کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک چه دلایلی دارد؟

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک چه دلایلی دارد؟

عمل زیبایی لیپوماتیک در طی حذف سلول های چربی زائد بدن و فرم دهی بدن انجام می شود. اگرچه جراحی زیبایی لیپوماتیک به عنوان روشی برای حذف سلول های زائد چربی شناخته شده است ولی تاثیرات دیگری هم بر بدن می گذارد. برخی از تکنیک های جراحی زیبایی پیکر تراشی به تشویق پوست برای سفت شدن پوست کمک می کنند.

لیپوماتیک تنها بر شکم انجام نمی شود بلکه روی دست ها، پا ها، پشت و باسن هم انجام می شود. پیکرتراشی همان طور که گفته شد بر روی سلول های چربی زائد تاثیر گذار است اما هر فردی که دارای سلول های چربی زائد است نمی تواند کاندید مناسبی برای انجام پیکر تراشی باشد.

فقط افرادی که اطمینان حاصل کرده باشند که سلول های چربی زائد آن ها بر اثر ورزش و رژیم غذایی از بین نمی رود و یا هدف آن ها از انجام جراحی زیبایی لیپوماتیک کاهش وزن نباشد می توانند فرد مناسبی برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باشند.

در این صورت می توانید اطمینان داشته باشید که اگر پزشک انتخابی شما هم متخصص و با تجربه باشد می توانید نتیجه خوبی را از انجام درمان زیبایی لیپوماتیک مشاهده کنید.

آیا سفت شدن شکم بعد از عمل پیکرتراشی حتمی است؟

جراحی زیبایی لیپوماتیک توسط پزشک متخصص زیبایی در بیمارستان یا کلینیک انجام می شود. در واقع پزشک متخصص زیبایی جراحی زیبایی پیکر تراشی توسط یک لوله تو خالی و کوچک به نام کانول انجام می دهد.

قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک پزشک متخصص زیبایی بررسی هایی که شامل بررسی فرم بدن شما و پیشینه پزشکی شما است برای نتیجه بهتر پیکرتراشی شما انجام می دهد. سپس مناطقی را که سلول های چربی زائد دارد و نیاز به انجام عمل پیکر تراشی هم دارد به صورت دایره علامت می زند.

سپس با توجه به تعداد نواحی که قرار است بر آن ها عمل زیبایی لیپوماتیک انجام شود و اندازه نواحی طبق صلاح دید پزشک متخصص زیبایی مواد بی حسی برای بیهوشی موضعی یا عمومی قبل از انجام جراحی زیبایی لیپوماتیک به بدن شما تزریق می شود.

در طی انجام لیپوماتیک با تکان ها و فشاری که توسط لوله ی تو خالی و کوچک کانول به بافت چربی زیر پوست وارد می شود، با مکشی که داخل لوله کانول ایجاد شده سلول ها ی زائد چربی به داخل لوله کوچک و تو خالی کانول می رود.

با وارد شدن سلول های زائد چربی به لوله کوچک و توخالی کانول، سلول های چربی زائد توسط پزشک متخصص عمل زیبایی لیپوماتیک از بدن خارج می شود.

 

آیا سفت شدن شکم بعد از عمل پیکرتراشی حتمی است؟

 

سلول های چربی زائد خارج شده در طی لیپوماتیک برخلاف سلول های چربی زائد بدست آمده در عمل زیبایی لیپوساکشن می توان مورد استفاده قرار گیرد. از سلول های چربی زائد خارج شده بدست آمده از جراحی زیبایی پیکر تراشی می توان در درمان زیبایی تزریق چربی استفاده کرد.

در صورتی پوست شما خاصیت کشسانی داشته باشد بعد از خارج شدن سلول های چربی زائد از بدن در طی انجام درمان زیبایی لیپوماتیک به بافت قبلی خود می چسبد که باعث سفت شدن پوست مخصوصا در ناحیه شکم می شود.

آیا سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک عادی است؟

شل شدن پوست بر اثر عوامل مختلفی اتفاق می افتد مانند پیری و افزایش سن و یا کاهش وزن ناگهانی. معمولا پزشکان متخصص در صورتی که طی بررسی هایی تشخیص دهند که پوست شما خاصیت الاستیکی یا ارتجاعی دارد برای مشکل شل شدگی پوست، لیپوماتیک را پیشنهاد می دهند.

بنابراین در صورتی که پوست شما خاصیت الاستیکی داشته باشد، سفت شدن پوست بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک امری عادی خواهد بود.

اما در صورتی که پوست شما خاصیت الاستیکی و کشسانی خود نداشته باشد و شما مشکل شل شدگی پوست هم داشته باشید، انجام جراحی زیبایی لیپوماتیک نمی تواند باعث رفع مشکل شل شدگی شما شود.

در صورتی پزشک متخصص زیبایی و با تجربه ای را برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک انتخاب نکرده باشید ممکن است نتواند تشخیص درستی مبنی بر الاستیکی بودن یا نبودن پوست شما دهد.

در این صورت اگر پوست الاستیک و کشسانی نداشته باشید نه تنها مشکل شل شدگی پوست شما در طی انجام جراحی زیبایی لیپوماتیک رفع نمی شود بلکه مشکل شدگی پوست شما حاد تر هم می شود. به همین دلیل انتخاب پزشک مناسب برای انجام عمل زیبایی پیکرتراشی از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته در صورتی که پوست الاستیک و کشسانی نداشته باشید، پزشکان متخصص جراحی برای این که از تشدید شل شدگی پوست جلوگیری کنند معمولا بعد از انجام لیپوماتیک برای شما لباس های فشرده سازی را تجویز می کنند که تهیه کنید و به مدت یک هفته بعد از انجام پیکر تراشی از آن استفاده کنید.

به این دلیل که لباس فشرده سازی از شل شدگی پوست شما در طی انجام جراحی زیبایی لیپوماتیک جلوگیری می کند و در صورتی که قبل از انجام عمل لیپوماتیک مشکل شدگی پوست را داشته باشید نمی گذارد بعد از انجام عمل پیکر تراشی شل شدگی پوست شما تشدید پیدا کند.

از دلایل دیگر اهمیت انتخاب پزشک مناسب برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک این است که اگر پزشک شما تشخیص درستی ندهد ممکن است علاوه بر تشدید شل شدگی پوست شما، نتایج فرم دهی بدن با انجام جراحی زیبایی پیکرتراشی هم تغییر کند.

آیا سفتی شکم بعد از لیپوماتیک دائمی است؟

با توجه به این که در طی انجام عمل زیبایی لیپوماتیک سلول های چربی زائد از بدن خارج می شود و دیگر به بدن بازگرداننده می شود، نتایج جراحی زیبایی پیکرتراشی که سفت شدن شکم هم جز آن است می تواند دائمی باشد.

اما در صورتی نتایج درمان زیبایی لیپوماتیک دائمی و ماندگار است که شما رژیم غذایی مناسب را رعایت کنید و ورزش های هوازی انجام دهید.

به این دلیل که ممکن است سلول های چربی زائد از بدنتان در طی انجام درمان زیبایی لیپوماتیک خارج شده باشد، اما امکان به وجود آمدن سلول های چربی زائد یا بزرگ شدن سلول های دیگر چربی وجود دارد.

به همین دلیل ممکن است با اضافه شدن وزن و ورزش نکردن مجددا با مشکل شل شدگی پوست بعد از لیپوماتیک مواجه شوید. در پایین برخی نکاتی که برای جلوگیری از بازگشت شل شدگی پوست و افزایش وزن بعد از انجام جراحی زیبایی lipomatic گفته شده است.

  1. از غذا های کم چرب به جای غذا های پرچرب استفاده کنید.
  2. سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
  3. تا حد امکان مصرف گوشت را در رژیم غذایی تان کاهش دهید.
  4. حتما از حبوباتی مانند لوبیا به مقدار زیاد استفاده کنید.
  5. آب زیاد می تواند به کنترل گرسنگی، پایداری سطح متابولیسم بدن شما و به هضم غذا کمک کند.
  6. حتما از پروتئین های بدون چربی را در رژیم غذایی خود استفاده کنید.
  7. حتما در رژیم غذایی خود غذاهایی که دارای ویتامین C هستند را قرار دهید مانند میوه.

از غذاهای دارای فیبر مانند میوه، سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ