کاشت مژه

کاشت مژه و تاثیر آن بر زیبایی چشم ها

اگرچه مژه های افراد تار های موی زیادی ندارد اما در راحتی و زیبایی صورت و چهره ما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. مژه باعث جذاب تر شدن چشم ها خواهد شد و همچنین از آن ها در مقابل خطراتی مانند گردو غبار و غیره محافظت خواهد کرد.

تا زمانی که مردم به صورت طبیعی مژه های خود را حفظ کرده اند جای نگرانی وجود ندارد و حتی ممکن است به چشم نیاید اما دقیقا زمانی که مژه های خود را از دست می دهید متوجه خواهید شد که چه چیزی را از دست داده اید! در چنین مواقعی عمل زیبایی کاشت مژه یکی از راه حل های علمی و مناسبی است که پیشنهاد می شود.

مژه های بلند بسیار جذاب هستند و می توانند توجه همه را به خود جلب نمایند، شاید این موضوع در مردان کمتر فراگیر باشد اما برای زنان زیبایی و فریبندگی بسیار دلچسب و خواستنی خواهد بود. در نتیجه در مواردی که به مژه ها آسیب هایی وارد می شود ناچارا باید به دنبال راه حل این موضوع باشند که بهترین راه حل پیش رو عمل زیبایی کاشت مژه خواهد بود.

 

چه افرادی برای کاشت مژه مناسب می باشند؟

معمولا یکی از متداول ترین عمل های زیبایی که در بین زبان انجام می شود عمل زیبایی کاشت مژه است، چشم ها و مژه ها همواره یکی از زیباترین عناصر چهره می باشد که زیبایی آن ها می تواند نقش بسیار مهمی در زیبایی کل چهره فرد داشته باشد. اما علیرغم اینکه گاهی عمل زیبایی کاشت مژه کاملا با اهداف زیباسازی چهره انجام می شود می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد!

برخی افراد به دلایلی مانند بیماری، سرطان، اپیلاسیون، تروما، سوختگی، جراحی و غیره ممکن است موهای مژه خود را از دست دهند. همین موضوع باعث خواهد شد تا این دسته از افراد یکی از مناسب ترین کاندید ها برای انجام عمل زیبایی کاشت مژه باشند.

 

چه افرادی برای کاشت مژه مناسب می باشند؟

 

یکی دیگر از شرایطی که باعث می شود فرد یک کاندید مناسب محسوب شود، وضعیت جسمانی سالم پلک ها است. عمل زیبایی کاشت مژه بر روی پلک انجام می شود لذا پیش از انجام عمل زیبایی کاشت مژه حتما باید از سلامت پلک ها اطمینان حاصل کرد. در برخی موارد سلامت پلک ها و مژه ها به گونه ای است که می توان از مژه های پلک پایینی برای پیوند و کاشت مژه استفاده کرد.

عدم استعمال دخانیات و سیگار کشیدن نیز می تواند یکی دیگر از شرایطی باشد که به بهبود شرایط پس از عمل زیبایی کاشت مژه کمک خواهد کرد و فردی با چنین شرایطی قطعا یکی از مناسب ترین گزینه ها برای انجام عمل زیبایی کاشت مژه است زیرا سیگار کشیدن و استعمال دخانیات باعث خواهد شد تا روند بهبودی به کندی طی شده و احتمال بروز حساسیت و عفونت افزایش یابد.

در بین تمامی موارد گفته شده اما مهم ترین نکته این است که بیمار متقاضی عمل زیبایی کاشت مژه چشم انداز مناسبی نسبت به نتایج عمل خود داشه باشد. انتظارات بیش از حد و اشتباه می تواند باعث شود تا رضایت پس از عمل زیبایی کاشت مژه کاهش یافته و نتایج باب میل بیمار نباشد.

در نتیجه اگر قصد انجام عمل زیبایی کاشت مژه را دارید حتما به طور دقیق در مورد نتایج حاصل از عمل با پزشک متخصص خود مشورت کنید و اهداف مورد نیاز خود را بیان کنید تا همه چیز مطابق میل شما انجام شود.

 

تاثیر عمل زیبایی کاشت مژه بر زیبایی صورت و چشم

مژه های بلند و برجسته و زیبا به طرز جالبی می تواند باعث زیبایی خیره کننده ای در چشمان و صورت شما گردد، معمولا مژه های بلند و صاف همیشه توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد و می تواند باعث ایجاد تناسب در زیبایی صورت گردد. اما آیا می دانستید که مژه ها تنها باعث زیبایی نبوده و فواید دیگری نیز دارد؟

مژه هایی بلند و مقاوم می تواند باعث شود تا از خطرات و مضرات ناشی از گرد و غبار جلوگیری به عمل آمده و مانع عبور این ذرات مزاحم به سطح اصلی چشم خواهد شد. در نتیجه علاوه بر اینکه بلندی و زیبایی آن ها نقش مهمی در ظاهر چشم شما خواهد داشت بلکه باعث محافظت از چشم ها نیز خواهد شد. وظیفه ای که در کنار پلک ها به صورت یک مکمل انجام خواهد شد.

آیا شما مژه هایی کوتاه یا آسیب دیده دارید؟ اگر شما هم چنین شرایطی را تجربه کردید در نتیجه از مراقبت و تمیز کردن مژه های خود حتما خسته شده اید! این موضوع باعث می شود تا به فکر یک راه حل برای حل این مشکل باشید!

عمل زیبایی کاشت مژه یکی از بهترین روش هایی است که در چنین مواقعی توسط پزشکان متخصص پیشنهاد می شود زیرا به راحتی می تواند باعث شود تا مجددا زیبایی و لطافت را در صورت خود احساس کنید!

عمل زیبایی کاشت مژه باعث خواهد شد تا مژه هایی بلند و صاف همراه با ضخامتی مناسب داشته باشید و حتی بتوانید بدون ریمل و لوازم آرایشی دیگر زیبایی را برای چشمان و مژه های خود به ارمغان آورید! این روش موقتی نبوده و ماندگاری بسیار بالایی نیز خواهد داشت.

البته برای درمان موضوع ریزش مژه و نداشتن مژه راه های مختلفی وجود دارد، برخی مواقع می توان از قطره های گلوکوم برای این موضوع استفاده نمود زیرا این قطره ها نیز به نوعی باعث افزایش رشد مژه خواهد شد، اما فرض کنید فرد هیچ مژه ای ندارد تا رشد آن افزایش پیدا کند! در چنین مواقعی تنها راه حل پیش رو عمل زیبایی کاشت مژه است که می تواند باعث بازگشت مجدد زیبایی به صورت فرد گردد.

عمل زیبایی کاشت مژه یک روش کاملا ایمن و مطمئن برای حفظ ظاهر پلک ها و مژه ها محسوب می شود و همچنین یک راه حل بسیار مناسب برای بخشیدن زندگی دوباره ای به مژه ها محسوب می شود.

در عمل زیبایی کاشت مژه که به صورت سرپایی انجام می شود از فولیکول های مو در نواحی مختلفی مانند پشت سر یا ساق پا برای پیوند استفاده می کنند و تنها پس از چند ساعت می توانید شاهد نتایج اولیه کاشت مژه باشید.

تقاضا و نیاز مردم برای عمل زیبایی کاشت مژه روز به روز در حال افزایش است زیرا با توجه به مهارت های امروزی و تجارب پزشکان متخصص می توان مطمئن بود که به راحتی تمامی موضوعاتی از قبیل ریزش مژه، ضعف و ناتوانی آن ها به راحتی برطرف خواهد شد. البته دقت داشته باشید که عمل زیبایی کاشت مژه حتما باید توسط پزشکان مجرب و متعهد انجام شود که از تجربه و تخصص کافی برخوردار هستند.

 

عمل زیبایی کاشت مژه برای مژه های آسیب دیده و ضعیف

در برخی مواقع بیمارانی وجود دارند که به دلیل اشتباهات پزشکی و یا کاشت مژه اضافی همواره در ناحیه پلک های خود خارش و سوزش شدید و دائمی احساس می کنند که در نهایت منجر به ریزش مژه خواهد شد. البته همانطور که گفته شد راه های بسیار زیادی وجود دارد که باعث ریزش مژه یا ضعف آن ها خواهد شد اما نکته ای که وجود دارد این است که این مشکلات با عمل زیبایی کاشت مژه قابل رفع است.

انقباض ها و کشش های آروپیک می تواند از دلایلی باشد که ابتدا منجر به ضعیف شده پلک ها و سپس از دست دادن مژه می گردد، در مواردی هم استفاده از عینک های آفتابی غیر استاندارد، استفاده از مژه مصنوعی و چسب پلک، برداشت و حذف اشتباه موهای مژه و غیره باعث آسیب در بافت پلک و مژه ها خواهد شد.

مژه هایی آسیب دیده، کنده شده و ضعیف قطعا علاوه بر اینکه زیبایی فرد را دچار اختلال خواهد کرد بلکه موجب می شود تا دیگر محافظتی از چشم ها در مقابل گرد و غبار انجام نشود، همین موضوعات اهمیت استفاده از عمل زیبایی کاشت مژه را دوچندان خواهد کرد. حذف و یا جایگزین کردن روش های تمیز کردن و مژه مصنوعی با عمل زیبایی کاشت مژه می تواند باعث شود تا از ایجاد آسیب های جدید نیز جلوگیری به عمل آید.

البته آسیب های وارد شده به مژه ممکن است موقتی باشد اما نتایجی که حاصل می شود قطعا در طولانی مدت باعث ضعیف شدن مژه ها شده و همچنین ممکن است باعث شود تا رشد مژه متوقف شود. اگر آسیب های وارد شده به مژه دائمی باشد قطعا تنها راه حل این موضوع عمل زیبایی کاشت مژه خواهد بود زیرا شما دیگر مژه ای برای محافظت نخواهید داشت.

در چنین مواقعی بهتر است با یک متخصص زیبایی در این باره صحبت کنید تا از پیشنهادات وی برای حل موضوعات مرتبط با مژه و عمل زیبایی کاشت مژه استفاده مفیدی نمایید.

معمولا دلایل زیادی نیز وجود دارد که آسیب های متاثر شده از آن دائمی بوده و دیگر فولیکول هایی برای رشد باقی نخواهد ماند، به طور مثال حوادثی مانند تصادف، سوختگی، جراحی یا روش های درمانی سرطان می تواند از عواملی باشد که موجب ریزش و از دست دادن دائمی مژه ها شود که درست در چنین مواقعی نیز عمل زیبایی کاشت مژه می تواند بسیار مثمر ثمر واقع شود زیرا در صورتی که پلک ها سالم بوده و فرد کاندید مناسبی باشد نتایج دائمی بوده و زیبایی و عملکرد حیاتی مژه را برای فرد به ارمغان خواهد آورد.

 

مشاوره های پیش از انجام عمل زیبایی ایمپلنت مژه

قبل از اینکه شما یک جلسه درمانی و عمل زیبایی کاشت مژه را برنامه ریزی کنید بهتر است حتما با پزشک متخصص خود و یا یک مشاور صحبت کنید تا بتوانید اطلاعات کاملی در مورد عمل زیبایی کاشت مژه بدست آورید. در طول جلسات مشاوره ارزیابی های اولیه انجام شده و تمامی شرایط موجود شرح داده خواهد شد.

زمانی که شما آگاهی لازم را در مورد عمل زیبایی کاشت مژه به دست آورید مطمئن خواهید بود که دیگر جای هیچ نگرانی برای عمل زیبایی کاشت مژه وجود نداشته و با خیال راحت می توانید نسبت به انجام این عمل اقدام نمایید. بهتر است تا در طول جلسه مشاوره تمامی انتظارات و اهداف خود را مطرح کنید تا روش های مناسبی برای این انتظارات انتخاب شده و در مورد آن ها با شما صحبت شود.

تمامی سوابق پزشکی شما و آزمایشات مورد نیاز برای عمل زیبایی کاشت مژه در طول جلسه مشاوره بررسی خواهد شد تا از هر گونه حساسیت، آلرژی و مواردی از این قبیل جلوگیری به عمل آید.

در طول مدت جلسه مشاوره شما اطلاعات زیادی را در مورد عمل کاشت مژه به دست خواهید آورد که باعث می شود با آگاهی کامل بتوانید تصمیمات درستی بگیرید. حتی ممکن است در طی جلسه مشاوره پیشنهاد شود تا از این عمل صرف نظر کنید زیرا شاید شما کاندید مناسب نباشید.

پس دقت داشته باشید که داشتن یک جلسه مشاوره پیش از عمل زیبایی کاشت مژه الزامی بوده و می تواند فواید بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. سعی کنید در طول این جلسه با پزشک متخصص خود بیشتر آشنا شده و از تخصص و مهارت وی نیز مطمئن شوید.

 

عمل زیبایی کاشت مژه چگونه انجام می شود؟

یکی از بزرگترین ایراداتی که در سال های گذشته در رابطه با عمل زیبایی کاشت مژه وجود داشت این موضوع بود که تارهای مو و فولیکول های کاشته شده دارای عمق، تراکم و زاویه ای مناسبی نیستند. همین موضوع باعث می شد تا هیچ تقارنی در مژه و پلک ها وجود نداشته و فرد دچار مشکلاتی شود. در چنین حالتی معمولا نه تنها از ورود گرد و غبار جلوگیری نمی شد بلکه حتی زیبایی فرد نیز دچار اختلالاتی می شد.

اما امروزه شاهد این موضوع هستیم که با پیشرفت علم و تکنولوژی همواره می توانیم بهترین نتیجه را دریافت نماییم. البته از این موضوع فارغ نشوید که انتخاب یک پزشک مناسب و متخصص که تجربه کافی را در زمینه عمل زیبایی کاشت مژه دارد بسیار تاثیر گذار بوده و در نتایج نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

قبل از شروع به انجام عمل زیبایی کاشت مژه یک آرام بخش به بیمار تزریق خواهد شد تا در طول عمل احساس راحتی داشته باشد. با توجه به تصمیم پزشک ممکن است از داروی بیهوشی عمومی یا حتی بی حسی موضعی استفاده گردد.

سپس به روش های مختلف برداشت و استخراج فولیکول های مو از سایت اهدا کننده که معمولا پشت گردن یا ساق پا است یک برش سطحی ایجاد شده و فولیکول های مورد نظر برای پیوند خارج خواهند شد.

این برداشت مو و فولیکول به دلیل کم بودن تعداد مورد نیاز به راحتی توسط موهای مجاور مخفی شده و مشخص نخواهند شد و هیچ اسکار و آثاری از آن ها باقی نمی ماند. سپس فولیکول های استخراج شده که معمولا بین 50 تا 150 عدد هستند در پلک بالایی قرار داده خواهند شد.

تار های موی پیوند زده شده به مژه باید در عمق و زاویه ای مناسب قرار گرفته و دارای یک حالت پیچیدگی ثابتی نیز باشند، علیرغم ساده بودن این عمل کاملا پیچیده بوده و نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد، در نتیجه در انتخاب خود دقت لازم را به عمل آورید تا نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت مژه مورد قبول واقع شود.

 

دوران نقاهت و بازیابی عمل زیبایی ایمپلنت مژه

اگر چه عمل زیبایی کاشت مژه یک روش جزئی و سرپایی بوده و در زمان کوتاهی انجام می شود اما از هر چه بگذریم، کاشت مو هنوز هم یک عمل جراحی محسوب خواهد شد در نتیجه بیماران پس از کاشت مژه دوران نقاهتی را سپری خواهند کرد، در طول دوران نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت مژه کمی تورم و قرمزی پوست پلک ها مشاهده خواهد شد.

در روز های اولیه پس از عمل زیبایی کاشت مژه کمی درد و شکاف در محل کاشت فولیکول ها نیز مشاهده خواهد شد که البته عادی بوده و جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. معمولا بین 3 تا 5 روز پس از عمل زیبایی کاشت مژه می توانید به محیط کاری خود بازگشته و فعالیت های خود را از سر بگیرید.

سعی کنید از مصرف دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز کرده و همچنین به صورت موقتی داروهای ضدالتهابی و ضد انعقاد خون ماند آسپرین و وافارین را مصرف نکنید زیرا باعث افزایش احتمال عفونت و خون ریزی خواهد شد. حدودا 10 تا 15 روز بعد از عمل زیبایی می توانید به شستشوی عادی و ملایم پلک ها بپردازید.

پس از 4 هفته به صورت کامل تمامی نتایج و علائم از بین رفته و نتایج دائمی به مرور زمان پس از ریزش اولیه تارهای موی پیوند زده شده مشاهده می شود. موهایی که پس از ریزش اولیه روییده می شود کاملا طبیعی و دائمی خواهند بود و همواره رشد آن ها ادامه خواهد داشت.

 

عوارض احتمالی و خطرات ناشی از عمل زیبایی کاشت مژه

هر عمل جراحی می تواند عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد که البته با انتخاب درست پزشک متخصص و رعایت تمامی دستورالعمل های ذکر شده می تواند احتمال وقوع آن ها را تا حد زیادی کاهش دهید. البته خطرات و عوارض ناشی از عمل زیبایی کاشت مژه بسیار جزئی و اندک بوده و خیلی راحت کنترل خواهد شد در نتیجه جای هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت و همه چیز به انتخاب های شما بستگی دارد.

پس از عمل ممکن است کمی درد و یا تورم طولانی مدت مشاهده شود که به راحتی با داروهای مسکن قابل کنترل خواهد بود، البته کمی خارش، سوزش و قرمزی پوست نیز ممکن است در انتظار شما باشد که هیچ یک از این موارد دائمی نبوده و پس از چند روز برطرف خواهد شد.

 

هزینه عمل زیبایی کاشت مژه

هر عمل زیبایی همواره دارای هزینه هایی خواهد بود که می تواند تا حد زیادی در انتخاب افراد تاثیر گذار باشد. البته توجه داشته باشید عمل زیبایی کاشت مژه عملی حساس بر روی ناحیه پلک و چشم است و باید انتخاب درستی داشته باشید پس همواره در نظر داشته باشید که برای عمل هایی که به ظاهر ساده هستند فریب هزینه اندک را نخورده و انتخابی درست داشته باشید.

انتخابی درست است که در کنار کیفیت و مهارت پزشک بتوانید مقرون به صرفه ترین و منصفانه ترین هزینه را پرداخت نمایید. هزینه های ناشی از عمل زیبایی کاشت مژه کاملا متغیر بوده و به موارد مختلفی بستگی دارد در نتیجه نمی توان یک عدد ثابت برای آن در نظر گرفت.

در چنین شرایطی معمولا هزینه های مختلفی از جمله ارزیابی های اولیه، نتایج آزمایشات، هزینه بیهوشی و دارو های بی حسی، نسخه های پس از عمل، دست مزد پزشک متخصص و محل انجام عمل زیبایی می تواند تاثیر بسیاری در هزینه های تمام شده فرد داشته باشد.

حتی تعداد فولیکول های استخراج شده و روش برداشت آن نیز می تواند در هزینه های عمل زیبایی کاشت مژه تاثیر به سزایی داشته باشد. برای داشتن نتایجی قابل قبول سعی کنید تا هزینه را به عنوان یک معیار جانبی در نظر بگیرید. با توجه به اینکه این عمل با اهداف زیبایی انجام خواهد شد در نتیجه هزینه های آن تحت پوشش بیمه های خدمات درمانی نخواهد بود پس پیش از انجام عمل با دقت قوانین مرتبط را مطالعه کنید.

 

مراقبت های پس از عمل زیبایی ایمپلنت مژه

دقت داشته باشید که پس از انجام عمل زیبایی کاشت مژه نکات و دستورالعمل های بسیار وجود دارد که می توانید برای تسریع درمان خود از آن استفاده کنید. روند بهبودی شما کاملا به خودتان بستگی دارد و می توانید انتخاب کنید که چه مدت طول بکشید. پس حتما از نکات ذکر شده توسط پزشک خود پیروی کنید تا بتوانید نتایج قابل قبولی را کسب نمایید.

با توجه به حساسیت این عمل زیبایی و نوع رشد مو، باید از تارهای موی خود در مژه ها مراقبت کنید. دستورالعمل هایی وجود دارد که در هفته باید چندین بار آن ها را انجام دهید زیرا باید پیچش تار های مژه را به درستی ایجاد نمایید و این موضوع دارای راهکاری اختصاصی است.

اگر آموزش ها و مراقبت های ذکر شده پزشک خود را انجام ندهید ممکن است پیچش موهای کاشته شده به سمت پایین بوده و موجب ایجاد مشکلاتی برای شما گردد و حتی باعث ایجاد آسیب به قرنیه چشم شود.

از مصرف داروهای ضد التهابی و سیگار کشیدن که باعث کندی روند درمانی و افزایش احتمال خون ریزی و عفونت خواهد شد نیز پرهیز کنید و سعی کنید برای کسب نتایجی مناسب و زیبا همواره با پزشک متخصص خود در ارتباط باشید.

0/5 (0 نظر)

دکتر رضا روحانی

دکتر رضا روحانی فارغ التحصیل از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۷۳۸۱۰ | مدرس انجمن کاشت موی ایران با بیش از 5000 نمونه کار موفق کاشت مو و ابرو انجام شده در کلینیک تخصصی پوست و موی رز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

مشاوره رایگان واتساپ