کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز

  • Info@roz-clinic.com
  • 02144067005
کاشت مو در زنان و فواید آن چیست؟

کاشت مو در زنان و فواید آن چیست؟

محصولات بسیار زیادی امروزه به هدف رفع معضل کاهش حجم موها بر اثر ریزش به دلایل مختلف، معرفی و عرضه می شوند اما هیچ کدام، به تاثیرگذاری عمل زیبایی کاشت مو نمی باشند.

بهترین روش رایج در دنیای اعمال زیبایی برای دستیابی به ظاهر موهای طبیعی و پرپشت و بازیابی حجم موهای از دست رفته، عمل زیبایی کاشت مو می باشد که با کمترین میزان آسیب، تاثیرات شگرفی در روحیه و زیبایی شما خواهد داشت.

آیا زنان نیاز به کاشت مو دارند؟

علل بالقوه بسیاری در ریزش موی زنان وجود دارد. دلایلی چون شرایط پزشکی، فشار ها و استرس های جسمی، تلاطمات عاطفی و روانی، دارو و اختلالات هورمونی از مواردی هستند که باعث تضعیف ساختار ریشه ی مو و در نهایت ریزش آن می شوند و آن ها را به کاشت مو نیازمند می کند.

ریزش مو در خانم ها، تاثیرات مخرب بیشتری به نسبت مردان می گذارد. ریزش مو در زنان باعث از دست رفتن یکی از مهم ترین موارد تعیین کننده ی زیبایی ظاهری آن ها شده و تاثیرات مخربی را روی روحیه و اعتماد به نفس آن ها خواهد داشت.

موارد ذکر شده، نشان دهنده ی آن است که زنان شاید حتی بیشتر از مردان نیازمند عمل زیبایی کاشت مو و دستیابی به حجم موهای پرپشت با جلوه ای طبیعی می باشند.

گاهی علت نیاز زنان به کاشت مو طبیعی، از دست دادن توده ی مو در اطراف نقاطی از سر است که به علت جراحی های قبلی، دچار ریزش شده است. گاهی نیز جراحات سنگینی چون سوختگی ها و تصادفات و یا مواد شیمیایی مختلف، باعث از بین رفتن حجم موهای قسمتی از سر یک شخص شده است.

همچنین گاهی در میان عوارض بیماری های مختلف، طاسی با الگوی خاص و یا ریزش مو مشاهده می شود و ابتلای بانوان به این بیماری ها، دلیل نیاز آن ها به عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود.

 

آیا زنان نیاز به کاشت مو دارند؟

 

در هر حال، عمل زیبایی پیوند مو پاسخ مطلوبی به این دست نیاز ها خواهد داد و پایان بخش مشکلات کاهش و یا از دست دادن حجم مو بر اثر مشکلات ذکر شده خواهد بود.

فواید کاشت مو در زنان

عمل زیبایی کاشت مو، به دلایل مزیت های ایده آلی که دارد، به محبوبیت ویژه ای دست یافته است. به گونه ای هر ساله به تعداد متقاضیان انجام عمل زیبایی کاشت مو افزوده می شود.

برخی از مزایای احیای حجم موها، از طریق عمل زیبایی پیوند مو را در ادامه می خوانید:

1- نتیجه ی دائمی عمل زیبایی کاشت مو، ویژگی آن منحصر به فرد آن می باشد.اگر شما نیز از بسیاری از درمان های موقتی که برای پرپشتی مو از طرف افراد متعدد پیشنهاد می شود نا امید شده اید، بهتر است بدانید که عمل زیبایی پیوند مو با اینکه پروسه ای زمان بر می باشد، اما تاثیرات دائمی و ماندگار آن، چیزی است که شما را برای انتخاب این روش مصمم می کند.

2- عمل زیبایی کاشت مو نیاز به مراقبت های عجیب غریب ندارد. پس از انجام مراقبت های دوران نقاهت، دیگر نیاز به اقدامات هزینه بر و سنگین برای حفظ موهای کاشته شده وجود نخواهد داشت.

3- شاید به نظر بیاید که عمل زیبایی پیوند مو، به نسبت روش هایی که استفاده از محصولات بهداشتی و درمانی را برای ترمیم حچجم موی از دست رفته پیشنهاد می کنند، روشی هزینه بر باشد.اما در نظر بگیرید که در صورت انجام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی یک بار برای همیشه این مشکل را برطرف کرده اید اما محصولات مراقبتی نیاز به استفاده ی طولانی مدت و مداوم و گاها مادام العمر دارند و این هزینه ها در طول زمان های طولانی نسبت به هزینه ی عمل زیبایی کاشت مو، بسیار بیشتر خواهد بود.

4- تاثیر موهای زیبا، پرپشت و سالم در زیبایی و جذابیت بانوان انکار ناپذیر است.عمل زیبایی پیوند مو با رفع یکی از موانع زیباتر به نظر رسیدن بانوان و بازیابی حجم موهای از دست رفته ی آن ها، نقش چشمگیری در افزایش روحیه و اعتماد به نفس آن ها دارد و به ا 6 زایش جذابیت ظاهری آن ها کمک می کند.

هزینه کاشت مو زنان

هزینه ی عمل زیبایی کاشت مو در افراد مختلف مقدار متغیری می باشد، چرا که ویژگی های عمل زیبایی کاشت در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود و به تناسب این تفاوت ها، هزینه ی نهایی نیز یکسان نمی باشد.

هزینه ی عمل زیبایی پیوند مو به طور کلی تحت تاثیر عوامل زیر تغییر می کند:

  1. منطقه ای که در آن زندگی می کنید: وضعیت پوشش خدمات زیبایی و پزشک یک ناحیه و تراکم پزشک ها در آن جا، در هزینه های خدمات زیبایی و بهداشتی آن منطقه تاثیر گذار است.
  2. روشی که برای کاشت مو انتخاب می شود: عمل زیبایی کاشت موی طبیعی با دو روش انجام می شود که هزینه ی انجام هر یک از این روش ها، متفاوت خواهد بود.
  3. مقدار مویی که برای ناحیه ای از سر شما که گیرنده می باشد لازم است: بدیهی است که هرچه تعداد تار های لازم برای پوشش ناحیه ی کم حجم از سر شما نیاز باشد، هزینه ی نهایی عمل زیبایی پیوند مو بیشتر خواهد بود.
  4. هزینه هایی که برای بهبود و مراقبت پس از اتمام عمل زیبایی کاشت مو مورد نیاز است: که این هزینه ها شامل موارد این چنینی می شود: دارو ها و مسکن ها، داروهای ضد التهابی، آنتی بیوتیک ها و سایر محصولات بهداشتی که برای تسکین و تقویت پوست سر شما لازم است.

همچنین در صورت بروز عوارض جانبی و آسیب های احتمالی پس از عمل زیبایی پیوند مو، هزینه ی روند مراقبت و بهبود این آسیب ها نیز باید در نظر گرفته شود.

در نهایت شایان ذکر است که شرکت های بیمه، عمل کاشت مو را یک عمل زیبایی می دانند؛ بنابراین هزینه های ناشی از عمل زیبایی پیوند مو و مراقبت های بعد از آن، تحت پوششش شرکت های بیمه قرار نخواهد گرفت.

کاشت مو در زنان چگونه و به چه منظوری انجام می شود؟

کاشت مو در زنان، اهمیت بیشتری نسبت به مردان دارد، چرا که به دلایل مختلف اجتماعی و زیبایی شناختی، مسئله ی حجم مو در زنان مسئله ای مهم محسوب می شود.

به دلیل این اهمیت زنان نیز از متقاضیان جدی عمل زیبایی کاشت مو می باشند. عمل زیبایی کاشت مو، فرایندی ساده و کم خطر است که در عین سادگی، حساسیت های مخصوص به خود را دارد.

فرایند پیوند مو با یک بی حسی موضعی آغاز می شود و سپس بسته به روش مورد استفاده توسط پزشک، ادامه می یابد.

ادامه ی عمل زیبایی کاشت مو یا با استخراج فولیکول های مو از نواحی پرپشت مو همراه خواهد بود و یا برداشت قسمت های کوچکی از پوست سر با ایجاد برش های بسیار ریز انجام می شود.

پس از استخراج فولیکول مو و یا بافت مورد نظر، در ناحیه ای که باید Hair Transplant در آن انجام شود، برش های ریزی ایجاد شده و بافت استخراج شده در آن جا قرار می گیرد.

پس از اتمام این پروسه، پانسمان سر انجام شده و دوران مراقبت های پس از عمل کاشت مو برای دریافت بهترین نتیجه از این فرایند آغاز می شود.

در زنانی که بر اثر ریزش مو دچار کم پشتی مو شده اند، مهم ترین هدفی که عمل زیبایی کاشت مو دنبال می کند احیای خط رویش مو و ترمیم مناطق جلویی سر می باشد.

تاثیر موهای این ناحیه در زیبایی صورت قابل توجه است و در این نوع کم پشتی و کاهش حجم مو، بازیابی تار های مو در مناطق جلویی سر، در اولویت می باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Button
مشاوره نیاز دارید ؟ چت از طریق واتساپ