کاشت مو

معجزه پرپشت شدن مو با تکنیک ایمپلنت مو

ریزش موهای سر، این روزها به مشکلی همه‌گیر و کلافه کننده تبدیل شده که بیش از نیمی از مردان و زنان را درگیر خود کرده است. کاهش تراکم موهای سر چنانچه به موقع پیشگیری نشود مجر به از بین رفتن فولیکول‌های موها و در نهایت طاسی دائمی در افراد می‌گردد. اختلالات ژنتیکی، بیماری‌های زمینه‌ای، مصرف برخی داروها یا عوامل محیطی هر یک به نوبه‌ی خود دلیلی بر ریزش موها است. ایمپلنت مو سر روشی حتمی و دائمی برای درمان مشکلات ریزش مو و همچنین کم پشتی و حتی طاسی سر است. بزرگترین مزایا ایمپلنت موی سر قابل اجرا بودن آن در اغلب کسانی که با مشکل کم مویی روبرو هستند می‌باشد.

اینفوگرافیک راهنمای ایمپلنت مو

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

این روزها روش‌های متعدد بسیاری با هدف کاشت مو در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو انجام می‌شود. اگر شما نیز جز افرادی هستید که از تراکم موهای خود شکایت دارید و یا دچار ریزش شدید و طاسی شده‌اید، می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز ازروش‌های روز دنیا از جمله میکروایمپلنت مو بهره برده و زیبایی دوباره را به چهره خود بازگردانید. به منظور آشنایی بیشتر در این مقاله همراه ما باشید.

مطالب بیشتر: ریزش مو بعد از کاشت مو

کاشت مو یا ایمپلنت مو

ایمپلنت مو سر چیست؟

ایمپلنت مو یکی از روش‌های دائمی برای جبران موهای از دست رفته و رسیدن به موهایی پرپشت و طبیعی است. بسیاری از افراد این روش را با نام ایمپلنت مو یا همان کاشت مو می‌شناسند. به این صورت که پزشک متخصص موهای قرار گرفته در پشت سر یا نواحی دیگر بدن را استخراج می‌کند و در ناحیه طاسی سر قرار می‌دهد. با پیشرفت‌هایی که در حوزه زیبایی رخ داده است؛ در حال حاضر شاهد روی کار آمدن روش‌های متعددی در زمینه ایمپلنت مو هستیم. هر یک از این روش‌ها دارای نکات مثبت و منفی خاص خود هستند و پزشک متخصص بهترین روش را متناسب با شرایط و انتظارهای بیمار انتخاب می‌کند.

قبل از انجام ایمپلنت موی سر، پزشک متخصص جلسه‌ای را با زیباجو برگزار می کند که در آن موی فرد، نوع الگوی ریزش، وسعت ناحیه ریزش، بافت پوست سر و ضخامت موها بررسی می‌شود؛ سپس پزشک منطقه اهدا کننده را نیز با توجه به پارامترهای مختلف مشخص می‌کند و طبق این پارامترها روشی برای ایمپلنت در نظر می گیرد.

مطالب بیشتر: پروتز مو

روش های انجام ایمپلنت مو

تفاوت‌ های ایمپلنت مو و پیوند مو

ایمپلنت مو و پیوند مو دو روش یکسان هستند و تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند. به این صورت که به استخراج فولیکول‌های مو از بانک مو و کاشت دوباره آن‌ها در نواحی مورد نظر ایمپلنت مو یا پیوند مو می‌گویند. برخی از پزشکان این روش را با نام ایمپلنت مو و برخی دیگر آن را تحت عنوان پیوند مو می‌شناسند. برای بهره‌مندی از مزایای این روش مراجعه به کلینیک تخصصی ایمپلنت مو اجباری است و باید تمامی مراحل با دقت و رسیدگی بسیار بالایی دنبال شود و بعد از آن می‌توان به نتیجه مطلوب و مثبت نهایی رسید و از داشتن موهایی طبیعی و پرتراکم لذت برد.

با پیشرفت علم پزشکی راه های زیادی برای ایمپلنت مو ابداع شده است. در برخی از این روش‌ها به صورت کاملاً غیر تهاجمی عمل می‌شود و بدون ایجاد برش و جراحت، موهایی طبیعی و سالم در ناحیه گیرنده قرار می گیرند. این در حالی است که برخی از روش‌ها تهاجمی هستند و پس از بیهوشی و ایجاد برش در ناحیه بانک مو، مو در ناحیه گیرنده کاشته می‌شود. روش‌های مختلف پیوند یا ایمپلنت مو از نظر نتایج، بازدهی، عوارض، مزایا و روش انجام با یکدیگر تفاوت دارند اما در تعریف کلی پیوند مو و ایمپلنت هیچ تفاوتی با هم ندارند و تنها نوع روش تفاوت را مشخص می‌کند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

روش‌ های انجام ایمپلنت مو

روش‌های متعدد بسیاری برای پیوند مو روی کار آمده است که این روش‌ها ما را در درمان ریزش و طاسی مو سر کمک خواهند کرد. از جمله این روش‌ها می‌توان به ایمپلنت مو با روش نیوگرافت، روش میکروگرافت، روش fit ، fut، bht وsut اشاره کرد. از معروف‌ترین روش های انجام ایمپلنت مو می‌توان به روش بایوفایبر اشاره کرد. این روش می تواند برای کسانی که بانک موی مناسبی ندارند یا کاملا طاس هستند، مفید باشد. در بایوفایبر از موهای مصنوعی که با روش‌های پیشرفته‌ای تولید می‌شوند و از جنس الیاف نانو زیستی هستند، استفاده می‌کنند. در روش‌های جدیدتر پیوند مو برای افراد طاس، ریش صورت را به عنوان بانک مو در نظر می‌گیرند.

پیوند مو از ریش نسبت به روش هایی مانند بیوفایبر می‌تواند مزیت‌های بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال نتایج به دست آمده طبیعی‌تر و ماندگارتر خواهند بود. در روش‌های پیشرفته پیوند مو، تجهیزات و وسایلی به کار برده می‌شود که کمترین میزان جراحت را به دنبال داشته باشد و دوره نقاهت و عوارض پس از پیوند نیز در کمترین حالت ممکن باشد.

مراقبت های بعد از ایمپلنت مو

به منظور دستیابی به نتایج بهینه بعد از ایمپلنت مو، رعایت برخی نکات و مراقبت‌ها در دوران نقاهت ضروری است. به همین دلیل کاندیدهای انجام ایمپلنت مو باید تمامی نکات و توصیه‌های لازم را قبل از اقدام به این کار از پزشک متخصص خود پرس و جو کنند. چند مورد از مهم‌ترین مراقبت‌ها عبارتند از:

 1. قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن در هنگام خوابیدن، در هفته اول بعد از ایمپلنت مو
 2. استفاده از شامپو مناسب بعد از ایمپلنت مو
 3. خودداری کردن از خارش، مالش و دستکاری زخم‌ها و موهای کاشته شده
 4. عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا دو هفته بعد از ایمپلنت مو
 5. داشتن رژیم غذایی سالم و پرفیبر
 6. استفاده از کمپرس سرد در ۲۴ ساعت اول برای جلوگیری از کبودی و التهاب‌های شدید
 7. خودداری از انجام حرکات ورزشی و فعالیت‌های بدنی سنگین
 8. مصرف مرتب داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک
 9. عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون

علاوه بر تمامی این موارد پزشک با صلاح دید خود می‌تواند نکات مراقبتی بیشتری را توصیه کند. رعایت تمامی این نکات باید با دقت بسیار بالا انجام بگیرد. هر گونه بی‌احتیاطی در این دوران می‌تواند باعث بروز عوارض جانبی شدید و حتی عدم موفقیت در ایمپلنت مو شود.

مراقبت بعد از ایمپلنت مو

عوارض ایمپلنت مو

ایمپلنت مو روشی شناخته شده است که روش‌های آن مورد تایید سازمان‌های معتبر بین المللی است. به طوری که در صورت رعایت تمامی نکات و مراقبت‌های لازم و همچنین انتخاب کلینیک معتبر و پزشک شناخته شده می‌توان به نتایج فوق‌العاده‌ای رسید. البته در این میان بروز یک سری عوارض جانبی در دوران نقاهت بعد از ایمپلنت مو طبیعی است. این عوارض احتمالی به مرور زمان و استراحت از بین می‌روند و پس از آن می‌‌توان از نتایج کار لذت برد. در زیر به چند مورد از معایب و عوارض ایمپلنت سر پرداخته‌ایم:

 1. قرمز و متورم شدن پوست سر
 2. بروز مشکلاتی همچون عفونت در صورت مراجعه به کلینیک غیرمعتبر
 3. خونریزی در زخم‌ها
 4. کبودی و التهاب سر
 5. احساس درد در بانک مو و سر
 6. دلمه دلمه شدن زخم‌ها
 7. پوسته پوسته شدن پوست سر
 8. رشد نامیزان و نامتناسب موها

ممکن است افراد یک‌ماه بعد از ایمپلنت مو دچار شوک ریزشی شوند اما باید توجه کنند که این مورد کاملاً طبیعی است و جزو عوارض، طبقه بندی نمی‌شود. بعد از گذشت 3 ماه موها رشد می‌کنند و نتایج طبیعی به دنبال می‌آورند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fit

عوامل موثر در هزینه ایمپلنت مو

قیمت ایمپلنت مو با توجه به پارامترهای مختلف متغیر است؛ چرا که عوامل مختلفی در انجام این عمل زیبایی تاثیر دارند و شرایط هر کاندید با کاندید دیگر متفاوت خواهد بود. از تاثیرگذارترین عوامل در هزینه ایمپلنت مو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. هزینه خدمات مصرفی و رفاهی ارائه شده در کلینیک زیبایی
 2. اجرت پزشک مربوطه با توجه به تخصص و مهارت
 3. روش انتخابی برای ایمپلنت مو
 4. میزان طاسی و شدت مشکل بیمار
 5. داروها و آزمایش‌های لازم قبل و بعد از انجام ایمپلنت مو

کلینیک پوست و مو رز از جمله مراکز تخصصی ایمپلنت موی سر است که با سابقه‌ای درخشان در شهر تهران در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز است. برای اطلاع از هزینه ایمپلنت مو لازم است به صورت حضوری یا تلفنی با متخصصان این مرکز تماس حاصل فرمایید. در جلسه‌ی مشاوره‌ی رایگان پزشک پس از معاینه و بررسی‌های اولیه، هزینه‌ی نهایی ایمپلنت را اعلام خواهد کرد.

4/5 (2 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

مشاوره رایگان واتساپ