بلفاروپلاستی

مدت زمان دوره نقاهت بعد از جراحی پلک چقدر است؟

چشم‌ها مهم‌ترین بخش از چهره در زیبایی افراد می‌باشند. به همین دلیل کوچکترین تغییر در آن سبب ایجاد تغییرهای بزرگ در صورت می‌گردد. همانند سایر بخش‌ها گذر سن و یا عوامل ارثی می‌تواند حالت چشم‌ها را نیز دچار تغییر کند. یکی از این تغییرات ایجاد حالت افتادگی و شل شدگی در ناحیه پلک است. بنابراین کسانی که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند به دنبال روش‌های متعددی به منظور رفع افتادگی پلک خود هستند. از جمله موثرترین و بهترین این روش‌ها بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک نام دارد. در کنار میزان موفقیت عمل‌های زیبایی دوره نقاهت آن‌ها نیز در انتخاب کاندیدهای انجام تاثیرگذار است. پس گذراندن مدت زمان مشخصی تحت عنوان دوره نقاهت جراحی پلک نیز کاملا طبیعی بوده و افراد باید قبل از اقدام به چنین کاری با تمامی جوانب آن آشنا شوند.

اگر شما نیز از نشانه‌های بالا رفتن سن در ناحیه چشمان خود شکایت داشته و به فکر راهکاری موثر هستید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با هر آنچه که در خصوص عمل جراحی پلک از جمله دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی و طول درمان بلفاروپلاستی نیاز است آشننا کنیم. کلینیک تخصصی رز به عنوان کلینیکی معتبر و شناخته شده یکی از بهترین‌ها در این زمینه بوده و شما را در گذراندن تمامی مراحل درمان به بهترین نحو ممکن همراهی خواهد کرد.

دوره نقاهت جراحی بلفاروپلاستی

قبل از اقدام به هر عمل زیبایی (تهاجمی یا غیر تهاجمی) باید توجه داشت که تجربه پروسه‌ای تحت عنوان دوره نقاهت کاملا طبیعی است. پس عمل جراحی پلک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و کاندیدهای انجام آن مدت مشخصی را تحت این عنوان سپری خواهند کرد. دوره نقاهت جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند با توجه به عوامل مختلف کوتاه یا بلند مدت باشد.

 به عنوان مثال مشاهده یک سری از عوارض جانبی نظیر التهاب پوستی، کبودی، ورم و … کاملا طبیعی بوده با مراقبت‌های بعد از عمل ظرف چند روز کاملا بهبود می‌یابند. اما یکسری از این عوارض ناشی از بی‌احتیاطی پزشک متخصص و یا انتخاب کلینیکی نامعتبر با تجهیزاتی غیر استاندارد است که بهبودی آن‌ها بسیار زمان‌بر و حتی شاید دائمی باشند. به همین دلیل توصیه می‌شود تمامی افرادی که قصد انجام عمل بلفاروپلاستی را دارند به منظور جلوگیری از دوره نقاهت عمل پلک طولانی و اذیت کننده در انتخاب پزشک و کلینیک خود نهایت دقت را داشته باشند.

مدت زمان بهبودی عمل پلک

مدت زمان بهبودی عمل بلفاروپلاستی

یکی از اولین سوال‌هایی که قبل از تصمیم‌گیری به انجام عمل بلفاروپلاستی پرسیده می‌شود این است که دوره نقاهت آن چند روز است. در پاسخ به این سوال نمی‌توان مدت زمان ثابت و مشخصی را عنوان کرد. چرا که بسته به شرایط و عوامل مختلف مدت زمان بهبودی می‌تواند متفاوت باشد. از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در مدت زمان دوره نقاهت بلفاروپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سن کاندید انجام بلفاروپلاستی
 • شدت افتادگی پلک
 • تبحر و مهارت پزشک متخصص
 • امکانات کلینیک انتخاب شده و تجهیزات موجود در آن
 • شرایط بدنی کاندید انجام بلفاروپلاستی
 • میزان رعایت نکات مراقبتی لازم قبل و بعد از انجام عمل جراحی پلک توسط مراجعه‌کننده

با در نظر گرفتن تمامی موارد گفته شده در بالا و در صورتی که تمامی مراحل به صورت موفقیت‌آمیزی سپری شوند، دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی چندان زیاد نخواهد بود. به طوری که بعد از سپری شدن مدت زمانی در حدود یک هفته الی ۱۰ روز مراجعه‌کننده می‌تواند از لحاظ بدنی به شرایط کاملا عادی برگردد. همچنین همه زخم‌ها و عوارض جانبی ناشی از عمل مثل کبودی، ورم و التهاب نیز کاملا بهبود خواهد یافت.

ناگفته نماند که عمل بلفاروپلاستی، عمل چندان سنگینی نبوده و کاندید انجام آن بلافاصله بعد از اتمام کار می‌تواند کلینیک را ترک کرده و به انجام فعالیت‌های سبک و عادی روزمره خود مشغول شود. البته پزشک متخصص توصیه‌های مراقبتی ضروری را به مراجعه‌کننده گوشزد خواهد کرد که توجه به آن‌ها در بهبود هر چه سریع‌تر و کوتاه‌تر کردن دوره نقاهت تاثیر بسزایی خواهند داشت.

مدت زمان بهبودی بعد از جراحی پلک

دوران نقاهت بعد از عمل بلفاروپلاستی

همان طور که در بالا گفته شد بعد از انجام جراحی پلک افراد به گذراندن دوره نقاهت کوتاهی احتیاج خواهند داشت. البته منظور از این دوره نقاهت چیزی شبیه به عمل‌های کاملا تهاجمی که نیاز به استراحت مطلق دارند نیست. بنابراین افراد می‌توانند به محض اتمام کار کلینیک را ترک کرده و انجام کارهای روتین خود را در همان روز از سر بگیرند. با این حال توصیه می‌شود از انجام کارهای سنگین و خسته‌کننده دوری شود.

دوران نقاهت بلفاروپلاستی با رعایت یک سری نکات مراقبتی توسط پزشک متخصص همراه خواهد بود. رعایت کردن این موارد نه تنها دوره نقاهت را کاهش خواهد داد بلکه سبب مشاهده بهترین نتایج نهایی حاصل از کار خواهند شد. کلینیک زیبایی رز در تمامی مراحل درمان به منظور رسیدن به نتایج مثبت نهایی در کمترین زمان ممکن در کنار مراجعه‌کنندگان خود خواهد بود. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر همین حالا با مشاورین ما تماس گرفته و نسبت به تعیین زمان مشاوره رایگان اقدام کنید.

مدت زمانی که نیاز است تا مراجعه‌کننده بعد از انجام عمل جراحی پلک به سلامت کامل برسد در هر شخصی متفاوت خواهد بود. چرا که میزان افتادگی پلک و سیستم ایمنی بدن هر شخصی با شخص دیگر متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان زمان ثابت و مشخصی را برای تمامی افراد در نظر گرفت. اما در حالت کلی میانگین زمانی که نیاز است تا فرد به بهبودی کامل رسیده و به زندگی عادی خود بازگردد حدود ۱ هفته الی ۱۰ روز زمان نیاز دارد. توجه ویژه به رعایت نکات مراقبتی لازم قبل و بعد از عمل و همچنین مهارت پزشک متخصص و تجهیزات به کار گرفته شده در کلینیک زیبایی می‌تواند این مدت زمان را کاهش دهد.

مراقبت های مهم در دوران نقاهت و بهبودی بلفاروپلاستی

همان طور که گفته شد نکات مراقبتی لازم بعد از انجام بلفاروپلاستی تاثیر مستقیم بر مدت زمان دوره نقاهت مراجعه‌کننده خواهد داشت. از طرفی دیگر نکات مراقبتی در بروز نتایج مثبت نهایی نیز موثر خواهند بود. به طوری که با نادیده گرفتن این نکات احتمال بروز عوارض جانبی شدید و حتی غیر قابل جبران نیز وجود دارد. از جمله مهم‌ترین مراقبت های مهم در دوران نقاهت و بهبودی بلفاروپلاستی در زیر عنوان شده‌اند:

 • استراحت مطلق به مدت ۲۴ ساعت بعد از بلفاروپلاستی
 • اصلاح نحوه خوابیدن در روزهای اولیه و به خصوص ۴۸ ساعت اول، به این صورت که سر بالاتر از بدن قرار بگیرد
 • خودداری از خم کردن سر به پایین در روزهای اولیه بعد از جراحی پلک
 • استفاده از کمپرس یخ به منظور کاهش و پیشگیری از تورم و کبودی در منطقه
 • خودداری از کار با تلفن همراه، کامپیوتر و تماشای تلویزیون در ۴۸ ساعت اول
 • استفاده از عینک آفتابی به منظور جلوگیری از تحریک چشم
 • خودداری از انجام ورزش‌های سنگین و یا بلند کردن اجسام سنگینی که سبب ایجاد فشار در ناحیه سر می‌شود.
 • بهتر است تا قبل از بهبودی کامل زخم‌ها از گریه کردن خودداری کنید.
2.4/5 (8 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *