لیپوماتیک

بهترین زمان عمل لیپوماتیک چه زمانی می باشد؟

بررسی انتخاب بهترین زمان ممکن برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک و عوامل و شرایط تاثیر گذار در آن است، رعایت این موضوع به این دلیل به افراد متقاضی عمل توصیه می شود که در برخی مواقع تاثیر زیادی در روند بهبودی پس از عمل و نتایج آن دارد.

امروزه با بیشتر شدن تمایل افراد برای انجام عمل های زیبایی مختلف مانند لیپوماتیک، سوالات مختلفی درباره زمان مناسب برای انجام آن و عوامل موثر در انتخاب آن پیش می آید، بدون شک برنامه ریزی برای انتخاب بهترین زمان ممکن برای انجام یک عمل زیبایی تاثیر زیادی در نتیجه و بهبودی پس از آن خواهد داشت، از این نظر مطالعه برخی نکات و عوامل موثر در انتخاب بهترین زمان برای عمل لیپوماتیک خالی از لطف نخواهد بود.

مشاوره سریع و رایگان لیپوماتیک با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

بهترین زمان عمل لیپوماتیک چه زمانی می باشد؟

پیکرتراشی چیست و نحوه انجام آن

لیپوماتیک یک عمل زیبایی اثربخش در زمینه حذف چربی‌های اضافی از قسمت‌های مختلف بدن است. عمل زیبایی پیکرتراشی را می‌توان به راحتی در کلینیک‌های زیبایی معتبر انجام داد. با استفاده از عمل لیپوماتیک می‌توان مقدار زیادی از چربی‌های اضافی بدن را که نسبت به ورزش و رژیم غذایی مقاوم شده‌اند، طی یک جلسه از بدن فرد خارج نمود. این عمل زیبایی در یک جلسه درمان به طور کامل انجام می‌شود اما در صورت صلاح‌دید پزشک و میزان نیاز به استخراج چربی، ممکن است نیاز باشد این عمل در یک جلسه دیگر نیز تکرار شود.
همچنین لازم به ذکر است که عمل زیبایی لیپوماتیک، به دلیل عوارض جانبی و خطرات کمتری که نسبت به سایر روش‌ها دارد، یک راه‌حل بی‌خطر برای خلاص شدن از شر چربی‌های اضافی بدن است. به همین دلیل این جراحی لاغری در سال‌های اخیر رواج داشته و محبوبیت بالایی میان افرادی که به زیبایی ظاهری و تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند، به دست آورده است.

پیکرتراشی چیست و نحوه انجام آن

این عمل زیبایی به صورت زیر انجام می‌شود:

  1. ابتدا ناحیه مورد نظر استریل شده و تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد تا هنگام عمل، شخص متقاضی درد کمتری را تجربه کند. البته ممکن است متخصص صلاح بدن از بیهوشی استفاده کند. این مسئله به حساسیت جراحی و میزان چربی که باید استخراج شود، بستگی دارد.
  2. سپس چند سوراخ بسیار کوچک بر روی بافت چربی اندام هدف ایجاد می‌شود و لوله‌ کانولا از طریق سوراخ‌های ایجاد شده، وارد بافت چربی می‌شود. این لوله‌ به دلیل اینکه حرکت ارتعاشی دارد، بافت چربی را خرد خواهد کرد. البته امواج فراصوت نیز از این دستگاه نیز ساطع می‌شود که هم به بی‌حسی بدن و هم به خرد شدن سریع‌تر چربی‌ها، کمک می‌کند.
  3. در آخر چربی‌های خرد شده به راحتی مکش می‌شوند و عمل زیبایی لیپوماتیک با موفقیت به پایان می‌رسد.

مطالب بیشتر: بهترین سن برای لیپوماتیک

بهترین زمان برای انجام لیپوماتیک چه موقعی است؟

عمل زیبایی لیپوماتیک یک روش درمانی برای حذف چربی‌های موضعی در بدن است و برای چربی‌های زیاد و افراد چاقی مفرط دارند، کاربرد نخواهد داشت. از این رو کسانی که اضافه وزن زیاد دارند، ابتدا باید با رژیم غذایی و ورزش، عمده چربی‌ها را آب کرده و به شاخص توده بدنی استاندارد برای پیکرتراشی برسند.

البته با توجه به شرایط فرد، ممکن است عوامل دیگری نیز بر بهترین زمان انجام عمل لیپوماتیک دخیل باشند. زمانی که قصد انجام عمل زیبایی پیکرتراشی را دارید باید شرایط مختلف از جمله برنامه کاری، مسافرت و مهمانی خود را با توجه به دوران نقاهت و ریکاوری چند روز تا چند هفته‌ای پس از عمل، در نظر بگیرید و با دقت در انتخاب بهترین زمان برای انجام لیپوماتیک عمل کنید.

عوامل موثر در زمان عمل پیکرتراشی

عوامل تاثیر گذار در زمان عمل لیپوماتیک

به طور کلی از جمله مهمترین عوامل موثر بر انتخاب بهترین زمان پیکرتراشی عبارتند از:

  • دوران نقاهت یا ریکاوری:

یکی از مهمترین عواملی که باید در انتخاب زمان مناسب برای عمل لیپوماتیک در نظر بگیرید، زمان بازیابی یا ریکاوری پس از عمل است. توصیه می‌شود در این باره با پزشک خود مشورت کنید تا وقت کافی برای آن اختصاص داده شود. در نظر داشته باشید زمانی که برای دوران نقاهت گفته می‌شود، تقریبی بوده و می‌تواند چند روز کمتر یا بیشتر باشد.

  • کمک و رسیدگی به فرد متقاضی:

در مدتی که در حال بهبود هستید ممکن است نیاز به نظارت و رسیدگی داشته باشید. به همین دلیل بهتر است زمان عمل لیپوماتیک خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که بتوانید از یک نفر از اعضای خانواده یا آشنایان برای رسیدگی و نظارت کمک بخواهید.

  • برنامه کاری:

هنگام تنظیم وقت عمل پیکرتراشی لازم است برنامه کاری خود را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر شغل شما تدریس است، بهترین وقت برای انجام عمل لیپوماتیک، تابستان است چرا که وقت شما آزاد بوده و بدون استرس و خلل در روند بهبودی می‌توانید نسبت به انجام آن اقدام کرده و دوران نقاهت خود را پشت سر بگذارید.

  •  آب و هوا:

آب و هوای زمان خاصی از سال ممکن است موجب رنجش و ناراحتی شما شود. توصیه می‌شود اگر به شرایط آب و هوایی خاصی حساس هستید زمان عمل لیپوماتیک خود را با نظر گرفتن آن تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر گرما شما را اذیت می‌کند بهتر است از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی در روز‌های گرم تابستان اجتناب کنید.

  • پیشامد‌های خاص:

وجود برخی پیشامد‌ها ممکن است باعث به وجود آمدن خلل در روند بهبودی پس از عمل شما شوند. به عنوان مثال اگر برای مصاحبه کاری دعوت شده‌اید، توصیه می‌شود زمان انجام عمل لیپوماتیک خود را به گونه‌ای تنظیم کنید تا با آن تداخل نداشته باشد.

  • سن مناسب عمل لیپوماتیک

بهترین زمان لیپوماتیک وقتی است که فرد دوران بلوغ را سپری کرده باشد. در این دوران بدن به شدت در حال رشد بوده و تعادل هورمونی بهم خورده است. لذا حتی اگر پیکرتراشی انجام دهید باز هم احتمال بازگشت چاقی، زیاد خواهد بود. پس بهتر است از 20 سالگی به بعد برای جراحی لاغری اقدام کنید.

مطالب بیشتر: جراحی لاغری شکم و پهلو

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *