ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی و مزایای آن

عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی که گاها با نام تامی تاک شناخته می شود در واقع باعث می شود تا پوست ها و بافت های اضافی حذف شده و عضلات ضعیف و شل شده از ناحیه شکم خارج شوند.

پس از انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی و با خارج کردن تمامی پوست ها و بافت های اضافی شما شاهد یک بافت نرم تر و صاف تر در شکم خود خواهید بود. یکی از بزرگترین آرزوهای هر فردی این است که علاوه بر تناسب اندام بتواند یک شکم صاف و متناسب داشته باشد.

تاثیر عمل ابدومینوپلاستی بر زیبایی شکم

بیشتر افراد سعی می کنند تا توسط رژیم های غذایی و ورزش بتوانند وزن خود را کنترل کرده و یک شکم صاف و مناسب را برای خود به ارمغان آورند؛ اما همین دسته از افراد با کمی دقت و تلاش در می یابند که در برخی موارد ورزش و رژیم غذایی کار ساز نبوده و نمی توان به نتیجه دلخواه دست یافت. در چنین مواردی عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی می تواند یک راه حل مناسب برای داشتن یک شکم صاف و بدون هر گونه افتادگی و پوست زائد باشد.

با ذکر این نکته که عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی می تواند باعث حذف بافت ها و پوست های زائد از ناحیه شکم شود ممکن است این موضوع رخ دهد که تنها افرادی که چاق هستند می توانند نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی اقدام نمایند اما باید توجه داشته باشید که عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی می تواند باعث بهبود تناسب اندام در ناحیه شکم شود و همین موضوع دلیلی خواهد بود که افرادی با وزن طبیعی و نرمال نیز بتوانند نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی tummy tuck اقدام نمایند.

 

تاثیر عمل ابدومینوپلاستی بر زیبایی شکم

 

پس اگر شما دارای یک وزن طبیعی یا نسبتا طبیعی هستید اما هنوز هم از وضعیت ناحیه شکم خود و تناسب آن رضایت کافی ندارید می توانید با انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی تمامی بافت ها و پوست های زائد را حذف کرده و به تناسب اندام برسید، گاهی چاقی و اضافه وزن دلیل نامتناسب بودن بافت شکم نخواهد بود و مواردی مانند افزایش سن، موضوعات وراثتی و ژنتیکی، بارداری، جراحی های ناحیه شکم و نوسانات شدید وزن می تواند باعث شود تا بافت شکم دچار شل شدگی پوست و افتادگی شود.

عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی در چه مواقعی موثر نخواهد بود؟

همین موضوع افتادگی پوست و بافت های زائد با توجه به دلایل مختلف می تواند باعث تاثیر گذاری در زیبایی شده و فرد را مجبور به انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی کند.

در واقع عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی یکی از بهترین راه هایی است که می توان برای زیبایی و تناسب اندام ناحیه شکم استفاده نمود زیرا به راحتی تمامی بافت های زائد و پوست های اضافی را حذف خواهد کرد و ظاهری زیبا را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اما عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی بر خلاف دیدگاه برخی افراد تمامی انتظارات شما را برآورده نخواهد کرد پس باید دقت داشته باشید که این عمل باعث ایجاد چه تغییراتی در ناحیه شکم شده و همچنین چه مواردی را نیز نمی توان از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی انتظار داشت.

به عنوان اولین نکته باید توجه داشته باشید عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی نمی تواند به عنوان جایگزینی برای کاهش وزن و یا برنامه ورزشی مناسب باشد. هر یک از این روش ها در زمان مناسب کارایی لازم را خواهند داشت و نباید به عنوان جایگزینی برای یکدیگر در نظر گرفته شوند، بلکه باید به عنوان مکمل هایی برای یک دیگر استفاده گردند.

اگرچه نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی از لحاظ پزشکی دائمی است اما باید توجه داشته باشید که برای حفظ شرایط و جلوگیری از نیاز مجدد به تکرار عمل باید از نوسانات شدید وزن خودداری نمایید. در نتیجه پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی همواره باید با برنامه ریزی دقیق با یک برنامه ورزشی مناسب به عنوان یک مکمل برای عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی بتوان نتایج حاصل از آن را حفظ نمود.

اگر قصد دارید در آینده باردار شوید بهتر است موقتا انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی را به تعویق بیاندازید زیرا ممکن است باعث بی فایده شدن نتایج شده و مجدد پس از بارداری تناسب اندام و لطافت پوست های شما از بین رود.

عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی نمی تواند به عنوان اصلاح کننده خطوط کشیده شده در پوست محسوب گردد، البته اگرچه در مناطقی می تواند باعث حذف پوست های اضافی و زائد گشته و باعث بهبود وضعیت ناحیه شکم شود اما هیچ گاه به صورت کلی و قطعی نمی تواند تمامی کشیدگی های پوست را رفع نموده و ظاهری کاملا مسطح و یک دست ایجاد کند.

بهترین کاندید برای انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی کاملا اختیاری بوده و تصمیم آن بر عهده شما خواهد بود در نتیجه هیچ گاه سعی نکنید تا به درخواست دیگران به این عمل تن دهید. هر شخصی پس از رسیدن به سن قانونی می تواند نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی اقدام نماید اما با توجه به تحقیقات انجام شده معمولا برخی از شرایط وجود دارند که می تواند باعث شود همواره نتایج حاصل از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی قابل قبول تر بوده و بیمار رضایت بیشتری داشته باشد.

از دید پزشکان افرادی با شرایط زیر به عنوان بهترین کاندید برای انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی محسوب می شوند و می توانند با اطمینان خاطر بیشتری شاهد نتایج مورد قبول خود باشند.

1- افراد دارای شرایط بدنی عادی و سلامت جسمانی نرمال

2- افراد دارای تعادل وزنی و یا وزن پایدار بدون هر گونه نوسانات شدید

3- افرادی که از استعمال دخانیات، سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی اجتناب می کنند

4- افرادی که نسبت به نتایج عمل کاملا واقع بین بوده و انتظارات غیر عادی ندارند

5- افرادی که از وضعیت ناحیه شکم خود و عضلات آن کاملا ناراضی بوده و از مشکلاتی مانند بافت های زائد، پوست اضافی و افتادگی شکم رنج می برند و هم چنین با روش هایی مانند رژیم غذایی و برنامه ورزشی نتوانستند این موضوع را بر طرف نمایند

هزینه های ناشی از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

مانند هر عمل جراحی دیگری، ابدومینوپلاستی نیز می تواند دارای هزینه هایی باشد و با توجه به وضعیت کنونی همواره یکی از مهم ترین معیار های افراد برای انتخاب پزشک متخصص یا عمل جراحی زیبایی هزینه خواهد بود، دقت داشته باشید که هزینه و قیمت نمی تواند به عنوان یک فاکتور و موثر در نظر گرفته شود زیرا شما شاهد این موضوع هستید که امروز بسیاری از پزشکان متخصص با هزینه های بسیار پایینی عمل جراحی زیبایی tummy tuck را انجام می دهند اما بیماران همواره ناراضی هستند.

سعی کنید برای داشتن تجربه یک عمل زیبایی ابدومینوپلاستی ایده آل پزشک متخصص زیبایی را انتخاب نمایید که علاوه بر هزینه ای مقرون به صرفه و منصفانه، کیفیتی قابل قبول را در اختیار شما قرار دهد؛ اما همان گونه که گفته شد هر عملی چه زیبایی و چه ترمیمی دارای هزینه هایی است که شامل مجموعه ای کامل از هزینه های بیهوشی، دستمزد تکنسین ها و پزشک متخصص، داروهای تجویز شده پس از عمل جراحی، ارزیابی ها و آزمایشات پیش از عمل خواهد بود.

معمولا به دلیل اینکه عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی اهدافی ترمیمی و بیشتر زیبایی دارد هزینه های آن توسط بیمه های خدمات درمانی پوشش داده نخواهند شد، در نتیجه توقع نداشته باشید که بتوانید از بیمه های خدمات درمانی برای این عمل زیبایی استفاده نماید، هر چند برای اطمینان می توانید قبل از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی حتما تمامی قوانین مربوط به بیمه خود را مطالعه کرده و از موارد مورد تعهد آن مطلع گردید.

جلسه مشاوره پیش از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که قبل از هر عملی وجود دارد این است که شما بتوانید با اطلاعاتی کامل و آگاهی مناسب نسبت به انجام عمل اقدام نمایید. عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی نیز از این حیث مستثنا نبوده و شما می توانید در جلسات مشاوره ای که پیش از عمل برگزار خواهد شد تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از پزشک مورد نظر دریافت نمایید.

این اطلاعات به شما اجازه خواهد داد تا تصمیمات درستی را اتخاذ نموده و همچنین بدون هیچ استرس و نگرانی بتوانید به عمل جراحی زیبایی tummy tuck خود بپردازید.

این جلسه مشاوره باعث خواهد شد تا پزشک متخصص شما نیز از تمامی سوابق پزشکی و عادت های روزمره شما با خبر شود، این اطلاعات به پزشک کمک می کند تا در حین عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی بتواند بهترین تصمیم ها را داشته و از روش ها و داروهای مناسبی استفاده نماید تا حتی الامکان شاهد هیچ گونه عوارضی نباشیم.

سعی کنید پیش از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی در مورد مواردی مانند اهداف جراحی زیبایی، شرایط پزشکی، آلرژی ها و حساسیت های دارویی، سوابق پزشکی، داروهای مصرفی و یا استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات را در اختیار پزشک متخصص زیبایی خود قرار دهید.

همچنین پزشک متخصص برای اطمینان از روند عمل زیبایی ابدومینوپلاستی و همچنین داشتن بهترین انتخاب ها نسبت به انجام برخی ارزیابی ها، آزمایشات اولیه و دوره های درمانی و دستورالعمل های مورد نظر اقدام خواهد کرد.

موفقیت و دوران بهبودی شما تا حد زیادی به این جلسه مشاوره بستگی دارد زیرا باعث می شود که بیمار و جراح هر دو از تمامی اطلاعات لازم مطلع بوده و بهترین تصمیم ها را اتخاذ نمایند، این تصمیم ها می تواند باعث شود تا عوارض به طرز قابل توجهی کاهش یافته و همچنین بدون هیچ گونه استرس و نگرانی عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی به پایان رسد.

در این جلسه تحت هیچ شرایطی سوال یا ابهامی باقی نگذارید و به راحتی در مورد تمامی ترس های خود با پزشک متخصص صحبت نمایید زیرا دستورالعمل های پزشک می تواند تاثیر خوبی در روند درمانی شما داشته باشد.

عوارض و خطرات ناشی از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

پیش از انجام عمل جراحی زیبایی Abdominoplasty از شما خواسته می شود تا یک فرم رضایت نامه را پر کنید زیرا این عمل کاملا اختیاری بوده و هر گونه مسئولیتی بر دوش بیمار خواهد بود؛ اما همان طور که گفته شد اطلاعات مطرح شده در پرونده پزشکی شما و همچنین جلسات مشاوره می تواند باعث شود تا از بروز هر گونه خطای احتمالی، تداخل دارویی و مواردی از این قبیل که کاملا قابل جلوگیری هستند اجتناب شود.

داشتن یک انتخاب مناسب می تواند نقش موثری در کاهش خطرات و عوارض عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی داشته باشد، به عنوان مثال اگر شما پزشک متخصص زیبایی را انتخاب نمایید تا با اطمینان خاطر بتواند نسبت به انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی اقدام نماید و همچنین تمامی اطلاعات مورد نیاز را در جلسات مشاوره و آزمایش های پیش از عمل جمع آوری نماید می تواند از هرگونه خطا و عوارضی جلوگیری کند.

پس یک پزشک متخصص می تواند در رفع تمامی عوارض نقش بسیار مهمی داشته باشد و یا در شرایط ویژه با تخصص و مهارت کافی بتواند نسبت به به مهار موقعیت اقدام نماید.

با توجه به شرایط انجام عمل جراحی زیبایی tummy tuck ممکن است خطرات زیادی پیش رو باشد که همواره احتمال بروز آن ها بسیار اندک بوده و با انتخاب یک پزشک حاذق و با تجربه می توانید اطمینان داشته باشید که هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

1- یکی از خطرات عمل زیبایی ابدومینوپلاستی مرتبط با بیهوشی است که پزشک می تواند با انجام آزمایشاتی بهترین دارو های مرتبط با بیهوشی را انتخاب نموده و خطرات این زمینه را رفع کند. همچنین حتی ممکن است در شرایطی خاص پزشک تصمیم به استفاده از بی حسی موضعی کند.

2- خون ریزی و عفونت یکی دیگر از خطراتی است که می تواند بیمار را تهدید نماید اما این دو موضوع یک راه حل بسیار ساده دارند. برای جلوگیری از خون ریزی پزشک متخصص پیشنهاد می کند تا چند هفته قبل از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی مصرف هرگونه داروهای مکمل گیاهی، داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وافارین را قطع نمایید. مصرف این داروها می تواند باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال خون ریزی گردد.

هم چنین در برخی موارد برای کاهش شدت جریان خون در ناحیه مورد نظر از بی حسی موضعی استفاده می گردد، عفونت نیز یکی دیگر از خطراتی است که به راحتی با اجتناب از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن قابل رفع بوده و معمولا توسط پزشک متخصص تاکید می شود تا چند هفته قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی از استعمال دخانیات پرهیز نمایید.

3- تجمع خون آب و مواد مایع زائد در زیر پوست می تواند یکی دیگر از مشکلات پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی باشید که پزشکان متخصص و با تجربه برای جلوگیری از چنین مواردی معمولا یک لوله نازک در زیر پوست قرار خواهند داد تا مواد زائد مایع از این لوله خارج شده و تجمع آن ها موجب آسیب به بافت های بدن بیمار نشود.

4- تورم طولانی مدت، بی حسی دائمی، درمان ضعیف زخم ها، کبودی دائمی، عدم تقارن و توازن در بافت شکم، درد دائمی و افتادگی مجدد پوست از خطرات و عوارض دیگری است که می تواند پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی گریبان بیمار را بگیرد اما با کمی تامل متوجه خواهید شد که تمامی این موارد می تواند به تخصص و تجربه پزشک بستگی داشته باشد و شما به راحتی می توانید با انتخاب یک پزشک با تجربه و با مهارت از رخ دادن آن ها جلوگیری نمایید.

همان طور که ذکر شد تمامی این عوارض به راحتی قابل پیشگیری و درمان هستند اما در صورت بروز عوارض جدی حتما در اسرع وقت با پزشک متخصص خود تماس حاصل نمایید تا با پیروی از دستورالعمل های متخصص خود از این به سادگی مشکلات عبور کنید.

آمادگی های پیش از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

قبل از هر عمل جراحی زیبایی یا ترمیمی آمادگی یک از مهم ترین مراحل محسوب خواهد شد و حتی می تواند تا حد زیادی بر نتایج نیز تاثیر گذار باشد. ممکن است موارد بسیاری از سمت پزشک متخصص مطرح شود که بهتر است از آن ها پیروی نمایید اما در این بین برخی موارد دیگری نیز وجود دارد که ذکر آن ها خالی از لطف نیست و می تواند موثر واقع شود.

1- پیش از انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی حتما نتایج ارزیابی ها و آزمایشات خود را دریافت کرده و در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید.

2- در صورت استفاده و مصرف داروهایی خاص که احتمال تداخل آن ها وجود دارد حتما با پزشک خود هماهنگ کرده و مصرف آن ها را برای مدتی متوقف کرده و یا مجددا تنظیم نمایید.

3- از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز نمایید زیرا باعث عفونت و یا تاخیر در دوران بهبودی شما خواهد شد.

4- از مصرف آسپرین، وافارین، داروهای مکمل گیاهی و ضد التهابی و تمامی مواردی که باعث افزایش احتمال خون ریزی خواهد شد اجتناب کنید.

5- ممکن است عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی با توجه به تشخیص پزشک متخصص زیبایی به صورت سرپایی انجام شود پس حتما اطمینان حاصل کنید که فردی شما را تا منزل همراهی خواهد کرد زیرا شما بلافاصله مرخص خواهید شد اما باید از فعالیت های شدیدی مانند رانندگی و غیره پرهیز نمایید.

عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی چگونه انجام خواهد شد؟

در اولین مرحله از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی با توجه به آزمایشات انجام شده پزشک متخصص بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی را انتخاب خواهد کرد. البته در بیشتر مواقع از بیهوشی عمومی استفاده می شود اما در شرایطی خاص ممکن است پزشک بی حسی موضعی را پیشنهاد کرده و به صورت وریدی از آرام بخش نیز استفاده نماید.

در ناحیه شکم و بافت ها بی حسی تزریق خواهد شد تا از خون ریزی شدید جلوگیری کرده و باعث کاهش جریان خون شود. در مرحله بعد پزشک متخصص زیبایی ناحیه مورد نظر را به صورت افقی و زیر شکم برش خواهد زد، این برش به نوعی در خط زیر شکم انجام می شود و کاملا مطابق آن خواهد بود.

البته ناحیه دور ناف به صورت جداگانه برش زده خواهد شد زیرا مجددا پس از عمل و کاهش بافت های زائد، ناف باید در جای خود قرار گیرد. پس از حذف بافت ها و پوست های زائد، ناحیه های فوقانی شکم به سمت پایین کشیده خواهند شد تا شاهد لطافت و صافی در پوست باشیم.

سپس بعد از کشیده شدن پوست ناف در جای خود قرار خواهد گرفت و برش ها با بخیه بسته می شوند. تمامی برش های داخلی توسط بخیه بسته شده و در نواحی حساس تر نیز ممکن است به دلیل حفظ زیبایی پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی از چسب های بخیه استفاده شود.

بلافاصله بعد از انجام عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی شما می توانید شاهد تغییرات حاصل شده باشید البته کمی تورم و کبودی در هفته های نخست پس از عمل tummy tuck عادی بوده و خیلی زود رفع خواهد شد.

دوران نقاهت و مراقبت های پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی

مانند هر عمل جراحی زیبایی دیگری، عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی نیز مراقبت ها و دوران نقاهت خاص خود را دارد. البته شما بلافاصله پس از عمل می توانید شاهد نتایج اولیه باشید اما برای کاهش تورم و کبودی باید بین 1 تا دو هفته صبر کنید و سپس می توانید نتایج نهایی را مشاهده کنید.

در دوران نقاهت و هفته های اول شما باید از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید اما می توانید به فعالیت های بسیار ساده خود بپردازید، برای بازگشت به روند عادی زندگی معمولا بیماران به چند هفته زمان نیاز دارند.

در طول دوران نقاهت باید از سیگار کشیدن، استعمال دخانیات، مصرف آسپرین و مشتقات آن خودداری نمایید زیرا باعث کندی روند بهبودی شما و افزایش احتمال خونریزی پس از عمل خواهد شد.

از بلند کردن اجسام سنگین تحت هر شرایطی پرهیز کنید و همواره دقت داشته باشید که برای انجام امور خود از شخصی کمک بگیرید تا تمامی بخیه های شما به صورت کامل بهبود یابند و بتوانید به شرایط عادی زندگی و حتی ورزش خون بازگردید.

در برخی موارد برای چند ماه ابتدایی پس از عمل جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی پیشنهاد می شود تا از شکم بند ها و یا گن های طبی استفاده کنید تا بتواند باعث کمک به حفظ و ثبات بافت های ناحیه شکمی شود.

بخیه های ناحیه زیر شکم کاملا قابل جذب بوده و تنها گره های آن جدا خواهند شد اما بخیه هایی که در ناحیه ناف زده شدند غیر قابل جذب بوده و باید حتما برداشته شوند که با توجه به روند بهبودی و تشخیص پزشک بین 1 تا 2 هفته زمان نیاز دارد.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ