لیپوماتیک

لیپوماتیک یک دستگاه تاییدشده از سوی FDA است که امکان لیپوساکشن حجم بالای موثر و ایمن در تمام قسمت‌های بدن با دقت بالا را امکان‌پذیر می‌سازد. در لیپوماتیک، سلول‌های چربی نخست با ابزاری به نام ماسوره به وسیله حرکات ارتعاشی آن تجزیه می‌شوند و سپس چربی به آرامی از بدن جدا می‌شود. 

rozclinic-lipomatic

لیپوماتیک یکی از روش های لاغری است که در سالهای اخیربسیار مورد استفاده قرار گرفته و در کل می توان گفت که این روش، روشی است موثر، بی خطر و کاملا دقیق و در تمام نواحی بدن قابل استفاده بوده و چربی های اضافه بدن را خارج می کند و جایگزین بسیار مناسبی برای لیپولیزر، لیپوساکشن و لیپولیز اولتراسونيك می باشد. طرز کاراین دستگاه نیز به این صورت است که دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک هوای فشرده که توسط دستگاه کمپرسور ایجاد می شود را به کانولایی که دارای انعطاف(flexible)  است منتقل کرده و سه نوع حرکت گردشی را ایجاد می کند که درمجموع به آنnutation  یا گردش سه بعدی گفته می شود و در هنگام عمل لیپوماتیک توسط پزشک معالج مورد استفاده قرار می گیرد .
کانولا پس از وارد شدن از طریق سوراخ کوچک 3 میلی متری وارد بافت چربی بدن می شود. این حرکات سبب ایجاد امواج اینفراسونیک می شود که بافت چربی را به صورت انتخابی مورد هدف قرار داده و امولسیفیه می کند ولی هنگام عمل هیچ آسیبی به عروق خونی، لنفی، عضلات و یا اعصاب نمی رساند در نتیجه آسیب کمتر به بافت های زیر پوست ،درد،تورم وکبودی بسیار کمتر از سایر روشهای لیپولیزر ولیپوساکشن است وسپس چربی امولسیفیه شده توسط دستگاه به خارج از بدن کشیده می شود .
این دستگاه همچنین با کانولای قابل انعطاف در اندازه های مختلف داروی بی حسی رابطور یکنواخت وارد چربی زیر پوست می کند و نیاز به داروی بی حسی کمتری نسبت به سایر روشهای لیپوساکشن ولیپولیزر دارد. حرکات چرخشی وگردشی سه بعدی کانولای دارای انعطاف همچنین سبب تحریک سلولهای فیبروپلاست پوست می شود وبا تولید کلاژن بیشتر،پوست آن ناحیه طی چند هفته تاچند ماه سفت تر خواهد شد ودر مقایسه با لیپولیزر ولیپوساکشن جمع شدگی پوست یکنواخت تر و مناسب تری ایجاد می کند. 

لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد می کند دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی ویا پرفوراسیون ندارد وبدلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی، خطر سوختگی پوست ،نکروز پوست و یا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد. در افرادی که قبلا لیپوساکشن شده اند و چربی آن ناحیه فیبروتیک وسفت شده است و همچنین در نواحی سینه آقایان و یا کمر که چربی بطور طبیعی فیبروتیک است، دستگاه لیپوماتیک با تکنولوژی منحصر به فرد خود این امکان را به جراح می دهد که عمل راحت تر و با زحمت کمتری انجام پذیرد.

امروزه جراحی لیپوماتیک در کنار عمل های زیبایی دیگری مانند کاشت مو و کاشت ابرو در سطح جهان بسیار معروف و پرطرفدار شده است. 

هزینه لیپوماتیک

یکی از سئوالاتی که از طرف بسیاری از علاقه مندان به این عمل، مطرح می شود مسئله قیمت لیپوماتیک است که چند معیار مهم در این قضیه دخیل است: اول توانایی ها و تجربه پزشک متخصص و تیم همکار او، هزینه های ثابت کلینیک، نوع دستگاه ها و تجهیزات بکار رفته در این جراحی، مقدار بافت چربی فرد بیمار و طبیعتا تعداد جلساتی که نیاز است تحت عمل قرار بگیرد. توجه داشته باشید که این هزینه پرداختی برای بهبود سلامتی شماست و این عمل با توجه به مزایای زیادی که دارد و همچنین نداشتن عوارض جانبی، برای کسانی که دارای مشکل اضافه وزن هستند، ضروری است. 

مزایای های لیپوماتیک

در مجموع برتری های لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگری مانند لیپولیزر،لیپوساکشن اولتراسونیک عبارتند از : 

 • ایمن، موثر و ساده
 • اگر ماسوره با بافت‌های غیرچربی برخورد نکند، سیستم امنیتی فعال امکان توقف فوری را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • درد اندک
 • انقباض پوست عالی را امکان‌پذیر می‌سازد.
 • زمان عمل کوتاه‌تر
 • ریکاوری سریع
 • ارزان‌تر
 • عدم ایجاد سوختگی در ناحیه پوست 
 • درد کمتر حین عمل و پس از آن 
 • تورم و کبودی کمتر 

 انقباض بهتر و بیشتر پوست و در نتیجه جمع شدن پوست و همچنین جلوگیری از شل بودن پوست هم بهترانجام می شود. 
درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر ،سینه آقایان وافراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر وآسانتر از روشهای دیگر است .
 ریسک پارگی احشائی وآمبولی ندارد

عوارض لیپوماتیک

همانطور که می دانید در حالت کلی عمل های جراحی زیبایی کم و بیش دارای عوارضی هر چند موقت، هستند. در این میان لیپوماتیک هم مستثنی نیست و برخی عوارض آن عبارتند از:  

 • کبودی و تورم در ناحیه
 • زخم ناشی از جراحی
 • خونریزی در زمان درمان
 • کنار گذاشتن ورزش های سنگین تا مدتی پس از عمل
 • لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن فراصوت

لیپوساکشن فراصوت منسوخ و منسوخ‌تر می‌شود زیرا که جراحی زیبایی به سرعت رو به پیشرفت می‌باشد. بدن شما متحمل درد زیادی می‌شود زیرا که فرایند تجزیه‌ی چربی خیلی دردناک است زیرا که موج‌های فراصوت انتقال می‌یابند تا به چربی شوک وارد کنند.

این روند شامل ریسک بالای مشکلات می‌باشد زیرا که انرژی فراصوت نه تنها چربی را تجزیه می‌کند بلکه ممکن است به عصب‌ها، ماهیچه‌ها و رگ‌های خونی بدن آسیب برساند. نتیجه‌ی آن خیلی رضایتبخش نیست.

از سوی دیگر، لیپوماتیک خیلی ظریف‌تر است. از دستگاه هوای فشرده همراه با ماسوره استفاده می‌کند که به صورت خودکار 360 درجه می‌چرخد. این حرکت امکان امولسیون‌سازی خودکار و همچنین بیرون‌کشیدن چربی به صورت همزمان را مقدور می‌سازد. خیلی بی‌خطر و موثر است و ریسک‌ها خیلی پایین می‌باشند.

مدیریت این سیستم خیلی ساده است و از این رو این امکان را به جراح می‌دهد تا بر دقت در طول فرایند کانتورسازی تمرکز کند.

اگر می خواهید با جزئیات این موارد بیشتر آشنا شوید و بدانید که معایب لاغری به روش لیپوماتیک چیست ، می توانید به مقالات سایت نگاهی بیندازید و یا با پزشک مشورت نمایید. البته در نهایت اگر مراقبت درستی از فرد در زمان عمل و پس از آن صورت بگیرد، معمولا مشکلی برای وی پیش نمی آید و عوارض عمل بعد از مدتی برطرف می شوند.


مقالات مرتبط با لیپوماتیک

لیفت بازو

لیفت بازو

اقدام به منظور برداشتن بافت های شل و آویزان بازوها "لیفت بازو" یا همان "کشیدن بازو" نام دارد که در اصطلاح پزشکی به آن "براکیو پلاستی" گفته می شود. هدف از این عمل، فرم بخشی به بازوان است که زیبایی اندام و کاهش وزن را نیز در پی دارد.
ادامه مطلب
لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو

حتماً تا کنون با اشخاصی که دچار افتادگی بازو هستند، مواجه شده‌اید. این عارضه که به نسبت در زنان بیش از مردان است، با انجام لیپوماتیک بازو قابل درمان است. در این مقاله سعی نموده‌ایم اطلاعات مفیدی در این رابطه جمع آوری نماییم. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر درادامه مقاله با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
لیپوساکشن بدون درد

لیپوساکشن بدون درد

امروزه "لیپوماتیک" یا "لیپوساکشن بدون درد" یکی از رایج ترین روش های مدرن و سریع رسیدن به تناسب اندام در سرتا سر جهان به شمار می رود.
ادامه مطلب
کیفیت دستگاه یا تجربه پزشک موجب موفقیت لیپوماتیک می شود؟

کیفیت دستگاه یا تجربه پزشک موجب موفقیت لیپوماتیک می شود؟

امروزه متقاضیان درمان لیپوماتیک در کشور عزیزمان رو به افزایش است. به طوری که هر روز بر تعداد افرادی که تمایل به انجام این عمل زیبایی دارند افزوده می شود. نکته ای که برای طرف داران این عمل قابل توجه می باشد این است که چه عواملی بر کیفیت لیپوماتیک تاثیرگذار خواهد بود.
ادامه مطلب
بهترین دستگاه لیپوماتیک کدام است؟

بهترین دستگاه لیپوماتیک کدام است؟

در این مقاله سعی بر ان شده است که با روش ها و متدهای تخلیه ی چربی از گذشته تا کنون بیشتر از قبل آشنا شوید. پس با ما درادامه ی مقاله همراه باشید.
ادامه مطلب
آیا لیپوماتیک تنها راه لاغری موضعی است؟

آیا لیپوماتیک تنها راه لاغری موضعی است؟

لیپوماتیک یا لیپوساکشن از ساده ترین روش هایی می باشد که می توان در کوتاه ترین زمان به تناسب اندام رسید. در این روش، با استفاده از یک دستگاه هوشمند، چربی های زائد بدن بدون هیچ گونه آسیبی تخلیه خواهند شد. انجام لیپوماتیک عموما به 1 هفته دوران نقاهت نیاز خواهند داشت و پس از آن، بیمار می تواند به زندگی عادی خویش بازگردد.
ادامه مطلب
موارد منع کویتیشن و کرایولیپولیزر چیست؟

موارد منع کویتیشن و کرایولیپولیزر چیست؟

کویتیشن و کرایولیپولیزر با وجود تمام مزایایی که دارند قابل استفاده برای همه بیماران نیستند. در این رابطه پزشکان با بررسی وضعیت سلامت بیمار، می توانند تشخیص هستند که بیمار می تواند از این روش ها استفاده کند یا خیر.
ادامه مطلب
نکاتی حائز اهمیت بعد از انجام لیپوماتیک

نکاتی حائز اهمیت بعد از انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک نیز مانند هر عمل جراحی دیگری نیازمند مراقبت صحیح است. در صورتی که از محل خروج چربی های اضافه به خوبی مراقبت نشود، ممکن است
ادامه مطلب