تزریق چربی

تزریق چربی برای زاویه سازی صورت

روش تزریق چربی علاوه بر اینکه با هدف جوان‌سازی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد در زمینه‌های زیبایی نیز توانسته توجه پزشکان و بیماران را به خود جلب کند. یکی از کارهای زیبایی که به کمک تزریق چربی می‌توان نتیجه خوبی گرفت زاویه سازی صورت است. زاویه سازی صورت با تزریق چربی در کلینیک‌های تخصصی صورت گرفته و همانند سایر روش‌های تزریق چربی از چربی‌های بدن خود شخص استفاده می‌کنند تا افراد بتوانند فرم ایده‌آلی به چهره خود بدهند.

ماندگاری زاویه سازی صورت با چربی در مقایسه با سایر روش‌های تزریق بالا بوده و روشی کاملا ایمن و مطمئن محسوب می‌شود. علاقه‌مندان به استفاده از این راهکار می‌توانند به کلینیک پوست و مو رز مراجعه کرده و از حضور دکتر روحانی بهره ببرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زاویه‌سازی صورت با تزریق چربی شما را به همراهی ما در خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

آیا زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی مفید است؟

امروزه تزریق پرکننده‌هایی مانند چربی از محبوب‌ترین روش‌ها برای حفظ زیبایی اندام و صورت است که یکی از پرکاربردترین آن‌ها زاویه سازی فک می‌باشد. با انتقال چربی و زاویه دادن به فک، مناطق خالی که حالتی گرد داشتند پر می‌شوند، همچنین زاویه استخوان و فک پایین نیز تقویت خواهد شد و در نهایت زاویه فک تیز خواهد شد. متد تزریق چربی به علت استفاده از چربی بدن خود فرد زیباجو، هیچگونه عارضه جدی را در بدن وی ایجاد نمی‌کند و در کانتورینگ و زاویه سازی فک نتایج رضایت بخش و درخشانی را به نمایش گذاشته است. از مزایای این روش می‌توان به صرفه اقتصادیش اشاره کرد، می‌پرسید چطور؟

تزریق چربی برای زاویه سازی صورت

پزشک برای تزریق چربی به فک نیاز به استخراج چربی از نواحی مانند شکم، باسن، پهلو و یا ران پای زیباجو دارد؛ خارج کردن حجم چربی تا حدودی به نظر و درخواست متقاضی دارد. بنابراین می‌توان برای حدود 10 جلسه تزریق، از بدن چربی استخراج کرد و با خیال راحت و بدون صرف هزینه اضافه دیگر جلسات شارژ خود را انجام دهد و به مدت طولانی از زاویه فک خود لذت ببرد.

آیا زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی مفید است؟
زاویه سازی صورت با چربی

زاویه سازی فک با تزریق چربی چیست؟

برخی از افراد به طور ژنتیکی دارای فک کوچکی هستند و از آنجایی که فرم فک تاثیر بالایی در زیبایی ظاهری افراد دارد تمایل به داشتن فکی برجسته در بین اشخاص زیاد شده است؛ از این رو تزریق چربی یکی از روش‌های کم خطر و مطمئن برای زاویه‌سازی فک مورد استقبال قرار گرفته است. به طوری که می‌توان به کمک بافت‌های چربی اضافی خود فرد نسبت به انجام این کار اقدام کرد. در نتیجه استفاده از چربی‌های بدن کاندید انجام زاویه‌سازی فک حساسیت‌ها و عوارض جانبی شدید و آزاردهنده‌ای متوجه زیباجو نخواهد گردید. تمامی افراد می‌توانند با مراجعه به کلینیک‌های قابل اطمینان نسبت به زاویه‌ سازی فک با تزریق چربی اقدام کنند.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق چربی در تهران

 نحوه تزریق چربی به منظور زاویه سازی

تزریق چربی برای زاویه سازی فک در کلینیک‌های تخصصی و توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام می‌گیرد. زیباجویانی که از ویژگی‌های صورت خود ناراضی هستند اغلب به جای انجام عمل‌های جراحی پیچیده و پرهزینه ترمیمی به پیوند چربی صورت برای زاویه سازی فک خود روی می‌آورند. به طور کلی این متد به نحو زیر انجام می‌شود:

 1. قبل از زاویه سازی با تزریق چربی پزشک متخصص زیبایی از بی حسی موضعی استفاده خواهد کرد تا در هنگام تزریق زیباجو دچار درد و فشار نشود و هرگونه ناراحتی را به حداقل میزان خود برساند.
 2. در مرحله اول سلول‌های چربی به کمک لیپوساکشن از ناحیه اهدا کننده (معمولاً از شکم یا از ران یا باسن) با استفاده از یک سوزن کوچک متصل به سرنگ (کانول) استخراج می‌شوند
 3. سپس چربی در سانتریفیوژ تصفیه می‌شود تا خون، مایعات و سلول‌های چربی آسیب دیده قبل از استفاده برای تزریق به صورت جدا شوند.
 4. سپس پزشک متخصص شروع به تزریق چربی خواهد کرد. هر زیباجو به طور متوسط به یک تا چهار سرنگ و تزریق (با توجه به آناتومی و فک خود) نیاز خواهد داشت.

در حالت کلی تزریق چربی به فک و صورت در حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید و زیباجو پس از آن بدون نیاز به بستری و انتقال به بخش ریکاوری، آماده ترخیص خواهد بود. بسیاری از افراد نگران چگونگی انجام انتقال چربی به فک و یا درد ناشی از آن هستند، برای رفع نگرانیشان باید گفت که هر نوع تزریقاتی ممکن است درد داشته باشد اما در تزریق چربی به فک، به دلیل استفاده از بی حسی موضعی احساس درد به حداقل می‌رسد پس جای نگرانی وجود نخواهد داشت. تنها کافی است به پزشک ماهر و حاذقی برای انجام تزریق چربی مراجعه کنید و به وی اعتماد نمایید.

مطالب بیشتر: معرفی دکتر برای تزریق چربی در تهران

تاثیرات و نتایج زاویه سازی با استفاده از تزریق چربی

 1. با توجه به اینکه در هر مرحله از روش تزریق چربی، مقداری از سلول‌های چربی تزریق شده به پوست جذب می‌شوند لازم است که تزریق در چند مرحله انجام شود تا نتایج به دست آمده قابل قبول و رضایت بخش باشند.
 2. از آن جایی که سلول‌های چربی تزریق شده از بدن خود شخص استخراج می‌شوند و در نهایت پس از فرآوری به بدن خود او تزریق می‌گردند می‎توان انتظار داشت تا عوارض جانبی و خطرات ناشی از آن کم باشد و بدون تحمل سختی‌های زیاد به نتیجه مورد نظر رسید.
 3. اگر شما پزشک کاربلد و ماهری را برای انجام زاویه سازی صورت با تزریق چربی انتخاب نکنید، ممکن است وی مقدار چربی کافی برای فرم دهی بهتر فک را تشخیص ندهد و یا در برخی موارد زاویه مناسبی را ایجاد نکند. پس در ابتدا از ماهر و با تجربه بودن پزشک خود اطمینان حاصل نمایید زیرا انتخاب پزشک مناسب در چگونگی نتایج تاثیر زیادی خواهد داشت.
 4. پس از انجام تزریق چربی فک بلافاصله می‌توان شاهد نتایج حاصل شده از آن بود زیرا نتایج در لحظه مشخص می‌شوند.
 5. با پایان جلسه درمان، فک زیباجو زاویه‌ای اصولی و طبیعی خواهد داشت که حدودا 1 ماه بعد باید آن را تجدید کند. در صورتی که جلسات تمدید چربی منظم برگزار شود، ماندگاری آن حدود 1 سال خواهد بود.

عوارض احتمالی زاویه سازی صورت با تزریق چربی به صورت

با وجود مزایا و نکات مثبتی که تزریق چربی برای زاویه سازی صورت دارد برخی از افراد از عوارض جانبی ناشی از آن شکایت می‌کنند. توجه داشته باشید که عوارض ناشی از این روش بسیار جزئی بوده و مشکلی جدی برای زیباجویان ایجاد نمی‌کند. کسانی که دچار مشکلات جدی می‌شوند قطعا نکات مراقبتی گوشزد شده توسط پطزشکشان در این زمینه را جدی نگرفته‌اند و یا در انتخاب کلینیک و پزشک خود سهل‌انکاری نموده‌اند. چند مورد از عوارض جانبی احتمالی که می‌تواند در نتیجه بی‌دقتی‌های پزشک و یا بیمار ایجاد شود عبارتند از:

 1. التهاب در نواحی تزریق
 2. عفونت در نواحی تزریق و استخراج چربی
 3. خونریزی در ناحیه استخراج چربی
 4. عدم تقارن بعد از زاویه‌سازی صورت
 5. ایجاد کبودی و ورم در ناحیه تزریق چربی
 6. احساس درد

کلینیک زیبایی رز یکی از بهترین‌ مرکزهای فعال در زمینه مراقبت از زیبایی در ایران است که با استفاده از به روزترین متدها شما را در انجام زاویه‌سازی صورت با چربی و بدون عارضه جانبی همراهی خواهد کرد.

مطالب بیشتر: تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل

مراقبت های بعد از زاویه سازی تزریق چربی

 1. دست زدن به نواحی تحت درمان ممنوع: برای مراقبت هرچه بهتر از دست زدن به نواحی تحت درمان اجتناب کنید؛ این کار به کاهش خطر ابتلا به عفونت و حرکت کردن چربی کمک می‌کند. پس از 24 ساعت، می‌توانید صورت خود را به آرامی با شامپوی مخصوص بشویید و آن‌ها را خشک کنید.
 2. روی صورت نخوابید: تا زمانی که از تثبیت جای چربی در فکتان مطمئن نشدید به هیچ عنوان روی صورت خود نخوابید زیرا چربی نباید تحت فشار قرار گیرند. خوابیدن طولانی مدت روی صورت ممکن است در نتیجه زاویه سازی فک با تزریق چربی تاثیر بگذارد.
 3. به بهداشت مناطق تحت درمان اهمیت دهید: بعد از گذشت سه روز، ناحیه دهنده چربی و فک خود را با محلول الکلی به آرامی تمیز کنید و تا آنجایی که امکان دارد از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 4. داروهای تجویزی را به درستی مصرف کنید: دوره نقاهت بعد از تزریق چربی به فک در کلینیک رز به خوبی پیش می­­‌رود چرا که دکتر روحانی پزشک حاذق این کلینیک، بهترین و موثرترین داروها را برای شما تجویز خواهند کرد. با مصرف منظم و صحیح این داروها، ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز بدنتان را تامین می‌کنید و دوران نقاهت را با سرعت بیشتری پشت سر خواهید گذاشت.
 5. عدم مصرف الکل: برای اینکه دوره نقاهت کوتاهی را تجربه کنید و مشکلات جدی برای شما ایجاد نشود بهتر است تا یک هفته بعد از تزریق چربی مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 6. نور مستقیم خورشید دشمن چربی‌های تزریق شده است: از دیگر مواردی که باید بعد از تزریق چربی به آن دقت کرد عدم قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید است. همان طور که می‌دانید اشعه مضر خورشید می‌تواند تا حد بسیار زیادی به بافت چربی نفوذ کند و آن را به اصطلاح آب کند و احتمال موفقیت نتیجه را کاهش دهند. در صورتی که مجبور به ترک خانه در طول روز شدید استفاده از روسری یا شال و یا کلاه لبه‌دار توصیه می‌شود.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به بینی

مزایای زاویه سازی صورت با تزریق چربی

آنچه باعث شده تا زاویه‌ سازی صورت با تزریق چربی در بین پزشکان و افراد محبوب شود مزایای قابل توجه آن است. از جمله مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. نتیجه‌بخشی بالا و سریع
 2. آسان بودن پروسه انجام تزریق چربی به فک
 3. کم تهاجم بودن روش تزریق چربی برای زاویه سازی صورت
 4. عدم نیاز به دوره نقاهت طولانی مدت
 5. عدم مشاهده عوارض جانبی خطرناک و اذیت کننده
 6. ماندگاری بالا در مقایسه با سایر روش‌های مشابه
 7. عدم نیاز به بیهوشی برای انجام آن

ناگفته نماند که زاویه‌ سازی صورت با تزریق چربی در صورتی بیشترین مزایای خود را نشان خواهد داد که کاندیدهای انجام آن پزشکی متخصص و کاربلد در این زمینه و همچنین کلینیکی مطمئن برای انجام کار را انتخاب کنند.

زاویه سازی فک با تزریق چربی

برخی از افراد به طور ژنتیکی دارای فک کوچکی هستند. از آنجایی که فرم فک تاثیر بالایی در زیبایی ظاهری افراد دارد تمایل به داشتن فکی برجسته در بین اشخاص زیاد شده است. تزریق چربی یکی از روش‌های کم خطر و مطمئن برای زاویه‌سازی فک است. به طوری که می‌توان به کمک بافت‌های چربی اضافی خود فرد نسبت به انجام این کار اقدام کرد. در نتیجه استفاده از چربی‌های بدن کاندید انجام زاویه‌سازی فک حساسیت‌ها و عوارض جانبی شدید و آزاردهنده‌ای متوجه بیمار نخواهد گردید. تمامی افراد می‌توانند با مراجعه به کلینیک‌های قابل اطمینان نسبت به زاویه‌ سازی فک با تزریق چربی اقدام کنند.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی

هزینه زاویه سازی صورت با تزریق چربی

یکی از بحث‌های مهم برای انجام متد‌های زیبایی هزینه آن است چرا که این هزینه‌ها شامل بیمه نمی‌شوند و متقاضیان باید تمام هزینه را شخصا پرداخت کنند. هزینه زاویه سازی صورت با تزریق چربی برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد زیرا خواسته آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و حجم چربی استخراج شده و تزریق شده از شخصی به شخص دیگر فرق دارد. قیمت زاویه ‌سازی صورت با تزریق چربی بسته به میزان حجم استخراجی و تزریقی چربی، وسعت کار، فرم ایده آل متقاضی و صلاحدید پزشک در هر شخص نسبت به دیگری متغیر خواهد بود. شما زیباجویان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از قیمت تزریق چربی برای زاویه سازی فک می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید. برای اطلاع از هزینه تزریق چربی با مشاورین بخش زیبایی تماس حاصل فرمایید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. سلام من صورتم لاغره میخوام گونه هام گشیده تر و صورتم گرد بشه چند سی سی نیازه تزریق بشه و هزینه ش هم لطف بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ