لیپوماتیک

لیپوماتیک در آقایان؛ تناسب اندام مردان با پیکرتراشی

لیپوماتیک، پدیده ی نو ظهوری است که به عقیده ی بسیاری از متخصصان میان بر تناسب اندام می باشد. عمل زیبایی پیکرتراشی بر خلاف باور بسیاری از افراد، روشی برای کاهش وزن و یا لاغری نمی باشد بلکه تکنیک های این روش با موفقیت بالایی در حذف چربی های موضعی که مقاوم به روش های مرسوم چربی سوزی می باشند، موفق عمل خواهند کرد. اگر شما نیز از تجمع بیش از حد چربی ها در نقاط خاصی از بدن خود رنج می برید، می توانید با انتخاب عمل زیبایی لیپوماتیک لذت خلاصی از شر این چربی ها و تناسب اندام را برای خود به ارمغان بیاورید.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

کدام افراد کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک می باشند؟

عمل زیبایی لیپوماتیک از آن دسته از اقداماتی نیست که دارای محدودیت های فراوان باشد، اما شرایطی وجود دارد که دارا بودن این شرایط، آقایان را کاندید مناسب تری برای انجام پیکر تراشی خواهد کرد. وضعیت سلامت اولیه، مهم ترین نکته ای است که برای انجام عمل زیبایی پیکرتراشی اهمیت ویژه ای دارد. برخوردار بودن از استاندارد های سلامت و بهداشت، باعث می شود انجام فرایند لیپوماتیک با نتایج مطلوب تر و رضایت بخش تری همراه باشد.

مطالب بیشتر: بارداری بعد از لیپوماتیک

با توجه به این که تمرکز اصلی لیپوماتیک روی وضعیت تناسب اندام و سلامت پوست می باشد، هر چه قدر فرد دارای پوست با خاصیت ارتجاعی و سلامت مقبول تری باشد، تکنیک های پیکر تراشی در این فرد با کیفیت بهتری انجام خواهد شد. محدودیت سنی در انجام عمل زیبایی پیکرتراشی، در محدوده ی بالاتر از 18 سال تعریف می شود، چرا که بهتر است افراد در وضعیت نسبتا پایداری از نظر توده ی بدنی قرار داشته باشند.

کدام افراد کاندید مناسبی برای عمل لیپوماتیک می باشند؟

از طرفی عاداتی چون سیگاری بودن و یا اعتیاد به مشروبات الکلی ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی در تاثیر گذاری تکنیک های لیپوماتیک شود، بنابراین توصیه می شود از چند مدت قبل از اقدام به انجام پیکر تراشی، متقاضیان این عادات مخرب را ترک کنند.

همچنین مردانی که در وضعیت اختلال دیابت و بیماری قلبی و عروقی می باشند، نمی توانند تجربه ی ایده آلی را از انجام فرایند پیکرتراشی به دست بیاورند و به این افراد توصیه می شود روش دیگری را برای حذف چربی های بدن خود جایگزین لیپوماتیک کنند.

لیپوماتیک در آقایان در چه نواحی انجام می شود؟

تکنیک های عمل زیبایی پیکر تراشی در واقع برای نقاطی مورد استفاده قرار می گیرد که در آن ها چربی های تجمع یافته دیده می شود. با توجه به این نکته، هر نقطه از بدن که مورد حمله ی توده های چربی قرار گرفته اند می توانند کاندیدی برای اعمال تکنیک های پروسه ی لیپوماتیک باشند. حال در نظر داشته باشید که پیکرتراشی اولین پیشنهاد پزشکان برای حذف چربی های موضعی بدن نمی باشد. اولین راه حل هایی که به افراد با اضافه وزن پیشنهاد می شود روش های مرسوم چربی سوزی نظیر ورزش های هوازی و یا رژیم غذایی اصلاح شده می باشد.

اما پس از نا امیدی از این روش ها، عمل زیبایی لیپوماتیک برای حذف چربی های موضعی که در برابر سایر روش های مرسوم چربی سوزی مقاومت نشان می دهند، به عنوان راه حلی کارآمد و زود بازده به افراد مختلف معرفی می شود. غبغب، شکم و پهلو ها بیشترین مناطقی هستند که مردان متقاضی انجام تکنیک های لیپوماتیک برای حذف چربی های تجمع یافته ی این مناطق می باشند. همچنین درصد کمتری از آقایان مایل به انجام پروسه ی پیکر تراشی برای از بین بردن چربی های موضعی ناحیه ی بازو و ران ها نیز می باشند.

همچنین گاهی لیپوماتیک برای اهداف درمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که در این شرایط متفاوت، ممکن است گردن و یا مچ پا را هدف قرار دهد.

مطالب بیشتر: ورزش بعد از لیپوماتیک

نتایج حاصل از لیپوماتیک در آقایان

با افزایش وزن، اندازه و حجم سلول های چربی افزایش می یابند. برخی از این چربی ها در برابر راه های معمول حذف چربی نظیر ورزش و رژیم های غذایی مقاومت خاصی از خود نشان می دهند. در این شرایط، لیپوماتیک به نجات فرد خواهد آمد. با توجه به سبک زندگی اشتباه و رژیم های غذایی نا درست، اضافه وزن و چربی های تجمع یافته، یکی از مهم ترین معضلات انسان امروز است. به همین علت عمل زیبایی لیپوماتیک به محبوبیت خاصی در بین سایر اقدامات دنیای جراحی های زیبایی دست یافته است.

با انجام تکنیک های پیکرتراشی، می توان چربی های تجمع یافته ی مقاوم به ورزش و رژیم را به راحتی از بین برد. مهم ترین بازده عمل زیبایی لیپوماتیک، تناسب اندام و دست یابی به فرم دلخواهی از هیکل و بدن می باشد.

با انتخاب عمل زیبایی پیکر تراشی شما نه تنها سلامت بدن خود را از نظر حذف چربی های مضر و آسیب رسان تضمین خواهید کرد، بلکه به رویای اندام متناسب و هیکل زیبا دلخواه دست خواهید یافت. نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی هستند اما این ماندگاری شروطی دارد. شما باید بعد از اتمام دوران نقاهت عمل زیبایی پیکرتراشی نیز از یک رژیم غذایی استاندارد پیروی کرده و از عادات ناسالم دوری کنید. اضافه وزن مجدد پس از این پروسه، تمام نتایج ایده آل و مطلوب به دست آمده از لیپوماتیک را از بین خواهد برد.

تورم، التهاب و سایر عوارض ناشی از تکنیک های لیپوماتیک نهایتا تا دو هفته پس از اتمام پروسه ی پیکرتراشی ناپدید خواهند و دیگر اثری از عوارض جانبی این فرایند نخواهد بود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک در آقایان

بعد از اتمام عمل زیبایی لیپوماتیک، به شما یک سری دستورالعمل برای مراقبت و رفع عارضه های احتمالی پیشنهاد می شود. توجه به این مراقبت ها برای تسریع روند بهبودی و ترمیم و جلوگیری از بروز آسیب ها و مشکلات ثانویه پس از عمل زیبایی پیکر تراشی بسیار ضروری می باشد.

موارد زیر از جمله مهم ترین نکات مراقبتی دوران عمل زیبایی لیپوماتیک در نظر گرفته می شود:

1- در دو هفته ی ابتدایی دوران نقاهت پیکر تراشی، از مصرف آسپرین، ایبوپروفن و سایر دارو های رقیق کننده ی خون خودداری کنید.

این دارو ها و مسکن ها می توانند تشدید کبودی ها و یا خون ریزی های احتمالی را به همراه داشته باشند.

2- برای کاهش تورم و یا تغییر فرم ناحیه ای که مورد هدف فرایند لیپوماتیک بوده، توصیه می شود از گن های طبی و استاندارد به مدت دو هفته استفاده کنید.

توجه داشته باشید که نحوه ی بستن این گن ها به گونه ای نباشد که باعث وارد شدن فشار بیش از حد به ناحیه ی مورد نظر شود.

3- تا پایان دوران نقاهت و ترمیم این فرایند، از مصرف خودسرانه ی مکمل ها و دارو های تقویتی اجتناب کنید.

4- احساس درد یکی از عارضه هایی است که ممکن است در روز های ابتدایی پس از لیپوماتیک با آن مواجه شوید.

توصیه می شود در چنین شرایطی از کمپرس های سرد یا گرم بهره ببرید. در حین استفاده از این کمپرس ها به دمای این محتویات توجه کرده تا از سوختگی و یا سرما زدگی ناحیه جلوگیری شود.

توجه داشته باشید که در صورت التهاب و احساس درد افزاینده و یا بروز هر گونه عوارض عجیب و آسیب های جدی پس از لیپوماتیک، به سرعت با پزشک خود درباره ی مراقبت های لازم مشورت کنید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ