ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی و مزایای آن

داشتن هیکلی زیبا و ایده‌آل این روزها به آرزوی هر زن و مردی تبدیل شده است. چرا که تغذیه افراد و سبک زندگی آن‌ها سبب شده تا رسیدن به هیکل خوب سختی‌های زیاد داشته باشد. یکی از روش‌های مدرنی که توانسته توجه بسیاری از افراد را در این خصوص به خود جلب کند ابدومینوپلاستی نام دارد. ابدومینوپلاستی نوعی عمل زیبایی تهاجمی محسوب می‌شود که کاندیدهای انجام آن می‌توانند بلافاصله بعد از درمان، نتایج مثبت نهایی را مشاهده کرده و در صورت رعایت نکات و مراقبت‌های لازم برای همیشه اندام ایده‌آل خود را به دست آورند. اگر شما نیز به فکر از بین بردن چربی‌های اضافی انباشته شده در نواحی اطراف شکم و پهلو هستید اما امکان انجام ورزش‌ها و رژیم‌های غذایی سخت را ندارید می‌توانید از مزایای ابدومینوپلاستی بهره ببرید.

عمل ابدومینوپلاستی از جمله خدمات ارائه شده توسط بهترین دکتر ابدومینوپلاستی، دکتر رضا روحانی در کلینیک پوست و مو رز است. تمامی علاقه‌مندان به این عمل زیبایی می‌توانند با مراجعه حضوری به این کلینیک و یا برقراری تماس با مشاوران زیبایی ما اطلاعات لازم و کافی را در این زمینه به دست آورند. ما نیز در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با نکات مهم از قبیل مزایا و معایب ابدومینوپلاستی، قیمت ابدومینوپلاستی و غیره آشنا کنیم.

عمل ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

انجام عمل ابدومینوپلاستی به صورت تهاجمی در کلینیک‌های تخصصی انجام می‌گیرد. برای این کار باید از یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه کمک گرفته شود تا تمامی مراحل کار با موفقیت دنبال شوند. در زیر به معرفی و بررسی تک تک مراحل انجام ابدومینوپلاستی  پرداخته‌ایم:

 • اعمال بیهوشی

از آنجایی که ابدومینوپلاستی با ایجاد برش و بخیه همراه است اعمال بیهوشی قبل از شروع کار نیاز است. البته نحوه انجام بیهوشی با توجه به ترجیح و صلاح‌دید پزشک می‌تواند متفاوت باشد.

 • ایجاد برش در ناحیه مورد نظر از بدن

بعد از بیهوشی پزشک متخصص یک برش افقی در حد فاصل خط رویش مو ناحیه شرمگاهی و زیر ناف ایجاد می‌کند. اندازه این برش با توجه به شرایط بدنی بیمار و صلاح دید پزشک متفاوت خواهد بود. علاوه بر آن برش دیگری در اطراف ناف ایجاد می‌شود. هدف از ایجاد این برش فراهم کردن امکان دسترسی به چربی‌های زیر پوست شکم است.

 • برداشتن چربی‌ها

پس از اینکه بدن بیمار برای عمل آماده شد پزشک متخصص چربی‌های اضافی بدن را از برش‌های ایجاد شده استخراج کرده و پوست اضافی را که به دلیل برداشته شدن چربی‌ها به وجود آمده را برش می‌دهد.

 • بخیه زخم‌ها

آخرین مرحله ابدومینوپلاستی بخیه برش‌های ایجاد شده است که بعد از برداشتن چربی‌ها بر روی پوست زده می‌شود. این مرحله باید با دقت و تخصص بسیار بالایی انجام شود تا حدالامکان بعد از بهبودی کامل بیمار جای برش و بخیه بر روی بدن باقی نماند.

پس از تمامی این پروسه بیمار به هوش آمده و باید یک سری مراقبت‌ها و نکات لازم را با دقت بالایی پشت سر بگذارد. بعد از اتمام دوره نقاهت و بهبودی کامل می‌توان شاهد نتایج مثبت نهایی و رضایت بخش شد.

تاثیر عمل ابدومینوپلاستی بر زیبایی شکم

بیشتر افراد سعی می‌کنند تا توسط رژیم‌های غذایی و ورزش بتوانند وزن خود را کنترل کرده و یک شکم صاف و مناسب را برای خود به ارمغان آورند؛ اما همین دسته از افراد با کمی دقت و تلاش در می‌یابند که در برخی موارد ورزش و رژیم غذایی کار ساز نبوده و نمی‌توان به نتیجه دلخواه دست یافت. در چنین مواردی عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی می‌تواند یک راه حل مناسب برای داشتن یک شکم صاف و بدون هر گونه افتادگی و پوست زائد باشد.

با ذکر این نکته که عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی می‌تواند باعث حذف بافت‌ها و پوست‌های زائد از ناحیه شکم شود ممکن است این موضوع رخ دهد که تنها افرادی که چاق هستند می‌توانند نسبت به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اقدام نمایند اما باید توجه داشته باشید که عمل ابدو می‌تواند باعث بهبود تناسب اندام در ناحیه شکم شود.

تاثیر عمل ابدومینوپلاستی بر زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی در چه مواقعی موثر نخواهد بود؟

همین موضوع افتادگی پوست و بافت‌های زائد با توجه به دلایل مختلف می‌تواند باعث تاثیرگذاری در زیبایی شده و فرد را مجبور به انجام عمل ابدومینوپلاستی کند. در واقع این عمل یکی از بهترین راه‌هایی است که می‌توان برای زیبایی و تناسب اندام ناحیه شکم استفاده نمود؛ زیرا به راحتی تمامی بافت‌های زائد و پوست‌های اضافی را حذف خواهد کرد و ظاهری زیبا را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اما ابدومینوپلاستی بر خلاف دیدگاه برخی افراد تمامی انتظارات شما را برآورده نخواهد کرد پس باید دقت داشته باشید که این عمل باعث ایجاد چه تغییراتی در ناحیه شکم شده و همچنین چه مواردی را نیز نمی‌توان از عمل زیبایی ابدومینوپلاستی انتظار داشت. به عنوان اولین نکته باید توجه داشته باشید این عمل نمی‌تواند به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن و یا برنامه ورزشی مناسب باشد. هر یک از این روش‌ها در زمان مناسب کارایی لازم را خواهند داشت و نباید به عنوان جایگزینی برای یکدیگر در نظر گرفته شوند، بلکه باید به عنوان مکمل‌هایی برای یک دیگر استفاده گردند.

اگرچه نتایج حاصل از عمل ابدومینوپلاستی از لحاظ پزشکی دائمی است اما باید توجه داشته باشید که برای حفظ شرایط و جلوگیری از نیاز مجدد به تکرار عمل باید از نوسانات شدید وزن خودداری نمایید. در نتیجه پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی همواره باید با برنامه‌ریزی دقیق با یک برنامه ورزشی مناسب به عنوان یک مکمل برای عمل جراحی ابدومینوپلاستی بتوان نتایج حاصل از آن را حفظ نمود. اگر قصد دارید در آینده باردار شوید بهتر است موقتا انجام عمل زیبایی ابدومینوپلاستی را به تعویق بیاندازید زیرا ممکن است باعث بی‌فایده شدن نتایج شده و  پس از بارداری تناسب اندام و لطافت پوست‌های شما از بین رود.

ابدومینوپلاستی نمی‌تواند به عنوان اصلاح کننده خطوط کشیده شده در پوست محسوب گردد، البته اگرچه در مناطقی می‌تواند باعث حذف پوست های اضافی و زائد گشته و باعث بهبود وضعیت ناحیه شکم شود اما هیچ‌گاه به صورت کلی و قطعی نمی‌تواند تمامی کشیدگی‌های پوست را رفع نموده و ظاهری کاملا مسطح و یک دست ایجاد کند.

بهترین کاندید برای انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

انجام ابدومینوپلاستی کاملا اختیاری بوده و تصمیم آن بر عهده شما خواهد بود در نتیجه هیچ‌گاه سعی نکنید تا به درخواست دیگران به این عمل تن دهید. هر شخصی پس از رسیدن به سن قانونی می‌تواند نسبت به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اقدام نماید اما با توجه به تحقیقات انجام شده معمولا برخی از شرایط وجود دارند که می‌تواند باعث شود همواره نتایج حاصل از ابدو قابل قبول‌تر بوده و بیمار رضایت بیشتری داشته باشد.

از دید پزشکان افرادی با شرایط زیر به عنوان بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی محسوب می‌شوند و می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری شاهد نتایج مورد قبول خود باشند.

 •  افراد دارای شرایط بدنی عادی و سلامت جسمانی نرمال.
 • افراد دارای تعادل وزنی و یا وزن پایدار بدون هر گونه نوسانات شدید.
 • افرادی که از استعمال دخانیات، سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی اجتناب می کنند.
 • افرادی که نسبت به نتایج عمل کاملا واقع بین بوده و انتظارات غیر عادی ندارند.
 • افرادی که از وضعیت ناحیه شکم خود و عضلات آن کاملا ناراضی بوده و از مشکلاتی مانند بافت های زائد، پوست اضافی و افتادگی شکم رنج می برند و هم‌چنین با روش‌هایی مانند رژیم غذایی و برنامه ورزشی نتوانستند این موضوع را بر طرف نمایند.

هزینه های ناشی از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

مانند هر عمل جراحی دیگری، ابدومینوپلاستی نیز می‌تواند دارای هزینه‌هایی باشد و با توجه به وضعیت کنونی همواره یکی از مهم‌ترین معیارهای افراد برای انتخاب پزشک متخصص یا عمل جراحی زیبایی هزینه خواهد بود، دقت داشته باشید که هزینه و قیمت نمی‌تواند به عنوان یک فاکتور و موثر در نظر گرفته شود زیرا شما شاهد این موضوع هستید که امروزه بسیاری از پزشکان متخصص با هزینه‌های بسیار پایینی این عمل را انجام می‌دهند اما بیماران همواره ناراضی هستند.

سعی کنید برای داشتن تجربه یک عمل زیبایی ابدومینوپلاستی ایده آل، پزشک متخصص زیبایی را انتخاب نمایید که علاوه بر هزینه ای مقرون به صرفه و منصفانه، کیفیتی قابل قبول را در اختیار شما قرار دهد؛ اما همان گونه که گفته شد هر عملی چه زیبایی و چه ترمیمی دارای هزینه هایی است که شامل مجموعه ای کامل از هزینه های بیهوشی، دستمزد تکنسین ها و پزشک متخصص، داروهای تجویز شده پس از عمل جراحی، ارزیابی ها و آزمایشات پیش از عمل خواهد بود.

معمولا به دلیل اینکه عمل ابدومینوپلاستی اهداف ترمیمی و بیشتر زیبایی دارد؛ هزینه‌های آن توسط بیمه‌های خدمات درمانی پوشش داده نخواهند شد، در نتیجه توقع نداشته باشید که بتوانید از بیمه‌های خدمات درمانی برای این عمل زیبایی استفاده نماید، هر چند برای اطمینان می‌توانید قبل از عمل ابدومینوپلاستی تمامی قوانین مربوط به بیمه خود را مطالعه کرده و از موارد مورد تعهد آن مطلع گردید.

جلسه مشاوره پیش از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که قبل از هر عملی وجود دارد این است که شما بتوانید با اطلاعاتی کامل و آگاهی مناسب نسبت به انجام عمل اقدام نمایید. عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی نیز از این حیث مستثنا نبوده و شما می توانید در جلسات مشاوره ای که پیش از عمل برگزار خواهد شد تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از پزشک مورد نظر دریافت نمایید.

این اطلاعات به شما اجازه خواهد داد تا تصمیمات درستی را اتخاذ نموده و همچنین بدون هیچ استرس و نگرانی بتوانید به عمل ابدو خود بپردازید. این جلسه مشاوره باعث خواهد شد تا پزشک متخصص شما نیز از تمامی سوابق پزشکی و عادت‌های روزمره شما با خبر شود، این اطلاعات به پزشک کمک می‌کند تا در حین عمل بتواند بهترین تصمیم‌ها را داشته و از روش‌ها و داروهای مناسبی استفاده نماید تا حتی الامکان شاهد هیچ گونه عوارضی نباشیم. سعی کنید پیش از عمل  مواردی مانند اهداف جراحی زیبایی، شرایط پزشکی، آلرژی‌ها و حساسیت‌های دارویی، سوابق پزشکی، داروهای مصرفی و یا استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات را در اختیار پزشک متخصص زیبایی خود قرار دهید.

همچنین پزشک متخصص برای اطمینان از روند عمل ابدومینوپلاستی و همچنین داشتن بهترین انتخاب‌ها نسبت به انجام برخی ارزیابی‌ها، آزمایشات اولیه و دوره‌های درمانی و دستورالعمل‌های مورد نظر اقدام خواهد کرد. موفقیت و دوران بهبودی شما تا حد زیادی به این جلسه مشاوره بستگی دارد؛ زیرا باعث می‌شود که بیمار و جراح هر دو از تمامی اطلاعات لازم مطلع بوده و بهترین تصمیم‌ها را اتخاذ نمایند، این تصمیم‌ها می‌تواند باعث شود تا عوارض به طرز قابل توجهی کاهش یافته و همچنین بدون هیچ گونه استرس و نگرانی عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی به پایان رسد.

عوارض و خطرات ناشی از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

پیش از انجام ابدو از شما خواسته می‌شود تا یک فرم رضایت نامه را پر کنید؛ زیرا این عمل کاملا اختیاری بوده و هرگونه مسئولیتی بر دوش بیمار خواهد بود؛ اما همان‌طور که گفته شد اطلاعات مطرح شده در پرونده پزشکی شما و همچنین جلسات مشاوره می‌تواند باعث شود تا از بروز هرگونه خطای احتمالی، تداخل دارویی و مواردی از این قبیل که کاملا قابل جلوگیری هستند اجتناب شود. داشتن یک انتخاب مناسب می‌تواند نقش موثری در کاهش خطرات و عوارض عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی داشته باشد، به عنوان مثال اگر شما پزشک متخصص زیبایی را انتخاب نمایید تا با اطمینان خاطر بتواند نسبت به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی اقدام نماید و همچنین تمامی اطلاعات مورد نیاز را در جلسات مشاوره و آزمایش‌های پیش از عمل جمع‌آوری نماید، می تواند از هرگونه خطا و عوارضی جلوگیری کند.

1- یکی از خطرات عمل زیبایی ابدومینوپلاستی مرتبط با بیهوشی است که پزشک می تواند با انجام آزمایشاتی بهترین دارو های مرتبط با بیهوشی را انتخاب نموده و خطرات این زمینه را رفع کند. همچنین حتی ممکن است در شرایطی خاص پزشک تصمیم به استفاده از بی حسی موضعی کند.

2- خونریزی و عفونت یکی دیگر از خطراتی است که می تواند بیمار را تهدید نماید، اما این دو موضوع یک راه حل بسیار ساده دارند. برای جلوگیری از خونریزی پزشک متخصص پیشنهاد می کند تا چند هفته قبل از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی مصرف هرگونه داروهای مکمل گیاهی، داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وافارین را قطع نمایید. مصرف این داروها می تواند باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال خون ریزی گردد.

هم چنین در برخی موارد برای کاهش شدت جریان خون در ناحیه مورد نظر از بی حسی موضعی استفاده می گردد، عفونت نیز یکی دیگر از خطراتی است که به راحتی با اجتناب از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن قابل رفع بوده و معمولا توسط پزشک متخصص تاکید می شود تا چند هفته قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی از استعمال دخانیات پرهیز نمایید.

3- تجمع خون آبه و مواد مایع زائد در زیر پوست می تواند یکی دیگر از مشکلات پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی باشد که پزشکان متخصص و با تجربه برای جلوگیری از چنین مواردی معمولا یک لوله نازک در زیر پوست قرار خواهند داد تا مواد زائد مایع از این لوله خارج شده و تجمع آن ها موجب آسیب به بافت های بدن بیمار نشود.

4- تورم طولانی مدت، بی حسی دائمی، درمان ضعیف زخم ها، کبودی دائمی، عدم تقارن و توازن در بافت شکم، درد دائمی و افتادگی مجدد پوست از خطرات و عوارض دیگری است که می تواند پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی گریبان بیمار را بگیرد، اما با کمی تامل متوجه خواهید شد که تمامی این موارد می تواند به تخصص و تجربه پزشک بستگی داشته باشد و شما به راحتی می توانید با انتخاب یک پزشک با تجربه و با مهارت از رخ دادن آن ها جلوگیری نمایید.

همان طور که ذکر شد تمامی این عوارض به راحتی قابل پیشگیری و درمان هستند اما در صورت بروز عوارض جدی حتما در اسرع وقت با پزشک متخصص خود تماس حاصل نمایید تا با پیروی از دستورالعمل های متخصص خود از این به سادگی مشکلات عبور کنید.

آمادگی های پیش از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

قبل از هر عمل جراحی زیبایی یا ترمیمی آمادگی یک از مهم ترین مراحل محسوب خواهد شد و حتی می تواند تا حد زیادی بر نتایج نیز تاثیر گذار باشد. ممکن است موارد بسیاری از سمت پزشک متخصص مطرح شود که بهتر است از آن ها پیروی نمایید اما در این بین برخی موارد دیگری نیز وجود دارد که ذکر آن ها خالی از لطف نیست و می تواند موثر واقع شود.

1- پیش از انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی حتما نتایج ارزیابی‌ها و آزمایشات خود را دریافت کرده و در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید.

2- در صورت استفاده از مصرف داروهایی خاص که احتمال تداخل آن ها وجود دارد حتما با پزشک خود هماهنگ کرده و مصرف آن ها را برای مدتی متوقف کرده و یا مجددا تنظیم نمایید.

3- از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز نمایید؛ زیرا باعث عفونت و یا تاخیر در دوران بهبودی شما خواهد شد.

4- از مصرف آسپرین، وافارین، داروهای مکمل گیاهی و ضد التهابی و تمامی مواردی که باعث افزایش احتمال خونریزی خواهد شد اجتناب کنید.

5- ممکن است عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی با توجه به تشخیص پزشک متخصص زیبایی به صورت سرپایی انجام شود؛ پس حتما اطمینان حاصل کنید که فردی شما را تا منزل همراهی خواهد کرد؛ زیرا شما بلافاصله مرخص خواهید شد اما باید از فعالیت های شدیدی مانند رانندگی و غیره پرهیز نمایید.

عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟

در اولین مرحله از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی با توجه به آزمایشات انجام شده پزشک متخصص بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی را انتخاب خواهد کرد. البته در بیشتر مواقع از بیهوشی عمومی استفاده می شود اما در شرایطی خاص ممکن است پزشک بی حسی موضعی را پیشنهاد کرده و به صورت وریدی از آرام بخش نیز استفاده نماید.

در ناحیه شکم و بافت؛ها بی حسی تزریق خواهد شد تا از خونریزی شدید جلوگیری کرده و باعث کاهش جریان خون شود. در مرحله بعد پزشک متخصص زیبایی ناحیه مورد نظر را به صورت افقی و زیر شکم برش خواهد زد، این برش به نوعی در خط زیر شکم انجام می شود و کاملا مطابق آن خواهد بود.

البته ناحیه دور ناف به صورت جداگانه برش زده خواهد شد؛ زیرا مجددا پس از عمل و کاهش بافت های زائد، ناف باید در جای خود قرار گیرد. پس از حذف بافت‌ها و پوست های زائد، ناحیه های فوقانی شکم به سمت پایین کشیده خواهند شد تا شاهد لطافت و صافی در پوست باشیم.

سپس بعد از کشیده شدن پوست ناف در جای خود قرار خواهد گرفت و برش ها با بخیه بسته می شوند. تمامی برش های داخلی توسط بخیه بسته شده و در نواحی حساس تر نیز ممکن است به دلیل حفظ زیبایی پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی از چسب های بخیه استفاده شود.

بلافاصله بعد از انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی شما می توانید شاهد تغییرات حاصل شده باشید؛ البته کمی تورم و کبودی در هفته های نخست پس از عمل tummy tuck عادی بوده و خیلی زود رفع خواهد شد.

دوران نقاهت و مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگری، عمل زیبایی ابدومینوپلاستی نیز مراقبت‌ها و دوران نقاهت خاص خود را دارد. البته شما بلافاصله پس از عمل می‌توانید شاهد نتایج اولیه باشید اما برای کاهش تورم و کبودی باید بین 1 تا دو هفته صبر کنید و سپس می توانید نتایج نهایی را مشاهده کنید. در دوران نقاهت و هفته های اول شما باید از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید اما می توانید به فعالیت های بسیار ساده خود بپردازید، برای بازگشت به روند عادی زندگی معمولا بیماران به چند هفته زمان نیاز دارند.

در طول دوران نقاهت باید از سیگار کشیدن، استعمال دخانیات، مصرف آسپرین و مشتقات آن خودداری نمایید؛ زیرا باعث کندی روند بهبودی شما و افزایش احتمال خونریزی پس از عمل خواهد شد. از بلند کردن اجسام سنگین تحت هر شرایطی پرهیز کنید و همواره دقت داشته باشید که برای انجام امور خود از شخصی کمک بگیرید تا تمامی بخیه های شما به صورت کامل بهبود یابند و بتوانید به شرایط عادی زندگی و حتی ورزش خون بازگردید.

در برخی موارد برای چند ماه ابتدایی پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی پیشنهاد می‌شود تا از شکم بند‌ها و یا گن‌های طبی استفاده کنید تا باعث کمک به حفظ و ثبات بافت‌های ناحیه شکمی شود. بخیه های ناحیه زیر شکم کاملا قابل جذب بوده و تنها گره های آن جدا خواهند شد اما بخیه هایی که در ناحیه ناف زده شدند، غیر قابل جذب بوده و باید حتما برداشته شوند که با توجه به روند بهبودی و تشخیص پزشک بین 1 تا 2 هفته زمان نیاز دارد.

هزینه ی جراحی ابدومینوپلاستی در کلینیک رز

هزینه ابدومینوپلاستی موضوع مهمی است که داوطلبان انجام این عمل زیبایی قبل از تصمیم‌گیری به آن می‌اندیشند. البته در این مقاله نمی‌توان قیمت ثابت و مشخصی را برای انجام ابدومینوپلاستی عنوان کرد. چرا که هزینه‌ها به عوامل متعدد بسیاری وابسته بوده و بعد از انجام بررسی‌های لازم در کلینیک زیبایی توسط پزشک متخصص می‌توان قیمت نهایی را برآورد کرد. از جمله عوامل موثر در قیمت ابدومینوپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اجرت پزشک
 • هزینه خدمات ارائه شده در کلینیک
 • هزینه آزمایش‌های مورد نیاز قبل از عمل
 • هزینه داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص
 • شرایط بیمار و میزان چربی انباشته شده در بدن او

شما می‌توانید از طریق تماس با مشاوران زیبایی ما در کلینیک پوست و مو رز و تعیین وقت مشاوره حضوری رایگان از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شوید.

4/5 (2 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ