بلفاروپلاستی

آیا عمل جراحی بلفاروپلاستی دردناک است؟

افتادگی پلک از شایع‌ترین عوارض بالا رفتن سن است. با افزایش سن عضلات پلک ضعیف شده و دچار افتادگی می‌شوند. البته نا گفته نماند که افتادگی پلک می‌تواند در اثر عوامل دیگری مانند استفاده زیاد از کامپیوتر و تلفن همراه، وراثت، به مدت طولانی در معرض آفتاب بودن و… اشاره کرد. بلفاروپلاستی روشی برا رفع افتادگی پلک است. بلفاروپلاستی معمولا به روش جراحی انجام می‌شود که دارای دوران نقاهت طولانی است و عوارض زیادی دارد. از طرفی بسیاری از افراد به دلیل مشکلات جسمی یا ترس از بیهوشی نمی‌توانند عمل بلفاروپلاستی انجام دهند. بنابراین محققان عمل جراحی پلک بدون بیهوشی را معرفی کردند. در این روش از به جای بیهوش کردن متقاضی از ماده بی‌حس کننده استفاده می‌شود. شایدبرای شما سوال پیش بیاید که آیا عمل بلفاروپلاستی درد دارد؟ نگران نباشید در هردو روش بلفاروپلاستی چه در صورت بیهوشی و چه دریافت ماده بی‌حسی در حین عمل دردی حس نخواهید.

عمل بلفاروپلاستی به دو روش بیهوشی و بی‌حسی در کلینیک پوست و موی رز انجام می‌شود. به عزیزانی که از انجام عمل ترس دارند و یا به هر دلیلی نمی‌خواهند جراحی را تجربه کنند انجام بلفاروپلاستی با بی‌حسی را در این کلینیک به آن‌ها توصیه می‌کنیم. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بلفاروپلاستی برون بیهوشی و یا اینکه اصلا عمل بلفاروپلاستی با بی‌حسی چیست و چگونه انجام می‌شود، مزایای آن و… این مقاله را که توسط کلینیک پوست و موی رز تهیه و در اختیار شما قرار داده است را مطالعه کنید.

مشاوره سریع و رایگان بلفاروپلاستی با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

عمل بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

در پاسخ به این سوال که آیا عمل پلک بیهوشی دارد؟ باید بگوییم که اگر کاندید انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی هستید، بله در این روش شما ابتدا داروی بیهوشی دریافت کرده و بیهوش می‌شوید و سپس پزشک بقیه مراحل را انجام می‌دهد. بطور کلی انجام عمل بلفاروپلاستی شامل دو بخش است یکی بلفاروپلاستی پلک بالا و دیگری بلفاروپلاستی پلک پایین، انجام این دو مرحله در روش بلفاروپلاستی با بیهوشی از ابتدای اقدام تا انجام آن شامل مراحل زیر است:

 • مشاوره: ابتدا متقاضی توسط پزشک مشاوره می‌شود و پزشک اطلاعات کافی را در این زمینه به او می‌دهد.

برای پلک بالا:

 • تزریق داروی بیهوشی
 • ایجاد برشی در قسمت پلک بالا
 • برداشتن پوست‌های اضافی
 • برداشتن چربی‌های اضافی در پلک بالا.
 • جمع کردن و بخیه ناحیه برش زده در پلک بالا.

برای پلک پایین:

 • تزریق داروی بیهوشی
 • برشی در زیر خط مژه
 • برداشتن چربی‌های اضافی پقسمت‌های اضافی و افتاده پوست پلک
 • خطوط برش برای جراحی پلک طوری طراحی شده‌اند که جای زخم به خوبی در ساختارهای طبیعی پلک پنهان می‌شود.
 • بستن برش‌های ایجاد شده با بخیه

آیا عمل بلفاروپلاستی درد دارد؟

یکی از رایج‌ترین سوالات کاربران و متقاضیان انجام بلفاروپلاستی این است که آیا جراحی پلک درد دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما هرکدام از روش‌های بلفاروپلاستی را انتخاب و انجام دهید، در طی انجام بلفاروپلاستی دردی حس نخواهید کرد. در روش بلفاروپلاستی با بیهوشی شما کاملا بیهوش هستید و اصلا متوجه عمل نخواهید شد. در روش بی‌حسی هم تزریق ماده بی‌حسی با سوزن در پلک‌ها کمی درد دارد، اما بعد آن این نواحی کاملا بی‌حس شده و دردی را حس نمی‌کنید. تنها بعد از عمل ممکن است در نواحی برش خورده، احساس درد کنید که آن هم می‌توانید با دستور پزشک، از قرص‌های مسکن برای کاهش درد استفاده کنید.

آیا جراحی پلک درد دارد

جراحی بلفاروپلاستی بدون بیهوشی چگونه انجام می‌شود؟

بسیاری از افراد که به دلیل داشتن بیماری و مشکل جسمی و یا ترس از عمل جراحی و بیهوشی نمی‌توانند عمل جراحی با بیهوشی بلفاروپلاستی را انجام دهند، همواره این سوال را مطرح می‌کنند که آیا در عمل بلفاروپلاستی از بی‌حسی استفاده می‌شود؟ همانطور که در مقدمه ذکر شد بلفاروپلاستی به دو روش بیهوشی و یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. حال با توجه به نظر متقاضی و صلاحدید پزشک، متقاضیان می‌توانند یکی از این روش‌ها را انتخاب کند. روش انجام بلفاروپلاستی با بی‌حسی دقیقا مانند روش همراه با بیهوشی است، تنها با این تفاوت که در روش بیهوشی شخص با تزریق داروی بیهوشی، بیهوش شده و سپس مراحل عمل انجام می‌شود.

اما در بی‌حسی، از لیدوکائین و اپی‌ نفرین برای بی‌حسی استفاده می‌شود. در این روش پزشک نقاطی را که باید در قسمت پلک بالایی و یا پایینی ماده بی‌حسی تزریق شود مشخص می‌کند، سپس داروی بی‌‌حسی با یک سوزن ظریف به این محل‌ها تزریق می‌شود. سپس بسته به اینکه جراحی رو پلک بالا انجام می‌شود با پلک پایین برش‌هایی در این قسمت زده شده و پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود و درنهایت پوست برش داده شده جمع شده و بخیه می‌شود.

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی با لیزر

عمل جراحی پلک بدون بیهوشی

مزایای عمل جراحی پلک بدون بیهوشی

عمل بلفاروپلاستی به عنوان یک عمل زیبایی، علاوه بر تاثیر آن در زیبایی جنبه درمانی هم دارد و یک روش محبوب در بین افراد است. بلفاروپلاستی بی حسی به عنوان یکی از روش‌های انجام بلفاروپلاستی دارای مزایای زیادی است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای جراحی پلک بدون بیهوشی

 • عدم استفاده از بیهوشی طی عمل: وقتی روش بی‌حسی را انتخاب می‌کنید، دیگر داروی بی‌حسی دریافت نمی‌کنید و عوارض ناشی از بیهوشی مانند سزدرد، سرگیجه، تهوع و… بعد از آن را ندارید. همچنین سرعت انجام بلفاروپلاستی هم بالاتر است.
 • دوره نقاهت کوتاه: در این روش دوره نقاهت کوتاه‌تر از بیهوشی است. درست است که فرد در این روش هم مانند روش بیهوشی دردو تورم و کبودی بعد از عمل دارد اما دوره بهبود او سریع‌تر است.
 • زیبایی ظاهری: هدف اصلی انجام بلفاروپلاستی، رفع افتادگی پلک و پف زیر چشم برای جوان‌تر و زیبا‌تر به نظر رسیدن است. انجام این عمل تاثیر زیادی در زیبایی و شادابی چهره خواهد داشت.
 • بهبود بینایی: همانطور که گفتیم بلفروپلاستی علاوه بر تاثیرات زیبایی جنبه درمانی‌هم دارد. در این روش با جمع کردن پلک و برداشتن چربی‌ها و پوست اضافی، میدان دید فرد بیشتر می‌شود و بینایی بهبود می‌یابد.

دوره نقاهت عمل پلک با بی‌حسی

دوره نقاهت بلفاروپلاستی با بی‌حسی چقدر است؟

عمل پلک افتاده بدون بیهوشی دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به بیهوشی داد. در کل روند بهبودی بلفاروپلاستی نسبتاً آسان است، اما فرد متقاضی باید انتظار داشته باشد که دوره نقاهت آن‌ها تقریبا تا یک هفته پس از بلفاروپلاستی طول می‌کشد. برخی از افراد در کنار تورم و کبودی و درد عوارض جانبی جزئی مانند خشکی چشم و تاری دیدو… را هم به طور موقت بعد از عمل تجربه می‌کنند. بخیه‌های نازک مورد استفاده در این روش پس از 7 روز برداشته می‌شوند و کبودی نیز باید در همان زمان فروکش کند. برطرف شدن برخی از تورم‌ها بیشتر طول می‌کشد، اما افراد پس از از بین رفتن کبودی می‌توانند نتایج اولیه را مشاهده کنند. دشواری دوره نقاهت بستگی به نوع جراحی انجام شده (بالا ، پایین یا هر دو) و نحوه رعایت دستورات بعد از عمل دارد.

جراحی پلک بدون بی حسی

بررسی نتایج بلفاروپلاستی بدون بیهوشی و بی‌حسی

پس از تمام شدن عمل، پزشک معمولا مرطوب کننده و کمپرس سرد را روی چشم‌ها قرار می‌دهد. ممکن است بعد از عمل عوارضی مانند خشکی چشم، آبریزش چشم، تاری دید و حساسیت به نور را تجربه کنید. در کنار این عوارض، بلفاروپلاستی دارای عوارضی حتمی مانند درد و تودم و کبودی است که البته شدت آن در افراد مختلف متفاوت است. کبودی‌ها یک هفته الی 10 روز پس از عمل بهبود می‌یابند. اما بهبود کامل تورم ممکن از کمی طولانی‌تر باشد. روند بهبودی و دوره نقاهت شما بسیار متاثر از رعایت دستوراتی است که پزشک برای بعد از عمل تحت عنوان مراقبت‌های بعد از عمل به شما می‌دهد. حدود یک هفته بعد بخیه‌ها برداشته شده و در نهایت پس از رفع کامل تورم و کبودی می‌توانید نتایج بلفاروپلاستی را مشاهده کنید.

2.5/5 (2 نظر)

منبع
thevalleyplasticsurgeryyouthfulreflectionsdrfechner

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *