کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

 • Info@roz-clinic.com
 • 02144067005
گونه گذاری موقت در آقایان با تزریق چربی

گونه گذاری موقت در آقایان با تزریق چربی

افزایش سن، دلایل ژنتیکی، آسیب ها و جراحات پوستی همه از دلایلی هستند که ممکن است باعث تخریب بافت و حالت گونه ها شوند و افراد مختلف را به یک متقاضی انجام عمل زیبایی تزریق چربی تبدیل کنند.

پروسه ی تزریق چربی، اقدامی حساس و در عین حال کم خطر است که در میان دنیای جراحی های زیبایی می تواند کاربرد های مختلف را به همراه داشته باشد. تقویت گونه ها از طریق انتقال چربی، یکی از اقداماتی است که افراد به دلایل مختلف به آن روی می آورند.

نتایج ایده آل و رضایت بخش حاصل از تزریق چربی به گونه ها، می توان به عنوان یکی دیگر از دلایل محبوبیت روزافزون فرایند انتقال چربی دانست.

آیا گونه گذاری موقت با تزریق چربی امکان پذیر است؟

به دلیل نقش انکار ناپذیر گونه ها در زیبایی و جذابیت صورت افراد، امروزه عمل زیبایی تزریق چربی به هدف گونه گذاری به محبوبیتی دو چندان دست یافته است. امروزه ایجاد تغییراتی جزئی و یا کلی در ساختار و شکل کلی گونه ها، از طریق ابزار های مختلف علی الخصوص پروسه ی تزریق چربی به گونه ها فراهم شده است.

تاثیرات به دست آمده از انتقال چربی به گونه ها نقش قابل توجهی در ارتقای زیبایی ظاهری افراد خواهد داشت.

امروزه فرایند تزریق چربی به گونه ها به چند دلیل انجام می شود:

 1. انتقال چربی به گونه به هدف کانتور کردن و متناسب شدن صورت یکی از دلایلی است که افراد را به انجام عمل زیبایی تزریق چربی تشویق می کند.
 2. برخی از افراد که حالت طبیعی چهره شان نشانی از عدم تقارن و تعادل بین دو بخش صورت را دارد، تزریق چربی به گونه را برای رفع این مشکل انتخاب می کنند.
 3. انتقال چربی به گونه ها به هدف جوان سازی و شاداب تر شدن صورت یکی دیگر از دلایل انتخاب عمل زیبایی انتقال چربی در افرادی است که دارای پوست شل و گونه هایی افتاده می باشند.

 

آیا گونه گذاری موقت با تزریق چربی امکان پذیر است؟

 

پروسه ی تزریق چربی، به دلیل مزیت های متعدد و کاربرد های فراوانی که دارد، با استقبالی روز افزون از طرف مردان و زنان زیادی مواجه شده است. گونه گذاری از طریق تزریق چربی یکی از موثر ترین فوایدی است که می توان از عمل زیبایی انتقال چربی دریافت کرد.

گونه گذاری با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

اگرچه تقویت گونه از روش های مختلفی قابل دستیابی می باشد، اما همچنان عمل زیبایی تزریق چربی به عنوان موثر ترین و ایده آل ترین روش برای گونه گذاری مورد تایید بسیاری از پزشکان و متخصصان می باشد.

پروسه ی تزریق چربی را می توان در عین کم خطر بودن، فرایندی حساس در نظر گرفت چرا که صحت و کیفیت تکنیک های استخراج و تزریق چربی، برای داشتن نتیجه ی امن و رضایت بخش الزامی می باشد.

اولین مرحله در انجام گونه گذاری طی فرایند انتقال چربی، استخراج چربی می باشد. در این مرحله از مناطقی از بدن که می توان آن ها را ناحیه ی دهنده ی چربی در عمل زیبایی تزریق چربی در نظر گرفت، مقدار چربی مورد نیاز استخراج می شود.

این مناطق مناسب غالبا باسن، شکم و یا ران می باشند و استخراج چربی از این مناطق توسط سوزن های کوچک و ریزی به نام کانول انجام می شود. این چربی استخراج شده برای اینکه در روند عمل زیبایی تزریق چربی کارآمد باشد و آسیب های ثانویه ایجاد نکند، باید قبل از مرحله ی تزریق چربی آماده سازی شود.

در نهایت در مرحله ی آخر فرایند تزریق چربی، با استفاده از سرنگ هایی در ابعاد بسیار ریز و ظریف، مقدار استاندارد و کنترل شده ای از چربی طبق برنامه ای مشخص به گونه ها تزریق خواهد شد.

با انتقال مقادیر ناچیز طی هر بار انتقال چربی، احتمال رد شدن این چربی از سمت بافت گونه کاهش یافته و در نتیجه می توان فرایند تزریق چربی را اقدامی ایمن و بدون آسیب های جدی و یا پاسخ های آلرژیک در نظر گرفت.

ماندگاری گونه گذاری موقتی با تزریق چربی

پس از اتمام فرایند تزریق چربی، دوره ی نقاهت آن شروع می شود.

10 روز الی 1 هفته ی ابتدایی از دوران نقاهت فرایند انتقال چربی، با عارضه های پوستی جزئی موقتی نظیر التهاب و قرمزی همراه خواهد بود مشاهده ی نتایج نهایی و کامل عمل زیبایی تزریق چربی پس از گذشت این دوره ممکن خواهد بود.

طی فرایند انتقال چربی، به بافت های نسبتا عمیق پوست در کنار عروق خونی تزریق چربی صورت می گیرد، مهارت پزشک در انجام صحیح این تکنیک نقش موثری در میزان ماندگاری نتایج حاصل از پروسه ی انتقال چربی خواهد داشت.

میزان ماندگاری چربی در هر اندام، به تراکم بافت و میزان چربی آن اندام نیز بستگی دارد و نمی توان نتیجه ای یکسان را از تزریق چربی به تمامی نواحی بدن انتظار داشت.

نکته ی مشخص این است که عمل زیبایی تزریق چربی نتایج دائمی را به دنبال نخواهد داشت اما به شرط انجام صحیح تکنیک های انتقال چربی، می توان از نتایج رضایت بخش آن برای مدت زمان طولانی بهره برد.

همچنین نقش خود فرد در پایداری نتایج حاصل از پروسه ی انتقال چربی نیز قابل توجه است. بر اثر تغییرات وزن، حجم بافت عضلانی و چربی نیز تغییر می کند و این ممکن است تاثیراتی را بر روی بافت چربی تزریق شده به گونه ها به دنبال داشته باشد.

هرچقدر تغییرات وزنی و آسیب و ضربات وارده به بافت پوست صورت پس از انجام تزریق چربی کمتر باشد، مدت زمان پایداری نتایج حاصل از عمل زیبایی انتقال چربی به گونه ها نیز طولانی تر خواهد بود.

عوارض جانبی گونه گذاری موقتی با تزریق چربی

عمل زیبایی تزریق چربی به طور کلی فرایندی امن در نظر گرفته می شود اما به دلیل حساسیت تکنیک های انتقال چربی، هر گونه اشتباهی در صحت روند آن ممکن است بروز آسیب ها و یا ناسازگاری هایی را به دنبال داشته باشد.

از جمله آسیب ها و عوارض جانبی فرایند انتقال چربی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. خون ریزی
 2. عفونت
 3. تاخیر در روند بهبودی
 4. خطرات بیهوشی
 5. تجمع مایع در زیر پوست
 6. پوسته پوسته شدن
 7. تغییرات کیفیت و رنگ پوست
 8. تورم طولانی مدت
 9. زخم نامطلوب
 10. کیست چربی
 11. عوارض قلبی و ریوی
 12. بافت اسکار ضخیم اطراف کاشت گونه
 13. جابجایی کاشت گونه
 14. عدم تقارن
 15. برآمدگی
 16. امکان جراحی تجدیدنظر
 17. درد مداوم

اما در نظر داشته باشید موارد ذکر شده که صرفا در صورت عدم رعایت نکات ایمن و مراقبتی پس از تزریق چربی و یا عدم انجام صحیح و ایمن تکنیک های انتقال چربی ممکن است با آن ها مواجه شوید.

پس انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص، کلینیکی معتبر و با خدمات با کیفیت و همچنین توجه به دستورالعمل های مراقبتی دوران نقاهت پروسه ی تزریق چربی، تضمین کننده ی نتایج رضایت بخش و ایده آل از عمل زیبایی fat injection خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ