لیزر موهای زائد

هزینه‌ لیزر موهای زائد چقدر است؟

رشد مو در برخی نواحی بدن ممکن است برای بعضی از مردم ناخوشایند و باعث خجالتی و ناراحتی آن ها شود. به همین ممکن است به دنبال راهی برای رهایی از آن ها باشند. روش های متفاوتی برای رفع این مشکل وجود دارد مانند اپیلاسیون، شیو کردن و غیره؛ اما لیزر موهای زائد می تواند بهترین راه حل برای رفع دائمی موهای زائد با هزینه مصرفی کمتر باشد.

با توجه به روش های موجود برای رفع مشکل مو های زائد بدن باید به این نکته توجه کرد که روش های دیگر برخلاف لیزر موهای زائد بدن که روشی دائمی است، موقتی اند و باید بعد از مدتی به طور دائم تکرار شوند. به همین دلیل انرژی و هزینه بیشتری را نسبت به لیزر مصرف می کند.

لیزر موهای زائد بدن می تواند به رفع موهای زائد بدن در نواحی مختلف بدن مانند صورت، پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و نواحی دیگر کمک کند.

یکی از برتری های دیگر لیزر موهای زاید بدن نسبت به روش های دیگر مانند اپیلاسیون این است که لیزر موهای زائد بدن بدون درد انجام می شود اما انجام روش های دیگر ممکن است با درد همراه باشد.

لیزر موهای زائد از سیر تا پیاز

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد بدن را دارید باید 6 هفته قبل از انجام رفع موهای زاید بدن از شیو کردن، انجام اپیلاسیون و الکترولیز پرهیز کنید. به این دلیل که لیزر موهای زائد بدن ریشه های مو را هدف قرار می دهد و که با انجام هر یک از روش های گفته شده به طور موقت ریشه های مو از بین می رود.

انجام لیزر موهای زاید بدن روشی بدون درد و بدون التهاب است که با کمک دستگاه های مخصوص لیزر موهای زاید بدن انجام می شود. البته در صورتی که پزشک مناسبی را انتخاب نکرده باشید، لیزر موهای زائد بدن شما ممکن است با التهاب همراه باشد.

قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن، پزشک متخصص در طی یک جلسه مشاوره نوع پوست و نوع و ضخامت مو های زائد شما را ارزیابی می کند و در صورتی که نیاز باشد به طور آزمایشی لیزر را روی قسمتی از بازوی شما انجام می دهد.

پزشک متخصص قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن دستگاه لیزر را متناسب با رنگ و ضخامت مو های زائد بدن و رنگ پوست بدن تنظیم می کند تا انجام لیزر موهای زاید بدن نتیجه بهتری داشته باشد.

رفع موهای زاید بدن با پالس های تولید شده توسط دستگاه لیزر موهای زائد بدن انجام می شود. سرعت تولید هر پالس دستگاه لیزر موهای زاید بدن در حدود کمتر از یک ثانیه است.

 

لیزر موهای زائد از سیر تا پیاز

 

برای این که نتیجه بهتری از رفع موهای زاید بدن داشته باشید، توصیه می شود 6 هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن در معرض آفتاب قرار نگیرید.

هزینه های ناشی از لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل به راحتی نمی توان عدد دقیقی را برای آن تخمین زد. عوامل مختلفی که رفع موهای زاید بدن به آن وابسته است برایتان ذکر شده است.

  1. تعداد نواحی که لیزر انجام می شود.
  2. اندازه نواحی
  3. تعداد جلسه ای که لیزر انجام می شود.
  4. معروفیت و با تجربه بودن پزشک متخصص

با توجه به موارد گفته شده بهتر است قبل از در اولویت قرار دادن هزینه مصرفی، متخصص بودن پزشک و نوع دستگاه آن را برای لیزر موهای زائد بدن در اولویت قرار دهید.

به این دلیل که ممکن است کلینیکی هزینه کمی را برای انجام لیزر موهای زاید بدن دریافت کند اما دستگاه کیفیت پایینی را دارا باشد و پزشک آن کلینیک متخصص نباشد و با انجام لیزر موهای زائد بدن باعث بروز عوارض احتمالی لیزر بدن شود.

آیا لیزر موهای زائد تحت پوشش بیمه خدمات درمانی است؟

رفع موهای زاید بدن نوعی درمان زیبایی به حساب می آید به همین دلیل به ندرت در شرایط خاصی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. به برخی از موارد استثناء که باعث می شود لیزر موهای زائد بدن تحت پوشش بیمه قرار بگیرد در پایین پرداخته شده است.

  1. اگر دچار مشکل پزشکی شده اید که باعث رشد ناراحت کننده و درشت مو می شود.
  2. در صورتی که رشد مو باعث عفونت باکتریایی شود.
  3. دارای فولیکولیت باشید.
  4. دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک باشید.
  5. دارویی طبق تجویز پزشک متخصص مصرف کنید که یکی از عوارض آن رشد مو های زائد است.

در صورتی که هر یک از موارد بالا را دارا باشید پزشک متخصص می تواند درمان لیزر موهای زاید بدن ضروری اعلام کند و لیزر موهای زائد بدن تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.

با این حال اگر هیچ یک از موارد بالا را ندارید و می خواهید تحت پوشش بیمه برای انجام لیزر موهای زائد بدن قرار بگیرید، می توانید از پزشک خود درخواست کنید که نامه در رابطه با شما برای بیمه بنویسد.

پزشک متخصص در نامه باید وضعیت شما را به گونه ای ارائه بدهد که لیزر موهای زائد بدن شما می تواند بر کیفیت زندگی شما و از لحاظ روانی می تواند بر شما تاثیر بگذارد و یا بیمه را ترغیب کند تا حداقل نوعی کمک یا پوشش جزئی برای انجام لیزر شما در نظر بگیرد.

معمولا برخی شرکت های بیمه دارای کارت های پزشکی هستند که فرد تحت پوشش بیمه را مجبور می کنند که با پرداخت هزینه بیمه بیشتر، تخفیف قابل توجهی در درمان های مختلف حتی لیزر موهای زائد داشته باشند.

دوران نقاهت لیزر موهای زائد

با توجه به بررسی انجام گرفته بر نتایج افرادی که لیزر موهای زائد بدن انجام داده اند مشخص شده است که بیماران 3 تا 7 جلسه بعد از انجام لیزر بدن ریزش مو دائمی دارند که البته این ریزش مو بعد از انجام لیزر امری عادی است.

البته پزشک در جلسه مشاوره قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن علاوه بر این که بررسی های لازم را برای شناخت نوع پوست بدن و موهای زائد بدن انجام می دهد، درباره ریزش مو نکات مراقبتی کورد نیاز آن توضیح می دهد.

همچنین برای این که نتیجه بهتری از انجام لیزر موهای زائد بدن داشته باشید علاوه بر 6 هفته قبل از درمان، 6 هفته بعد از انجام laser hair removal بدن هم نباید در معرض آفتاب قرار بگیرید تا دچار عوارض احتمالی بعد از انجام لیزر نشوید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ