کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو طبیعی تراکم بالا – پرطرفدارترین روش های پیوند مو

با نزدیک شدن به سنین بالای 30 سالگی، تقریبا دو سوم مردان به تدریج موهای خود را از دست می‌دهند. این آمار با عبور از 50 سالگی بیش از 85 درصد مردان را شامل می‌شود. البته این مشکل تنها در خصوص مردان نیست؛ در حال حاضر نیمی از زنان با مشکلات ریزش مو دست و پنجه نرم می‌کنند. با این تفاسیر قابل درک است که چرا انواع روش‌های ترمیم مو تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است.

امروزه تبلیغات متعددی در رسانه‌ها و فضای مجازی در این مورد به چشم می‌خورد. درحالی که بسیاری از این گزینه‌ها جز خالی کردن جیب شما و امیدهای واهی، نتیجه‌ی دیگری ندارند. از سوی دیگر در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشم‌گیری در خصوص روش‌های ترمیم و پیوند مو صورت گرفته است. این مطلب از سری مقالات کلینیک پوست و مو رز به بررسی روش‌ های پیوند مو، بهترین روش کاشت مو و مراحل کاشت موی طبیعی می‌پردازد.

اینفوگرافیک راهنمای کاشت مو

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679

کاشت موی سر چگونه انجام می شود؟

یکی از دغدغه‌های اصلی کاندید‌های پیوند فولیکولی مو در خصوص مراحل کاشت موی سر است. اغلب این افراد دوست دارند تا اطلاعات کاملی را در خصوص اینکه کاشت مو چگونه انجام می‌شود ؟ به دست آورند تا از استرس آن‌ها برای روز انجام عملیات پیوند مو کاسته شود. البته در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی شاهد ورود روش‌های گوناگونی به عرصه پیوند موی طبیعی هستیم. با این حال مراحل پیوند مو در تمامی آن‌ها یکسان بوده و تفاوت اصلی مربوط به متدی است که گرافت‌ها از بانک مو برداشته و در محل مورد نظر کاشته می‌شوند. طبق این گفته می‌توان کلیت مراحل کار را در کلینیک زیبایی رز مرحله زیر دسته‌بندی کرد:

نمونه عکس کاشت مو
نمونه عکس کاشت مو در کلینیک رز
 • آماده‌سازی بانک مو

اولین مرحله پیوند فولیکولی مو با آماده‌سازی بانک مو به منظور برداشت گرافت‌ها شروع می‌شود. در این مرحله پزشک متخصص طبق صلاح‌دید خود ناحیه دهنده را استریل کرده و سپس بی‌حسی موضعی در آن بخش از بدن اعمال می‌کند. بعد از اینکه بانک مو کاملا بی‌حس شد نوبت به مرحله بعدی کار می‌رسد.

عکس قبل و بعد کاشت مو بعد از ۲ ماه

 • برداشت گرافت‌ها از بانک مو

دومین مرحله مربوط به برداشت گرافت‌ها از بانک مو است. همان طور که گفته شد روش‌های مختلفی برای کاشت موی سر وجود دارند. در نتیجه شیوه برداشت گرافت در هر روش سبک خاص خود را دارد اما در تمامی روش‌ها باید این مرحله از کار با دقت و تخصص بسیار بالایی انجام گیرد. اینکه کدام روش برای بیمار اعمال شود بعد از انجام تمامی بررسی‌های لازم و در نظر گرفتن انتظارات بیمار از کاشت مو تعیین می‌شود.

عکس واقعی کاشت مو

 • آماده‌سازی گرافت‌ها برای کاشت

بعد از اینکه گرافت‌ها با موفقیت از بانک مو برداشته شدند نوبت به آماده‌سازی آن‌ها برای کاشت می‌رسد. در این مرحله از کار پزشک گرافت‌ها را با توجه به متدی که برای آن در نظر گرفته زیر میکروسکوپ قوی به صورت تار به تار در آورده و آماده کاشت می‌کند.

نمونه کاشت مو خانم ها در کلینیک رز

 • آماده‌سازی ناحیه کاشت

اکنون که تمامی مراحل برداشت و آماده‌سازی گرافت‌ها سپری شدند می‌توان عملیات پیوند مو را انجام داد. اما قبل از شروع به کار باید منطقه کاشت همانند بانک مو آماده‌سازی شود. برای این منظور ناحیه کاشت استریل شده و این بار بی‌حسی موضعی در این ناحیه اعمال می‌شود.

تصویر قبل و بعد پیوند موی طبیعی از نزدیک

 • انجام عملیات کاشت مو

آخرین مرحله از کاشت طبیعی مو مربوط به انجام عملیات اصلی است. به این معنا که در این بخش کاشت گرافت‌های آماده‌سازی شده انجام می‌شد و با اتمام کار کل پروسه نیز به پایان می‌رسد. همان طور که گفته شد فناوری که برای کاشت مو به کار برده می‌شود با توجه به روش عمل می‌تواند از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد. اینکه چه روش کاشتی انتخاب شود به عوامل متعددی بستگی دارد و باید به پیشنهاد پزشک متخصص بعد از انجام بررسی‌های لازم انتخاب شود.

کاشت مو حرفه ای در کلینیک رز

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02148679
انتظارات پس از کاشت موتغییرات ناحیه کاشت موتغییرات ناحیه بانک مو
روز اولدر صورت صلاحدید پزشک، زدودن خون و پوسته‌های سر با شامپو بچه یا هر محلولی که پزشک توصیه کرده باشدمواردی که ممکن است تجربه شوند: احساس بی حسی، سوزش و درد.
روز سوم عدم خونریزی نواحی کاشت شده، ایجاد قرمزی، سوزش و تورم نسبیکاهش نسبی درد و سوزش
روز هفتمنوک زدن مو در کف سر، کاهش چشمگیر قرمزی، سوزش و تورم پوستتا حد زیادی درد و سوزش و سایر علائم آزار دهنده در این قسمت از بین می‌رود
روز چهاردهمافراد با دیدن ریزش موهای کاشته شده دچار وحشت می‌شوند، اما این وضعیت نشان دهنده درست پیش رفتن درمان است.در صورت داشتن زخم باز یا بخیه در پست سر یا بدن، این ناحیه شروع به بهبود و بخیه شروع به جذب شدن می‌کند.
یکماه پس از عملفاز استراحت فولیکولی. در این مرحله افراد با نهایت تعجب خواهند دید که هیچ مویی در نواحی کاشت شده وجود ندارد. این حالت نیز طبیعی است و با گذشت زمان اصلاح خواهد شد.فرد هیچ درد یا سوزش یا تورمی نخواهد داشت. با این حال باید به بهداشت این منطقه به خوبی رسیدگی کند تا دچار عفونت نشود.
5 ماه بعدموها از فولیکول‌های تازه کاشته شده جوانه می‌زنند. گرچه نازک و کم رنگ هستند اما بسیار دلگرم کننده خواهند بود.بهبودی حداکثری منطقه بانک مو. رفع احتمال بروز عفونت
9 ماه بعدموها شروع به ضخیم شدن می‌کنند. رنگ آن‌ها به موهای دیگر شبیه تر می‌شود.بهبود کامل منطقه بانک مو از لحاظ ظاهری
یکسال بعدشروع به افزایش تراکم موی سربهبود کامل منطقه کاشت مو
دو سال بعدپر شدن کامل ناحیه کاشت شده از موهای طبیعی خود شخصبهبود کامل منطقه کاشت مو

مناسب ترین روش پیوند موی طبیعی

ویژگی های بهترین روش کاشت موی طبیعی

پیش از معرفی انواع روش‌های مرسوم کاشت مو، بهتر است با برخی جزئیات آشنا شوید. اگر ریزش موی زیادی دارید، شامپوها، مکمل‌ها و درمان‌های خانگی کمکی به شما نمی‌کنند. در واقع دلیل ریزش‌های شدید این است که فولیکول‌ها وارد مرحله‌ی استراحت شده‌اند و رشد مو متوقف شده است. در این شرایط داروهای تایید شده‌ای وجود دارد که پس از مراجعه به متخصصین این زمینه می‌توانید درمان را شروع کنید. افرادی که فولیکول‌های خود را از دست داده‌اند، روشی کاملا مفید و پربازده است. در واقع کاشت مو طبیعی تنها روش اثبات شده‌ای است که می‌توان با آن رشد مو را به مناطق طاس سر بازگرداند. بهترین روش پیوند مو بر اساس نتیجه‌ی نهایی، طول دوره‌ی درمان، سطح جراحات ایجاد شده و در نهایت میزان رضایت بیمار مشخص می‌شود.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟
انواع روش های کاشت مو

انواع روش‌ های کاشت مو طبیعی

برای انتخاب بهترین روش کاشت مو برای خود ابتدا بهتر است با انواع روش‌های پیوند مو آشنا شوید. پیوند مو به دو صورت FUT (پیوند واحد فولیکولار) و FUE ( استخراج واحد فولیکولار) انجام می‌شود.عکس عمل کاشت مو

• کاشت مو FUT

این روش به صورت برداشتن یک نوار نازک از پوست همراه با فولیکول‌های مو از ناحیه‌ی بانک مو است. قسمت پشتی سر که کمتر مستعد طاسی است، عموما به عنون ناحیه‌ی بانک مو انتخاب می‌شود. از این پوست گروه‌های جزئی از بافت‌های حاوی فولیکول مو جداسازی و برای پیوند آماده می‌شوند. هر نوار به گرافت‌های کوچک واحدهای فولیکولی منفرد از یک تا چهار تار تقسیم می‌شود. این بافت‌ها در نواحی که نیازمند فولیکول‌های مو هستند، قرار می‌گیرند. پیوند موی طبیعی با استفاده از روش اف یو تی بیش از 20 سال است که توسط متخصصان انجام می‌شود؛ نتایج موثر کاشت مو به روش FUT، این روش را برای سال‌ها به عنوان بهترین روش کاشت مو طبیعی معروف نمود.

کاشت مو به روش FUT

• پیوند مو FUE

کاشت مو با تراکم بالا به روش FUE برای رفع معایب روش FUT و دستیابی به نتایجی مشابه آن اعمال شد. عملکرد مشابه این روش شامل برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه بانک مو و کاشت در نواحی طاس سر است. اما برخلاف FUT، در این نوع عمل پیوند مو، فولیکول‌ها به طور مستقیم و بدون جداسازی لایه‌ی پوستی برداشته می‌شوند. روش نوین که زمان بیشتری به طول می‌انجامد، جراحت کمتری در سر ایجاد می‌کند. به این ترتیب طول دوره درمان کوتاه‌تری در مقایسه با روش FUT دارد.

عکس بعد از کاشت مو در کلینیک تخصصی رز
عکس بعد از کاشت مو در کلینیک تخصصی رز

• پیوند مو FIT

از دیگر روش ‌های پیوند مو می‌توان به کاشت مو به روش FIT اشاره کرد. فرآیندی که به دلیل ایجاد جراحت زیاد و بازدهی پایین و نیز ابداع روش‌های پربازده‌تر، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیوه‌ی عمل به این صورت است برای برداشتن فولیکول‌های مو، ابتدا بخشی از پوست سر برداشته می‌شود. سپس فولیکول‌های مو در زیر میکروسکوپ جدا سازی شده و برای کاشت آماده می‌شوند. بخیه زدن از معایب بزرگ این عمل است که طول دوره درمان را طولانی‌تر می‌کند.

کاشت مو به روش FIT

• پیوند مو SUT

اس یو تی یکی از روش های عمل پیوند طبیعی مو و رایج در کلینیک پوست و مو رز است. در روش کاشت مو به روش SUT از دستگاه‌های بسیار دقیقی جابجایی فولیکول‌ها استفاده می‌کند. در نتیجه این روش پیوند موی طبیعی دقت بالاتری در مقایسه با روش‌های دستی داشته و عملکرد سریع‌تری خواهد داشت. در حین خروج فولیکول‌های مو کمترین آسیب متوجه فولیکول‌ها و نیز پوست سر می‌شود. به همین دوره درمان کوتاه‌تری دارد. در شرایطی که بیمار بانک موی مناسبی در نواحی پشت سر نداشته باشد، با کمک این دستگاه می‌توان از نواحی دیگری برداشت فولیکول انجام داد. عملکرد سریع‌تر، دوره درمان کوتاه‌تر و ظرافت و دقت بالاتر، از دلایل محبوبیت این روش است.

عکس قبل و بعد کاشت مو به روش اس یو تی

• پیوند مو سلول های بنیادی

محققان امید زیادی به این روش دارند. بسیاری از تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد در آینده‌ای نزدیک می‌توان این روش را به عنوان بهترین روش کاشت موی طبیعی معرفی نمود.

عکس کاشت مو تازه

• روش مزوتراپی مو

مزوتراپی مو در واقع روشی برای تحریک فولیکول‌های مو است. به ویژه در مراحلی که فولیکول‌ها در فاز استراحت قرار دارند، تزریق ترکیبی از مواد دارویی به نواحی گسترده‌ی سر منجر به رشد مجدد موها می‌شود.

نمونه کاشت مو طبیعی و پرتراکم در کلینیک رز

• میکروگرافت

یکی از بهترین روش‌های کاشت طبیعی مو که موفق شده در مدت زمان بسیار کم در بین افراد طرفداران زیادی را پیدا کند کاشت موی میکروگرافت نام دارد. در نتیجه افرادی که از کم‌پشتی موهای خود رنج می‌برند می‌توانند با کم‌ترین دردسر به ظاهر دلخواه خود رسیده و تا پایان عمر خود از داشتن موهایی زیبا و طبیعی لذت ببرند. خوشبختانه هر دو گروه زنان و مردان می‌توانند از این روش بدون هیچ گونه اذیتی استفاده کنند. از آنجایی که کاشت مو به روش میکروگرافت به عنوان یک روش محبوب شناخته می‌شود در این مقاله قصد داریم تا به تمامی جزئیات مربوط به آن اشاره کنیم. در صورتی که احساس می‌کنید این روش می‌تواند تا حد بسیار زیادی انتظارات شما را برآورده کند تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عکس کاشت مو بعد از 2 هفته
عکس کاشت مو بعد از 2 هفته توسط دکتر رضا روحانی

آخرین پیشرفت های کاشت مو به روش FUE

نوآوری‌های کاشت مو روز به روز در حال توسعه است. هر یک از این روش‌ها برای کاهش عیوب روش‌های پیشین و بهبود عملکرد پیوند مو پیشنهاد می‌شوند. در ادامه مختصری از این روش‌ها و پیشرفت‌های هریک معرفی می‌شوند:

پیشرفته ترین روش پیوند موی طبیعی

• کاشت مو طبیعی به روش “NeoGraft”

نیوگرافت یکی از زیرشاخه‌های کاشت مو طبیعی به روش FUE است. این روش در مقایسه با روش FUE، زمان عمل کوتاه‌تر، جراحت کمتر و میزان فولیکول‌های پیوندشده‌ی بیشتری به همراه دارد. از مزایای این روش اینکه نه تنها جای زخمی به جای نمی‌ماند، بلکه نتایج بسیار طبیعی‌تری خواهد داشت. این مسئله که کدام روش عملکرد بهتری ارائه می‌دهد، نیاز به نظرات کارشناسانه‌ی افراد متخصص دارد. لذا برای کسب مشاوره کاشت موی طبیعی و انتخاب بهترین روش کاشت مو می‌توانید به مرکز تخصصی رز مراجعه فرمایید.

تصویر واقعی کاشت مو بعد از ۱ سال

• روش Bio Grafts

مکانیزم برداشت و کاشت فولیکول‌ های مو به همان ترتیب روش FUE است. با این تفاوت که فولیکول‌های برداشت شده برای مدت کوتاهی در خارج از بدن و درون محلول ویژه‌ای نگهداری می‌شوند. این محلول شامل ترکیبی از مواد مغذی آلی شامل بیوتین است که به تقویت فولیکول‌ها کمک می‌کند.

عکس پیش بینی کاشت مو در سال 2022

• روش ICE grafts

این روش نیز جزو گروه FUE محسوب می‌شود و کل فرآیند مشابه با روش Bio Grafts است. تنها تمایز این روش این است که فولیکول‌ها درون محلول ویژه‌ای با دمای پایین نگهداری می‌شوند. دمای پایین به افزایش طول عمر و نشاط فولیکول های مو کمک می‌کند.

عکس بهترین نتیجه کاشت مو توسط دکتر رضا روحانی
عکس بهترین نتیجه کاشت مو توسط دکتر رضا روحانی

کاشت موی ترکیبی چگونه است؟

شاید اصطلاح پیوند موی ترکیبی کم و بیش به گوشتان خورده باشد. اما آیا با مفهوم این روش آشنا هستید؟ این روش چندان نوین و متفاوت نیست. بلکه کاشت مو به روش ترکیبی از دو روش FUE و FUT می‌باشد؛ به این ترتیب که در نواحی گسترده‌ی طاس سر روش FUT اعمال می‌شود و برای افزایش تراکم ناحیه فولیکول‌ها مستقیم کاشته می‌شوند (روش FUE). این روش برای کاشت مو جلوی سر و نیز کاشت مو پشت سر بازدهی مناسبی ارائه می‌کند.

عکس کاشت مو با تراکم بالا در کلینیک رز
عکس قبل و بعد کاشت مو با تراکم بالا در کلینیک رز

کاشت مو با تراکم بالا

از جمله خواسته‌های اکثر افرادی که به دنبال پیوند مو می‌روند این است که پزشک متخصص از تکنیک‌های کاشت مو با تراکم بالا استفاده کند. البته ناگفته نماند که موارد بسیار زیادی می‌توانند در انجام کاشت مو با بیشترین تراکم دخیل باشند. بنابراین حتما قبل از اقدام به کاشت تحقیقات لازم را انجام دهید تا فریب وعده‌های دروغین بسیاری از کلینیک‌ها را نخورید. از لحاظ علمی و پزشکی منظور از تراکم بسیار بالا استفاده از حداکثر تعداد گرافت مویی است که می‌توان به فرد متقاضی پیوند زد و این رقم چیزی در حدود ۴۵۰۰ تا می‌باشد. پس اگر کلینیکی ادعا کرد که بیشتر از این رقم را می‌تواند به شما ببخشد مطمئن شوید که یک وعده غیر واقعی بوده و هرگز محقق نخواهد شد. البته با تکنیک‌های پیشرفته و تخصص بالا کلینیک‌هایی نیز هستند که می‌توانند به رقمی در همین حوالی دسترسی پبدا کنند. بنابراین فراموش نکنید که رسیدن به این عدد بسیار دشوار بوده و به تخصص بالایی احتیاج دارد؛ پس حتما در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک خود دقت داشته باشید.

عکس قبل و بعد کاشت مو با بیشترین تراکم
عکس قبل و بعد کاشت مو با بیشترین تراکم در کلینیک رز

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا

روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان به کمک آن‌ها به کاشت مو با تراکم خیلی بالا نزدیک شد. اما در بین تمامی این روش‌ها استفاده از روش ترکیبی توصیه می‌شود. این روش که ترکیبی از دو روش FUT و FIT است به عنوان بهترین روش کاشت مو طبیعی با تراکم بالا شناخته می‌شود. این روش بیشتر برای اشخاصی که میزان ریزش مو و طاسی خیلی بالایی دارند پیشنهاد داده می‌شود. از جمله مزایای روش‌ ترکیبی در بین سایر روش‌های کاشت مو با تراکم بالا می‌توان به صرفه‌جویی در زمان، مقرون به صرفه بودن.

بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا در سال ۲۰۲۲

موفقیت بالای آن اشاره کرد. البته در کنار تمامی این مزیت‌ها همانند هر روش دیگری بیمار می‌تواند شاهد برخی معایب مثل باقی ماندن جای بخیه به دلیل استفاده از هر دو روش و وجود زخم های عمیق تر، وجود بانک مو قوی، احساس درد بیشتر نسبت به سایر روش‌ها و … اشاره کرد؛ که به دلیل در پی داشتن نتیجه بسیار خوب و رضایت‌بخش کار کاملا قابل چشم‌پوشی خواهند بود.

عکس کاشت مو طبیعی با بالاترین تراکم

در صورت تمایل به مشاهده عکس کاشت مو طبیعی با بالاترین تراکم می‌توانید به بخش گالری مراجعه فرمایید.

کدام روش پیوند مو برای شما مناسب تر است؟

در میان انواع روش‌های کاشت مو به سختی می‌توان بهترین روش کاشت مو را انتخاب کرد. چرا که هر روش مزایا و معایب خاص خود را دارد. در مجموع برای این کار باید نسبت به مزایا، معایب و عوارض کاشت مو آگاه باشید. سپس بر اساس نظرات پزشک متخصص، بهترین روش را انتخاب کنید. در واقع این تصمیم که کدام روش نتیجه‌ی بهتری برای شما خواهد داشت، نیاز به نظرات کارشناسی شده دارد. کاشت و پیوند مو طبیعی باید به شکلی انجام شود که هیچ نشانی از جای کاشت به چشم نیاید. در واقع هدف مخاطبین از کاشت مو طبیعی، داشتن چهره‌ای طبیعی‌تر است. نه ظاهری عروسکی مانند! بنابراین مرکز خدمات پوست و مو باید با حساسیت‌های لازم انتخاب شود. برای یافتن بهترین روش کاشت مو طبیعی متناسب با وضعیت خود، لازم است با متخصصان ما در ارتباط باشید.

عکس قبل و بعد بهترین روش پیوند مو

بهترین روش پیوند مو تا چه حد موفقیت آمیز است؟

درصد موفقیت پیوند مو به موارد متعددی وابسته است که در جلسات ویزیت کاشت مو طبیعی مشخص می‌شود. در مجموع بازدهی روش کاشت مو طبیعی با هر روشی، تحت تاثیر عواملی نظیر تراکم مو در ناحیه‌ی بانک مو، ضخامت مو و حد ریزش مو قرار دارد. علاوه بر این موارد، بیماری‌های ژنتیکی، دیابت و مشکلات تیروئیدی نیز بر فولیکول‌های کاشته شده تاثیرگذارند. فاکتور مهمی که موفقیت کاشت موهای شما را تضمین می‌کند، میزان تجربه و تبحر جراح است. به این جهت برای انجام پروسه‌ی کاشت موی طبیعی باید به یکی از مراکز معتبر زیبایی مراجعه کنید. کلینیک تخصصی رز با در اختیار داشتن تیم کاملی از جراحان و متخصصان زیبایی همراه با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا آماده‌ی ارائه‌ی خدمات کاشت موی طبیعی به شما عزیزان می‌باشد.

عکس کاشت مو بعد از 14 روز توسط دکتر روحانی

هزینه پیوند موی طبیعی

همانند تمامی روش‌های پیوند مو، در کاشت مو با تراکم بالا نیز عوامل بسیار زیادی در هزینه نهایی کار تاثیرگذار خواهند بود. از جمله این موارد می‌توان به میزان قوی یا ضعیف بودن بانک مو، حد طاسی و میزان تراکم درخواستی توسط بیمار، دستمزد پزشک متخصص، قیمت‌های کلینیک با توجه به خدمات ارائه داده شده و … اشاره کرد. بنابراین بهتر است قبل از تصمیم‌گیری بابت شیوه انتخابی خود با پزشک خود جلسه مشاوره‌ای برگزار کنید تا بهترین و مناسب‌ترین روش با توجه به بودجه و شرایط شما انتخاب شود. تیم تخصصی ما تمام تلاش خود را می‌کند تا معقول‌ترین هزینه پیوند مو با تراکم بالا کاری با کیفیت بسیار خوب را تحویل مراجعه کننده های خود دهد. برای مشاوره و دریافت ویزیت کاشت مو با مشاورین زیبایی ما در کلینیک پوست و مو تماس بگیرید.

عکس کاشت مو بعد از 6 ماه
عکس کاشت مو بعد از 6 ماه توسط دکتر روحانی کلینیک رز

منابع: https://www.themaitlandclinic.com،  https://robbreport.com/

4.2/5 (5 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

‫158 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر تهران تشریف دارین؟ شما باید حضورا بیایین که توسط دکتر پوست و مو ویزیت بشین. یکشنبه ها از ساعت 12 تا 13 تشریف بیارین دکتر ببینن تشخیص بدن که کیس کاشت هستین یا خیر. شماره تماستون بفرمایید که برای وقت دهی باهاتون تماس بگیرن.

 1. با سلام و خسته نباشید
  موهای من نازکه و خیلی هم کم پشته آیا برای کاشت مو از موهای خودم استفاده میشه ؟ چون نازکه می پرسم

  1. سلام دوست من
   لطقا برای مشاوره به صورت کاملا رایگان در این زمینه به شماره زیر در واتس اپ پیام ارسال کنید.
   09106581418
   میتونید هر سوالی که دارین بپرسین تا مشاورین ما کمکتون کنند.

 2. سلام
  برای دریافت نوبت باید چکار کنم و چند روز قبل اقدام کنم و طی چند جلسه کاشت انجام میشه و نیاز به چند روز مرخصی هست که از سرکار بگیرم ؟

  1. سلام و عرض ادب
   جهت دریافت نوبت می توانید با مشاورین آنلاین و تلفنی کلینیک رز در تماس باشید.
   کاشت مو در کلینیک رز در یک جلسه انجام میشود و نیاز هست تا 1 هفته بعد از کاشت مو به استراحت بپردازید.
   پیروز و استوار باشید.

 3. دکتر عزیز یک سوالی داشتم امیدوارم پاسخ بدین بعد از کاشت موهای پشت سرم ریزش پیدا می کنه ؟

 4. توضیحات شما عالی است اما سوالی که اینجا مطرح می شود این است که من به تالاسمی مینور مبتلا هستم ایا امکان کاشت برای بنده وجود دارد ؟

 5. سلام
  من موهام کم پشته برخی کلینیک ها گفتن که ترمیم نیازه برخی میگن کاشت. نظر شما دکتر در این مورد چیه ؟ ترمیم رو پیشنهاد میدین یا کاشت رو ؟ هزینه ها به چه شکله ؟

 6. سلام متاسفانه بنده یک اشتباهی انجام دادم و بخاطر قیمت پایین تر به کلینیک دیگه ای مراجعه کردم و بعدها متوجه شدم که هزینه ای که دریافت کردن برای اون روش، اون متدی نبود که گفته بودن و نتیجه دلخواه خودمو ندیدم. موها رشد نکردن. ایا امکان کاشت مو مجدد روی موهای بنده وجود داره ؟

 7. عموهای من و پدرم طاس هستند و بنده در سن 38 سالگی نیز به طاسی دچار شده ام و بخش زیادی از موهای من ریخته. من از چه روشی می توانم استفاده کنم برای کاشت که نتیجه رضایت بخشی داشته باشد ؟ هزینه رو هم محبت بفرمایید

 8. سلام
  من روش هایی که شما معرفی کردین رو مطالعه کردم و متاسفانه متوجه نشدم کدوم روش کامل تر و بی نقض تر هست ؟ میشه من رو در این مورد راهنمایی کنید

 9. سلام
  ممنون از مقاله خوبتون خیلی مفید و کامل بود مخصوصا برای من که میخواستم کاشت مو انجام بدم و از سایت تخفیفی ویرابرگ استفاده کنم. خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم.
  موفق باشید

 10. الان بی نقص ترین روش و متد کاشت ابرو چیه که نتیجه دائمی و خوبی داشته باشه کدومو پیشنهاد میدین

 11. 30 سالمه و تو مشهد کاشت ابرو اف ای تی زدم حدود 5 سال قبل و الان خیلی ریزش پیدا کرده و موهای کف سرم پیداست از یکی از اشناها تو تهران تعریف شما رو شنیدم ایا مجدد امکان کاشت برای من وجود داره چون قبل از این کاشت انجام دادم ؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله امکان کاشت مجدد دارین و باید بانک موی شما بررسی شود.
   میتوانید از طریق شماره زیر در واتس اپ تصاویر موهای خود را ارسال کنید و مشاوره بگیرید:
   09052106009

  1. سلام دوست عزیز وقت بخیر
   شما می توانید از طریق شماره زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید و در صورت لزوم تصویر سر خودتون رو برای مشاور ارسال کنید تا دقیق شمارو راهنمایی کنند:
   09106581418

 12. با سلام من به واسطه شغلم تو محیط پراسترسی هستم بعد از کاشت مو استرس ممکنه که تاثیربذاره وموها کاشت شده رشد نکنن ؟

  1. سلام وقت بخیر دوست عزیز
   اگر دلیل ریزش موهای شما تا کنون استرس زیاد بوده باشد امکان دارد بعد از کاشت هم این موضوع ادامه پیدا کند.
   این موضوع باید توسط مشاورین ما بررسی شود. میتوانید با شماره زیر از طریق واتس اپ در ارتباط باشید:
   09106581418

  1. سلام خدمت شما همراهان کلینیک رز
   شما باید حضورا تشریف بیارید کلینیک پزشک جای شکستگی رو بررسی کنند. اگر خونرسانی ناحیه شکستگی مشکلی نداشته باشه کاشت شما انجام میشه دوست عزیز.
   می تونید برای تعیین وقت مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید یا در واتس اپ پیام ارسال کنید:
   09106581418

 13. سلام و عرض ادب
  ایا تبریز کلینیک دارین یا حتما نیازه که به تهران مراجعه بشه ؟ چند روز نیازه تهران بمونم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   کلینیک رز در حال حاضر در شهر تبریز شعبه ندارد. می توانید به تهران مراجعه کنید و با اطمینان کامل کاشت خودتون رو انجام بدین.
   کاشت موی شما طی یک روز انجام می شود و میتوانید به شهر خود بازگردید.

  1. سلام وقت بخیر
   روش SUT در ایران انجام نمیشه و با دستگاه انجام می شود و فقط برای اطلاع شما عزیزان در حد مقاله ارائه شده است. ولی در روش FIT و FUT تعداد گرافت های بیشتری برداشت و کاشت می شود. پیشنهاد ما روش ترکیبی می باشد که ترکیب دو روش FUT و FIT می باشد. البته این موضوع باید توسط مشاورین کلینیک رز بررسی شود. میتونید از طریق واتس اپ با مشاورین ما در ارتباط باشین.

  1. سلام وقت بخیر
   روش کاشت به طور دقیق بعد از مشاوره مشخص خواهد شد.
   میتوانید به روش FUT و FIT و یا ترکیبی در کلینیک رز کاشت مو انجام دهید.
   از طریق واتس اپ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   باید حضورا تشریف بیارید بعد از کاشت تا زمان رو به شما اعلام کنند البته ممکن است بنا به تشخیص پزشک مزوتراپی گزینه مناسب تری باشد.

 14. با سلام اگر کسی کم کاری تیروئید داشته باشه و البته تحت کنترل با قرص لووتیروکسین باشه آیا بعد از کاشت مو بازم موهای کاشته شده نازک و ضعیف میشه و ممکنه بریزه؟ چون میگن کم کاری تیروئید توی طولانی مدت باعث کم شدن حجم مو میشه و کاریش هم نمیشه کرد چون هورمونی هست

 15. سلام یک سوال داشتم از خدمتتون

  اگه فردی بخواد کاشت مو بکنه ولی از موهایی که پشت سرش که پیوند میزنید کم پشت باشه چجوری ممکنه کاشت مو بکنه؟

 16. سلام وقت خوش براي كاشت مو بايد سن خاصي داشت ؟؟؟پسر من ١٨سالشه و جلوي موهاش كم پشته براي پيشگيري از كچلي (چون ژنتيكش رو دارن) ميتونن اقدام به كاشت كنن تا موها پرپشت بشه؟؟؟و ايا پي ار پي يا مزو يا كربوكسي تراپي ميتونه قبل از كاشت مفيد باشه؟ هزینه ش رو هم محبت بفرمایید

 17. سلام وقت بخیر ، ی سوال دارم بعد از کاشت سر و صورت باد میکنه و خیلی ضایع میشه؟

 18. کاشت مو ترکیبی انجام میدین هزینه ش چقدره و برای من ک موهام زنتیکی ریخته جوابه ؟

 19. ببخشید مزو و پی آر پی برای درمان ریزش موی ارثی و هورمونی و ژنتیکی موثر هستش؟؟ یا اینکه روش دیگری پیشنهاد میدین

 20. وقت بخیر،ریزش موی ارثی دارم و اگر از ماینوکسیدیل استفاده نکنم کف سرم کاملا مشخصه- میخواستم بدونم میتونم کاشت بدون تراشیدن مو انجام بدم؟

 21. سلام خیلی دوس دارم کاشت کنم اما از این بیماری میترسم کاش واکسن ها رو سریع بیارن که من زودتر اقدام کنم نمونه هاتونو می بینم حسرت میخورم کارتون عالیه از همکارم تعریف شما رو بسیار شنیدم

 22. دکتررررر عزیز و مهربان غیر از سر ازکجای بدن میشه موبرداشت جهت کاشت؟ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام دوست عزیز
   ما برای کاشت از بانک موی پشت سر و ریش استفاده می کنیم. از موهای بدن به هیچ عنوان استفاده نمی‌شود به این دلیل که موها کرکی می شوند و جواب نخواهید گرفت.

 23. کارتون واقعا عالیه🙌
  ایکاش همه این قابلیتو داشتن که با انجام کاشت مشکلشون برطرف بشه و دیگ نیازی به استفاده از پروتز و چیزهای دیگ نباشه ولی خب متاسفانه اینطور نیست

 24. ببخشید سوالی دارم، مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت کمک کننده هست؟ تو مقاله هاییکه در سایتها خوندم همگی مفید میدونن مصرف ماینوکسیدیل رو، نظر شما چیه؟

 25. همسر من پیش شما کاشت انجام دادن و خیلی راضی هستند فقط چندتا سوال دارم ازتون لطفا واتساپتون چک کنید

 26. دکتر جان
  خواستم بدونم آیا میشه از ریش استفاده کردبرای کاشت ؟؟مودرمیاد اگه اینکارو بکنیم ؟؟چون دوس ندارم از بانک موی پشت سرم استفاده بشه اصلا نمیخوام به موهای سرم دست بزنم ریشای پرپشتی دارم

  1. سلام دوست عزیز
   میشود از ریش استفاده کرد و ما برای کاشت از پشت سر یا به صورت نواری یا به صورت دونه دونه برداشت می کنیم همراه با موی ریش. به این دلیل که کاشت مو فقط با موی ریش نتیجه خوبی ندارد.

 27. من دوماه پیش در کلینیک شما کاشت زدم ولی الان تمامیه موها ریخته این نگران کننده س.. دکتر گفته بودن میریزه اما همه ش ریخت .. نگرانم

  1. سلام دوست عزیز
   ریزش تا 3 ماه اول طبیعی می باشد و شما باید دارو های تقویتی خود را تا 5 الی 6 ماه استفاده کنید و پس از آن با مراجعه حضوری توسط پزشک بررسی خواهد شد و در صورت نیاز دوباره ترمیم خواهد شد.

 28. همسرم درکلینیک رز 6 ماه پیش کاشت کرده وازالان بیشترموهاشون داره درمیاد
  باتشکر

 29. سلام خدمت تکنسین عزیز مجموعه رز خستە نباشید بهترین شامپو برای بعد کاشت مو کدومە؟

 30. کاشت مو چند درصد رو خانمها جواب میده ؟ مثل اقایان جواب میده من فقط برا شقیقه هام میخوام

 31. اقای روحانی بعد کاشت مو صورت و چشم ها ورم میکنه یا نه ؟ یکی ب من گفته بود

 32. جناب روحانی من اسفند پیش شما کاشت کردم از کی موهای کاشته شده باید شروع به رویش کنه؟

 33. کاشت مو درد و خونریزی داره ولی نتیجه عالیه من انجام دادم به کل اعتماد به نفسم بالا رفته

 34. سلام جناب دکتر روحانی عزیز
  در روش های کاشت مو محل های برداشت مو به چه صورت ترمیم می شوند ؟

 35. موهای خیلی پری داشتم -33 سالم هستو حدود دو ماه به خاطر یک سری مشکلات جدی دچار استرس شدم
  از دارو هم برای پرورش اندام استفاده کرده بودم
  الان موهام خیلی کم و نازک شده
  راهکاری دارید برام؟

 36. سلام و عرض ادب من 29 سالمه و وقتی میرم حموم موهای خیلی از حد میریزه رو زمین طوری ک کف سرم پیدا میشه
  علتش چیه و چه کاری می تونم بکنم ؟

 37. موهام بلنده تقریبا و چند وقتی هست دچار ریزش موی شدیدی شدم
  فکر می کردم تیرویید باشه یا کبدم مشکل داره اما ازمایش دادم همه چی نرمال بود
  نمیتونم بفهمم مشکل از چیه این ریزش ها ؟
  میشه کمکم کنید ببینم مشکل چیه ازمایشاتم اوکیه
  با روغن تراپی درست میشه یا باید مزو انجام بدم ؟

 38. سلام و خسته نباشید میگم به پرسنل با محبت کلینیک رز

  برای تمام زحماتی که برای من کشیدین ممنونم تا انتهای کاشت و بعداز کاشت با من بودید ممنونم

 39. 22 سالم هست موهام بیشترش ریخته به کپلی میزنه
  از فامیل های نزدیک کسی دچار ریزش مو نیست.میخواستم بدونم چه ازمایشی باید انجام بدم که دلیل اصلی ریزش موم معلوم شه

  1. سلام دوست عزیز
   حتما باید توسط پزشک پوست و مو ویزیت شوید و پزشک مجموعه علت ریزش را بررسی کنند که آیا هورمونی می باشد یا به دلیل تیروئید است و یا کمبود ویتامین و …
   طبق آن برای شما آزمایش نوشته خواهد شد.

 40. من 1 بار کاشت کردم خیلی راضی نبودم دوباره باید کاشت کنم یا ترمیم ؟هزینه شون رو بگید

 41. سلام من نمونه های مراحل کاشت مو رو دیدم چقدر این جوش ها ترسناک هستن. تا کی میمونن؟. شنیدم تا سه روز نباید سرتو زمین بزاری حتی واسه خواب.درسته؟

 42. خط رویش مو با ابرو چقد باید فاصله داشته باشه؟ میخواستم ببینم برای کاشت مو آزمایشات خاصی لازمه مثلا کسی که بیماری دارد میتواند کاشت مو انجام دهد

  1. سلام وقت بخیر
   خط رویش مو کاملا سلیقه ای می باشد و آزمایشاتی قبل از پیوند مو مورد نیاز خواهد بود. در رابطه با بیماری چنانچه از پزشک خود نامه داشته باشید و خطری شما را تهدید نکند کاشت انجام خواهد شد.

 43. كسي كه الان ريزش مو داره مطمئنا ادامه دار هست. اگر مثلا ٥٠٠٠ تا مو بكاره و اوكي بشه اين موهاي جديد نميريزه ، اوكي. ولي موهاي قبلي به ريزش ادامه ميده كه. چجوري ميشه؟ دوباره طاسي شروع ميشه؟

 44. سلام خسته نباشين همسرم كاشت مو ميخواد انجام بده اما بانك موهاش سفيده اما موهاي بدنش مشكيه ميتونيد بهم بگين كه ميشه كاشت مو كه ميخواد انجام بده از موهاي مشكيش ميشه برداشت

 45. سلام خسته نباشید…
  ببخشید یه سوال دارم سه ماه بعد از کاشت نحوه شستن سر چطوری انجام میشه؟
  میشه دیگه راحت دست کشید داخل موها سر رو از پایین به بالا و برعکس دست کشید؟ یا نه مثل قبل مثل متل مسح سر؟

 46. من تو کلینیک شما کاشت انجام دادم و الان برادرم از انگلیس داره میاد اینجا چون از کارشما خوشش اومده و راضیه
  ممنون از تکنسین رز

 47. سلام من هفته قبل اثاث کشی داشتم و چند تا وسیله سنگین رو بلند کردم و دو طبقه حا به جا کردم از اون ریزش سرم انگار بی حس شده
  به نظرتون مشکلی پیش اومده و موهایی ک کاشتم اسیب می بینه ؟ تازه یکماه از کاشتم گذشته ؟

 48. سلام روزتون بخیر.
  هزینه کاشت ابرو برای خانم و آقا آیا فرق داره یا نه و اینکه چقدر میشه هزینه اش؟هزینه کاشت موی سر هم ممنون میشم قیمت بفرمائید؟

 49. سلام و عرض ادب
  من تقریبا یکساله کاشت انجام دادم تو کلینیک شما و موهام رشد خوبی داشته می تونم بگه عالیه و اعتماد به نفس خوبی دارم الان، اما شنیدم که مزوتراپی بعد از کاشت لازمه. میخواستم بدونم اگر لازمه برای مزوتراپی مراجعه کنم.

 50. من شنیدم واکسن کرونا باعث میشه موها بریزه .. نمیدونم صبر کنم واکسن بزنم کاشت کنم یا نه بیام کاشتمو با خیال راحت انجام بدم ؟ میتونید منو راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 51. سلام خسته نباشید من کلینیگ کاشت مو جا دیگه رفتم گفتن برای خانمها کاشت مو جواب نمیده و مجدد ریزش میگیره و کاشت بیشتر برای اقایان انجام میشه میخواستم بدونم شما هم همین نظریه رو دارین ؟ نمونه کار در خصوص کاشت مو بانوان دارین ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره رایگان واتساپ