کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
تزریق چربی برای زاویه سازی صورت

تزریق چربی برای زاویه سازی صورت

امروزه عمل های زیبایی متفاوتی همانند عمل زیبایی تزریق چربی، در ناحیه صورت انجام خواهد شد که هر کدام به نوعی موجب زیبایی و جوان سازی صورت شده و تاثیر بسزایی در کاهش سن به صورت ظاهری خواهند داشت.

همه ی افراد مخصوصا زنان از پیر شدن و ظاهر شدن علائم پیری و کهولت سن در خود هراسان بوده و تمام تلاش خود را کرده تا این علائم از چهره آنها محو شوند.

همانطور که میدانید یکی از نشانه های جوانی، داشتن فکی با زاویه مناسب و تیز خواهد بود. اما با گذشت سن، پوست صورت شل شده و زاویه فک ها قابل مشاهده نخواهد بود.

به همین دلیل پزشکان سعی بر رفع این مشکل توسط انتقال چربی داشته تا با انجام عمل زیبایی تزریق چربی، ظاهری جوان به شما هدیه دهند.

آیا زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی مفید است؟

در دنیای امروز پرکننده ها و تزریقات زیبایی از محبوب ترین روش ها برای بازگردانی زیبایی به اندام و صورت خواهند بود که یکی از این روش ها عمل زیبایی تزریق چربی خواهد بود.

عمل زیبایی انتقال چربی در اندام های مختلف بدن مانند صورت، باسن، سینه و سایر نقاط بدن انجام خواهد شد.

اما عمل زیبایی تزریق چربی در ناحیه صورت به دلایل مختلف انجام خواهد شد که یکی از این دلایل به منظور زاویه سازی فک خواهد بود. زاویه سازی فک توسط انتقال چربی نوعی عمل زیبایی محبوب بین زنان بوده و امروزه در بین جوامع رواج زیادی پیدا کرده است.

با انتقال چربی با زاویه درست به فک، مناطق خالی پر شده، لبه زاویه استخوان و فک پایین شما تقویت خواهد شد و در نتیجه آن زاویه فک تیز خواهد شد.

گاهی پیش آمده که بیمار در ناحیه فک خود دارای چربی های اضافی خواهد بود. در این شرایط پزشک متخصص تزریق چربی توسط ماده ای به نام Kybella یا اسید دئوکسی کولیک دیوکسیکولیک این چربی های اضافی را ذوب خواهد کرد.

اگرچه که پزشک متخصص توسط اسید دئوکسی کولیک دیوکسیکولیک چربی های اضافی ناحیه فک و چانه را ذوب خواهد کرد، اما ممکن است که قسمت های بسیار پایین و قسمت پشتی فک بیمار نیاز به تزریق چربی داشته باشد.

 

آیا زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی مفید است؟

 

بسته به مقدار چربی موجود در ناحیه فک، بیمار به 1 الی 6 ویال کیوبلا نیاز خواهد داشت. بهتر است پس از انجام عمل زیبایی انتقال چربی به فک تعادل وزن داشته و از افزایش وزن خود جلوگیری نمایید.

 نحوه تزریق چربی به منظور زاویه سازی

متخصصان زیبایی و جوان سازی از پرکننده های پوستی تزریقی برای فرم دهی، حجم و تقارن اندام های بدن استفاده خواهند  کرد. عمل زیبایی تزریق چربی نیز نوعی پرکننده پوستی بوده و همانند سایر پرکننده های پوستی، تزریق توسط سرنگ انجام خواهد شد.

البته قبل از انجام عمل زیبایی انتقال چربی پزشک متخصص درباره اهداف عمل زیبایی انتقال چربی و برنامه درمانی آن با شما بحث و مشورت کرده و اهداف شما را از انجام عمل زیبایی تزریق چربی جویا خواهد شد.

قبل از تزریق چربی، پزشک متخصص زیبایی شناسی از بی حسی موضعی برای تزریق چربی استفاده خواهد کرد تا در هنگام تزریق چربی، بیمار دچار درد و فشار نشده و هرگونه ناراحتی را به حداقل برساند.

سپس پزشک متخصص شروع به تزریق چربی خواهد کرد. هر بیمار به طور متوسط به یک تا چهار سرنگ و تزریق با توجه به آناتومی و فک خود نیاز خواهد داشت.

در حالت کلی عمل زیبایی تزریق چربی به فک و صورت در حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید و پس از آن بیمار آماده ترخیص خواهد بود. بسیاری از افراد نگران چگونگی انجام عمل زیبایی انتقال چربی به فک و یا درد ناشی از آن خواهند بود.

باید گفت که همه ی افراد در زندگی خود چندین بار درد ناشی از تزریقات را حس کرده اند اما در عمل زیبایی تزریق چربی به فک، به دلیل استفاده از بی حسی موضعی احساس درد به حداقل خود خواهد رسید پس جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

تنها کافی است به پزشک ماهر و حاذقی برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی رجوع کرده و به وی اعتماد نمایید. یک یا چهار سرنگ با توجه به آناتومی و فک خود نیاز خواهید  داشت.

تاثیرات و نتایج زاویه سازی با استفاده از تزریق چربی

یکی از نگرانی های افراد از انجام عمل های زیبایی مانند عمل زیبایی تزریق چربی، نتایج حاصله از این عمل های زیبایی خواهد بود.

تعدادی از افراد با انتخاب های نادرست خود نتایج غیر قابل قبولی مشاهده خواهند کرد. یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در شروع و انجام عمل های زیبایی، انتخاب پزشکی کاردان بوده که در نتیجه ی عمل زیبایی شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

به طور مثال اگر شما پزشک کاربلد و ماهری را برای انجام عمل زیبایی انتقال چربی خود انتخاب نکنید، ممکن است پزشک مقدار چربی لازم برای فرم دهی بهتر فک شما را تشخیص نداده و یا ممکن است تحت زاویه مناسب عمل زیبایی انتقال چربی را انجام ندهد.

پس در ابتدا از ماهر و با تجربه بودن پزشک خود اطمینان حاصل نمایید زیرا انتخاب پزشک مناسب در چگونگی نتایج تاثیر زیادی خواهد داشت.

بسیاری از افراد درباره زمان مشاهده نتایج پس از عمل زیبایی انتقال چربی سوال می پرسند. زمان مشاهده نتایج عمل زیبایی تزریق چربی، سریعا پس از عمل زیبایی تزریق چربی بوده و قابل مشاهده خواهد بود و نیازمند گذشت زمان چند هفته ای و یا چند ماهه نخواهد بود.

در مورد ماندگاری نتایج باید گفت که عمل زیبایی تزریق چربی یکی از عمل های زیبایی و درمان های دائمی بوده به شرط آنکه پس از عمل زیبایی انتقال چربی افزایش وزن چشمگیری نداشته باشید.

زیرا افزایش وزن باعث به وجود آمدن چربی های بیشتر در ناحیه فک شده و صورت ظاهر زیبای خود را از دست خواهد داد. در نتیجه عمل زیبایی تزریق چربی بی فایده خواهد بود.

مراقبت های بعد از زاویه سازی تزریق چربی

عمل زیبایی تزریق چربی نیز همانند سایر عمل های زیبایی شامل دوران نقاهت و مراقبت های مختص به خود خواهد بود. البته لازم به ذکر است که دوران نقاهت اکثر تزریقات زیبایی – درمانی کمی مشابه هم خواهند بود.

اگر به دنبال نتایجی بی نقص پس از عمل زیبایی انتقال چربی خود می باشید، بهتر است که به توصیه های پزشک متخصص خود گوش داده و تمام دستورالعمل های وی را انجام دهید.

پس از انجام عمل زیبایی تزریق چربی ممکن است شاهد عوارض جانبی زیر باشید

  1. عفونت
  2. جای زخم
  3. انسداد رگ های خونی که بر اثر تزریق در محل نادرست اتفاق خواهد افتاد
  4. پخش شدن و دور شدن چربی از محل تزریق شده
  5. تورم
  6. قرمزی
  7. درد

در صورت مشاهده هر یک از علائم ذکر شده سریعا به پزشک متخصص انتقال چربی خود مراجعه کرده و قضیه را با وی در میان بگذارید. زیرا در این شرایط تنها کسی که می تواند به شما کمک کند، پزشکتان خواهد بود. همچنین از درمان ها و مصرف داروهای خودسرانه خودداری نمایید.

همچنین بهتر است بلافاصله پس از عمل زیبایی تزریق چربی آرایش نکرده و از مواد شیمیایی استفاده نکنید. سعی کنید که از تماس مستقیم نور خورشید با ناحیه عمل شده جلوگیری نمایید.

یکی دیگر از مراقبت های دوران نقاهت عمل زیبایی تزریق چربی، عدم مصرف الکل، قهوه و نوشیدنی های حاوی کافئین بلافاصله پس از عمل زیبایی fat injection خواهد بود.

داشتن حس سلامتی و مراقبت از آن پس از عمل های زیبایی یکی از مهم ترین نکات خواهد بود. پس بهتر است دوران نقاهت را جدی گرفته و برای سلامتی خود تلاش نمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ