تزریق ژل

تزریق ژل برای صورت های لاغر چگونه است؟

برخی از ما بیشتر زمان خود را صرف حفظ و یا کاهش وزن خود می‌کنیم و سعی می‌کنیم سالم و لاغر بمانیم. سپس، به طور ناگهانی، به دلیل ورزش، افزایش سن یا سایر مسائل دیگر، صورت ما بیش از حد لاغر می‌شود. نتیجه این لاغری، ظاهری شکننده و تقریبا غیر جذاب خواهد بود. گاهی البته، پیش می‌آید که بدن فرد متناسب و سالم است، اما در اثر حرص و جوش، ناراحتی و افسردگی، صورت چربی خود را در تمام قسمت‌هایش از دست می‌دهد. صورت برای داشتن ظاهری سالم و جوان به چربی نیاز دارد. طبق مطالعاتی که توسط جراح‌های پلاستیک و ترمیمی امریکایی و اروپایی منتشر شده، مقصر اصلی که باعث می‌شود افراد پیرتر به نظر برسند صورت لاغر است. یکی از روش‌های از بین بردن نیمه دائمی این حالت، تزریق ژل به صورت‌های لاغر است. در واقع تزریق ژل برای صورت های لاغر این امکان را به افراد می‌دهد که بدون نیاز به عمل جراحی و تزریق چربی، صورت لاغر و استخوانی خود را حجیم و کانتور کنند.

هر زمانی که در مورد تزریق ژل سخنی به میان می آید در مورد موارد مختلفی از قبیل رفع کننده ی چین و چروک، برطرف کننده پیری، پر کردن صورت، حجم دادن المان ها و عناصر صورت و همچنین جوان سازی پوست صحبت خواهد داشت. این موضوع کاملا بدیهی است که تزریق ژل می تواند باعث جوان سازی پوست اگر اما تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که بیماران و افرادی که از لاغری مفرط رنج می برند برای فرار از پیری و استخوانی بودن صورت خود باید چه کاری انجام دهند؟

مشاوره رایگان و دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز

در بسیاری از موارد شاهد این موضوع خواهیم بود که بیماران زیادی از عمل جراحی تزریق چربی استفاده خواهند کرد اما افرادی که بسیار لاغر هستند حتی ممکن است چربی لازم را نیز برای تزریق چربی نداشته باشند. در چنین مواقعی تزریق ژل می تواند به عنوان یک راه حل و راهکار مناسب برای افراد لاغر در نظر گرفته شود. افرادی با صورت های لاغر خیلی راحت می توانند با استفاده از تزریق ژل نسبت به رفع نقص های چهره خود اقدام نمایند. به عنوان مثال اگر شما فردی لاغر هستید و صورت استخوانی دارید با تزریق کمی ژل و پر کننده می تواند اطراف بینی، زیر چشم و تمامی خطوط لبخند و اخم خود را اصلاح نمایید. این نکات به راحتی می تواند اثبات کند که شما اگر فردی با صورت لاغر هستید بدون نیاز به تزریق چربی نیز می تواند حجم مناسبی برای صورت خود ایجاد نمایید، به این صورت که تنها کافی است با یک پزشک متخصص صحبت کنید تا بهترین راهکار ها و حجم مناسب را برای شما مشخص نماید.

تزریق فیلر برای صورت لاغر امکان پذیر است؟

همان طوری که گفته شد علیرغم باور عموم، می توان به راحتی از تزریق ژل برای صورت های لاغر استفاده کرد، صورت های تو پر تر ممکن است در زمان استفاده از فیلر و  انجام تزریق فیلر واکنش هایی از خود نشان دهند در صورتی که این موارد در مورد صورت های لاغر وجود ندارد. فردی که صورت لاغری دارد می تواند تمام کل صورت خود را با ژل های پر کننده و فیلر تحت درمان و ترمیم قرار دهد. ترمیم بافت صورت و درمان استخوانی بودن آن در صورت های لاغیر به نسبت دیگر بیماران شاید حتی آسان تر باشد زیرا جراح متخصص می داند که تمامی ناحیه مورد نظر باید مورد درمان و ترمیم قرار گیرد.

تزریق فیلر برای صورت لاغر امکان پذیر است؟

البته برخی از پزشکان و متخصصان زیبایی بر این باور هستند که انجام تزریق ژل در صورت های لاغر می تواند مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد. ممکن است صورت و پوست افراد به دلیل تزریق این حجم بالا از ژل های پر کننده واکنش هایی از خود نشان دهد. این واکنش ها  همچنین باعث بروز مشکلاتی خواهد شد و ممکن است حتی به عوارض احتمالی نیز منجر شود.

تاثیرات تزریق ژل در صورت های لاغر

فردی با صورت لاغر که نسبت به انجام تزریق ژل اقدام می کند نباید انتظارات بسیار خاصی داشته باشد اما می تواند منتظر باشد که نتایجی که کسب می نماید بسیار واضح تر و قابل قبول خواهد بود. نتایجی که پس از تزریق فیلر در صورت های لاغر به دست خواهد آمد بسیار مشهود هستند. این حد از وضوح در نتایج تزریق ژل به دلیل لاغری صورت فرد است. تزریق ژل در صورت های لاغر می تواند باعث شود که به صورت کلی ساختار صورت تغییر کرده و تمامی چین و چروک های صورت، افتادگی ها، خطوط اخم و لبخند غیر متقارن و غیره رفع گردد و فرد صورتی جوان را مشاهده نماید.

تزریق فیلر در صورت های لاغر هم چنین می تواند بسیار حساس باشد و در برخی مواقع نیاز به مراقبت های بسیار خاصی خواهد داشت. دلیل استفاده و حساسیت این عمل میزان ژل و پر کننده ای می باشد که در آن استفاده شده است. افرادی که به طور عادی نسبت به تزریق ژل اقدام می کنند می دانند که هیچ مشکل خاصی در صورت بررسی تمامی جوانب آن ها را تهدید نخواهد کرد ولی نتایجی که حاصل خواهد شد کمی نامشهود است و دلیل آن پر بودن نسبی صورتشان می باشد اما افراد لاغر نتایج را به صورت شگفت انگیزی مشاهده خواهند کرد که این موضوع به دلیل لاغری صورت و خالی بودن بافت های زیر پوست از چربی است.

افراد کاندیدای تزریق ژل به صورت های لاغر که  این روش را در یک جلسه در کلینیک تخصصی پوست و مو رز به اتمام می‌رسانند، بلافاصله نتایج شگفت آور تزریق را روی صورت خود خواهند دید. بعد از گذشت چند روز که تورم  قرمزی خفیف پوست برطرف شد، آن‌ها از داشتن چنین صورت پر و زیبایی قطعا به وجد خواهند آمد.

مطالب بیشتر: تزریق ژل لب

 

ماندگاری تزریق ژل به صورت های لاغر چقدر است؟

بسته به نحوه مراقبت، تجربه پزشک، نحوه تزریق ژل و سبک زندگی فرد، میزان ماندگاری ژل بین 6 ماه تا 1 سال است. البته فیلرهایی مانند ژوودرم و رستیلین در صورت مراقبت صحیح و مداوم تا 2 سال نیز ماندگاری خواهند داشت.

انتخاب فیلر مناسب برای تزریق ژل به صورت های لاغر

انتخاب فیلر مناسب برای تزریق ژل به صورت های لاغر گاهی اوقات سخت است. ما توصیه می‌کنیم که برای دریافت مشاوره به کلینیک زیبایی رز مراجعه کنید. و یا با یکی از افراد تیم مشاوره‌ای ما به رایگان صحبت کنید و مشاوره بگیرید. پس از مشاوره شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چه فیلری برای شما بهترین است.

هدیه ما به شما ظاهری زیبا و دل انگیز است

آیا می خواهید جوانی و حجم از دست رفته صورت خود را برگردانید و چین و چروک های موجود را به حداقل برسانید؟ دکتر روحانی در کلینیک رز زیبایی را به شما هدیه خواهند کرد. برای رزرو مشاوره رایگان با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

مزیت تزریق ژل به صورت های لاغر چیست؟

 1. مناسب برای افرادی که لاغر مفرط هستند. این افراد معمولا هیچ چربی برای استخراج و تزریق مجدد به صورتشان ندارند (روش تزریق چربی). بنابراین تزریق ژل به صورت آن‌ها یک پیشنهاد فوق العاده و موثر است. این قبیل از افراد (چه خانم و چه آقا) با تزریق ژل به صورت های لاغر خود، از زیبایی صورت پر و زاویه دار (در صورت تمایل به ایجاد زاویه صورت) بهره مند خواهند شد.
 2. مناسب برای افرادی که سن بالایی دارند: همه ما می دانیم که یکی از آثار افزایش سن، لاغر شدن و پر چین و چروک صورت می‌باشد. این لاغری در اثر زوال چربی صورت اتفاق می‌افتد. افرادی که در سنین بالا هستند و دچار افت چربی صورت شده اند نیز از کاندیداهای مناسب تزریق ژل به صورت های لاغر می‌باشند. شاید بگید که چرا تزریق چربی نه؟ این افراد بهتر است برای اطمینان از تداوم سلامتی و بالانس بدنی خود، اقدام به استخراج چربی و تزریق مجدد آن به صورتشان نکنند.
 3. مناسب برای کسانی که از روش تزریق چربی هراس دارند: همان طور که احتمالا می‌دانید، تزریق چربی نیازمند استخراج چربی از بدن خود فرد است. افرادی هستند که با وجود بی خطر بودن استخراج چربی از نواحی مختلف بدن، از این روش هراس دارند. تزریق ژل به صورت های لاغر در افرادی که تمایل به انجام تزریق چربی ندارند، یک گزینه فوق العاده به حساب می‌آید.
 4. غیرتهاجمی بودن تزریق ژل: این روش برخلاف متدهای دیگر، نیازمند هیچ مقدمه‌ای نیست. یعنی از یک ژل (فیلر) آماده برای تزریق به صورت استفاده می‌شود.
 5. عدم نیاز به جراحی و بیهوشی: تزریق ژل به صورت های لاغر نیازمند بیهوشی نیست. این روش یک متد غیر جراحی به حساب می‌آید.
 6. دستیابی به فرم ایده آل صورت: پزشک با بررسی نوع فرم صورت، گنجایش آن، ویژگی‌های زیبایی شناختی در نظر گرفتن ایده آل مورد نظر داوطلب، اقدام به تزریق ژل به صورت های لاغر می‌نماید. در انتها، فرد به نتیجه مورد نظر خود خواهد رسید.

عوارض تزریق ژل به صورت های لاغر

اگر می‌خواهید دچار عوارض ناشی از تزریق ژل به صورت های لاغر نشوید، در قدم اول بهتر است یک مرکز زیبایی معتبر را انتخاب نمایید. اگر شما در این مرحله موفق شوید، احتمال دچار شدن به عوارض جانبی جدی حدودا صفر درصد خواهد بود. با این حال عوارض نه چندان مهم و شایعی پس از تزریق ژل می‌تواند در افراد مختلف بروز کند که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • قرمزی و التهاب خفیف
 • کبودی جزئی و موقتی
 • در موارد بسیار کم، درد جزئی در ناحیه تزریق

اما اگر برای صرف هزینه کمتر به مراکز نامعتبر مانند آرایشگاه‌ها و افراد آموزش ندیده برای تزریق ژل به صورت های لاغر مراجعه کنید، عوارض جدی‌ای مانند موارد زیر در کمین شما خواهند بود:

 • آسیب جدی به بافت صورت
 • کبودی گسترده
 • سفت و گلوله شدن ژل
 • حرکت کردن ژل در نواحی تزریق
 • نرسیدن به نتیجه دلخواه

این 5 مورد در صورتی اتفاق می‌افتد که تزریق توسط یک فرد غیر ماهر صورت بگیرد.

 

مطالب بیشتر: تزریق ژل به پلک

 

تزریق ژل به کدام نواحی صورت انجام می گیرد؟

تزریق ژل به صورت می تواند راه درمانی برای بسیاری از مشکلات باشد. تزریق ژل به صورت معمولا از کم عمق ترین تا عمیق ترین چروک ها را درمان می کند. به طور معمول با افزایش سن، زیاد در معرض نور آفتاب بودن، سیگار کشیدن، کاهش وزن و مبتلا شدن به  بعضی بیماری ها از حجم پوست کاسته شده و چین و چروک های صورت عمیق تر می شوند. تزریق فیلر از معدود راه های درمان کامل این چین و چروک های عمیق بوده و نتایج حاصل از آن در بیشتر موارد بسیار رضایت بخش است.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل به صورت های لاغر

هر عمل زیبایی نیاز به مراقبت هایی دارد و این موارد در مورد تزریق ژل نیز وجود خواهد داشت. قبل و بعد از انجام تزریق ژل نکات و دستورالعمل هایی وجود دارد که می تواند شما را در رسیدن به نتیجه های مطلوب یاری نماید اما در مورد تزریق فیلر در صورت های لاغر این مراقبت ها از حساسیت بیشتری برخوردار خواهد بود. دلیل این حساسیت ها در حین انجام تزریق ژل برای صورت های لاغر میزان استفاده شده از فیلر می باشد، در افراد عادی با صورت هایی نرمال تنها تزریق ژل برای رفع چین و چروک و اصلاح خطوط استفاده می شود و می تواند برخی کبودی ها و تورم را برای مدت کوتاه تری به همراه داشته باشد اما در صورت های لاغر میزان تزریق بیشتر بوده و همین موضوع می تواند باعث بروز کبودی ها و تورم های بیشتری شود. این حجم از تورم و کبودی نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد. اگر شما یک فرد با صورت لاغر هستید و می خواهید نسبت به انجام تزریق ژل اقدام نمایید بهتر است قبل از هر موضوعی بدانید و آگاه باشید که باید با دقت بالایی از تمامی دستورالعمل ها پیروی نمایید.

دستورالعمل هایی برای تزریق ژل افراد عادی اجرا می شود در مورد تزریق فیلر صورت های لاغر نیز صدق خواهد کرد با این تفسیر که تنها به رسیدگی بیشتر نیاز است. پیش از انجام تزریق ژل از مصرف دخانیات، مکمل های گیاهی، قرص های ضد انعقاد خون و مشروبات الکلی خود داری نمایید زیرا باعث ایجاد عفونت و افزایش احتمال خون ریزی و کبودی خواهد شد. برای کاهش تورم و کبودی پس از تزریق ژل صورت های لاغر می توانید از کمپرس یخ به صورت مداوم استفاده کنید و زمانی که می خواهید بخوابید حتما به جای یک بالش از چند بالش استفاده کنید تا سر شما در ارتفاع بالاتری نسبت به بدنتان قرار گیرد. شما باید مصرف داروهای مکمل گیاهی، قرص های خاص، داروهای ضد انعقاد خون و مصرف دخانیات را تا چندین هفته پس از filler injection نیز کنترل نمایید زیرا اکیدا ممنوع می باشد و می تواند سلامتی شما را به خطر بیاندازد.

در صورت بروز هر گونه مشکل و دائمی بودن درد ها و کبودی ها بلافاصله با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا راهنمایی های لازم را در خصوص حل مشکلات پیش رو به شما منتقل نماید. نتایجی که پس از تزریق ژل صورت های لاغر به دست خواهد آمد می تواند بسته به کیفیت تزریق ژل و مواد استفاده شده و همچنین شرایط بیمار بین 6 تا 24 ماه ماندگاری داشته باشد که برای دوام بیشتر آن این مراحل را تکرار نمایید.

درباره کلینیک تخصصی پوست و مو رز

این کلینیک با همکاری دکتر روحانی متخصص در امور زیبایی و مراقبت از زیبایی، با هدف رساندن افراد به چهره ایده آل مورد نظر خود، فعالیت می‌کند. نتیجه تلاش‌های ما در مجموعه کلینیک زیبایی رز، رضایتمندی مشتریان عزیزمان در سراسر ایران می‌باشد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ