کاشت ابرو

رنگ کردن موی ابرو قبل از کاشت ابرو مجاز است؟

یکی از روش‌های نوینی که برای برطرف کردن نواقص ابرو و پرپشت کردن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد کاشت ابرو است. ولی مسلما همانند هر عمل زیبایی دیگر پیوند ابرو نیز دارای یکسری شرایط مراقبتی خاص قبل و بعد از عمل ایمپلنت ابرو است تا بتوان بهترین نتیجه را دریافت کرد. در صورتی که فردی قصد کاشت ابرو داشته باشد بهتر است یک یا دو ماه قبل از کاشت از رنگ کردن موهای ابروی خود خودداری کند تا یک بستر طبیعی و مناسب برای پیوند فراهم سازد. رنگ کردن ابروها حداقل قبل از دوماه پیش از کاشت بنا به دلایل زیرتوصیه نمی‌شود:

با رنگ کردن موی ابرو مواد شیمیایی به فولیکول‌های مو نفوذ کرده و آنها را سست و ضعیف می‌کند چرا که با قرارگیری فولیکول‌ها در معرض اکسیدان و مواد شیمیایی رنگ به کار رفته موها آسیب‌پذیرتر شده و موفقیت مورد انتظار حاصل نمی‌شود.

رنگ کردن ابرو قبل از پیوند ابرو

رنگ ابرو تمامی موهای ابرو از جمله موهای سفید یا به اصطلاح جوگندمی را نیز رنگ کرده و بنابراین موفقیت در این عمل را با مشکل رو‌به‌رو می‌کند چرا که ممکن است به دلیل تیره شدن محل گیرنده تشخیص درست قرارگیری فولیکول تازه کاشته شده برای جراح دچار مشکل شود.

گاها به منظور رنگ کردن ابروها موهای این ناحیه را کوتاه کرده سپس اقدام به رنگ کردن آن می‌نمایند، توصیه می‌کنیم در صورتی که قصد کاشت ابرو دارید از کوتاه کردن و رنگ کردن آن حداقل دو ماه قبل از ایمپلنت ابرو خودداری کنید.

رنگ کردن موی ابرو بعد از پیوند ابرو

رنگ کردن موی ابرو بعد از کاشت ابرو

رنگ کردن موی ابرو بعد از کاشت ابرو دارای یکسری محدودیت‌ها است چرا که پس از ایمپلنت مو ابرو، پوست بسیار حساس‌تر می‌شود و از آنجایی که شرایط بدنی هر بیماری منحصر به فرد است، پس زمان بهبودی آن نیز به طور قابل توجهی برای هر فردی متفاوت است. برای کاهش سوزش و جلوگیری از عوارض در دوران ریکاوری، توصیه می‌کنیم حداقل دو ماه صبر کنید تا تمامی زخم‌های ناشی از کاشت به طور کامل بسته شده و بهبود یابند سپس ابروهای خود را رنگ کنید.

هر چند رنگ مو فقط بر قسمتی از تارهای بالای سطح پوست تأثیر می‌گذارد بنابراین رشد موهای جدید نباید مختل شود با اینحال رنگ مو حاوی طیف وسیعی از مواد شیمیایی مضر است که اگر موهای خود را خیلی زود پس از جراحی رنگ کنید، این مواد می‌‌تواند به پوست ابرو و فولیکول‌ها آسیب وارد کند. بهتر است بدانید که رنگ کردن ابرو با رنگ تیره‌تر معمولاً آسیب کمتری نسبت به رنگ کردن با رنگ‌های روشن‌تر دارد. با این حال، هر دو تا حدی آسیب به مو وارد می‌کنند. بنابراین، وقتی نوبت به تعیین مدت زمان لازم برای رنگ کردن ابروها پس از کاشت می‌رسد، بهتر است احتیاط کنید و حتما قبل از هر گونه اقدامی پزشک خود را در جریان بگذارید. در ضمن حتما موهای خود را در یک سالن زیبایی حرفه‌ای رنگ کنید، چرا که یک آرایشگر ماهر می‌تواند محصول و رنگ مناسب با شرایط شما را برای تکمیل نوع مو ابرو و ترجیحات شما انتخاب کند.

مطالب بیشتر: اصلاح ابرو بعد از کاشت

آیا می توان موهای کاشته شده ابرو را رنگ کرد؟

بله، امکان رنگ کردن موهای ابرو پس از کاشت وجود دارد ولی بایستی حتما به یکسری نکات و به ویژه توصیه‌های پزشک توجه شود. باید به خاطر داشته باشید که پوست ابروی شما پس از جراحی بسیار حساس و شکننده است. قرار دادن آن در معرض مواد شیمیایی مضر ممکن است پوست را تحریک کند و پیوندهای تازه کاشته شده شما را دچار آسیب نماید و در نتیجه روند بهبودی و کیفیت موهای کاشته شده را مختل کند. بنابراین، توصیه می‌شود قبل از رنگ کردن موهای خود چند ماه صبر کنید. در طی این مدت، پوست شما به میزان قابل توجهی بهبود می‌یابد و ایمپلنت‌ها به طور محکم به ریشه ثابت می‌شوند.

چند وقت بعد از کاشت ابرو می توان موی ابرو را رنگ کرد ؟

کارشناسان توصیه می‌کنند که حداقل 6 ماه و حداکثر 9 ماه پس از جراحی کاشت موی ابرو صبر کنید سپس در صورت تمایل اقدام به رنگ کردن موهای خود کنید. این فاصله زمانی فرصت کافی برای بهبود پوست ابرو و تثبیت پیوندها می‌دهد. البته بهتر است این نکته را نیز در نظر بگیرید که روند بهبودی بسته به قدرت سیستم ایمنی می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، بنابراین باید صبور باشید و حوصله کنید. در صورتی که در اوایل کاشت اصراری به تغییر رنگ موی ابرو خود نداشته باشید بهتر است تا نمایان شدن نتیجه نهایی پیوند ابرو که حدودا 6 تا 8 ماه طول می‌کشد منتظر بمانید چون در چند ماه اول بعد از کاشت موها معمولا دچار ریزش می‌شوند و مجددا شروع به رشد می‌نمایند که در این شرایط می‌توانید همانند موهای طبیعی با آن‌ها برخورد کرده و اقدام به اصلاح ابرو و یا رنگ کردن آنها نمایید.

مطالب بیشتر: نتیجه کاشت ابرو

چه مدت بعد از کاشت ابرو می توان ابرو را رنگ کرد

بهتر است کار رنگ کردن موهای ابروی خود را به یک متخصص و آرایشگر ماهر بسپارید تا اولا رنگ مناسب با چهره شما را انتخاب نماید تا مجبور به تغییر رنگ سریع آن نباشید، دوما به صورت اصولی و با روش صحیح اقدام به رنگ کردن موهای ابروی شما نماید تا با هیچ گونه عوارضی مواجه نشوید.

نحوه صحیح رنگ کردن موی ابرو پس از کاشت

رنگ کردن اصولی موهای ابرو به ویژه موهای کاشته شده به دلیل حساسیت بالا و میزان آسیب‌پذیری زیادی که در برابر مواد شیمیایی دارند اهمیت زیادی دارد. پس اولا بهتر است قبل از اقدام به رنگ کردن ابرو حتما با پزشک خود مشورت کنید تا بایدها و نبایدهای اینکار را به شما توضیح دهد، ثانیا به یک آرایشگر ماهر با مدرک معتبر مراجعه نمایید تا با حداقل ریسک آسیب به فولیکول‌های تازه کاشته شده اقدام به رنگ کردن ابروهای شما نماید. سعی کنید پس از کسب اطلاعات دقیق و کامل اقدام به رنگ کردن موهای کاشته شده ابروی خود نمایید تا با پیشگیری از وارد شدن آسیب به فولیکول‌های مو وقت و هزینه‌ای که صرف زیبایی ابروان خود کرده‌اید را هدر ندهید.

آموزش صحیح رنگ کردن ابرو بعد از کاشت

شما زیبایی‌جویان محترم می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست، مو و زیبایی رز از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شده و مشاوره و راهنمایی‌های لازم در خصوص شرایط رنگ کردن موهای ابروی کاشته شده خود را از مشاوران و جراحان ما دریافت نمایید.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت ابرو

2/5 (1 نظر)

منبع
chicagohairinstitute

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *