ماموپلاستی

هزینه کوچک کردن سینه با ماموپلاستی در سال 1401

ماموپلاستی یکی از عمل‌های زیبایی است که گاهی اوقات می‌تواند جنبه درمانی نیز داشته باشد. هزینه این عمل با توجه به پارامترهای مختلفی از جمله قد و وزن زیباجو، حجم سینه، میزان بافت برداشته شده از سینه، نوع بیمه فرد، سقف هزینه پرداختی توسط بیمه، فرانشیز بیمه، نوع مرکز درمانی خدمات دهنده و نوع پزشک تعیین می‌شود. هزینه عمل کوچک کردن سینه با بیمه قطعاً می‌تواند برای زیباجو بسیار به صرفه باشد؛ اما قبل از آن باید دید که آیا هزینه‌های این عمل را بیمه پرداخت می‌کند یا خیر؟ نوع بیمه و بیمه‌گر این موضوع را مشخص می‌کند. اکثر بیمه‌های پایه مانند بیمه‌های تامین اجتماعی به علت اینکه ماموپلاستی جزو درمان‌های زیبایی محسوب می‌شود؛ هزینه‌ای برای این عمل پرداخت نمی‌کنند.

اما برخی از بیمه‌های تکمیلی و بیمه‌های برخی ارگان‌های خصوصی هزینه‌های این عمل را با توجه به فرانشیز و سقف پوشش بیمه پرداخت می‌کنند. به عنوان مثال اگر سقف پوشش یک بیمه بیست میلیون تومان و فرانشیز آن 30 درصد و هزینه عمل بیست میلیون تومان باشد؛ بیمه 14 میلیون تومان را پرداخت خواهد کرد. در ادامه مطلب بیشتر در خصوص هزینه ماموپلاستی بحث خواهد شد.

قیمت ماموپلاستی با اقساط انجام می شود؟

به طور کلی زیباجوی داوطلب ماموپلاستی برای این عمل باید دو نوع هزینه را پرداخت کند. هزینه اول مربوط به هزینه‌های بستری و هزینه دوم مربوط به تجهیزات و وسایل تخصصی به کار رفته در طی عمل است. اگر فرد از بیمه‌های پایه برای عمل استفاده کند؛ باید حتماً در مراکز دولتی و مراکز تحت نظر بیمه‌های پایه بستری شود؛ در غیر اینصورت فرد نمی‌تواند از بیمه خود استفاده کند و باید هزینه‌ها را به صورت آزاد پرداخت کند؛ نوع مرکز خدمات دهنده تعیین کننده هزینه‌ها و نحوه پرداخت آنها خواهد بود. افرادی که از بیمه استفاده می‌کنند؛ باید هزینه باقی مانده عمل را به صورت نقدی پرداخت کنند.

به طور کلی کمتر مرکز درمانی و زیبایی یافت می‌شود که بتواند برای افراد هزینه را قسط‌بندی کند. اگر افراد توانایی پرداخت هزینه‌های عمل‌های زیبایی را به صورت یکجا ندارند و می‌خواهند به صورت قسطی این هزینه‌ها را پرداخت کنند؛ می‌توانند به مراکز ارائه کننده این خدمات مراجعه کنند. با یک سرچ ساده در گوگل مثلاً با سرچ عبارت پرداخت قسطی عمل‌های زیبایی می‌توان این مراکز را یافت.

تفاوت هزینه عمل ماموپلاستی کاهنده و افزایشی

عمل ماموپلاستی در جهت اصلاح فرم سینه و برطرف کردن عدم تقارن سینه‌ها انجام می‌شود. این عمل در دو نوع کاهنده و افزایشی انجام می‌شود. ماموپلاستی کاهنده مخصوص کسانی است که تمایل دارند حجم سینه‌های خود را کاهش دهند و ماموپلاستی افزایشی مخصوص کسانی است که تمایل دارند؛ حجم سینه‌های خود را افزایش دهند. داوطلبان ماموپلاستی کاهنده بهتر می‌توانند بیمه را برای پرداخت هزینه‌های عمل قانع کنند؛ زیرا برخی از بیمه‌ها در صورتی که عمل‌های زیبایی جنبه درمانی داشته باشند؛ هزینه‌ها را تقبل می‌کنند. سینه‌های بزرگ می‌تواند برای افراد مشکل ساز باشد؛ زیرا به شانه‌ها و ستون فقرات فشار وارد می‌کند و عوارضی چون آرتروز را می‌تواند به دنبال بیاورد؛ از این رو افراد با مراجعه به متخصصانی مانند متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی و جراحان ستون فقرات می‌توانند پرونده پزشکی خود را تشکیل دهند و آن را در اختیار بیمه‌گر قرار دهند. بیمه‌گر بعد از تشکیل کمیسیون و تایید پرونده توسط کارشناسان، هزینه درمان را تقبل خواهد کرد. این در حالی است که به سختی می‌توان نظر بیمه‌گر را برای پرداخت هزینه ماموپلاستی افزایشی جلب کرد؛ زیرا این عمل صرفاً جنبه زیبایی خواهد داشت.

در عمل ماموپلاستی افزایشی برای زیباجو پروتز گذاشته می‌شود و زیباجو علاوه بر پرداخت هزینه عمل باید هزینه پروتز را نیز بپردازد؛ از این رو عمل ماموپلاستی افزایشی هزینه بیشتری در بر دارد.

تفاوت هزینه ماموپلاستی کاهنده و افزایشی

راهکارهای کاهش هزینه عمل ماموپلاستی

برخی از افراد راهکارهایی تحت عنوان راهکارهای کاهش هزینه‌های عمل ماموپلاستی را به افراد ارائه می‌دهند؛ که در اکثر مواقع این راهکارها به ضرر افراد تمام می‌شود. داوطلبان عمل‌های زیبایی باید در نظر داشته باشند که تحت هیچ شرایطی نباید کیفیت را فدای کاهش هزینه کنند. وقتی پای سلامتی در میان است؛ افراد باید بیش از هر چیز به خودشان اهمیت دهند. مراجعه به پزشکان تازه کار، عمل کردن نزد رزیدنت‌ها و استفاده از پروتزهای ارزان قیمت جزو راهکارهای کاهش هزینه عمل ماموپلاستی است که می‌تواند عوارضی چون باقی ماندن جای اسکار، عفونت بعد از عمل، پارگی پروتز، عدم تقارن سینه‌ها، از بین رفتن نوک سینه، وارد شدن آسیب به ساختارهای عمقی سینه مانند رگ‌های خونی، غده‌های شیری و اعصاب، نکروز سلول‌های چربی پستان، سفت شدن بیش از حد سینه، ادم، کبودی و خونمردگی بیش از حد و از بین رفتن توانایی شیر دهی را در پی داشته باشد. از این رو توصیه می‌شود افراد حتما به متخصصان مجرب و کلینیک‌های معتبر و خوش‌نام زیبایی مراجعه کنند و کیفیت را در اولویت قرار دهند.

مراکز معتبر و متخصصان مجرب برای کاهش عوارض ماموپلاستی و به دست آمدن نتیجه مطلوب، علاوه بر انجام عمل طبق تکنیک‌های روز دنیا، آموزش‌ها و دستوراتی را به زیباجو ارائه می‌دهند که با استفاده از آنها می‌توان به نتیجه مطلوب رسید. برخی از این راهکارها عبارتند از:

  • آموزش ماساژ به داوطلب برای بهبود عوارض و بهتر شدن نتایج
  • تجویز سوتین‌های طبی مخصوص برای کاهش التهاب و درد بعد از عمل
  • آموزش نحوه صحیح خوابیدن
  • استفاده از نوارهایی مخصوص برای قرار گرفتن پروتز در محل مناسب

کاهش هزینه ماموپلاستی

هزینه عمل جراحی ماموپلاستی در کلینیک رز چقدر است؟

کلینیک‌های زیبایی نرخ‌های متفاوتی را برای انجام عمل‌های زیبایی در نظر می‌گیرند که این نرخ‌ها با توجه به پارامترهای معینی تعیین می‌شود. کلینیک زیبایی رز از بهترین و معتبرترین کلینیک‌های زیبایی در تهران است که با توجه به پارامترهایی مانند نحوه عمل، نوع عمل ماموپلاستی، برند و کیفیت پروتزهای سینه، خدمات ارائه دهنده، وضعیت سلامت فرد داوطلب، میزان بافت برداشته شده از سینه، خدمات بعد از عمل، تعداد روزهای بستری شده و… هزینه عمل را مشخص می‌کند.

به عنوان مثال برخی از زنان سینه‌های خیلی بزرگی ندارند و پوست سینه آنها نیز دچار چروک و افتادگی نشده است؛ در اینگونه مواقع می‌توان از تکنیک لیپوماتیک و برداشت چربی به صورت غیرتهاجمی استفاده کرد. این روش دوران نقاهت کوتاه و هزینه بسیار کمتری را به دنبال دارد. یا برخی از مردان نسبت به همجنسان خود سینه‌های بزرگتری دارند؛ بدیهی است که ماموپلاستی برای مردان هزینه کمتری نسبت به زنان دارد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

مشاوره رایگان واتساپ