تزریق چربی

منظور از مرحله دوم تزریق چربی چیست؟

حجم دهی به اندام و برقرای تناسب میان آن ها یکی از راه های جوانسازی صورت و بدن است. تزریق چربی این روزها یک عمل زیبایی کم خطر به شمار می رود که برای این هدف مورد استفاده قرار می گیرد. در انتقال چربی از اندام خود فرد به عنوان دهنده چربی گرفته شده و انتقال چربی در ناحیه مدنظر انجام می شود.

استخراج سلول های چربی، آماده سازی و پیوند آن مراحل این عمل زیبایی هستند. تخصص فردی که این کا را انجام می دهد در نتیجه دادن بهتر عمل موثر است. مرحله دوم نیز به دلیل اینکه سلول ها نباید آسیب ببینند دارای اهمیت فراوان است.

با این وجود چربی های سلول هایی هستند که به طور طبیعی پایداری ندارند و به مرور زمان به دلایل مختلف شاهد آب شدن آ هستیم. در تزریق چربی هم این اتفاق می افتد و فرد به هر دلیلی ممکن است ریزش چربی را شاهد باشد. به همین دلیل تجدید و تکرار آن پیشنهاد می شود که به دلیل امن بودن تزریق چربی، مشکلی در صورت تکرار آن پیش نخواهد آورد.

خطرات اندک، به صرفه و مقرون بودن تزریق چربی، دوام، نقاهت کوتاه مدت، استخراج چربی ها از بدن خود فرد برای انتقال چربی، نکات کوچکی که رعایت آنها بعد از این عمل زیبایی مورد نیاز است همه و همه مواردی هستند که ترس و شک را برای تکرار مجدد تزریق چربی از بین خواهد برد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

در چه شرایطی باید تزریق چربی را تکرار کرد؟

انتقال چربی، پیوند چربی، تزریق چربی نام های زیادی هستند که برای این عمل زیبایی وجود دارد، اما تفاوت های زیادی در تکنیکم دهنده آن وجود دارد وجود دارد که به طور بالقوه می تواند نتیجه و دوام انتقال چربی را تحت تأثیر قرار دهد.

اساساً، اگر چربی بتواند در عمل پیوند درست استخراج، تزریق و عمل کند، دقیقاً مانند چربی طبیعی دوام خواهد داشت. حتی با افزایش وزن رشد می کند. در مقابل، ما می دانیم که با افزایش سن، حجم قابل توجهی از این سلول ها را از دست می دهیم و به همین دلیل برای جبران چربی، نیاز به تزریق چربی برای دفعات بعد نیز وجود دارد.

با این وجود اینکه، چربی پیوند شده به تدریج از بین می رود البته نه به طور کامل، هنوز هم در بسیاری موارد جایگزین بهتر و طبیعی تر برای پرکننده های دیگر است و در انتقال، چربی زنده می ماند. در بیشتر مناطق، حتی با توجه به ریزش نیمی از حجم آن با شارژ کردن باقی می ماند.

 

در چه شرایطی باید تزریق چربی را تکرار کرد؟

 

تمام چربی ها حاوی سلول های بنیادی هستند که بقای چربی را بهبود می بخشند و روی جوان سازی پوست کار می کنند. نتایج برای انتقال چربی به بدن تا حدودی ماندگاری بال دارد اما حفظ وزن پایدار نیز مهم است. در صورتی که شاهد آب شدن و کم شدن حجم اندامی هستید که انتقال چربی به آن انجام شده بهتر است برای تکرار مجدد آن با پزشک خود مشورت نمایید.

مزایای استفاده مجدد از تزریق چربی

تزریق چربی چه برای بار اول و چه در صورت تکرار آن عمل زیبایی منحصر به فردی محسوب می گردد که مزایای فراوانی دارد و همین مزیت ها باعث شده تا انتقال چربی در ایران به روش محبوبی برای رسیدن به جذابیت ظاهری و حتی درمان اثرات برخی بیماری و جوانسازی پوست تبدیل شود. این مزایا به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

  1. همانطور که گفته شد ریزش چربی بعد از انتقال چربی به طور کامل اتفاق نمی افتد بنابراین برای تجدید آن به میزان کمتری از چربی نیاز خواهد بود. این میزان کمتر قطعاً زمان عمل را پایین آورده و از شدت عوارض جانبی ان خواهد کاست.
  2. در کل دوره نقاهت و ریکاوری تزریق چربی بسیار کوتاه مدت است و فرد را مدت زیادی از زندگی و کار نمی اندازد.
  3. در انتقال چربی سلول ها از بدن خود شما به ناحیه مدنظر منتقل می گردد بنابر این خطر عفونت، انتقال بیماری و حسایست های شایع تا حد زیادی وجود ندارد.
  4. تورم و درد در مرحله دوم به دلیل حجم کمتری که تزریق چربی انجام می شود به صورت چشم گیری کاهش پیدا می کند.
  5. به دلیل اینکه یک بار فرد با مراقبت های اولیه بعد از انتقال چربی آشنا شده رعایت آن ها و اجرای مجددشان برای او سخت نخواهد بود.
  6. در صورتی که در مرحله اول چربی بیش از مورد نیاز استخراج شده باشد قابل فریز کردن و استفاده برای انجام مجدد تزریق چربی است و به همین دلیل لیپوماتیک دوباره برای استخراج سلول های چربی لازم نخواهد بود و به همان نسبت هزینه و زمان کمتری نیز مورد نیاز است.

فاصله زمانی تزریق چربی مجدد

وقتی برای اولین بار تزریق چربی انجام می شود مدت زمانی برای دیدن نتیجه و مثمر ثمر بودن آن لازم است تا بدن با سول های جدید سازگار شود و شروع به خون سازی در ناحیه ای کند که انتقال چربی انجام شده است. بعد از این مدت شاهد ریزش چربی به طور طبیعی خواهیم بود البته 50 درصد ان باقی می ماند و این نگرانی کاملاً بی مورد است که فرد به وضعیت اولیه قبل از انجام این عمل زیبایی برگردد.

گاهی این ریزش سال ها به طول می انجامد و گاهی به دلیل عدم مراقبت یا نوع فعالیت و بالا رفتن سن آب شدن چربی ها به چند ماه هم نمی کشد. به همین دلیل نیاز به استفاده از تزریق چربی حس می شود. پس فاصله زمانی مشخصی برای تکرار انتقال چربی وجود ندارد اما توصیه می شود قبل از ریزش کامل و یا بیش از حد چربی ها به پزشک مراجعه کرد و برای انجام مجدد ان اقدام نمود تا نتیجه مطلوب تری به دست بیاید.

البته در صورت رعایت نکاتی چون دوری از ورزش های سنگین مانند فیتنس و بدنسازی، در معرض گرما و آب داغ و گرم قرار نگرفتن در دوره ای ریکاوری بعد از انتقال چربی حائز اهمیت است و مانع از آب شدن چربی ها به سرعت و نیا ز به ترمیم آن می گردد.

تا چند بار می توان از تزریق چربی استفاده کرد؟

تزریق چربی معمولاً با توجه به مراحل تزریق توصیه می گردد که در سه جلسه انجام شود و بهترین فاصله زمانی نیز بین این جلسات سه ماه خواهد بود. این قاعده کلی نیست و در افراد مختلف با متابولیسم متفاوت نیاز به انتقال چربی برای دفعات متعدد حس نمی شود.

یکی از عواملی که تزریق چربی را به شیوه ماندگار و دارای دوام بالا تبدیل می کند، این است که با تکرار آن به هر اندازه هم ریزش چربی وجود داشته باشد، حجم انتقال چربی به حدی بالا خواهد بود که فرد در انتها به اندام ایده آل و حجم و فرمی که مدنظرش است خواهد رسید.

نکته دیگر اینکه با انجام مجدد عمل زیبایی fat injection هیچ وقت فرد اندام خود را به صورتی که روز قبل از عمل بود مشاهده نخواهد کرد زیرا چربی ها جز بافت طبیعی بدن شده و در چرخه خون سازی و تولید سلول جدید، همچنین کلاژن قرار می گیرند.

بنابراین مشورت با پزشک متخصص برای رسیدن به نتیجه نهایی در مورد تکرار این عمل زیبایی از اوجب واجبات است و محدودیت خاصی نیز برای تکرار تزریق چربی وجود ندارد. تنها نکته مهم این است که رعایت فاصله زمانی برای تجدید آن می تواند ماندگاری تزریق را بالاتر ببرد.

0/5 (0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ