کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
آرایش بعد از تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

آرایش بعد از تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

تزریق بوتاکس یکی از رایج ترین درمان های زیبایی و آرایشی است. در درمان زیبایی تزریق بوتاکس از سم ترشح شده از باکتری بوتولینوم استفاده می شود. معمولا باکتری بوتولینوم این سم را در مواد غذایی ترشح می کند.

مصرف غذایی که در آن سم ترشحی باکتری بوتولینوم وجود داشته باشد باعث ایجاد مسمومیت غذایی می شود؛ اما امروزه کاربرد هایی از این سم پیدا شده که برای بدن انسان مفید است. یکی از این کاربرد های مفید درمان زیبایی تزریق بوتاکس است.

بیشتر استفاده درمان زیبایی تزریق بوتاکس بر روی صورت است. برای انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس بر روی صورت باید به موارد مختلفی مخصوصا به مراقبت های بعد از انجام درمان زیبایی تزریق Botox بر صورت دقت کنید.

غیر این صورت ممکن است بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس نتیجه دلخواهتان را ازتزریق Botox مشاهده نکنید. یکی دیگر از مواردی که به توجه زیادی قبل از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس نیاز دارد، انتخاب دکتر مناسب برای درمان زیبایی بوتاکس است.

در صورتی که دکتر انتخابی شما متخصص زیبایی نباشد و تجربه ای در تزریق بوتاکس نداشته باشد ممکن است نتواند تزریق بوتاکس را بخوبی انجام دهد و بعد از انجام درمان زیبایی بوتاکس، با عوارض و خطرات احتمالی آن مواجه شوید.

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف بدن چه تاثیراتی دارد؟

پس از گذشت مدتی از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس، بوتاکس تزریق شده بر روی اعصاب ناحیه ای که تزریق انجام شده تاثیر می گذارد و آن ها را غیر فعال می کند. در این صورت دیگر اعصاب پیامی ارسال نمی کنند.

برای مثال در تعریق بیش از حد کف دست، تعریق بیش از حد به دلیل بیش فعالی اعصاب و پیام های بیش از حد ارسال شده به غدد ترشح کننده عرق کف دست است و در صورتی که این اعصاب بر اثر تزریق بوتاکس غیر فعال شوند تعریق تا حد زیادی کاهش می یابد.

عملکرد درمان زیبایی تزریق بوتاکس در صورت هم به همین گونه است و با غیر فعال شدن اعصاب صورت بر اثر تزریق بوتاکس دیگر پیامی مبنی بر انقباض عضلات صورت ارسال نمی شود و عضلات منقبض باز می شود و به همین ترتیب چین و چروک هم کاهش یابد.

معمولا بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس ایجاد کمی تورم و کبودی عادی است اما تورم و کبودی ایجاد شده باعث می شود شما نتوانید نتیجه انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس را به خوبی مشاهده کنید.

اما جای نگرانی نیست تورم و کبودی حاصل از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس تا 3 روز بعد از گذشت تزریق بوتاکس فروکش می کند و شما می توانید از مشاهده نتیجه انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس لذت ببرید.

 

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف بدن چه تاثیراتی دارد؟

 

اما در صورتی که زمان بهبودی کبودی و تورم بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس بیشتر از 3 روز طول کشید حتما به پزشک متخصص زیبایی خود مراجعه کنید تا داروهای ضد تورم برای کاهش تورم بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس تجویز کند.

آیا بعد از تزریق بوتاکس می توان آرایش کرد؟

مواد آرایشی در صورتی که دارای مواد ضد عفونی کننده مانند گلیکولیک اسید و مواد ضد باکتریایی مانند سالیسیلیک اسید باشد ضرری برای پوست برای بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس ندارد.

اما در صورتی که این مواد در مواد آرایشی وجود داشته باشد ممکن است آرایش کردن با این مواد بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس باعث التهاب و قرمزی پوست شود.

یکی از نکات مراقبتی مهم بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس این است که تا یک روز پس از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس ناحیه ای که تزریق انجام شده است را مالش ندهید.

از آن جایی که انجام آرایش با مالش همراه است، انجام آرایش تا یک روز بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس توصیه نمی شود.

به این دلیل که اگر ناحیه ای که بوتاکس انجام شده را بمالید ممکن است مواد بوتاکس حرکت کند و به نواحی اطراف آن برود و تاثیر بگذارد و نتیجه درمان زیبایی تزریق بوتاکس را تحت تاثیر قرار دهد.

اما انجام آرایشی که با مالش همراه نباشد بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس نمی تواند مشکلی را به دنبال داشته باشد.

انجام چه کارهایی بعد از تزریق بوتاکس ممنوع است؟

بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس باید از انجام برخی کار ها اجتناب کنید تا نتیجه حاصل از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس شما تحت تاثیر قرار نگیرد و با عوارض جانبی و خطرات احتمالی درمان زیبایی تزریق Botox مواجه نشوید.

در پایین برخی از کار هایی که باید بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس از انجام آن ها اجتناب کنید برای شما ذکر شده است.

 1. همانطور که گفته شد از ناحیه ای که تزریق انجام شده را مالش ندهید و از لمس کردن آن ناحیه بپرهیزید.
 2. تا چند روز از خوردن مواد الکل دار پرهیز کنید. به این دلیل که الکل احتمال خونریزی بعد از انجام درمان زیبایی بوتاکس را افزایش می دهد.
 3. تا چند ساعت بعد از انجام درمان زیبایی دراز نکشید.
 4. از خوردن داروهای مسکن خودداری کنید.
 5. از انجام فعالیت های شدید و ورزش های سنگین تا چند روز بعد از انجام درمان زیبایی اجتناب کنید.
 6. به مدت 24 ساعت از لایه بردار های شیمیایی و لیزر و میکرودرم ابریشن استفاده نکنید.
 7. بدون تجویز دکتر متخصص زیبایی دارویی مصرف نکنید و حتما قبل از مصرف هر دارویی از دکتر متخصص زیبایی خود مشورت بگیرید.
 8. از مصرف دارو های رقیق کننده خون، شل کننده عضلانی، جنسینگ، ایبوبروفن، آسپرین خودداری کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

برای این که بهترین نتیجه را از درمان زیبایی تزریق Botox بگیرید باید علاوه بر اجتناب کردن نباید ها به انجام نکات مراقبتی درمان زیبایی تزریق بوتاکس هم بپردازید. برخی از نکات مراقبتی درمان زیبایی تزریق بوتاکس برای شما در پایین ذکر شده است.

 1. در صورتی که بعد از انجام درمان زیبایی دچار تورم شدید می توانید برای کاهش آن از کمپرس سرد یا تکه ای یخ استفاده کنید.
 2. برای کاهش تورم ایجاد شده بعد از انجام درمان زیبایی می توانید با مراجعه به پزشک متخصص زیبایی از پزشک متخصص زیبایی خود بخواهید داروی ضد تورم برای شما تجویز کند.
 3. اگر دچار کبودی بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس شدید می توانید از کرم های ضد کبودی و ویتامین k برای کاهش کبودی و تسریع بهبودی آن استفاده کنید.
 4. حتما قبل از انجام درمان زیبایی Botox injection از پزشک متخصص زیبایی خود نکات مراقبتی درمان زیبایی تزریق بوتاکس را برای اطمینان بیشتر بگیرید.
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ