کاشت مو

خط بخیه در کاشت مو و رفع آن

مدل موها، رنگشان و پر پشت بودن آنها راز جذابیت و زیبایی در مردان و زنان است. گاهی ریزش مو این جذابیت را تحت تآثیر قرار می دهند. امروزه کاشت مو به روشی معروف برای از بین بردن این نقص تبدیل شده است. آقایان بیشتر از خانم ها کچلی و طاسی را تجربه می کنند و این امر در سبک زندگی آنها اثر منفی می گذارد.

افرادی که ریزش موی شدید را تحت تأثیر عوامل مختلفی چون ژنتیک، کار در محیط آلوده، سبک غلط تغذیه و گاهی بیماری تجربه می کنند همیه به دنبال یک راه نجات هستند. در میان انواع روش های و گونه های مختلف عمل زیبایی امروزه پیوند مو به روشی طبیعی و کم خطر تبدیل شده است.

پیوند مو یا همان کاشت مو طبیعی متدهای مختلفی دارد که افراد با مشورت پزشک و طبق نظر خود یکی از آن ها را انتخاب می کنند. ایران یکی از معتبرترین کشورها در زمینه انجام این عمل زیبایی است. با این وجود نباید به هر کلینیک و پزشکی اعتماد کرد. دقت در انتخاب فرد متخصص و متبحر برای کاشت مو قطعاٌ در نتایج آن اثر گذار خواهد بود و عوارض آن می کاهد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

یکی از این عوارض که از دل نگرانی های افراد باید اقدام به کاشت مو محسوب می شود خط بخیه است. به همین دلیل فرد باید در مورد شیوه های مختلف عمل زیبایی پیوند مو آگاهی داشته باشد. این آگاهی به همراه مشاوره افراد را در انتخاب شیوه درست برای کاشت مو بسیار راهنمایی می کند.

علت باقی ماندن خط بخیه پس از کاشت موی طبیعی

از هر متد به ویژه شیوه های سنتی و قدیمی تر که برای کاشت مو استفاده کنید یکی از عوارض زخم و پانسمان و خط بخیه است البته شدت و ضعف آن متفاوت است و به راحتی می توان از این عارضه کم کرد. برای اینکه بدانید چرا در این عمل زیبایی خط بخیه به وجود می آید بهتر است که با شیوه انجام پیوند مو به طور شفاف تر آشنا شوید.

 1. FUE: در این روش پیوند مو از فولیکول های مو استخراج شده از قسمت پشت و طرف پوست سر (مناطق اهدا کننده) استفاده می شود. جراح شما هر پیوند فولیکول مو را به صورت جداگانه با یک ابزار میکرو پانچ برداشته می کند. هر استخراج یک جای زخم گرد کوچک و قطر تا 1 میلی متر دارد.
 2. FUT ا: در این روش کاشت مو نیاز به برداشتن جراحی نواری از پوست سر دارد که حاوی موهایی از ناحیه اهدا کننده است؛ و به طور معمول در قسمت پشت پوست سر قرار دارد. پس از برداشتن نوار مو، این ناحیه بخیه می شود.
 3. FIT: این متد پیوند مو با کمک پانچ انجام می گیرد و زخم آن چنانی و خط بخیه در آن وجود ندارد.
 4. SUT: این شیوه کاشت مو که از همه مدرن تر است عوارض کمتری دارد. کلیه مراحل استخراج و پیوند مو با دستگاه های لیزری انجام می گردد.

 

علت باقی ماندن خط بخیه پس از کاشت موی طبیعی

 

در تمام متدهای عمل زیبایی کاشت مو مهارت پزشک یک ابزار برای تسهیل و نتیجه بخش بودن صد در صدی این عمل زیبایی است. هرچه پزشک در این کار ظرافت و تبحر به خرج بدهد زخم ها کوچکتر و عوارض کمتر خواهد بود و البته فرد نتایج مطلوب تری در رشد مجدد موها خود پس از پیوند مو را حس خواهد کرد.

مقایسه خط بخیه در روش های مختلف کاشت مو

همانطور که متوجه شدید در کنار شیوه عملکرد متفاوت انواع عمل زیبایی کاشت مو، شدت زخم ها و جای آنها نیز متفاوت است و گاهی به طور کلی در نوع متد انتخابی اصلاً شاهد چنین عارضه ای نخواهیم بود. به همین دلیل در ادامه این عارضه جانبی را در چهار شیوه مرسوم پیوند مو به صورت کامل بررسی کرده ایم.

 1. در روش اف یو ای شما شاهد زخم های ریز یک میلی متری هستید که با توجه به تعداد موی استخراجی، تعداد آنها نیز متفاوت بوده و گاهی ممکن است به شکل لکه‌ های ریز سفید جای آنها باقی بماند.
 2. درشیوه دوم پیوند مو یعنی اف یو تی برداشت مو به صورت نوار بوده و نیاز به بخیه است که بستگی به تعداد موی مورد نیاز برای پیوند مو و طول گراف برداشتی ممکن است طول زخم و بخیه متفاوت باشد و گاهی از یک گوش تا گوش دیگر ادامه دارد.
 3. در روش اف آی تی از جراحی استفاده نمی شود و به همین دلیل خط بخیه ی نیز باقی نمی ماند.
 4. شیوه آخر کاشت مو که جدیدتر از همه متدها است اس یو تی نام دارد و به دلیل روش کار آن در شیوه نیز چون لیزر استفاده می شود خط بخیه باقی نخواهد ماند.
 5. البته در کنار انتخاب متد مناسب در این شیوه انجام مراقبت های بعد از عمل زیبایی و انجام پیوند مود توسط دکتری که در کار خود نهایت ظرافت و دقت را رعایت می کند در بهبود سریع تر و محو شدن جای بخیه بسیار موثر است.

آیا می توان خط بخیه ناشی کاشت مو را از بین برد؟

انتخاب شیوه کاشت مو با توجه به هزینه مد نظر و مرکز انتخابی شما انجام می پذیرد، مشورت با جراح متخصص نیز در انتخاب شیوه درست و مفید برای شما موثر است. یکی از عوارض پیوند مود همان طور که گفته شد جای زخم و بخیه است. با روش های مختلف می توان خط بخیه نداشت یا تا حد زیادی بعد از آن را محو کرد. این روش ها عبارتند از:

 1. در ابتدا اینکه چون این عمل زیبایی با هر متدی که عمل مفید و دارای نتایج گسترده است بعد از چند ماه موها رشد می کنند و همین امر باعث می شود جای بخیه کاشت مو را بپوشانند.
 2. دوم متد انتخابی شما اگر جز روش های جدیدتر باشد این عارضه به کلی به وجود نمی آید یا نسبت به شیوه های سنتی پیوند مو کمتر خواهد بود
 3. سوم اینکه بعد از کاشت مو زیر نظر پزشک می توان از محلول ها و کرم هایی استفاده کرد که جای بخیه را کم رنگ تر می کنند.
 4. و در آخر افرادی این موضوع برایشان اهمیت زیادی دارد با یک عمل زیبایی پلاستیک که هزینه زیادی ندارد و سنگین هم نیست به راحتی جای بخیه را از بین ببرند.

آیا خط بخیه ناشی از کاشت مو دائمی است؟

با این وجود اینکه زخم و خط بخیه هنوز یکی از عارضه های جانبی اجتناب ناپذیر کاشت مو است اما مهارت و تجربه جراح شما می تواند تا حدودی میزان زخم هایی را که از شما مانده است تعیین کند. علاوه بر این هر روش را برای پیوند مو انتخاب کنید، بدانید که تکنیک های بستن زخم به همراه خود روش ها بهبود یافته اند و این باعث می شود خط بخیه کمتر به چشم بیاید.

نوع کارکرد بدن هم در دائمی بودن خط بخیه بعد از انجام پیوند مو بسیار موثر است. افرادی هستند که اصطلاحاً خوش زخم اند و در مقابل در برخی دیگر زخم دیر جوش می خورد و برای همین خط بخیه و جای آن در این دو گروه ممکن است بسیار متفاوت باشد.

انتخاب روش درست و به روز در کاشت مو نیز این عارضه را ایجاد نمی کند یا به اندازه ای کم خواهد بود که فرد بعد از hair transplant وجود آن را حس نمی کند و حساسیت خاصی نیز نسبت به آن نخواهد داشت.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ