کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو کدام است ؟

جدیدترین و بهترین روش کاشت مو ؟ این عنوان یکی از سوالاتی می باشد که اکثر متقاضیان کاشت موی طبیعی به دنبال آن هستند! همین دلیل باعث گردید تا محتوای جامعی را در رابطه با این موضوع تهیه و تنظیم نماییم تا شما کاربران گرانقدر به پاسخ سوالات خود برسید!

در حال حاضر 2 روش اصلی کاشت مو به نام FIT و FUT در کلینیک های معتبر کاشت مو در ایران و تهران در حال انجام می باشد. باید خدمت شما دوستان عرض کنیم که روش های دیگری از پیوند مو هم موجود بوده که در اصل زیر شاخه این دو روش اصلی مذکور می باشند . به طور مثال ( کاشت مو به روش SUT )

یک امر بسیار مهم در کاشت مو که باید به آن پرداخته شود این است که قبل از انتخاب روش، یک جلسه حضوری با پزشک متخصص و منتخب خود بگذارید تا تصمیم نهایی و متناسب با شرایط شما ، صورت پذیرد.

تفاوت روش های پیوند مو تنها به نحوه برداشت گرافت های مو از پشت سر افراد می باشد.

اگر بخواییم با مثال دقیق تر به این موضوع بپردازیم ، در روش FUT  برداشت مو جهت کاشت به صورت نواری ( یکجا ) انجام میگیرد ولی در روش FIT  گرافت های مو تک تک از پشت سر افراد برداشته می شوند.

خیلی از منابع اینترنتی چه در داخل ایران و چه در خارج ایران اقدام به انتشار مطالبی می نمایند که جدیدترین و بهترین روش کاشت مو در حال حاضر ، روش FUE می باشد .

اما به طور قطع نمیتوان از این روش به عنوان بهترین روش کاشت مو در ایران یاد کرد . به این علت که هر یک از روش ها معایب و مزایای خاص خود را دارند.

بهترین کاندید کاشت مو به روش FUT چه افرادی می باشند ؟

روش FUT ، محبوب ترین روش کاشت در بین پزشکان و متخصصان پوست و مو می باشد . به این علت که برداشتن نوار یک سانتیمتری شامل گرافت های مو از پشت سر فرد متقاضی این امکان را به بزشکان می دهد تا برداشت را به بهترین شکل ممکن انجام دهند که این امر مهمترین عامل پیوند موی موفق می باشد . در صورتی که روش مذکور در بین متقاضیان به دلیل برش و خونریزی اصلا محبوبیت بالایی ندارد!

پس از جداسازی نوار یک سانتیمتری بانک موی فرد ، این امکان وجود دارد تا به وسیله میکروسکوپ های بسیار پیشرفته و با دقت بالا گرافت های مو را بدون هیچ آسیب رسانی از هم جدا نمود.

در مجموع در این روش ، روند کاری پزشک متخصص برای پیوند موها به نسبت راحت تر از روش های دیگر از جمله FIT می باشد.

کاشت مو به روش FUT
اینفوگرافیک کاشت مو به روش FUT

اشاره مختصر و مفید به مزایای روش FUT در مقایسه با سیر روش ها

 1. در صورت نیاز می توان موهای پشت سر متقاضی را کوتاه نکرد.
 2. هزینه این روش از کاشت بسیار مناسب تر از سایر روش ها می باشد.
 3. مراحل برداشت گرافت و کاشت آن تنها در یک روز به طول می انجامد.
 4. کیفیت فولیکول ها در این روش بسیار بالا می باشد.
 5. کمترین میزان آسیب دیدگی به گرافت ها.
 6. قابلیت شناسایی واحد های فولیکولی توسط میکروسکوپ و جدا شدن آن ها.
 7. سرعت بالای برداشتن و کاشت گرافت ها

 

از جمله معایبی که میتوان به کاشت مو به روش FUT نسبت داد ، خونریزی نسبی و به جاماندن جای اسکار نسبت به سایر روشهای پیوند مو می باشد. که تنها راه پنهان کردن جای اسکار پس از کاشت در این روش بلند نگه داشتن مو ها می باشد.

به یاد داشته باشید در صورتی که شخص متقاضی امکان کاشت مو به روش FIT را داشته باشد ، دیگر نیازی نیست روش FUT را تجربه نماید!

البته مشورت با پزشک متخصص قبل از کاشت ، سبب می شود تا متقاضی بهترین تصمیم را بگیرد.

آیا می توان کاشت مو به روش FIT را بهترین روش کاشت مو نامید  ؟

آیا می دانید چه علتی سبب گردیده است تا کاشت مو به روش FIT در بین متقاضیان بیشترین محبوبیت را داشته باشد ؟ در پاسخ به علت این محبوبیت باید به شما بگوییم که در این روش نیاز به جراحی نمی باشد! به همین منظور نیازی به برداشت نوار پشت سر یا همان ” بانک مو ” نمی باشد. و اینکه در این روش، پیوند مو به صورت واحد به واحد صورت خواهد گرفت و در نتیجه زمان کاشت به کندی خواهد گذشت!

نکته ایی باید به آن اشاره نمود این است که در این روش فولیکول ها به طرز جداگانه از پشت سر جدا خواهند شد و سپس در ناحیه ایی از سر که فاقد مو می باشند کاشته می شوند.

کندی پیشرفت کار در برداشت گرافت ها در این روش سبب میگردد تا در صورت نیاز در 2 روز کاری کاشت صورت گیرد.

 

کاشت مو به روش FIT
اینفوگرافیک کاشت مو به روش FIT

مزایای کاشت مو به روش FIT در یک نگاه !

 1. در این روش پس از کاشت می توانید موهای خود را به اندازه دلخواه کوتاه کنید ! چون جای اسکار باقی نمی ماند!
 2.  خونریزی و درد نسبی بسیار کمتری نسبت به سایر روش ها دارد.
 3. بدون نیاز به جراحی جهت برداشت گرافت ها.

اشاره مختصر به معایب کاشت مو به روش FIT

 1. اگر قصد کاشت با این روش را دارید می بایست موهای خود را به مقدار تشخیص داده شده کوتاه نمایید.
 2. مدت زمان نسبتا زیاد کاشت در این روش نسبت به سایر روش ها.
 3. میزان تخریب بانک موی متقاضی در این روش در مقایسه با روش FUT بیشتر می باشد.
 4. هزینه روش FIT نسبت به روش FUT بیشتر می باشد.

قابل ذکر می باشد، اگر فرد متقاضی بانک موی مناسب و قوی را دارا باشد . پزشک کاشت مو پیشنهاد روش FIT را به فرد می دهد. مگر اینکه تصمیم خود فرد استفاده از روش دیگری باشد.

بهترین روش کاشت مو که در ایران از آن نام برده می شود چیست ؟

حتما عبارت ” کاشت مو به روش SUT ” را در جستجوهای خود در سطح اینترنت مشاهده کرده اید، که به عنوان بهترین روش کاشت مو در ایران مطرح شده است، سوال اینجاست که اگر پزشک متخصص در روش SUT مهارت های کافی را در پروسه برداشت فولیکول های مو توسط دستگاه را نداشته باشد ، آیا سبب آسیب رسانی به گرافت های مو می شود ؟ پاسخ ” صحیح ” است . در نتیجه تخصص و تجربه پزشک هم در نحوه کاشت دخیل می باشد .

بهترین روش کاشت مو ، روش SUT ؟

کاشت مو به روش SUT تکامل یافته روش FIT می باشد. که تنها تفاوت این دو روش در برداشت فولیکول ها می باشد. در روش SUT برداشت توسط دستگاه صورت خواهد گرفت .

این دستگاه سبب می شود تا سرعت برداشت گرافت ها به حد بسیار زیادی بالا رود، از طرفی همین سرعت زیاد باعث میگردد تا میزان آسیب رسیدن به گرافت های مو افزایش نسبی پیدا کند.

نتیجه مطلوب کاشت در روش SUT بسیار بالا می باشد! البته این امر بستگی به دقت زیاد برداشت فولیکول های مو دارد. همانطور که دقت در کاشت به روش FIT در برداشتن فولیکول ها اگر بالا باشد سبب نتیجه مطلوب می شود در روش SUT هم این موضوع صدق میکند.

تنها در صورتی می توان از کاشت مو به روش SUT به عنوان بهترین روش کاشت مو یاد کرد ، که افزایش سرعت در کنار دقت بالای برداشت فولیکول های مو صورت گیرد.

منظور از کاشت مو به روش ترکیبی چیست ؟

در این روش از کاشت مو ، ترکیبی از روش های FIT و FUT صورت می پذیرد . به این معنی که ابتدا گرافت ها از نوار پشت سر فرد متقاضی برداشته خواهد شد و در ناحیه ی فاقد مو کاشته می شود و برای تراکم بیشتر از روش FIT  برای برداشت فولیکول ها و کاشتن گرافت ها استفاده میگردد.

متقاضیانی که پوشش زیاد مو در ناحیه فاقد مو در سر برایشان بسیار مهم می باشد می توانند از این روش برای کاشت مو استفاده نمایند.

آیا کاشت مو به روش BHT هم جزِِو بهترین روش های کاشت مو می باشد ؟

حتما در سطح اینترنت به این موضوع برخورده اید که کاشت مو با برداشت فولیکول های موی سایر نقاط بدن هم امکان پذیر می باشد ؟این روش را کاشت مو به روش BHT می می نامند.

اگر بانک مو مناسبی جهت کاشت دارید اصلا به روش فکر نکنید! چون این روش تنها متناسب افرادی می باشد که فاقد بانک مو در پشت سر خود هستند و در نتیجه جهت برداشتن گرافت های مو مجبورند از سایر نقاط بدن مثل موی سینه و … استفاده نمایند.

به این مورد هم باید اشاره نمود که موهای سینه و … ممکن است بسیار محدود باشد و سبب گردد فرد متقاضی نتیجه مطلوبی از کاشت نداشته باشد.

البته از موهای ریش هم میتوان جهت کاشت مو در سر استفاده کرد اما به این دلیل که جای اسکار پس از برداشت گرافت ها به جای می ماند ، این امر توضیه نمیگردد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"بهترین روش کاشت مو کدام است ؟"

 1. شهروند ایرانی

  سلام
  برای کاشت مو در کسی که پسوریاز یس در سر دارد چه روشی استفاده میشود؟؟

  • مدیر

   سلام وقت بخیر تهران تشریف دارین؟ شما باید حضورا بیایین که توسط دکتر پوست و مو ویزیت بشین. یکشنبه ها از ساعت 12 تا 13 تشریف بیارین دکتر ببینن تشخیص بدن که کیس کاشت هستین یا خیر. شماره تماستون بفرمایید که برای وقت دهی باهاتون تماس بگیرن.

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ