کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
تزریق بوتاکس به گردن

تزریق بوتاکس به گردن

تزریق بوتاکس از زمانی که به وجود آمده به دلیل اینکه نتایج مثبت و قابل قبولی در اختیار آن بیمارانی که از آن بهره مند شده اند قرار داده است از شهرت خاصی برخوردار شده است و به یکی از روش های زیبایی رایج در زمینه خود تبدیل گشته است.

آیا تزریق بوتاکس به گردن ممکن می باشد؟

افرادی که بنا به دلایل مختلفی همچون افزایش سن و پیری زودرس و بروز بیماری های ژنتیکی و ارثی با مشکل افتادگی و چین و چروک های مختلف در نواحی گردن روبرو شده اند همواره به فکر درمان آن می باشند و در این راه به هر کاری دست می زنند.

این افراد ممکن است از نتایج شگفت انگیز تزریق بوتاکس با خبر باشد اما از این موضوع مطلع نباشند که روند زیبایی تزریق بوتاکس می ‌تواند در نواحی گردن و اطراف آن مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین سوالی در ذهن این افراد پیش می آید که آیا روند زیبایی تزریق بوتاکس برای خطوط چین و چروک موجود در نواحی گردن و اطراف آن می تواند تاثیر گذار بوده و باعث درمان این چین و چروک در نواحی گردن می شود یا خیر؟

خوشبختانه برای آن دسته از بیمارانی که می خواهند با استفاده از روند زیبایی تزریق بوتاکس چین و چروک های موجود در نواحی گردن خود را رفع کنند جواب کاملا مثبت خواهد بود.

 

آیا تزریق بوتاکس به گردن ممکن می باشد؟

 

به عبارتی می ‌توان این گونه خاطر نشان کرد که یکی از نواحی رایحه ای که تحت درمان تزریق بوتاکس قرار می‌گیرد نواحی گردن و اطراف آن می باشند و سالانه افراد زیادی از سراسر نقاط دنیا به انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس در نواحی گردن روی آورده و از نتایج شگفت ‌انگیز آن بهره مند می شوند.

از تزریق بوتاکس به گردن در چه مواردی استفاده می شود؟

همان طور که می دانید تزریق بوتاکس دارای کاربرد های مفید و موثر زیادی می باشد اما مهم ترین کاربرد آن رفع چین و چروک موجود در نواحی مختلف صورت و گردن می باشد.

بنابراین اکثر بیمارانی که از عمل زیبایی تزریق بوتاکس بهره مند می شوند به دلیل این از تزریق بوتاکس استفاده می کنند که می ‌خواهند چین و چروک های موجود در نواحی صورت خود را از بین ببرند.

با احتساب این موضوع یکی از کاربرد های مهم و کلیدی روند زیبایی و جوان سازی تزریق بوتاکس از بین بردن چین و چروک موجود در نواحی گردن و اطراف آن خواهد بود.

اما روش زیبایی و جوان سازی تزریق بوتاکس علاوه بر این موضوع می تواند در موارد دیگری هم به ایفای نقش پرداخته و نقش خود را به خوبی انجام دهد از جمله جوان سازی پوست نواحی گردن: روش جوان سازی تزریق بوتاکس به دلیل اینکه باعث منجمد شدن موقتی عضلات نواحی تحت درمان می شود این عضلات برای مدت زمان مشخصی دیگر قادر به انجام هیچ گونه حرکتی نخواهند بود.

این موضوع سبب خواهد شد تا با گذشت زمان پوست نواحی گردن به استراحت پرداخته و هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند. به دنبال این کار پوست نواحی گردن و اطراف آن که تحت تزریق بوتاکس قرار گرفته اند به مرور زمان به تدریج صاف و شفاف خواهند شد.

بوتاکس گردن برای چه افرادی نامناسب است؟

همان گونه که تزریق بوتاکس می تواند برای بسیاری از افراد مورد استفاده واقع شده و این افراد می توانند با بهره گیری از آن نتایج دلخواه و باب میلی را به دست آورند.

ممکن است استفاده از روند زیبایی تزریق بوتاکس برای برخی از افراد مناسب نباشد و باعث به وجود آمدن برخی مشکلاتی برای این افراد باشد. بنابر این بهتر است که قبل از انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس بیمار سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص قرار دهد.

برای سهولت در این کار لیستی از افرادی که ممکن است برای انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس نا مناسب باشند در زیر مطرح شده است. تا آن دسته از بیمارانی که قصد انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس را دارند و در این گروه قرار دارند با مطالعه این موارد ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرده و در صورت عدم تایید پزشک متخصص به سایر روش های زیبایی همچون تزریق ژل یا تزریق چربی روی آورند.

از جمله افرادی که استفاده از روش زیبایی تزریق بوتاکس برای آنها نامناسب است:

 1. افرادی با رده سنی زیر ۱۸ سال.
 2. زنان باردار و شیرده.
 3. افرادی که ایمنی بدنی ضعیفی دارند.
 4. افراد دارای آلرژی فصلی

دوران نقاهت تزریق بوتاکس گردن

هر روند زیبایی و درمانی دوران نقاهت خاص خود را خواهد داشت. روند زیبا سازی تزریق بوتاکس هم از این قاعده پیروی می کند بنابراین پس از انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس بیمار در دوران نقاهت خود به سر خواهد برد.

این دوران نقاهت پس از روند زیبایی تزریق بوتاکس برای هر فردی متفاوت خواهد بود؛ و بسته به شرایط جسمی فرد ممکن است این دوران نقاهت پس از روش تزریق بوتاکس طولانی یا کوتاه باشد.

اما برای اینکه بیمار بتواند دوران نقاهت پس از روند تزریق بوتاکس را با سرعت و به خوبی پشت سر بگذارند نکاتی توسط پزشک متخصص تزریق بوتاکس در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت تا بیمار با استفاده از این نکات بتواند به روند بهبود خود سرعت ببخشد و دچار هیچ گونه عارضه خاصی نشود.

از جمله نکات توصیه شده توسط پزشک متخصص جهت بهبود وضعیت بیمار عبارتند از:

 1. داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب و کم نمک در طول دوران نقاهت پس از انجام تزریق بوتاکس.
 2. مصرف انواع ویتامین ها و مواد مغذی
 3. استفاده مرتب از داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص.
 4. عدم وارد کردن هر گونه فشار و ضربه ای به نواحی گردن و اطراف آن.
 5. عدم انجام فعالیت ورزشی سنگین حداقل برای مدت ۲۴ ساعت پس از انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس

خطرات و عوارض تزریق بوتاکس به گردن

تزریق بوتاکس به نواحی گردن علاوه بر اینکه مزایا و نتایج و فراوانی برای بیماران به همراه دارد می ‌تواند برای بیماران عوارض جانبی و خطراتی هم داشته باشد.

به همین جهت پزشک متخصص تزریق بوتاکس وظیفه دارد تا همه این عوارض جانبی احتمالی را در اختیار بیمار مراجعه کننده قرار دهد تا بیمار مراجعه کننده از این عوارض جانبی احتمالی به صورت کامل با خبر شود.

بیمار نیز باید این عوارض جانبی احتمالی را بخشی از روند زیبا سازی تزریق بوتاکس دانسته و آن ها را بپذیرد و در صورت رضایت به انجام روند جوان سازی تزریق بوتاکس روی بیاورد.

البته بهتر است ناگفته نماند که این عوارض جانبی احتمالی ناشی از روند زیبایی تزریق بوتاکس تنها به خود در روش زیبا سازی در مربوط نمی شود؛ و سایر عوامل نیز می‌ توانند در بروز این عوارض جانبی احتمالی دخیل باشند.

به عنوان مثال اشتباهات و خطا های پزشک متخصص تزریق بوتاکس می تواند باعث بروز عوارض احتمالی شود که هیچ‌ گونه ارتباطی با عوارض خود روش تزریق بوتاکس ندارد.

از جمله عوارض جانبی احتمالی ناشی از روش زیبا سازی تزریق بوتاکس می توان اشاره داشت به:

 1. التهاب
 2. خارش
 3. احساس درد
 4. بی حسی
 5. قرمزی
 6. کبودی و تورم
 7. عفونت

البته بد نیست بدانید که همه این عوارضی که در بالا اشاره شد کاملا موقتی بوده پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به صورت کامل قابل رفع خواهند بود. به شرطی که بیمار نکته‌ هایی که پزشک متخصص تزریق بوتاکس برای او بازگو کرده است را به خوبی رعایت کند.

همچنین اگر بیمار روند زیبایی تزریق بوتاکس را تحت نظر یک پزشک متخصص با تجربه و توانمند انجام دهد احتمال بروز این عوارض به شدت کاهش خواهد یافت و بیمار می‌ تواند یک روند زیبایی Botox injection بی دردسر را انجام دهد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ