لیپوماتیک

لیپوماتیک در آقایان؛ تناسب اندام مردان با پیکرتراشی

لیپوماتیک، پدیده ی نو ظهوری است که به عقیده ی بسیاری از متخصصان میان بر تناسب اندام می باشد. عمل زیبایی پیکرتراشی بر خلاف باور بسیاری از افراد، روشی برای کاهش وزن و یا لاغری نمی باشد بلکه تکنیک های این روش با موفقیت بالایی در حذف چربی های موضعی که مقاوم به روش های مرسوم چربی سوزی می باشند، موفق عمل خواهند کرد. اگر شما نیز از تجمع بیش از حد چربی ها در نقاط خاصی از بدن خود رنج می برید، می توانید با انتخاب عمل زیبایی لیپوماتیک لذت خلاصی از شر این چربی ها و تناسب اندام را برای خود به ارمغان بیاورید.

مشاوره سریع و رایگان لیپوماتیک با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

کدام افراد کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک می باشند؟

عمل زیبایی پیکرتراشی از آن دسته از اقداماتی نیست که دارای محدودیت‌های فراوان باشد اما شرایطی وجود دارد که دارا بودن این شرایط، آقایان را کاندید مناسب‌تری برای انجام پیکرتراشی خواهد کرد:

 1. وضعیت سلامت اولیه، مهم‌ترین نکته‌ای است که برای انجام عمل پیکرتراشی اهمیت ویژه‌ای دارد. برخوردار بودن از استاندارد‌های سلامت و بهداشت، باعث می‌شود انجام فرآیند لیپوماتیک با نتایج مطلوب‌تر و رضایت‌بخش‌تری همراه باشد.
 2. با توجه به اینکه تمرکز اصلی لیپوماتیک بر روی وضعیت تناسب اندام و سلامت پوست می‌باشد، هر چقدر فرد دارای پوست با خاصیت ارتجاعی و سلامت مقبول‌تری باشد، تکنیک‌های پیکرتراشی در این فرد با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.
 3. بازه سنی برای انجام عمل زیبایی پیکرتراشی، در محدوده‌ بالاتر از ۱۸ سال تعریف می‌شود چرا که بهتر است افراد در وضعیت نسبتاً پایداری از نظر توده‌ بدنی قرار داشته باشند.
 4. از طرفی عاداتی چون سیگاری بودن و یا اعتیاد به مشروبات الکلی ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی در تأثیر‌گذاری تکنیک‌های لیپوماتیک شود. بنابراین توصیه می‌شود از چند مدت قبل از اقدام به انجام پیکرتراشی، متقاضیان این عادات مخرب را ترک کنند.
 5. همچنین مردانی که در وضعیت اختلال دیابت و بیماری قلبی و عروقی می‌باشند، نمی‌توانند تجربه‌ ‌ایده‌آلی را از انجام فرآیند پیکرتراشی به دست بیاورند و به این افراد توصیه می‌شود روش دیگری را برای حذف چربی‌های بدن خود جایگزین لیپوماتیک کنند.

مطالب بیشتر: بارداری بعد از لیپوماتیک

کدام افراد کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک می باشند؟

لیپوماتیک در آقایان در چه نواحی انجام می شود؟

عمل زیبایی پیکرتراشی در واقع برای نقاطی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن‌ها چربی‌های تجمع یافته دیده می‌شود. با توجه به این نکته، هر نقطه از بدن که مورد حمله‌ توده‌های چربی قرار گرفته‌ است می‌تواند کاندیدی برای اعمال تکنیک‌های پروسه‌ لیپوماتیک باشد. اولین راه‌حل‌هایی که به افراد با اضافه وزن پیشنهاد می‌شود، روش‌های مرسوم چربی‌سوزی نظیر ورزش‌های هوازی و یا رژیم غذایی اصلاح شده می‌باشد. اما پس از نا‌امیدی از این روش‌ها، عمل زیبایی لیپوماتیک برای حذف چربی‌های موضعی که در برابر سایر روش‌های مرسوم چربی‌سوزی مقاومت نشان می‌دهند، به عنوان راه‌حلی کارآمد و زود بازده به افراد مختلف معرفی می‌شود. غبغب، شکم و پهلو‌ها بیشترین مناطقی هستند که مردان؛ متقاضی انجام تکنیک‌های لیپوماتیک برای حذف چربی‌های تجمع یافته‌ این مناطق می‌باشند.

همچنین درصد کمی از آقایان مایل به انجام پروسه‌ جراحی لاغری برای از بین بردن چربی‌های موضعی ناحیه‌ بازو و ران‌ها نیز می‌باشند. همچنین گاهی لیپوماتیک برای اهداف درمانی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که در این شرایط متفاوت، ممکن است گردن و یا مچ پا را هدف قرار دهند.

مطالب بیشتر: ورزش بعد از لیپوماتیک

نتیجه عمل پیکرتراشی مردان

نتایج حاصل از لیپوماتیک در آقایان

با افزایش وزن، اندازه و حجم سلول‌های چربی افزایش می‌یابند. برخی از این چربی‌ها در برابر راه‌های معمول حذف چربی نظیر ورزش و رژیم‌های غذایی مقاومت خاصی از خود نشان می‌دهند. در این شرایط، پیکرتراشی به نجات فرد خواهد آمد. با توجه به سبک زندگی اشتباه و رژیم‌های غذایی نادرست، اضافه وزن و چربی‌های تجمع یافته، یکی از مهم‌ترین معضلات انسان امروز است. به همین علت عمل زیبایی لیپوماتیک به محبوبیت خاصی در بین سایر جراحی‌های زیبایی دست یافته است.

با انجام تکنیک‌های پیکرتراشی، می‌توان چربی‌های تجمع یافته‌ مقاوم به ورزش و رژیم را به راحتی از بین برد. مهم‌ترین بازده عمل زیبایی لیپوماتیک، تناسب اندام و دست‌یابی به فرم دلخواهی از هیکل و بدن است.
با انتخاب عمل زیبایی پیکرتراشی، شما نه تنها سلامت بدن خود را از نظر حذف چربی‌های مضر و آسیب‌رسان تضمین خواهید کرد بلکه به رویای اندام متناسب و هیکل زیبا دلخواه دست خواهید یافت. نتایج حاصل از لیپوماتیک، دائمی هستند اما این ماندگاری شروطی دارد. شما باید بعد از اتمام دوران نقاهت عمل زیبایی پیکرتراشی نیز از یک رژیم غذایی استاندارد پیروی کرده و از عادات ناسالم دوری کنید. اضافه وزن مجدد پس از این پروسه، تمام نتایج ‌ایده‌آل و مطلوب به دست آمده از لیپوماتیک را از بین خواهد برد. تورم، التهاب و سایر عوارض ناشی از تکنیک‌های لیپوماتیک، نهایتاً تا دو هفته پس از اتمام پروسه‌ پیکرتراشی ناپدید شده و دیگر اثری از عوارض جانبی این فرآیند نخواهد بود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک در آقایان

بعد از اتمام عمل زیبایی لیپوماتیک، به شما یکسری دستورالعمل‌هایی برای مراقبت و رفع عارضه‌های احتمالی پیشنهاد می‌شود. توجه به این مراقبت‌ها برای تسریع روند بهبودی و ترمیم و جلوگیری از بروز آسیب‌ها و مشکلات ثانویه پس از عمل زیبایی پیکرتراشی، بسیار ضروری می‌باشد. موارد زیر از جمله مهم‌ترین نکات مراقبتی دوران عمل زیبایی لیپوماتیک هستند:

 1. در دو هفته‌ ابتدایی دوران نقاهت پیکرتراشی، از مصرف آسپرین، ایبوپروفن و سایر دارو‌های رقیق‌کننده‌ خون خودداری کنید. این دارو‌ها و مسکن‌ها می‌توانند تشدید کبودی‌ها و یا خون‌ریزی‌های احتمالی را به همراه داشته باشند.
 2. برای کاهش تورم و یا تغییر فرم ناحیه‌ای که مورد هدف فرآیند لیپوماتیک بوده، توصیه می‌شود از گن‌های طبی و استاندارد به مدت دو هفته استفاده کنید. توجه داشته باشید که نحوه‌ بستن این گن‌ها به گونه‌ای نباشد که باعث وارد شدن فشار بیش از حد به ناحیه‌ مورد نظر شود.
 3. تا پایان دوران نقاهت و ترمیم این فرآیند، از مصرف خودسرانهی مکمل‌ها و دارو‌های تقویتی اجتناب کنید.
 4. احساس درد یکی از عارضه‌هایی است که ممکن است در روز‌های ابتدایی پس از لیپوماتیک با آن مواجه شوید. توصیه می‌شود در چنین شرایطی از کمپرس‌های سرد یا گرم بهره ببرید. در حین استفاده از این کمپرس‌ها به دمای این محتویات توجه کرده تا از سوختگی و یا سرمازدگی ناحیه جلوگیری شود.
 5. نوجه داشته باشید که در صورت التهاب و احساس درد افزاینده و یا بروز هر گونه عوارض عجیب و آسیب‌های جدی پس از لیپوماتیک، به سرعت با پزشک خود درباره‌ مراقبت‌های لازم مشورت کنید.
 6. در زمان خواب نباید به محل جراحی فشار وارد شود.
 7. از روز سوم، پیاده‌روی آهسته را شروع کنید تا مایعات در محل زخم‌ها، سریعا تخلیه شوند.
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *