تزریق بوتاکس

کوچک شدن چشم بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس می توان برای صورت و دیگر نواحی بدن استفاده کرد. برای مثال یکی از کاربرد های مهم تزریق بوتاکس برای بدن، رفع تعریق بیش از حد در دست و زیر بغل است که با بوتاکس تا حد زیادی قابل رفع است.  تزریق بوتاکس برای رفع مشکلات زیادی مفید است و کمک زیادی به رفع آن ها می کند اما ممکن است برای نواحی حساسی مانند چشم ها خطراتی هم بدنبال داشته باشد. بنابراین لازم است قبل از انجامتزریق بوتاکس درباره برخی از مشکلاتی که ممکن است در اثر انجام تزریق با آن مواجه شوید مانند کوچک تر شدن چشم آگاهی لازم را کسب کنید. البته احتمال این که شما با خطرات و عوارض جانبی درمان زیبایی بوتاکس بعد از انجام تزریق بوتاکس مواجه شوید در صورتی زیاد است که فرد مناسبی را برای انجام بوتاکس انتخاب نکرده باشید.

به این دلیل که اگر شخص بی تجربه و غیر متخصصی را برای انجام تزریق بوتاکس انتخاب کرده باشید ممکن است نداند که کدام منطقه برای درمان زیبایی تزریق بوتاکس مناسب نیست و یا ممکن است مقدار نامناسبی از بوتاکس را برای شما تزریق کند. در این صورت ممکن است شما بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس با عوارض جانبی و خطرات جدی درمان زیبایی تزریق مواجه شوید؛ اما اگر پزشک متخصص زیبایی و با تجربه درمان زیبایی بوتاکس را انجام دهد می توانید احتمال بروز خطرات را تا حد زیادی کاهش دهید.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. خط ویژه: 02148679

آیا تزریق بوتاکس در اطراف چشم خطرناک است؟

برای پاسخ به این سوال لازم است اطلاعات کافی را درباره بوتاکس و انجام تزریق بوتاکس داشته باشید. بوتاکس به سم باکتری بوتولینیوم گفته می شود که معولا در غذا وجود دارد و باعث مسمومیت غذایی می شود. اما تزریق بوتاکس در بدن ضرری از این نظر به بدن نمی رساند و برای بدن مفید است. عملکرد بوتاکس در  تزریق بوتاکس به این صورت است که بر اعصاب ناحیه تزریق شده تاثیر می گذارد.

برای مثال عملکرد تزریق بوتاکس در ناحیه زیر چشم برای از بین بردن چین و چروک ناحیه زیر چشم به این صورت است که هنگامی که بوتاکس طی  بوتاکس تزریق می شود به اعصاب می رود با و عملکرد اعصاب را مختل می کند. با مختل شدن اعصاب به دلیل تزریق بوتاکس دیگر اعصاب قادر به ارسال پیام به نواحی مختلف نخواهند بود. در این صورت دیگر پیامی به ناحیه زیر چشم مبنی بر انقباض عضلات زیر چشم فرستاده نمی شود. در این صورت در طی انجام  تزریق بوتاکس چین و چروک های زیر چشم به دلیل منبسط شدن عضلات باز می شوند و چین و چروک ناحیه زیر چشم کاهش پیدا می کند.

به دلیلی تاثیر گذاری تزریق بوتاکس بر روی اعصاب نمی توان عملکرد تزریق بوتاکس با عملکرد درمان زیبایی تزریق ژل های پرکننده پوستی و تزریق چربی یکسان در نظر گرفت.

 

مطالب بیشتر: بوتاکس ابرو

 

آیا تزریق بوتاکس در اطراف چشم خطرناک است؟

تزریق بوتاکس به دلیل نوع عملکردی که دارد باید حتما توسط شخص متخصص انجام شود به این دلیل که در صورتی بوتاکس به مقدار بیشتری از حد مورد نیاز به ناحیه مورد نظر در طی انجام تزریق بوتاکس تزریق شود ممکن است حرکت کند. حرکت مواد بوتاکس می تواند بر روی اعصاب بیشتری تاثیر بگذارد و عملکرد اعصاب را مختل کند که این کار باعث ایجاد خطرات جدی مانند نابینایی، کوچک شدن چشم و غیره بعد از انجام تزریق بوتاکس می شود.

 

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از تطریق بوتاکس

کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس

همانطور که گفته شد انجام نادرست تزریق بوتاکس و یا تزریق مقدار نادرست بوتاکس ممکن است زمینه لازم را برای بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی ایجاد کند. در بوتاکس ناحیه چشم بیشتر از نواحی دیگر احتمال بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی وجود دارد.

در پایین برخی از عوارض جانبی و خطرات احتمالی که بعد از انجام تزریق ناحیه چشم در صورت به درستی انجام نشدن درمان زیبایی تزریق بوتاکس ممکن است با آنها مواجه شوید گفته شده است.

 1. افتادگی پلک
 2. بینایی مضاعف
 3. تاری دید
 4. کاهش بینایی
 5. تورم پلک
 6. خشکی چشم
 7. تورم
 8. بی حسی چشم
 9. خونریزی
 10. کبودی
 11. سرگیجه
 12. غش
 13. درد در محل تزریق

برخی از موارد گفته شده مانند تورم باعث کوچک تر شدن چشم و کاهش میدان دید شما می شود. همانطور که گفته شد بیشتر این عوارض در صورتی رخ می دهد که شما فرد مناسبی را برای انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس ناحیه چشم انتخاب نکرده باشید.

اما عوامل دیگر هم در بوجود آمدن عوارض گفته شده به جز انتخاب فرد مناسب تاثیر گذار است. قبل از انجام تزریق بوتاکس ناحیه چشم شما باید دقت داشته باشید که آیا فرد مناسبی برای انجام تزریق بوتاکس ناحیه چشم هستید یا خیر. برای مثال در صورتی که دارای شرایط مزمن خاصی هستید نمی توانید فرد مناسبی برای انجام تزریق بوتاکس ناحیه چشم باشید؛ بنابراین لازم است قبل از انجام بوتاکس ناحیه چشم برای اطمینان از این که فرد مناسبی برای انجام تزریق بوتاکس هستید به پزشک متخصص زیبایی برای مشاوره مراجعه کنید.

 

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس گونه

 

آیا کوچک شدن چشم در اثر تزریق بوتاکس موقتی خواهد بود؟

برخی از عوارض جانبی ناحیه چشم گفته شد معمولا در بیشتر تزریق بوتاکس ناحیه چشم رخ می دهد و رخ دادن این عوارض جانبی بعد از انجام بوتاکس ناحیه چشم امری طبیعی است. از این عوارض جانبی تزریق بوتاکس ناحیه چشم می توان از تورم و قرمزی نام برد که خطر جدی را هم به دنبال ندارند و فقط به دلیل انجام تزریق بوتاکس بروز کرده اند. برخی از این عوارض جانبی شایع مانند تورم باعث کوچک تر شدن چشم می شود. عوارضی مانند تورم معمولا فقط طی چند روز بعد از انجام تزریق بوتاکس ناحیه چشم ماندگارند و بعد از گذشت دوره چند روزه به طور کامل فروکش می کنند.

با فروکش کردن تورم حاصل از انجام تزریق ناحیه چشم کوچکی چشم هم کاهش می یابد و چشم به حالت عادی خود باز می گردد؛ بنابراین می توان گفت که کوچک شدن چشم بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس ناحیه چشم موقتی و قابل رفع است.

درمان عوارض تزریق بوتاکس چشم

در برخی مواقع در صورتی که برخی نکات مراقبتی درمان زیبایی تزریق بوتاکس ناحیه چشم انجام نشود ممکن است عوارض موقتی بعد از انجام تزریق ناحیه چشم ماندگار بماند و باعث ایجاد خطرات جدی تر و عوارض دیگر شود. در برخی مواقع هم که شما فرد مناسبی برای انجام تزریق بوتاکس ناحیه چشم نباشید و یا فرد مناسبی را برای انجام درمان زیبایی بوتاکس ناحیه چشم انتخاب نکرده باشید ممکن است با برخی عوارض غیر موقتی مواجه شوید که باعث کوچک شدن چشم شما شود.

بنابراین بهتر است برخی نکات را قبل و بعد از انجام بوتاکس ناحیه چشم رعایت کنید تا هم بتوانید از بروز عوارض جلوگیری کنید و هم باعث تسریع بهبودی عوارض ایجاد شده شوید. در پایین به برخی از نکات مهم مراقبتی تزریق بوتاکس ناحیه چشم اشاره شده است.

 1. آلرژی فصلی که باعث ایجاد پف چشم می شود از استفاده از داروهای بدون نسخه مانند آنتی هیستامین ها خودداری کنید.
 2. از سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 3. از مصرف سدیم اضافه اجتناب کنید. سدیم باعث کاهش آب بدن شما و افزایش پف زیر چشم می شود.
 4. در زمان خواب سر خود را در بلندی قرار دهید تا از تجمع مایع بوتاکس جلوگیری شود.
 5. از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید و در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.
0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ