تزریق بوتاکس

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس ابرو – عوارض و هزینه

یکی از روش­‌های موثر برای از بین بردن خط اخم بین دو ابرو و خطوط پیشانی، بوتاکس ابرو است. کاربرد اصلی بوتاکس در غیر فعال نمودن عضلات و ماهیچه­‌ها، از طریق وارد نمودن نوعی سم می‌­باشد. سم بوتولونیوم ماده اصلی تشکیل دهنده بوتاکس است که در دزهای پایین می­تواند عضلات را فلج و غیرفعال نماید. عدم فعالیت عضلات پیشانی باعث می‌شود که ابروها بالاتر رفته و در نتیجه لیفت ابرو صورت گیرد. با اینکار چشم‌­ها که اعضای مهم و در عین حال جذاب چهره هستند، بیشتر نمایان شده و زیبایی صورت بازخواهد گشت. البته میزان بوتاکس و لیفت ابرو به سن، ژنتیک و حالت چهره فرد بستگی دارد که تا چه اندازه حالت‌های صورت را تغییر دهد. با بیشتر شدن هر یک از فاکتورهای سن و میزان حرکات، به لیفت بیشتری نیز نیاز خواهیم داشت.

اینفوگرافیک بوتاکس ابرو

برای مشاوره رایگان تخصصی و دریافت ویزیت تزریق بوتاکس با مشاورین کلینیک زیبایی رز تماس حاصل فرمایید.

خط ویژه: 02148679

لیفت و بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار برای بازکردن چین و چروک‌های عمیق ابرو در کمترین زمان است. این روش غیرتهاجمی بوده و عوارض بسیار کمی نیز خواهد داشت. هر چند باید در انتخاب پزشک برای کاهش عوارض و کسب بهترین نتیجه دقت زیادی شود. در این روش با تزریق ماده به وسیله سوزن‌های باریک و کوتاه در زیر پوست و بی‌حرکت نمودن اعصاب آن ناحیه، چین و چروک و خطوط، بعد از گذشت سه تا ۷ روز باز شده و ماندگاری بین ۳ تا ۶ ماه را خواهد داشت. بعد از این زمان نیاز به تمدید تزریق می‌باشد. مدت زمان انجام لیفت و بوتاکس ابرو بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بوده و نیاز به بی‌حسی کمی برای درد احتمالی خواهیم داشت.

کاندیداهای مناسب برای بوتاکس ابرو

ممکن است برای شما این سؤال پیش بیاید که آیا بوتاکس برای من مناسب است؟ باید گفت بهترین راه برای پاسخ گرفتن این است که به بهترین پزشک در این حوزه مراجعه کنید. پزشک با بررسی وضعیت ابرو و صورت شما متوجه می‌شود که آیا شما کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس ابرو هستید یا خیر. در عین حال باید گفت بوتاکس ابرو برای افراد بالای ۱۸ سال توصیه می‌شود. خط اخم در این حالت باید در شدیدترین حالت و یا در حالت متوسط باشد. برای وضعیت‌های ضعیف‌تر می‌توان از روش‌های دیگر استفاده نمود. اگر باردار هستید یا در مرحله شیردهی نوزاد قرار دارید، بوتاکس ابرو توصیه نمی‌شود و باید زمان بوتاکس را به بعد از این مراحل موکول نمایید.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

کاندید مناسب تزریق بوتاکس ابرو

عوارض تزریق بوتاکس ابرو

در ابتدا گفته شد که بوتاکس روشی ایمن و بی‌خطر می‌باشد اما اطلاع از عوارض جانبی تزریق بوتاکس، شما را نسبت به آنچه ممکن است اتفاق بیافتد آگاه می‌سازد. ممکن است فرد بعد از تزریق بوتاکس ابرو، کمی سردرد داشته باشد که به مرور زمان برطرف می‌شود. کمی کبودی ناچیز و تورم در محل تزریق نیز بسیار بی‌اهمیت است. عارضه‌های نادری نیز وجود دارد که در صورت بروز، بهتر است با پزشک در میان بگذارید:

 1. مشکلات تنفسی
 2. افتادگی ابرو یا پلک
 3. مشکل در گفتار، بلع و خوردن مواد غذایی

عوارض احتمالی بوتاکس ابرو

نحوه تزریق بوتاکس در ابرو جهت لیفت ابرو

انجام لیفت ابرو با تزریق بوتاکس ابرو، به صورت سرپایی توسط پزشک متخصص زیبایی در کلینیک پوست و مو رز انجام می‌شود. معمولاً انجام لیفت ابرو با درمان زیبایی تزریق بوتاکس، با ناراحتی یا درد خاصی همراه نیست. اما معمولاً پزشکان متخصص زیبایی برای آن که تزریق بوتاکس با دردی همراه نباشد، قبل از انجام لیفت ابرو با تزریق بوتاکس مقداری ماده بی‌حسی به ناحیه ابرو‌های شما تزریق می‌کنند. انجام لیفت ابرو با درمان زیبایی تزریق بوتاکس صورت به زمان زیادی نیاز ندارد اما با دقت بسیار زیادی همراه است. اگر شما پزشکی را برای انجام بوتاکس ابرو انتخاب کنید که دقت کافی در انجام لیفت ابرو ندارد ممکن است با خطرات جدی مواجه شوید.

مطالب بیشتر: بوتاکس دیسپورت

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی و یا بی‌حسی ندارد. هر چند می‌توان موضع بوتاکس را بی‌حس نیز نمود که به آستانه تحمل فرد بستگی دارد. قبل از بوتاکس، مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن و … را قطع نمایید زیرا این دارو‌ها باعث کبودی محل تزریق خواهند شد. یکی دیگر از اقدامات قبل از تزریق بوتاکس ابرو، انتخاب بهترین پزشک در این زمینه است که بهترین نتایج را نیز به دنبال خواهد داشت.

بوتاکس ابرو

هدف از بوتاکس ابرو لیفت ابرو و درمان افتادگی آن، مهمترین هدف بوتاکس ابرو است. البته با این تزریق، چروک‎های موجود در پوست اطراف ابرو نیز برطرف خواهد شد.
عوارض نادر بوتاکس ابرو
 1.  مشکلات تنفسی
 2.  افتادگی ابرو یا پلک
 3.  اختلالات گفتاری، بلع و خوردن مواد غذایی
مراقبت‌های بعد از تزریق
 1. عدم ماساژ محل تزریق
 2. عدم دراز کشیدن تا چند ساعت
 3. نرفتن در معرض تابش نور خورشید
 4. عدم فعالیت سنگین در چند روز اول
 5. عدم مصرف مشروبات الکلی و دخانیات
کاندیدای مناسب همه افراد به جز کسانی که بیماری خاص نداشته و به جاز مادران باردار و شیرده، می‌توانند این تکنیک زیبایی را انجام دهند.

مراقبت های بعد از بوتاکس ابرو

یکی از مسائل مهم در کسب بهترین نتیجه، مراقبت ‌های بعد از تزریق بوتاکس ابرو است. در این قسمت به اهم این مراقبت‌ها اشاره می‌کنیم:

 • عدم ماساژ صورت

تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس، از هر گونه لمس کردن و ماساژ دادن محل تزریق خودداری نمایید زیرا مواد تزریق شده می‌توانند جابجا شده و به نقاط دیگر صورت منتقل شوند. علی‌الخصوص این ناحیه که در نزدیک چشم بوده و حساسیت بیشتری دارد.

 • فعالیت‌های بدنی

در روز اول تزریق بوتاکس ابرو‌ها باید استراحت نموده و از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری نمایید. فعالیت‌های روزمره خود را بلافاصله می‌توانید انجام دهید. از رفتن به سونا، استخر، جکوزی و … خودداری نمایید.

 • حالت خوابیدن

یکی از مسائل مهم برای جلوگیری از انتقال مواد بوتاکس به قسمت‌های دیگر، رعایت نمودن حالت خواب است. بهتر است به پشت بخوابید و سعی کنید به ابرو‌ها و پیشانی فشاری وارد نشود.

 • عدم مصرف مشروبات الکلی و دخانیات

اینگونه مواد می‌توانند التهاب و کبودی را در بدن بالا ببرد. به همین دلیل توصیه می‌شود از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات پرهیز نمایید. در غیر این صورت مصرف آن‌ها را کنترل نموده و حداقل تا دو روز اول این موارد را رعایت نمایید.

 • عدم قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

گرما و نور آفتاب برای افرادی که بوتاکس ابرو انجام داده‌اند، مضر می‌باشد زیرا میزان کبودی را افزایش می‌دهد. بهتر است از کلاه، عینک و ضدآفتاب با دوز بالا استفاده نمایید.

 • مسافرت‌های هوایی

حداقل دو روز بعد از تزریق بوتاکس ابرو، از انجام مسافرت‌های هوایی به دلیل نوسانات فشار هوا پرهیز کنید.

مطالب بیشتر: تعداد دفعات مجاز تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس ابرو

یکی از مسائلی که برای افراد در این زمینه ممکن است مهم باشد، هزینه انجام بوتاکس ابرو می‌باشد. هزینه آن بسته به آیتم‌هایی مانند دستمزد پزشک، کلینیک یا مرکزی که مراجعه می‌کنید، میزان دوز دارو و یا سایر روش‌های درمانی جانبی که ممکن است نیاز باشد، متغیر است. در مواردی نیاز است از روش‌های دیگری مانند بلفاروپلاستی نیز در کنار این روش استفاده شود. توصیه ما این است که به هیچ عنوان به خاطر پرداخت هزینه کمتر، سلامتی و زیبایی خود را به خطر نیاندازید. علی‌الخصوص در این روش که نزدیک حساس‌ترین عضو صورت یعنی چشم انجام می‌شود و کوچکترین ناآگاهی از روش تزریق و عدم تخصص پزشک می‌تواند عوارض غیر قابل جبرانی به دنبال داشته باشد.

بوتاکس ابرو یکی از روش‌های جوانسازی و زیبایی صورت در افراد است. در این روش با کشیدن ابرو به سمت بالا، چهره بازتر شده و چشم‌های زیبایی خود را باز می‌یابند. بوتاکس یکی از ایمن‌ترین روش‌های جوانسازی پوست به شمار می‌رود که با انتخاب بهترین پزشک در این حوزه می‌توان از حداقل عوارض آن نیز پیشگیری نمود. دکتر روحانی با سابقه بسیار زیاد، تزریق بوتاکس را به بهترین شکل ممکن در کلینیک رز انجام می‌دهند.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. خط ویژه: 02148679

1/5 (1 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *