارائه دهند.

هزینه های جانبی پروتز سینه

همانطور که در مبحث عوامل موثر بر قیمت جراحی پروتز سینه ذکر شد، فاکتورهای متعددی می‌توانند قیمت نهایی جراحی را تحت تاثیر قرار دهند، از جمله هزینه‌های جانبی این عمل زیبایی می‌توان به هزینه‌ای که بابت جلسات مشاوره قبل از عمل می‌پردازید و یا هزینه معاینات پس از عمل اشاره کرد. خریداری داروهای لازم برای دوران نقاهت و یا رفت‌وآمد به محل کلینیک یا بیمارستان از دیگر هزینه‌هایی هستند که از شهری به شهر دیگر و حتی از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر متغیر بوده و هزینه نهایی این جراحی زیبایی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

هزینه های دوران مراقبت بعد از پروتز سینه

دوران نقاهت و مراقبت‌های بعد از هر جراحی و به ویژه جراحی پروتز سینه بسیار حایز اهمیت است، چرا که دریافت نتیجه دلخواه منوط به رعایت توصیه‌ها و مراقبت‌های بهداشتی پس از جراحی است. از جمله هزینه‌هایی که شما در دوران مراقبت خواهید پرداخت می‌توان به تهیه داروهای تجویزی از سوی پزشک اشاره کرد که به منظور کاهش و تسکین درد و نیز جلوگیری از بروز عفونت مصرف می‌شوند. معمولا پزشکان و جراحان به عنوان یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از عمل پروتز سینه با توجه به شرایط بدنی و نوع عمل، سوتین مخصوص پروتز سینه  و یا گن مخصوص را تجویز می‌کنند که حداقل به مدت 6 هفته بایستی مورد استفاده قرار گیرند. هزینه تهیه این محصولات و نیز مراجعه به پزشک برای معاینه و بررسی‌های پس از عمل نیز از جمله هزینه‌های دوران مراقبت بعد از پروتز سینه به حساب می‌آید.

هزینه های دوران مراقبت بعد از پروتز سینه

تفاوت هزینه پروتز سینه در تهران و شهرستان ها

جراحی پروتز سینه یکی از محبوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در میان بانوانی است که از کوچکی و یا نامتقارنی سینه‌های خود شکایت دارند. هزینه پروتز سینه همانطور که در مباحث پیشین گفته شد به عوامل مختلفی بستگی دارد، در این میان پزشکان کلان شهر تهران به دلیل داشتن متقاضیان زیاد پروتز سینه و تمرکز بهترین پزشکان ایران و انواع تجهیزات و امکانات به روز کشور در این شهر هزینه‌های نسبتا بیشتری را نسبت به شهرستان‌های با جمعیت و امکانات پایین‌تر برای جراحی پروتز سینه دریافت می‌کند.

البته برخی عوامل دیگر نیز وجود دارند که دلیلی بر پرهزینه بودن این نوع جراحی در تهران می‌باشند و آن هزینه‌های گران زندگی در تهران است. به ویژه اگر شخصی از شهرستان‌های اطراف برای انجام این عمل زیبایی به تهران مراجعه کرده باشد در کنار تمامی هزینه‌های مربوط به جراحی بایستی هزینه رفت‌و‌آمد و اقامت در تهران را نیز لحاظ نماید.

البته انجام این جراحی در تهران و به ویژه کلینیک پوست، مو و زیبایی رز به دلیل دسترسی راحت به امکانات به ویژه تهیه آسان پروتزهای مورد نظر و تضمین موفقیت عمل به دلیل انجام آن با دستان پزشکان باتجربه و مهارت بالا همچون دکتر رضا روحانی عزیز ارزش بالایی دارد. در صورت تمایل شما زیباجویان عزیز می‌توانید با شماره  تماس‌های موجود در سایت تماس حاصل گرفته و اطلاعات لازم در رابطه با شرایط و هزینه‌های جراحی در کلینیک رز را جویا شوید.

1/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *