تزریق چربی

بهترین سن برای تزریق چربی چه زمانی است؟

تزریق چربی با توجه به مزایا و نکات مثبتی که دارد توانسته مورد توجه اغلب پزشکان و کاندیدهای عمل‌های زیبایی قرار بگیرد. چرا که در این روش از چربی‌های بدن خود شخص برای تزریق در نواحی مورد نیاز استفاده می‌شود. در نتیجه ماندگاری بالایی و ایمنی بالایی دارد. اما سوالی که ایجاد می‌شود این است که سن مناسب برای تزریق چربی به صورت چه قدر است؟ از آنجایی که انتقال چربی هیچ خطری برای بیماران ندارد تمامی افراد در هر سنی می‌توانند از آن بهره ببرند. با این حال طبق گفته پزشکان سن مناسب برای تزریق چربی زمانی است که فرد به بلوغ کامل جسمی رسیده باشد.

اینفوگرافیک بهترین سن برای تزریق چربی

شما می‌توانید برای آگاهی از جزئیات بهترین سن برای تزریق چربی در خواندن مطالب این مقاله همراه ما باشید. همچنین می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی رز و شرکت در جلسه مشاوره رایگان با مشاورین ما از داشتن شرایط انجام پیوند چربی اطلاع حاصل کنید. خدمات تزریق چربی توسط بهترین و به روزترین تجهیزات توسط دکتر روحانی در این کلینیک عرضه می‌گردد.

بهترین سن برای تزریق چربی چه زمانی است؟

شرایط ایده آل برای تزریق چربی

پیوند چربی نوعی متد مراقبت از زیبایی است که علاقه‌مندان زیادی را به خود اختصاص داده است. آن دسته از افرادی که تمایل به انجام این کار دارند باید شرایط لازم را داشته باشند، از جمله مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرایط برای تزریق چربی که هر شخصی باید آن را دارا باشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. داشتن سن حداقل 18 سال
 2. داشتن حجم چربی مناسب برای استخراج در نقاطی مانند شکم، پهلو، ران یا باسن
 3. داشتن سلامت جسمی و روحی کامل
 4. عدم ابتلا به بیماری‌های خاص مثل بیماری‌های خود ایمنی، بیماری‌های انعقادی و بیماری‌های قلبی
 5. عدم اعتیاد به دخانیات و مشروبات الکلی
 6. زنانی که باردار نیستند و یا در شرایط شیردهی قرار ندارند.

بهترین کار برای مطمئن شدن از اینکه آیا در دسته افراد واجد شرایط برای تزریق چربی هستید یا نه این است که به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید. معمولا افرادی که شرایط زیر را دارند به عنوان ایده آل‌ترین و مناسب‌ترین کاندیدهای تزریق چربی به حساب می‌آیند و پیش بینی می‌شود که بدون هیچ مشکلی بتوانند روند درمانی را پشت سر گذاشته و شاهد نتایج بی‌نظیر آن باشند.

 1. افرادی که قصد دارند تا نواحی خاصی از بدن خود را بهبود بخشند و یا حجم آن را افزایش دهند.
 2. افرادی که در بانک چربی خود سلول‌های کافی برای استخراج و سپس پیوند چربی دارند
 3. افرادی که دارای سلامت جسمی و روحی مناسب و سالمی هستند
 4. افرادی که به بیماری‌های خاصی مانند اختلالات دستگاه ایمنی بدن مبتلا نیستند و داروهای خاصی مصرف نمی‌کنند.
 5. افرادی که نسبت به نتایج پیش رو و حاصل از این روش واقع بین بوده و چشم اندازی مثبتی دارند.
 6. افرادی که سیگار نمی‌کشند و از استعمال دخانیات، مصرف مشروبات الکلی، مصرف داروهای ضد انعقاد خون و مکمل های گیاهی پرهیز می‌کنند.
 7. خانم‌هایی که باردار نیستند و یا در دوران شیردهی قرار ندارند.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر تزریق چربی در تهران

شرایط ایده آل برای تزریق چربی

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق چربی در تهران

بهترین سن برای انجام تزریق چربی

پیوند چربی با هدف درمان و همچنین زیباسازی صورت و بدن انجام می‌شود و طریقه نتیجه‌بخشی آن به این صورت است که به بافت مورد نظر حجم داده می‌شود. اما اینکه آیا افراد در هر سنی می‌توانند از مزایای این روش بهره ببرند یا نه سوالی است که ذهن اشخاص را به خود درگیر می‌کند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین سن برای انجام هر عمل زیبایی بعد از رسیدن به سن بلوغ است چرا که تا قبل از آن بافت‌ها و اندام‌های بدن در حال رشد بوده و هر گونه دستکاری می‌تواند باعث بروز نتایج ناخوشایندی در آینده شود. پس اگر قصد انجام تزریق چربی را دارید بهتر است تا رسیدن به سن بلوغ صبر کنید؛ طبق گفته پزشکان متخصص در این زمینه بهترین زمان برای تزریق چربی سن بالای ۱۸ سال است.

زمان مناسب برای تزریق چربی بهترین سن، فاصله بین 30 تا 65 سالگی است.
نتیجه تزریق چربی در سن بلوغ در سن بلوغ بدن به ثبات وزن نرسیده و اختلالات هورمونی شدید در بدن وجود دارد به همین دلیل تزریق چربی نه تنها ثبات نداشته بلکه ممکن است عواقبی را نیز به همراه داشته باشد.
تزریق چربی بعد از 70 سالگی مفید است؟ در این زمان پوست عمده چربی خود را از دست داده و قطعا به چربی زیادی برای درمان چروک‌ها نیاز خواهد بود. پس ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسید.
فاصله بین جلسات تزریق میزان ماندگاری چربی، مهمترین عامل تعیین‌کننده فاصله بین جلسات تزریق است.

آیا تزریق چربی در هر سنی ممکن است؟

بر اساس تمامی موارد و نکات گفته شده در حوزه تزریق چربی می‌توان به این نتیجه رسید که که عمل تزریق چربی هیچ محدودیت سنی ندارد اما این بدان معنا نیست که در هر سنی می‌توان به نتیجه ایده‌آل و مثبت مورد انتظار رسید؛ پس در پاسخ به این سوال که آیا در هر سنی می‌توان پیوند چربی را انجام داد یا نه می‌توان پاسخ مثبت داد اما برای اینکار باید شرایط لازم و کافی را داشته باشید. به طور کلی بهترین سن برای تزریق چربی بالای هیجده سال است و پزشکان کاندیدهای زیر ۱۸ سال و بالای 70 سال را در رسیدن به نتیجه مطلوب و ماندگاری بالای آن ضمانت نمی‌کنند. زیرا افراد قبل از 18 سال ممکن است در معرض خطرات جدی قرار بگیرند و افراد بالای 70 سال به آنچه که می‌خواهند نرسند!

زیرا پوست با افزایش سن تا حدودی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و هنگامی که چربی آن برداشته می‌شود ممکن است نتیجه‌ای مشابه با یک فرد 30 ساله را نبیند. به هر صورت فراموش نکنید که بهترین شخصی که می‌تواند سن مناسب انتقال چربی را مشخص نماید پزشک متخصص شما است، بنابراین در جلسات مشاوره پیش از تزریق چربی، سعی کنید تمامی موارد لازم را با پزشک متخصص خود در میان بگذارید تا بهترین انتخاب را در اختیار شما قرار دهد.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی در ایران

تاثیرات تزریق چربی در سنین مختلف

سیستم و متابولیسم بدن در هر سنی می‌تواند متفاوت باشد به همین دلیل نتایجی که می‌توان به کمک عمل‌های زیبایی به دست آورد برای هر شخصی در هر سنی متفاوت خواهد بود. تزریق چربی از جمله روش‌های زیبایی است که اغلب کاندیدهای انجام آن می‌توانند بدون محدودیت خاصی از مزایای آن بهره ببرند؛ البته که در سنین مختلف می‌تواند میزان ماندگاری و تاثیرات متفاوتی از خود نشان دهد. در صورتی که سن زیباجو بین 20 تا 45 سال باشد، ماندگاری نتایج حاصل از آن می‌تواند بیشتر و رضایت بخش‌تر باشد، زیرا طی این بازه سنی سوخت و ساز بدن تعدیل می‌شود به همین دلیل چربی‌های تزریق شده مدت زمان بیشتری در بافت مورد نظر باقی می‌مانند.

اگر می‌خواهید عدم تقارن صورت و بدنتان را اصلاح کنید، به یک ظاهر زیبا و طبیعی‌تر دست پیدا کنید یا می‌خواهید کاهش حجم عضوهای بدنتان را جبران کنید تزریق چربی در بین بازه 18 تا 70 سال ممکن است یک گزینه ایده‌آل برای شما باشد.

آیا با وجود افزایش سن می‌توان تزریق چربی انجام دهم؟

از دست دادن چربی صورت بخشی طبیعی از افزایش سن می‌باشد و طی آن پوست افراد به دلیل کاهش میزان تولید کلاژن شل، ظریف و چروکیده به نظر می‌رسد. درست است که با افزایش سن، بافت چربی از بین می‌رود و تولید کلاژن کند می‌شود و باعث نازک شدن پوست، افتادگی و چین و چروک آن می‌گردد اما این بدان معنا نیست که شما باید با پوستی کدر، بی روح و چروکیده زندگی کنید! کافی است سن شما کمتر از 70 سال باشد و شرایط جسمی رو به راهی داشته باشید تا بتوانید از مزایای شگفت انگیز انتقال چربی بهره ببرید و چربی را از ناحیه دیگری از بدنتان مانند باسن یا شکم خارج کنید و به صورت و یا دیگر نواحی بدنتان منتقل نمایید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به گونه

تزریق چربی در کلینیک تخصصی رز تهران

کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز با استفاده از به روزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی در کنار کادر فنی مجرب به سرپرستی دکتر روحانی باعث رضایت حداکثری زیباجویانی شده است که طی سال‌های اخیر به این مرکز برای انجام متدهای مختلفی از جمله تزریق چربی، ژل، بوتاکس، کاشت مو و ابرو و … مراجعه نموده‌اند. شما عزیزان می‌توانید از آلبوم عکس‌های خدمات زیبایی کلینیک رز به صورت آنلاین در سایت تخصصی ما دیدن نمایید و در صورت تمایل به انتقال چربی در این مجموعه، با شماره تلفن 02148679 تماس بگیرید و یا به شماره 09052106009 در نرم افزار واتس اپ پیام بدهید تا مشاوره اولیه را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تزریق چربی در کلینیک پوست و مو رز دریافت کنید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ