لیزر موهای زائد

سن مناسب لیزر موهای زائد چند سال می باشد؟

لیزر موهای زائد به دلیل مزایای قابل توجهی که دارد توانسته مورد توجه افرادی که به زیبایی و بهداشت خود اهمیت می‌دهند قرار بگیرد. از جمله مهم‌ترین مزایای لیزر علاوه بر دائمی بودن نتایج آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تمامی افراد می‌توانند از آن بهره ببرند. این بدان معنا است که تمامی زنان و مردان با هر گروه سنی می‌توانند برای انجام لیزر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنند. البته بهترین سن برای لیزر موهای زائد زمانی است که فرد به بلوغ جنسی رسیده و تمامی موهای زائد بدن به طور کاملی رشد کرده‌اند. در صورتی که سن مناسب برای لیزر موهای زائد رعایت نشود و زودتر از آنچه که گفته شد برای اینکار اقدام کنید نمی‌توان انتظار داشت تا نتایج مثبت حاصل شوند. برای کسب اطلاع دقیق‌تر و بهتر در مورد اینکه از چه سنی میتوان موهای زائد را لیزر کرد و یا لیزر برای چه سنی مناسب است؟ شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم. همچنین می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز شرایط خود را با مشاوران برتر ما در میان گذاشته و در مورد اینکه آیا در سن مناسب برای لیزر هستید یا نه مطلع شوید.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد یا الکترولیز؟

توضیح مختصر در رابطه با لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی است که در آن با تابانده شدن طول موج مشخصی از اشعه بر روی پوست فولیکول های مو تحت تاثیر قرار گرفته و از رشد و تولید آن جلوگیری به عمل می آید. لیزر موهای زائد قابلیت و توانایی این را دارد که نتیجه هایی با اثربخشی بالا به دنبال خود داشته باشد اما این روش بسیار حساس و مهم است و به تبع آن باید صرفا توسط یک متخصص و پزشک انجام بگیرد. در طول انجام لیزر موهای زائد اشعه و حرارت به محل رویش موها اصابت می کند اما این به هیچ وجه به این معنی نیست که می توان از این روش به عنوان درمان قطعی موهای زائد استفاده کرد و ممکن است در برخی جواب ندهد.

توضیح مختصر در رابطه با لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد برای هر سنی قابل انجام است؟

همانطور که گفته شد نوجوانان ممکن است علاقه زیادی به این کار داشته باشند. حال سوال اینجاست آیا لیزر موهای زائد در سن و شرایط آنان کار درستی است؟ جواب مثبت است، اگر لیزر موهای زائد به درستی و توسط یک متخصص باتجربه، آموزش دیده و دارای مجوز انجام شود نمی تواند هیچ مشکلی را برای نوجوان به وجود بیاورد. اگرچه افراد کم سن بهتر است با حضور والدین در اولین مشاوره لیزر موهای زائد شرکت کنند، اما خطرات لیزر موهای زائد برای آنها به همان اندازه ای است که برای یک بزرگسال بالغ وجود دارد.

اگرچه که برای از بین بردن موهای زائد گزینه های مختلفی وجود دارد و شما می توانید گزینه های موجود را در نظر بگیرید اما لیزر موهای زائد از همه بهتر است. تراشیدن می تواند باعث ایجاد “برآمدگی های اصلاح” یا موهای زائد شود. مواد دفع کننده کرم می توانند باعث سوختگی شیمیایی شوند و اپیلاسیون مو نیاز به رشد موها به صورت کامل دارد.

در عوض، لیزر موهای زائد بدون توجه به اینکه در چه مناطقی تحت درمان قرار می گیرند ایمن است، زیرا لیزر موهای زائد از لایه دوم پوست (درم) که محلول فولیکول های مو در آن قرار دارد، عبور نمی کند. از آنجا که در لیزر موهای زائد از انرژی غیر یونیزان استفاده می شود، هیچ گونه خطری برای پوست وجود ندارد. لیزر موهای زائد می تواند در سنین پایین انجام بگیرد اگرچه بیشتر متخصصان توصیه می کنند که تا زمان بلوغ نوجوان منتظر بماند و اگر خانم است، بهتر است چرخه قاعدگی خود را آغاز کرده باشد. همچنین دختران باید از نظر هورمونی سالم باشند و نباید دارای شرایط پزشکی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک باشند.

اگر هدف از لیزر موهای زائد صرفا از بین بردن مو باشد در هر سنی قابل اجرا است اما بهتر است در نظر داشته باشیم که در سنین پایین تمامی موهای زائد به وجود نیامدند و بعد از لیزر موهای زائد ممکن است موهای دیگری به وجود بیایند و علاوه بر آن ممکن است برای سنین پایین لیزر موهای زائد احساس درد و سوختگی ایجاد کند چرا که هم پوست نازک تر است و هم آستانه تحمل پایین تر.

مطالب بیشتر: جلسه اول لیزر موهای زائد

بهترین کاندید انجام لیزر موهای زائد

بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد افرادی با موهای تیره و پوست روشن هستند. این گزینه های ایده آل به دلیل اینکه طول موج و اشعه لیزر روی آنها جواب می دهد بهترین نتیجه را می توانند بگیرند. در واقع هرچقدر مو ضخیم تر و تیره تر باشد و پوست روشن تر نتیجه بهتری به دست می آید اما افرادی با موهای بلوند و پوست روشن یا افرادی با پوست های تیره ممکن است نتیجه کاملا مطابق دلخواهشان نباشد و مجبور باشند دفعات بیشتری لیزر موهای زائد را تکرار کنند.

محدودیت سنی لیزر موهای زائد

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین سوال‌هایی که ذهن کاندیدهای لیزر را به خود مشغول می‌کند این است که لیزر موهای زائد از چه سنی مناسب است؟ و اینکه از چه سنی میتوان لیزر کرد؟ برای این منظور باید فرد کاندید به بلوغ کافی رسیده باشد. یعنی تمامی موهای زائد بدن به طور کامل رشد کرده باشد. چرا که در غیر این صورت لیزر کردن بیهوده بوده و با رسیدن به بلوغ جنسی شاهد رشد مجدد موها خواهید بود. بنابراین حداقل سن برای لیزر موهای زائد ۱۴ سالگی است. البته ۱۴ سالگی بهترین سن برای لیزر نبوده و باید توجه داشت که حداقل سن برای این منظور محسوب می‌شود. سن مناسب برای لیزر بدن زمانی است که هورمون‌های بدن به حالت پایدار رسیده باشد. زمانی که هورمون‌ها به تعادل می‌رسند بین ۱۷ تا ۱۹ سالگی است. پس اگر دوست دارید تا به بهترین نتیجه بعد از انجام لیزر برسید بهتر است تا در این سال‌ها و حتی بالاتر نسبت به انجام آن اقدام کنید.

حداقل سن مناسب برای انجام لیزر موهای زائد 

همانطور که گفته شد هر فردی از هر جنسیتی بهتر است اجازه دهد تمام موهای زائد بدنش تولید و رشد کرده و پس از آن به لیزر موهای زائد بپردازد چرا که اگر در سن پایین این کار را انجام دهد ممکن است وقت و هزینه خود را اتلاف کرده باشد و نتیجه دلخواه را نگیرد. مهم است که بدانیم نتایج ممکن است در اوایل نوجوانی بسیار موقت باشد، زیرا هورمون ها به سرعت تغییر می کنند و رشد مو ممکن است بیشتر شود و در ادامه درمان های دیگر احتمالاً مورد نیاز خواهد بود و در نتیجه هزینه های بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت. پس با یادآوری نکات ذکر شده باید گفت حداقل سن مناسب برای لیزر موهای زائد پس از تنظیم هورمون ها (معمولاً بین 17 تا 19 سالگی) است که می تواند مؤثرتر و دائمی باشد.

در نهایت باید اشاره کرد سال های نوجوانی زمان مهمی برای ایجاد عزت نفس است. اگر عدم امنیت در مورد بدن شما باعث نارضایتی شما می شود، با والدین خود صحبت کنید که آیا درمان با لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زیر بغل

همچنین، نوجوان باید به اندازه کافی بالغ و رشد یافته باشد تا در طول عمل با هرگونه ناراحتی دست و پنجه نرم کند و در مقابل درمان ها که احتمال درد و سوزش به همراه دارد آه و ناله سر ندهد. علاوه بر آن باید به اندازه کافی برای حفظ برنامه درمانی انضباط داشته باشد و زمانبندی لیزر موهای زائد را به درستی رعایت کند. ضروری است که وی باید به اندازه کافی وظیفه شناس باشد تا از یکسری از کارها که ممکن است روند درمان و از بین رفتن موهای زائد او را مختل کند چشم پوشی کند. کارهایی مانند آفتاب گرفتن یا برنزه کرده که موجب می شود پوست تیره شود و لیزر موهای زائد درست انجام نشود.

3/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ