کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
آیا لیپوماتیک شکم قابل بازگشت می باشد؟

آیا لیپوماتیک شکم قابل بازگشت می باشد؟

با افزایش میزان آگاهی عمومی در زمینه ی بهداشت و سلامت و همچنین افزایش توجه عموم مردم به زیبایی و تناسب اندام خود، مسئله ی بافت های چربی بدن، به یک نگرانی تبدیل شده و به همین دلیل، روشی به نام لیپوماتیک، در دنیای اعمال زیبایی مطرح می شود.

عمل زیبایی لیپوماتیک با مزیت های متعدد، امروزه به عنوان یکی از امن ترین روش های حذف چربی های موضعی بدن علی الخصوص چربی های شکمی می باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن، دستیابی به تناسب اندام ایده آل را برای عموم افراد، ممکن خواهد کرد.

لیپوماتیک شکم چیست ؟

عمل زیبایی لیپوماتیک شکم، روشی برای خارج کردن چربی های تجمع یافته ی شکم می باشد. لیپوماتیک روشی برای کاهش وزن یا لاغری نیست، بلکه فرایندی است که طی آن توده های چربی شکم که در مدت زمان طولانی بر اثر رژیم غذایی ناسالم و سبک زندگی نادرست در نواحی خاص شکم تجمع یافته اند، از بدن خارج خواهند شد.

در واقع عمل زیبایی لیپوماتیک آخرین روش برای حذف چربی هایی است که طی یک مدت زمان طولانی نسبت به ورزش و رژیم غذایی مقاوم شده اند و تغییری نمی کنند. بر اثر انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بافت های چربی تجمع یافته از بدن خارج می شوند و زیبایی تناسب اندام را برای شخص به ارمغان خواهد آورد.

طی آموزه های سالیان طولانی در حوزه ی بهداشت و سلامتی، حذف موضعی چربی ها از طریق روش های مرسومی چون حرکات ورزشی و مصرف مواد غذایی چربی سوز ممکن نمی باشد، اما امروزه پزشکان و متخصصان متعددی، لیپوماتیک را به عنوان مطمئن ترین و سریع ترین روش برای حذف چربی های موضعی تایید می کنند.

 

لیپوماتیک شکم چیست ؟

 

از نکاتی که باعث منحصر به فرد بودن حذف چربی های موضعی از طریق عمل زیبایی لیپوماتیک میشود، مکش یکسان چربی ها می باشد که باعث می شود خروج چربی از سطح پوست به طور هماهنگ و یک دست صورت گیرد و توده های کوچک چربی در زیر نواحی مختلف پوست جمع نشوند.

از طرفی چون عمل زیبایی لیپوماتیک با بی حسی موضعی انجام میشود، دوران نقاهت پس از آن به سرعت طی شده و اخلالی در روند عادی برنامه ی زندگی افراد ایجاد نخواهد کرد و آن ها می توانند تنها چند روز پس از اتمام عمل زیبایی لیپوماتیک به روال طبیعی زندگی خود بازگردند.

یکی دیگر از نکات مثبت قابل توجه در عمل زیبایی لیپوماتیک، عوارض جانبی محدود و آسیب های جزئی پس از انجام فرایند لیپوماتیک می باشد.

پس از عمل زیبایی لیپوماتیک بر خلاف سایر روش های حذف چربی های بدن، حتی عفونت ناحیه ی مورد جراحی نیز با احتمال کمی ممکن است مشاهده شود و در واقع لیپوماتیک امن ترین مسیر را تا انتها طی خواهد کرد.

شاید لذت بخش ترین نتیجه ای که از عمل زیبایی لیپوماتیک به دست می آید، تناسب اندام به حالت طبیعی و اصلاح عیوب اندامی پس ازپشت سر گذاشت این فرایند می باشد.

لیپوماتیک شکم چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک شکم، روشی که برای خارج کردن چربی های تجمع یافته در زیر پوست و یا بین بافت های ناحیه ی شکم استفاده می شود، به چند مسیر ممکن است انجام شود که اساس تمامی این روش ها یک اصل ثابت می باشد.

عمل زیبایی لیپوماتیک به طور کلی بین 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد و پس از آن، نیاز به گذراندن مدت زمان طولانی در کلینیک نمی باشد. برای شروع فرایند لیپوماتیک، ابتدا ناحیه ی شکم با تزریق بی حسی موضعی، آماده ی انجام عمل می شود.

سپس برش هایی با قطر 2 الی 5 میلی متر ایجاد می شود و سوزن کانولا از طریق این برش ها وارد شکم می شود.

سوزن هایی کانولا که طی عمل زیبایی لیپوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند به دستگاه های مکنده ای متصل هستند که لرزش ایجاد شده در بدن و مکش این دستگاه ها در کنار هم باعث خروج چربی ها از بدن خواهد شد.

سوزن کانولا دارای سیستم هوشمندی است که هر لحظه حین انجام فرایند لیپوماتیک با بافتی غیر از بافت چربی برخورد کرد، مکانیسم لرزش و مکش متوقف شده و
این ویژگی باعث می شود که طی عمل زیبایی لیپوماتیک به سایر بافت ها آسیبی وارد نشود و احتمال ایجاد سوختگی پوست و پارگی اندام ها دیگر وجود نخواهد داشت.

نکته ی مهم در مورد عملکرد کانولا، این است که همزمان با اینکه در لیپوماتیک چربی ها بر اثر لرزش کانولا از بافت های ناحیه ی شکم خارج می شوند، این لرزش به پوست و بافت ماهیچه ها نیز منتقل می شود و باعث می شود این بافت ها نیز خیلی سریع تر به یکدیگر بچسبند.

در واقع لرزش کانولا حین انجام عمل زیبایی لیپوماتیک دو تاثیر مهم خواهد داشت، هم باعث خروج چربی ها شده و هم باعث تسریع فرایند شکل گیری متناسب اندام خواهد شد.

عوارض و خطرات ناشی از پیکرتراشی ناحیه شکم

با اینکه عمل زیبایی لیپوماتیک به عنوان یکی از کم خطر ترین و مطمئن ترین عمل های زیبایی شناخته می شود، اما همچنان تعدادی از اتفاقات به عنوان عوارض جانبی عمل زیبایی لیپوماتیک معرفی می شود.

مواردی که در ادامه می خوانید، آسیب هایی است که ممکن است پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک آن ها را تجربه کنید:

1- پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک شاهد کبودی هایی در ناحیه ی شکم خواهید بود که پس از چند روز برطرف خواهند شد.

2- به علت برخورد سوزن کانولا با عروق زیر پوست طی عمل زیبایی لیپوماتیک، بروز التهاب بافت های پوست و عروق آن ناحیه از دیگر مواردی است که شاهد آن خواهید بود.

برای رفع این علائم که دو الی سه هفته ماندگارند، می توانید از کمپرس های سرد استفاده کنید.

3- ممکن است بر اثر اشکال در روند انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، پس از اتمام این فرایند انسداد عروق نیز رخ دهد که خود التهاب های ثانویه را به دنبال خواهد داشت.

4- در روزه های اولیه پس از اتمام فرایند لیپوماتیک، هیچ درک حسی در ناحیه ی شکم خود نخواهید داشت که پس از اتمام عوارض داروهای بیهوشی، این مورد نیز برطرف خواهد شد.

5- گاهی نیز ممکن است به علت عدم کیفیت ابزار و خدمات ارائه شده حین عمل زیبایی لیپوماتیک، عفونت هایی در دوره ی بعد از فرایند لیپوماتیک اتفاق بیفتد.

6- همچنین امکان وقوع واکنش های آلرژیک هرچند نادر اما در مواردی که پیشینه ی پزشکی بیمار توسط پزشک بررسی نشده، وجود دارد.

نکته ی قابل توجه آن است که موارد ذکر شده، همه ی عوارض جانبی و آسیب هایی است که ممکن است پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک اتفاق بیفتد و در افراد مختلف بسته به موارد مختلفی چون پیشینه بهداشتی و سلامتیشان، میزان احتمال وقوع این آسیب ها متفاوت خواهد بود.

در واقع اینطور نخواهد بود که همه ی این آسیب ها پس از لیپوماتیک برای شما اتفاق بیفتد و تک تک این شرایط سخت و خطرات را تجربه کنید.

از طرفی بخش زیادی از عوارض ذکر شده، به مشاوره ی کامل و دادن اطلاعات جامع راجع به وضعیت بهداشتی و سلامتی خود به پزشک، میزان تبحر پزشک در انجام عمل زیبایی لیپوماتیک و تخصص وی در اجرای روش عمل به بهترین شکل ممکن بستگی دارد.

پس با بررسی کافی و کامل پیرامون انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه و انتخاب درست یک کلینیک با خدمات کامل و معتبر، احتمال تجربه ی این عوارض جانبی تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ