تزریق بوتاکس

ورزش بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است؟

این روز ها هر فردی در زندگی عادی خود به دنبال راهی برای شادابی پوست و جوان تر شدن چهره خود است. به مرور زمان هر فردی در زندگی شخصی خود می تواند شاهد پیری و نشانه های آن در صورت و اندام خود باشد، چین و چروک یکی از بزرگترین نشانه هایی است که پیری از خود به جای خواهد گذاشت و چهره فرد را تحت تاثیر قرار خواهد داد. تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش هایی است که با ضریب اطمینان بالایی در سال های گذشته استفاده می شود. تزریق بوتاکس به عنوان یکی از قطعی ترین روش های رفع چین و چروک محسوب می شود که بیش از یک دهه استفاده می شود، ولی در واقع تزریق بوتاکس نیز مانند هر عمل زیبایی یا روند درمانی دیگری می تواند نشانه هایی از خود باقی بگذارد یا باعث ایجاد برخی محدودیت ها شود. محدودیت هایی که پس از تزریق بوتاکس ایجاد می شود عمدتا موقتی بوده و تنها در دوران نقاهت پس از تزریق بوتاکس باقی خواهند ماند زیرا رعایت این موارد باعث خواهد شد تا نتایج به دست آمده ماندگاری بیشتری داشته و دوران نقاهت و بازیبای سریع تری را نیز طی کنید.

 

برای اطلاع از هزینه و دریافت مشاوره با مشاورین زیبایی کلینیک پوست و مو رز تماس بگیرید.

خط ویژه: 02148679

دوران نقاهت بعد از تزریق بوتاکس چقدر است؟

تزریق بوتاکس یکی از متداول ترین روش های رفع خطوط پا کلاغی، چین و چروک های صورت، خطوط اخم و استرس پیشانی، خطوط خنده و سایر چین و چروک های متداول صورت محسوب می شود، معمولا در موارد مختلفی می توان برای رفع مشکل از تزریق بوتاکس استفاده کرد اما لازم است توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس یک راه حل موقتی برای رفع مشکلات محسوب خواهد شد. تزریق بوتاکس در واقع یک سم ضعیف شده است که به صورت موقتی عضلات و اعصاب آن را فلج خواهد کرد که باعث می شود هیچگونه سیگنال عصبی از طریق مغز دریافت نکنند و این عدم انقباض ها می تواند باعث رفع چین و چروک ها شود. تزریق بوتاکس یک روش سرپایی محسوب می شود و در نتیجه شما بلافاصله پس از تزریق بوتاکس می توانید کلینیک را ترک کنید. ممکن است در ساعات ابتدایی پس از تزریق بوتاکس کمی تورم و درد را مشاهده کنید اما این موضوع عادی بوده و جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت در نتیجه بهتر است خونسردی خود را حفظ کرده و طبق دستورالعمل های مطرح شده توسط پزشک متخصص خود عمل کنید.

 

مطالب بیشتر: بوتاکس ابرو

دوران نقاهت بعد از تزریق بوتاکس چقدر است؟

روند کامل درمانی و رفع مشکل توسط تزریق بوتاکس معمولا بین 10 تا 14 روز طول خواهد کشید، این روند به این علت خواهد بود که سم بوتولونیم تزریق شده باید به خوبی عمل کرده و موجب قطع شدن ارتباط بین عصب ها و مغز گردد. نتایجی که پس از تزریق بوتاکس حاصل خواهد شد معمولا بین 3 ماه تا 6 ماه ماندگاری خواهند داشت و فرد در طی این دوران هیچ چین و چروکی را در عضله ای که تزریق بوتاکس بر روی آن انجام شده حس نخواهد کرد، اما اگر شما می خواهید تا نتایج به دست آمده نهایی و دائمی باشند و بدون هیچ مشکلی بتوانید این روند را طی کنید بهتر است سالانه بین 2 تا 3 بار تزریق بوتاکس انجام دهید.

 

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس به گونه

عوارض و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس

هر روش درمانی و زیبایی می تواند عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد و در نتیجه تزریق بوتاکس نیز از این حیث مستثنی نخواهد بود، در نتیجه باید توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس نیز می تواند عوارض احتمالی و خطراتی را به دنبال داشته باشد اما این موضوع به این معنی نخواهد بود که شما مجبور هستید تا تمامی نتایج و درد های ناشی از تزریق بوتاکس را تحمل کنید. عوارض و خطراتی که از نتایج تزریق بوتاکس ناشی خواهند شد معمولا به ندرت اتفاق خواهند افتاد و در نتیجه شما باید روش هایی را پیدا کنید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن از ایجاد و بروز تمامی این عوارض ها جلوگیری کنید.

مهم ترین و اصلی ترین موضوع و نکته ای که می تواند باعث اجتناب از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس شود انتخاب یک پزشک متخصص و برند مناسب برای بوتاکس است. یک پزشک متخصص می داند که دقیقا باید به چه میزان از بوتاکس استفاده کند و تزریق بوتاکس را در چه نقطه ای انجام دهد، در نتیجه اولین گام و مهم ترین آن ها برای جلوگیری از خطرات و عوارض تزریق بوتاکس انتخاب پزشک متخصص و مجرب خواهد بود. همان طور که تاکید شد تزریق بوتاکس زیر نظر یک پزشک متخصص کاملا بی خط است اما بهتر است تا با عوارض احتمالی آن کمی آشنا شوید.

 1. درد، تورم و کبودی های موقتی در ناحیه تزریق بوتاکس
 2. سردرد و یا علائم و نشانه هایی مشابه با آنفلوانزا
 3. افتادگی پلک یا کشیدگی ابرو ها در اثر تزریق بوتاکس
 4. خشکی چشم و یا تغییر در خطوط عمیق صورت مانند خط لبخند و خطوط کنار ابرو
 5. ضعف و درد های عضلانی
 6. مشکلات بینایی
 7. مشکل در صحبت کردن یا بلع
 8. مشکلات تنفسی
 9. از دست دادن کنترل مثانه و بی اختیاری ادرار

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس پیشانی

آیا بعد از تزریق بوتاکس ورزش کردن ممکن است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که پس از تزریق بوتاکس مطرح می شود و به عنوان متداول ترین سوالات دوران نقاهت محسوب می گردد سوالاتی در مورد ورزش کردن یا بازگشت به محیط کار در دوران نقاهت است. با توجه به اینکه ورزش یکی از اجزای لاینفک زندگی بشری است در نتیجه این سوال به کرات پرسیده خواهد شد.

یکی از مهمترین موضوعاتی که در مورد دوران نقاهت تزریق بوتاکس وجود دارد این است که رعایت رژیم غذایی، ورزش های عادی و منظم می تواند علاوه بر بهبود بخشیدن وضعیت شما باعث شود تا احساس روحی و نشاط بیشتری داشته باشید اما در هفته های ابتدایی پس از تزریق بوتاکس به منظور جلوگیری از پخش شده سم بوتولونیم در نواحی مختلف صورت یا عضلات پیشنهاد می شود نکات زیر را در مورد ورزش کردن حداقل به مرد یک هفته رعایت کنید.

 1. از انجام دادن هرگونه فعالیت اضافی مانند ورز و باشگاه در ساعات ابتدایی پس از تزریق بوتاکس پرهیز کنید. معمولا پیشنهاد می شود که بهتر است تا 6 ساعت پس از تزریق بوتاکس تحت هیچ شرایطی ورزش و رقصیدن را امتحان نکنید.
 2. اگر بلافاصله پس از تزریق بوتاکس ورزش کنید این کار می تواند موجب افزایش کبودی های بدن و صورت شما گردد. این کبودی ها تا حد زیادی مشکلات جدی و عوارض احتمالی شما را در دوران نقاهت افزایش خواهد داد.
 3. تمرین ها و ورزش روزانه خود را با دقت زیادی برنامه ریزی کنید، شما نمی خواهید تا نتایج به دست آمده از تزریق بوتاکس ناخوشایند باشد بلکه شما برای بهبود وضعیت ظاهری خود این روش درمانی را انتخاب کردید در نتیجه از انجام فعالیت های سنگین در هفته ابتدایی پس از تزریق بوتاکس که می تواند باعث از بین رفتن نتایج تزریق بوتاکس و یا ایجاد اختلال در آن ها شود پرهیز کنید.
 4. سعی کنید برای پخش درست بوتاکس و سم بوتولونیم در عضله مربوطه از ورزش هایی مخصوص استفاده کنید، شما این کار را می توانید با استفاده از لبخند زدن، اخم کردن یا احساسات دیگری نشان دهید که بر روی عضلات صورت شما تاثیر خواهد گذاشت. فراموش نکنید انجام بیش از حد این کار نیز مضر خواهد بود و نتایجی منفی باقی خواهد گذاشت.

در حالت کلی معمولا پیشنهاد می شود تا قبل از انجام تزریق بوتاکس حتما ورزش کنید تا عضلات آمادگی لازم را برای پخش درست سم بوتولونیم داشته باشند، البته از انجام این کار در ساعات آخر قبل از تزریق بوتاکس خودداری کنید زیرا با افزایش فشار خون شما موجب افزایش کبودی و تورم خواهد شد.

عدم اصلی عدم موفقیت تزریق بوتاکس در گردش و فشار خون است، سعی کنید تا فشار خون و گردش خون خود را به درستی کنترل نمایید و از انجام اموری مانند فعالیت های سنگین و ورزش کردن در ساعات ابتدایی پس از تزریق بوتاکس که موجب افزایش سطح فشار خون شما خواهد شد پرهیز نمایید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ