تزریق چربی

تزریق چربی به روش نانوفت

روش‌های تزریق چربی طی سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. به طوری که تعداد بیشتری از زیباجویان ترجیح می‌دهند که از چربی خود برای صاف کردن خطوط صورت، حجم دهی به باسن و یا اصلاح و افزایش حجم سینه، لب، بینی و چانه خود استفاده کنند. تا چند سال پیش انتقال چربی بر روی روش‌های ترمیمی متمرکز بود و خطرات زیادی را به همراه داشت. با این حال سال‌ها است که جراحان برای بهبود تکنیک‌های تزریق چربی، ایمنی روش و طول عمر نتایج حاصل از آن تلاش کرده‌اند. نتیجه این تلاش‌ها، تزریق چربی با روش نانوفت می‌باشد. در واقع آخرین پیشرفت و مفهوم در پیوند چربی از بدن خود فرد، تزریق چربی نانو فت است. مطالعات نشان داده است که سلول‌های بنیادی موجود در محلول نانو چربی، مسئول جوان سازی پوست و درمان چین و چروک ناشی از تزریق چربی نانوفت هستند.

نانوفت قابلیت حجم دهی قابل توجهی را ندارد. موارد تزریق چربی به روش نانوفت در مقایسه با تزریق میکروفت متفاوت می‌باشد. این روش معمولا در مقیاس‌های بزرگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. نانوفت جدیدترین متد تزریق چربی در کلینیک رز می‌باشد. در همین راستا قصد داریم در این مقاله از مزیت تزریق چربی نانوفت نسبت به سایر روش‌ها و همچنین عوارض و هزینه‌های آن اطلاعات جامعی را به شما زیباجویان عزیز ارائه دهیم.

مشاوره سریع و رایگان تزریق چربی با پزشک متخصص

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

اینفو گرافیک تزریق چربی به روش نانوفت

میزان چربی تزریق شده با افزایش میزان نیاز به چربی، هزینه تزریق چربی نیز بیشتر خواهد شد.
روش برداشت چربی روش‌های مختلفی برای استخراج چربی وجود دارد که تعرفه هر کدام با یکدیگر متفاوت است.
میزان ماندگاری چربی هر چه میزان ماندگاری اثر تزریق بیشتر باشد، فاصله بین جلسات تزریق بیشتر و در نتیجه قیمت تزریق کمتر خواهد شد.
روش تزریق چربی تزریق چربی به روش معمولی، میکروفت و نانوفت انجام می‌شود که هزنیه هر کدام متفاوت خواهد بود.

تزریق چربی به روش نانوفت چیست و چگونه عمل می‌کند؟

تزریق چربی نانوفت جدیدترین روش انتقال چربی از بدن خود فرد است که طی ماه‌های اخیر به دنیا معرفی شده. این روش مناطق کوچکی مانند خطوط صورت و عضوهای صورت را می‌تواند هدف قرار دهد و ثابت شده است که تغییرات ناشی از این روش بسیار طبیعی خواهد بود. برای تزریق چربی به روش نانوفت از یک سوزن بسیار نازک برای صاف کردن چین و چروک‌های صورت، بازیابی خطوط جوانی و بهبود کیفیت پوست صورت استفاده می‌کنند و یک پزشک در ابتدا  مقدار کمی چربی از نقاط چاق بدن فرد داوطلب استخراج کرده و با دستگاه‌های مخصوص آن‌ها را پالایش و خالص سازی می‌کند که نتیجه این پالایش، به وجود آمدن یک مایع روان و خالص از ذرات چربی می‌باشد. در نهایت پزشک با مشخص نمودن نقاط تزریق بر روی مناطق مورد نظر انتقال چربی را آغاز می‌کند.

جدیدترین متد تزریق چربی به روش نانوفت

مراحل اجرای کار
 1. استخراج چربی از بدن
 2. تصفیه کردن چربی
 3. استخراج محتوای سلول‌های چربی
 4. تزریق این محتوا به اندام هدف
مزایای روش نانوفت
 1. افزایش ظرافت تزریق چربی
 2. کاهش عوارض جانبی همانند التهاب و ورم
 3. کاهش احتمال آسیب بافتی
 4. کاهش میزان نیاز به چربی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها

 

عوارض تزریق چربی نانوفت
 1. قرمزی و التهاب پوست موقت
 2. احساس درد موقت در محل تزریق
کاندید مناسب تزریق چربی نانوفت
 1. افراد بین 30 تا 65 سال
 2. برخورداری از سلامت عمومی و عدم ابتلا به بیمار خاص
 3. داشتن بانک چربی کافی

تزریق چربی به روش نانوفت بسیار ایمن است؛ در حقیقت این روش به عنوان گزینه‌ای محبوب و پرطرفدار برای حجم دهی و جوانسازی صورت تبدیل شده است زیرا تزریق چربی 100٪ با بدن فرد سازگار است و این مزیت باعث می‌شود که بدن مواد تزریق شده را رد نکند یا واکنش آلرژیک نشان ندهد. نتایج حاصل از تزریق چربی نانوفت در بعضی از مناطق، ممکن است بین 1 تا 3 ماه طول بکشد تا مشخص شود.

نحوه تزریق چربی به روش نانوفت

مزیت تزریق چربی نانوفت نسبت به سایر روش‌ها چیست

از مهم‌ترین مزایای تزریق چربی با روش نانوفت نسبت به بقیه روش‌های تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انتقال سلول‌های چربی به مناطق خاص و بسیار حساس مانند چین و چروک صورت، پلک پایین، حفره پلک‌های فوقانی، اطراف ابروها، لب‌ها، خط‌های گردن و استخوان ترقوه
 2. این روش همچنین جای زخمی باقی نمی‌گذارد و از این حیث بسیار مورد استقبال گروه‌های مختلف جامعه از جمله خانم‌ها و افراد فعال در حوزه مدلینگ قرار گرفته است.
 3. به طور کلی این روش به بهبود پوست بدون ایجاد التهاب و کبودی قابل توجه، کمک می‌کند
 4. تزریق چربی با روش نانوفتنسبت به روش‌هایی مانند میکروفت، نیاز به چربی کمی دارد، بنابراین افراد لاغر نیز می‌توانند از این روش بهره لازم را ببرند.
 5. همچنین با انجام این روش، احتمال پاره شدن یا آسیب دیدگی بافتی بسیار کم تر است. به همین ترتیب کبودی و میزان تورم نیز در روش تزریق نانوفت بسیار کم‌تر خواهد بود.
 6. داشتن نتیجه‌ای فوق العاده طبیعی به دلیل تزریق چربی توسط سوزن‌های نازک

فواید تزریق چربی به روش نانوفت

عوارض تزریق چربی با روش نانوفت

تاکنون عوارض خاصی در مورد تزریق چربی نانوفت گزارش نشده است به خصوص که این روش شامل استفاده از ابزارهای تیز و برنده نیست. اگرچه تزریق چربی روشی غیر جراحی است اما برخی از عوارض جانبی شایع آن شامل درد و تورم و کبودی بسیار خفیف، قرمزی و بی حسی است. نکته‌ای که مطرح است این است که برخی افراد به دلیل مراجعه به آرایشگاه‌ها و مراکز غیر معتبر زیبایی جهت استخراج و تزریق چربی نانو فت توسط یک فرد غیر ماهر، دچار عوارض آزار دهنده و بعضا دائمی و جبران نشدنی همچون موارد زیر شده‌اند:

 1. قرمزی و التهاب شدید پوست و بافت
 2. انتخاب محل اشتباه برای تزریق
 3. گلوله شدن چربی در نواحی تزریسق
 4. آسیب شدید بافتی به علت تجربه کم اپراتور یا پزشک
 5. عدم حصول نتیجه دلخواه
 6. حداقل میزان تهاجم، به این معنی که ناراحتی ناشی از فرو رفتن سوزن نیز کاهش می یابد

به طور کلی اگر فرد زیباجو با نهایت دقت و حساسیت، یک پزشک و کلینیک معتبر برای تزریق چربی نانوفت انتخاب نماید، به هیچ وجه عوارض جانبی خاص و جدی متوجه او نخواهد بود. فقط عوارض شایع و موقت در اثر فرو رفتن سوزن در پوست ممکن است به سراغ این افراد بیاید.

تزریق چربی نانوفت برای جای جوش

تزریق چربی نانوفت برای جای جوش

اسکارهای آکنه، چین و چروک، خطوط ریز، لکه‌های خورشیدی از جمله عوارضی هستند که نهایتا در پوست هر شخصی ممکن است رویت شوند. تکنیک های متعددی برای برطرف کردن این مشکلات وجود دارد اما پیشرفت اخیر، به نام تزریق چربی نانوفت، گام بزرگی در بهبود این شرایط برداشته است.

تزریق چربی نانوفت را می‌توان به عنوان یک روش مستقل که برای بهبود جای جوش و به عنوان لیفت صورت با سلول‌های بنیادی شناخته می‌شود، به کل صورت تزریق کرد. این روش می‌تواند بدون اینکه از درمان‌های تهاجمی برای این منظور استفاده شود، بهبود چشمگیری را در ظاهر اسکار ناشی از جوش، پیری و چین و چروک پوست حاصل کند.

در صورت ترکیب تزریق چربی نانوفت با تزریق میکرو چربی (ذرات چربی بزرگتر) می‌توانید هم به بخش‌هایی از صورت خود حجم دهید و هم از نازک شدن پوست که یکی از علائم بارز پیری است پیشگیری کنید. همانطور که ذکر شد با استفاده از این روش علاوه بر “لیفت صورت با سلول های بنیادی فوق العاده” می‌توانید در بهبود جای جوش‌ها نیز به طور چشمگیری موثر واقع شوید.

ماندگاری تزریق چربی نانوفت

یکی از دلایل برتری تزریق چربی نانوفت نسبت به سایر روش‌ها مثل تزریق فیلر اینست که اثر آنها دائمی است. چرا که در متد ترانسفر چربی به روش نانوفت پس از انجام تزریق، سلول‌های بنیادی چربی در ناحیه تزریق شده شروع به رشد و به عبارتی ترمیم پوست آسیب دیده در محل مورد نظر می‌کنند.

هر چند در زمان انجام تزریق، بعضی از سلول‌های چربی از بین می‌روند ولی ماندگاری بالای تزریق چربی نانوفت توسط سلولهای چربی باقیمانده که نه جابجا شده و نه از بین می‌روند تضمین می‌شود. گفته می‌شود که در روش تزریق چربی معمولی، چند ماه پس از تزریق بخش زیادی از چربی‌های تزریقی از بین می روند و به همین دلیل نیاز به تجدید عمل تزریق چربی پیدا می‌کنید.

اینکه گفته می‌شود اثر تزریق چربی نانوفت دائمی است دلیل بر این نمی‌شود که شما در مراقبت از پوست خود کوتاهی کنید اتفاقا برعکس بایستی به منظور جلوگیری از بروز برخی خطرات از پوست خود در برابر عوامل مختلفی چون صدمه دیدن و ضربه خوردن مراقبت نمایید.

البته گفتن این نکته خالی از لطف نیست که شما نباید از تزریق چربی نانوفت انتظار معجزه مادام‌العمر داشته باشید، چون طبیعتا با افزایش سن و بروز علائم پیری پوستتان ممکن است شادابی اولیه خود را از دست بدهد ولی مطمئن باشید که حدود 70 الی 80 درصد از چربی‌های تزریق شده با نانوفت در بدنتان باقی مانده و به حیات خود ادامه می‌دهد.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق چربی به روش نانوفت کدامند؟

نکات مهمی در مورد نحوه مراقبت قبل و بعد تزریق چربی به روش نانوفت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود:

الف) قبل از تزریق چربی چه نکاتی را رعایت کنیم؟

جراح قبل از جلسه تزریق دستورالعمل‌های کاملی را به زیباجو ارائه می‌دهد و به سوالات احتمالی وی پاسخ می‌دهد، شرح حال پزشکی دقیق را می‌گیرد، یک معاینه فیزیکی برای تعیین آمادگی زیباجو برای این روش انجام می‌دهد و گاهی ممکن است عکسی از بدن یا صورت شما به منظور مقایسه آن با قبل از پروسه تزریق چربی بیاندازد. در حالت کلی قبل از روز عمل جراح از شما می‌خواهد که:

 1. حداقل شش هفته قبل از استخراج و تزریق چربی، سیگار را ترک کنید تا از به وجود آمدن زخم و خونریزی‌های غیر قابل کنترل جلوگیری شود.
 2. حداقل 1 هفته قبل از انجام پیوند چربی از مصرف الکل اکیدا خودداری نمایید.
 3. از مصرف رقیق کننده‌های خون مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID ها: Advil)، ویتامین ها و رژیم‌های هومیوپاتی (روشی برای لاغری) که می‌توانند احتمال خونریزی را افزایش دهند خودداری کنید.
 4. مصرف منظم و کافی آب (هیدراتاسیون) قبل و بعد از تزریق چربی برای بهبودی سریع‌تر و حفظ سلامتی بسیار مهم است.

ب) مراقبت بعد از تزریق چربی نانوفت

 1. کاهش فعالیت‌های سنگین: انجام ورزش‌های سنگینی مانند بدنسازی، وزنه برداری، ورزش‌های نیازمند سوخت و ساز زیاد مانند ورزش‌های هوازی،شنا پیلاتس، زومبا، ایروبیک و… باید محدود شوند. زیرا علاوه بر افزایش ریزش سلول‌ها باعث گردش خون بیشتر و ایجاد تورم و التهاب می‌گردند.
 2. استفاده از کمپرس یخ: استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق چربی برای کاهش درد و جلوگیری از ورم و کبودی بسیار موثر خواهد بود.
 3. مناطق تحت درمان را ماساژ ندهید: یکی از عوامل بسیار موثر در ریزش سلول‌های چربی بعد از تزریق چربی، ماساژ و دست کشیدن بر روی ناحیه‌ای است که انتقال چربی به آن انجام شده است. به منظور جلوگیری از کبودی، احساس درد و تغییر نتایج حاصل از تزریق چربی به شدت از این کار پرهیز نمایید.
 4. از محیط‌های گرم و آفتاب مستقیم دور بمانید: گرما دشمن همیشگی سلول‌های چربی بوده و هست. توصیه می‌کنیم پس از پیوند چربی تا مدتی از آفتاب گرفتن، استفاده از سالن سولاریوم، سونا و حمام داغ اجتناب نمایید زیرا ممکن است این کار موجب نامتوازن شدن چربی‌های بدنتان شود.
 5. داروهایتان را منظم مصرف کنید: در طی چند روز اول احتمالا دردهای مختصری را در نواحی تحت درمان تجربه خواهید کرد، در این مدت حتما از داروهای تجویزی پزشکتان به طور منظم استفاده کنید.
 6. از مناطقی تحت درمان در برابر عفونت محافظت نمایید: تا زمانی که خطر ایجاد عفونت از بین نرود، زخم‌ها را تمیز و خشک نگه دارید.

چه افرادی کاندید مناسبی برای تزریق نانوفت هستند؟

تزریق چربی به دلیل اینکه عوارض بسیار کمی دارد، ممنوعیت خاصی برای زیباجویان ایجاد نمی‌کند؛ تنها در شرایطی که فرد دچار بیماری باشد که انتقال چربی منجر به تشدید بیماری شود، نباید این عمل را انجام داد. کاندیدهای مناسب برای انجام تزریق چربی نانوفت به صورت و بدن باید شرایط زیر داشته باشند:

 1. کاندیدهای ایده‌آل برای انتقال چربی باید بین 30 تا 65 سال سن داشته باشند.
 2. متقاضیان باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند و هیچ بیماری مربوط به گردش خون نداشته باشند (مانند بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا، مشکلات انعقاد خون و …).
 3. بهترین کاندید برای تزریق نانوقت کسی است که انتظارات واقع بینانه‌ای در مورد آنچه که این روش می‌تواند ایجاد کند داشته باشد.
 4. افراد باید حداقل یک اندام با حجم چربی کافی داشته باشند.

برای اینکه بدانید آیا کاندید خوبی برای انجام این متد هستید یا نه لازم است توسط پزشک معتمد و دارای دانش تخصصی در این زمینه مشورت کنید، وی پس از معاینات لازم تعیین می‌کند که آیا واجد شرایط این روش زیبایی هستید یا خیر.

هزینه تزریق چربی به روش نانوفت چقدر است؟

یکی از بحث‌های مهم برای انجام متد‌های زیبایی هزینه آن است چرا که این هزینه‌ها شامل بیمه نمی‌شوند و متقاضیان باید تمام هزینه را شخصا پرداخت کنند. هزینه تزریق چربی با روش نانوفت تفاوت چندانی نسبت به دیگر روش‌ها ندارد، اما مسلما یکسان نیستند و برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد زیرا خواسته آن‌ها با یکدیگر متفاوت است و حجم چربی استخراج شده و تزریق شده از شخصی به شخص دیگر فرق دارد. در حالت کلی قیمت این متد بسته به میزان حجم استخراجی و تزریقی چربی، وسعت کار، فرم ایده آل متقاضی و صلاحدید پزشک در هر شخص نسبت به دیگری متغیر خواهد بود.

شما زیباجویان عزیز در صورت تمایل برای اطلاع از قیمت تزریق چربی به روش نانوفت در کلینیک تخصصی رز می‌توانید با مشاورین ما به صورت کاملا رایگان از طریق شماره  02148679 در ارتباط باشید. هچنین می‌توانید از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09052106009 تمامی سوالات خود را در این رابطه با مشاوران و کارشناسان ما در میان بگذارید تا مشاوره اولیه را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تزریق توسط دکتر روحانی، در این مرکز دریافت کنید. مجموعه ما با استفاده از بروز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در کنار کادر فنی مجرب باعث رضایت کامل تمامی مراجعه کنندگان شده است. شما عزیزان همچنین می‌توانید از آلبوم عکس‌های خدمات زیبایی ما به صورت آنلاین دیدن نمایید.

تزریق چربی به روش نانوفت در کلینیک تخصصی رز

اگر مایل به تزریق چربی با روش نانوفت هستید، همین امروز با کلینیک پوست و مو رز واقع در شهر تهران تماس بگیرید تا مشاوره اولیه را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تزریق توسط دکتر روحانی، در این مرکز دریافت کنید. مجموعه ما با استفاده از بروز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی در کنار کادر فنی مجرب باعث رضایت کامل تمامی مراجعه کنندگان شده است. شما عزیزان همچنین می‌توانید از آلبوم عکس‌های خدمات زیبایی ما به صورت آنلاین دیدن نمایید.

2.3/5 (6 نظر)

منبع
zenithcosmeticclinicsplasticsurgeryservices

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *