تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به صورت مردان و مراقبت های بعد از آن چیست؟

سم باکتری بوتولینوم معروف به بوتاکس، امروزه جایگاه بسیار ویژه‌ای در زمینه زیبایی و مراقبت از زیبایی دارد. این روزها تنها خانم‌ها داوطلب تزریق بوتاکس نیستند. چندی است که آقایان نیز برای رفع چین و چروک‌های پوست خود به  این روش کم خطر و موثر روی آورده‌اند. تزریق بوتاکس به صورت مردان موجب رفع نواقص صورتشان مخصوصا حرف چین‌های درشت و ریز می‌شود. البته این تزریق کاربرد بسیاری می‌تواند برای آقایان داشته باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به بهبود اسپاسم گردن، تنبلی چشم و تعریق زیاد اشاره نمود. عملکرد این سم به صورت فلج کردن عضله‌های ناحیه مورد نظر هستش. مثلا اگر به گوشه چشم که چروک افتاده باشد، تزریق شود، عضله‌های آن ناحیه دست از انقباض برمی‌دارند و چروک آن قسمت از بین می‌رود. به هر حال تزریق بوتاکس برای مردان تماما همراه با تاثیرات خارق‌العاده بر روی ظاهرشان است.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز با در بر داشتن کادر پزشکی بسیار ماهر و حاذق از جمله آقای دکتر روحانی، تمام خدمات مربوط به مراقبت از زیبایی را ارائه می‌دهد. ما در مجموعه رز از بهترین بوتاکس‌ها و متریال‌های استاندارد و شاخص جهت هدیه دادن زیبایی بیشتر به شما، استفاده می‌کنیم.

آیا مردان نیز می توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند؟

گذر زمان تاثیر یکسانی را روی پوست زنان و مردان خواهد گذاشت و تنها بسته به تفاوت های زندگی فردی اشخاص، رد پای این گذیر زمان و نتایجی که بر جای می گذارد، ممکن است یا شدید تر و عمیق تر و یا جزئی تر و سطحی تر باشد. مردان نیز مانند بانوان می توانند با انتخاب از تزریق بوتاکس برای کاهش عیوب و نواقص پوستی خود اقداماتی را انجام دهند. در واقع برای انجام تزریق بوتاکس، تفاوتی بین مردان و زنان وجود ندارد و هر دوی این دو گروه می توانند به یک اندازه از نتایج مفید این روش بی نظیر بهره مند شوند.

همانطور که امروزه نیز مشاهده می شود تزریق بوتاکس بین مردان نیز طرفداران خاص خود را یافته است. مردانی که بخاطر سبک زندگی اشتباه تغذیه ی ناسالم دنیای امروز و یا به علت عدم مراقبت صحیح از پوست خود دچار آسیب های بافت پوست شده و چین و چروک روی پوست صورت ایشان نمایان شده است. آن ها نیز می توانند برای دستیابی به اهداف مختلفی چون افزایش سطح اعتماد به نفس افزایش کیفیت تعاملات و روابط خود و مواردی این چنینی، تجربه ی این نتیجه ی لذت بخش از تزریق بوتاکس را به خود هدیه دهند.

 

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

نحوه انجام تزریق و عملکرد بوتاکس چگونه است؟

بوتاکس معمولاً در مطب پزشک باید انجام شود. لازم است پزشکی که این کار را انجام می‌دهد، دوره‌های آموزشی تزریق را گذرانده باشد. طی این روش ابتدا ناحیه مورد نظر بی حس می‌شود (بی حسی موقت)، سپس با آمپول‌های مخصوص که سوزن بسیار نازک و ریز دارند  تزریق سم بوتولینوم به عضلات صورت آقایان و نواحی که دچار چین و چروک شده باشند، انجام می‌گیرد. این تزریق معمولا درد آنچنانی ندارد و کاملا قابل تحمل است. پس از تزریق بوتاکس به صورت مردان، نوروتوکسین مانع ترشح پیام رسان عصبی “استیل کولین” در بدن می‌شود. اساساً، این اثر مهاری، پیام سیستم عصبی بدن را که به عضلات می‌گوید منقبض شوند را از بین می‌برد (به طور موقت). در عوض موجب ریلکس شدن ماهیچه‌های صورت می‌گردد. این شل شدن عضلات همان چیزی است که باعث کاهش چین و چروک می شود. عوارض نه چندان جدی بوتاکس معمولاً 1 تا 4 روز پس از تزریق ممکن است قابل مشاهده باشد.

البته میزان و طول آن در هر بدن متفاوت است. ممکن است بعد از انجام تزریق بوتاکس برای مردان کبودی کمی به وجود بیاید و پزشک توصیه کند که حداقل به مدت یک روز از انجام فعالیت های بدنی و نوشیدنی الکل خودداری کنید. حدود 1 تا 2 هفته طول می‌کشد تا تاثیر بوتاکس به حداکثر خود برسد. اثرات بوتاکس دائمی نیست. چروک‌ها معمولاً طی 3 الی 4 ماه پس از تزریق برمی گردند. اگر می‌خواهید ظاهرتان همیشه همینطور بماند لازم است که هر چند وقت یکبار این تزریق شارژ شود.

مطالب بیشتر: بوتاکس ابرو

تزریق بوتاکس به صورت مردان چگونه است؟

مزایای تزریق بوتاکس برای صورت مردان

 1. راه حل غیر جراحی برای حذف چین و چروک و خطوط ریز

برخلاف روش لیفت صورت و لیفت ابرو، بوتاکس یک روش غیرتهاجمی است که به طور کلی به بیهوشی کلی و بی حسی خاصی نیاز ندارد. در واقع، انجام این روش فقط چند دقیقه طول می‌کشد. این زمان را با زمان مورد نیاز برای انجام جراحی چین و چروک مانند لیفت صورت مقایسه کنید که حداقل سه تا چهار ساعت به طول می‌انجامد.

 1. نداشتن دوره نقاهت

بوتاکس اغلب به عنوان “روش بدون نقاهت” نیز شناخته می‌شود. زیرا شما می‌توانید در مدت زمان بسیار کوتاه در عرض نیم الی یک ساعت این کار را انجام دهید و در همان روز به محل کار خود یا خانه برگردید. به این معنا که به هیچ زمان خاصی برای بهبودی پس از تزریق بوتاکس به صورت مردان وجود ندارد. البته بسیاری از مردان در صورت مشاهده تورم یا کبودی خفیف پس از تزریق، ترجیح می‌دهند که کار را تعطیل کنند و به خانه بازگردند.

 1. به طور قابل توجهی ظاهر را جوان نشان می‌دهد

بزرگترین مزیت تزریق بوتاکس، به وجود آوردن یک پوست جوانتر و سرزنده تر است. بوتاکس در از بین بردن چین و چروک‌های ناخواسته و همچنین جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید بسیار موثر است. به راستی کدام یک از روش‌های جوانسازی پوست، مزیت و سرعت عملکرد بوتاکس را دارد؟

 1. یک روش تایید شده توسط سازمان جهانی دارو

بوتاکس یک نوروتوکسین است که توسط FDA برای درمان چین و چروک و خطوط ریز و درشت پوست، در خانم‌ها و آقایان تأیید شده است.

 

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس به گونه

نتایج و تاثیرات تزریق بوتاکس صورت مردان

عمل جراحی تزریق بوتاکس به حل بسیاری از مشکلات پزشکی کمک شایانی می کند. همچنین برای مردانی که متوجه فرایند پیری پوست خود شده اند و به دنبال رفع نشانه های می باشند، تزریق بوتاکس به عنوان شگفت انگیز ترین راه حل این مسئله پیشنهاد می شود.

حتی اگر شما مشتاق به انجام تزریق بوتاکس نمی باشید، موارد زیر را برای آشنایی بیشتر با جنبه های مثبت تزریق botox مطالعه کنید:

1- از تزریق بوتاکس، به عنوان یک فرآیند جوان کننده و از بین برنده ی چین و چروک پوست که همراه با جراحی های سنگین و عوارض جانبی خطرناک همراه نیست، نام برده می شود.در مقایسه ای سریع بین تزریق بوتاکس با سایر روش هایی که به اهداف مشابه انجام می شوند، متوجه برتری های روش تزریق که شامل سرعت بالای پروسه، نقاهت کوتاه، عوارض جانبی بسیار محدود می باشد، خواهید شد.

2- تزریق بوتاکس شما را به طرز چشمگیری چند سال جوان تر خواهد کرد. تزریق با رفع عیوب صورت، از بین بردن چین و چروک های پوست صورت و همچنین جلوگیری از ایجاد چین و چروک های جدید، تاثیر منحصر به فردی در به دست آمدن یک نتیجه ی بی عیب و طبیعی خواهد داشت.

3- بوتاکس تاثیر قابل توجه ای در افزایش اعتماد به نفس شما خواهد داشت. بوتاکس با از بین بردن چین و چروک های صورت و اصلاح عیوب موجود باعث افزایش روحیه، اعتماد به نفس و عزت نفس شما خواهد شد. همچنین این نکته در ارتقای سطح کیفیت زندگی و تعاملات فردی شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

مطالب بیشتر: بوتاکس پیشانی

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس به صورت مردان

اگرچه این روش توسط FDA بی خطر شناخته شده است، اما عوارض جانبی و خطراتی نیز برای آن وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. بیشترین عوارض زمانی ایجاد خواهند شد که افراد به دلایل مختلفی، از جمله عدم تمایل برای صرف هزینه بیشتر، به مراکزی مراجعه کنند که افراد غیر زشک و بی تجربه در آن اقدام به تزربق بوتاکس نمایند. در این صورت عوارض زیر در انتظار آنان خواهد بود:

 • اشک ریزی بیش از حد
 • علائم شبیه آنفولانزا
 • مشکلات بینایی در صورت بی تجربه بودن اپراتور
 • تورم و کبودی در محل تزریق
 • مشکلات تنفسی
 • سردرد
 • خشکی چشم
 • از دست دادن کنترل عضلات
 • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن
 • بی اختیاری ادراری

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

 • آقایانی که مشکلات حاد پوستی دارند
 • افرادی که دارای زخم‌های باز و خونی هستند
 • آقایانی که زیر 21 سال دارند
 • آقایانی که دچار عفونت پوستی در ناحیه مورد نظر هستند

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس صورت مردان

تزریق بوتاکس به صورت مردان مثل سایر اقدامات مراقبت از زیبایی نیازمند مراقبت دقیق و حساس می‌باشد. رعایت نکاتی که پزشک پس از انجام تزریق بوتاکس به صورت مردان توصیه می‌کند، در ماندگاری اثرات آن بسیار تاثیر گذار است. برای مراقبت از نواحی که بوتاکس دریافت کرده‌اند، رعایت موراد زیر توصیه می‌شود:

 • یکی از مهم ترین نکات قابل توجه بعد از تزریق بوتاکس به صورت مردان، این است که از پزشک خود تمرین‌های مناسب برای عضلات صورت را دریافت کنید. تمرین‌هایی همچون نحوه و زمان اخم کردن، خم کردن ابرو، حرکت دادن عضلات صورت و …، می تواند در افزایش کیفیت نتیجه ی تزریق مفید واقع شود.
 • در چهار ساعت اولیه بعد از انجام تزریق چربی، دراز نکشید و با دستان خود ناحیه ی مورد نظر را مالش ندهید.
 • از مالیدن هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی روی پوست صورت خود خودداری کنید.
 • استفاده از سونا و یا حمام بخار تا دو روز بعد از انجام تزریق بوتاکس ممنوع است.
 • تا 24 ساعت پس از تزریق اصلا خم و راست نشوید.
 • به مدت دو روز بعد از تزریق بوتاکس به صورت مردان، از انجام هرگونه ورزش سنگین و یا هر نوع فعالیت سنگین بدنی جدا پرهیز شود.

 

هزینه تزریق بوتاکس به صورت آقایان چقدر است؟

 هزینه هر سی سی بوتاکس بسته به گستردگی نواحی که دچار چین و چروک هستند، مارک بوتاکس و سن افراد متفاوت خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع دقیق از هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی رز، با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

0/5 (0 نظر)

منبع
tiegehealthline

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ